Rovnosvetlo

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

Celé to začalo ako zháňanie prvého auta pre budúci polovičku, ktoré by nás odviezlo na svadbu...skončilo to závislosťou.

Keďže auto sa kupovalo aby jazdilo a nie stálo v garáži (okrem zimy) celá oprava prebieha za chodu. Vzhľadom na napadnutie auta kutilom sú opravy často dobrodružstvom a nikdy neviem čo kde nájdeme (karoséria privarená k rámu, predné sedačky asi z Peugeotu, metalíza a podobne) ...len elektrika bola predo mnou ťahaná asi na 3 krát a 3 krát bola aj vyhorená - odkedy sme ju urobili podľa schémy funguje všetko ako má.

Svetlá svietia, stierače stierajú, brzdy brzdia a motor sa točí. V pláne je dokončiť interiér, decentne ho znížiť len novými nábojmi a urobiť celolak do bledej modrej, hlavne nie metly..

Bez fotiek by to nemalo cenu: Obrázek
Druhý deň po tom ako sme ho doviezli.
Obrázek
"Prekrásny interiér"
Obrázek
Práca po dlhých zimných večeroch.

Obrázek
Obrázek
Veselo jazdíme.

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

Obrázek

Nech je ale stav laku a interiéru akýkoľvek svoju úlohu minulý rok chrobák splnil :wink:

Uživatelský avatar
firestorm69
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1090
Registrován: 21 bře 2009
Bydliště: Bratislava

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od firestorm69 »

No chlape, máš môj obdiv, že si išiel práve do tohto auta! #-o

Možno to bude nadšením, podozrivou cenou, ale najmä neznalosťou. Toto auto som bol pozrieť nejaké dva roky dozadu, keď sa sporadicky motalo po nete (technický stav a čalamáda s dokladmi ma odradila a už nikdy nezabudnem na ten dvojdielny výfuk :shock: ) a budem ti držať palce, aby si ho dal do stavu, aký si zaslúži, hoci niektoré veci sú neodvratné...

Zachránil si ho, to sa cení, ale nenasyp do toho priveľa peňazí, lebo to podľa mňa za to nestojí.

Sorry za názor a za úprimnosť. Veľa šťastia a bezstarostných kilometrov... :wink:
carpe diem

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

firestorm69 píše:No chlape, máš môj obdiv, že si išiel práve do tohto auta! #-o

Možno to bude nadšením, podozrivou cenou, ale najmä neznalosťou. Toto auto som bol pozrieť nejaké dva roky dozadu, keď sa sporadicky motalo po nete (technický stav a čalamáda s dokladmi ma odradila a už nikdy nezabudnem na ten dvojdielny výfuk :shock: ) a budem ti držať palce, aby si ho dal do stavu, aký si zaslúži, hoci niektoré veci sú neodvratné...

Zachránil si ho, to sa cení, ale nenasyp do toho priveľa peňazí, lebo to podľa mňa za to nestojí.

Sorry za názor a za úprimnosť. Veľa šťastia a bezstarostných kilometrov... :wink:
Vystihol si to hneď prvou vetou. Bola to hlavne neznalosť ohľadom VW scény predtým mi prešli rukami nejaké tie oldtimery z bývalého východného bloku, doteraz s nimi rád pomáham chalanom tu z okolia. Čalamáda s dokladmi bola fakt preúžasná - po roku sa mi podarilo auto prehlásiť na ZA značky. A mal som ho prakticky za odvoz a pár stoviek. Dlho som hľadal niečo čo by mi nahradilo starú Ladu 2101 (fiatky 600D / 500 boli v tunajších končinách nepoužiteľné) - to bola žumpa, ktorá ale doteraz jazdí a vždy keď sa s majiteľom stretnem prehodíme pár slov. Nejaké extra investície neplánujem a som rád, že som začal práve s týmto autom na ktorom sa už niekto poriadne vybujačil :wink: kopec vecí som sa naučil a je lepšie sa naučiť na podobnom ako keby som ako svoju prvotinu sprznil ovála :) Preto mi ho ani nieje ľúto znižovať, vŕtať sa v motore a používať aftermarket diely.

Dvojdielny výfuk vzadu ale odrovnal aj mňa :mrgreen: neviem kto, prečo a čo ho viedlo ktomu aby origo výfuk rozrezal na dve časti

....ohľadom myšmašu s papiermi - po novom mám v TP rok výroby 1991 a ako palivo Naftu :mrgreen:

Uživatelský avatar
firestorm69
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1090
Registrován: 21 bře 2009
Bydliště: Bratislava

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od firestorm69 »

No poteš pánboh :lol:

..sympatické je, že toto auto berieš s humorom a to je odzbrojujúce =D>
Na vyblbnutie a prehľbenie "VW diagnózy" je dokonalé a vyzerá, že si to aj s manželkou úživate. Snáď sa na niektorm zraze stretneme a pokecáme aj naživo :wink:
Naposledy upravil(a) firestorm69 dne 02 srp 2015, celkem upraveno 1 x.
carpe diem

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od Sam »

Dvoudilny vyfuk? To mne zajima. Byla by foto? Co kdyby...
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

firestorm69 píše:No poteš pánboh :lol:

..sympatické je, že toto auto berieš s humorom a to je odzbrojúce =D>
Na vyblbnutie a prehľbenie "VW diagnózy" je dokonalé a vyzerá, že si to aj s manželkou úživate. Snáď sa na niektorm zraze stretneme a pokecáme aj naživo :wink:
Chcel som zavítať do Trenčína, ale práca nepustila.. A beriem to s kľudom a humorom lebo viem že keď ho dokončím pustím sa do ďalšieho, staršieho a spravím ho na poriadok :) ..nemal by som srdce przniť ovála a staršie znižovaním, úpravami motora a podobne takže si to užijem na tomto.
Sam píše:Dvoudilny vyfuk? To mne zajima. Byla by foto? Co kdyby...
Predstav si obyčajný výfuk na chrobáka, v strede rozrež napoly tlmic, zvar každú časť zvlášť a máš dvojdielny výfuk, keď budem v garáži odfotím pozostatok - príruba na jednej strane odhnila od tlmiču..

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od martin_100 »

91? nafta?
Takže noty z golfa nebo co? A jak se na to tváří policajti? :shock:

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od SO 545 »

Ty si tlacis papiere doma ??? :D

Ved to posvatili policajti tak ako sa asi tvaria.

Je to banda ktora je mimo aj ked im das COC z noveho vozidla nieto este stare auto.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od Krystof »

ELPE píše:Chcel som zavítať do Trenčína, ale práca nepustila..
Tak príď do Spišskej :wink:
...možno sa mýlim. :wink:

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

Krystof píše:
ELPE píše:Chcel som zavítať do Trenčína, ale práca nepustila..
Tak príď do Spišskej :wink:
V sobotu zase robím :D Ale v nedeľu by sme mohli skočiť na výlet :)
martin_100 píše:91? nafta?
Takže noty z golfa nebo co? A jak se na to tváří policajti? :shock:
Nie nie, papiere boli origo ešte keď sa to sem doviezlo v zlatých 90. - VINko je ale z pontonu, typický príbeh auta zo západu vo východnom bloku... Pri prepise na mňa proste spravili preklep a aspoň sa cítim výnimočne :D Nemecký inžinieri proste vedú, v 60tych rokoch spraviť 1.2l diesel... Ale ohľadom preklepov v TP by som vedel rozprávať, predával som novú Octaviu, klasika liftback, až po veľmi dlhej dobe si zákazníci všimli, že im z nej policajti spravil podľa TP kombi :mrgreen:

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od maxmax »

No, tohle mít v papírech už tam mám 1,5 z Golfa, a jezdím jak pán...... =D>
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

maxmax píše:No, tohle mít v papírech už tam mám 1,5 z Golfa, a jezdím jak pán...... =D>
Možno časom :D zatiaľ mi stačí jednokanál 1.6

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

Chcem sa spýtať skúsenejších - chcem nastaviť zadné torzky (klasická swing axle), na jednej strane je to kompletne nastrojené (okrem kolesa) na druhej by som už celkom rád aj vybral torzku aby som ňou mohol pootočiť ale zaboha nechce ísť von. Je to kvôli tomu že treba povoliť pnutie aj na druhej strane alebo je to zatuhnuté ?

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od prak »

S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

prak píše:kdepak, jen to možná zatuhlo
http://www.vwbroukklub.cz/nuke/modules. ... cle&sid=22
Dúfal som, že je to presne naopak :D nalial som tam sajrajt na povolovanie "zapečených" skrutiek uvidím ako to pôjde zajtra :)

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od prak »

"vykvrdlat", to je to slovo
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

Tak som to pustil trošku k zemi, ešte čakám na znížené náboje dopredu aby to bolo tak ako chcem
Obrázek
Obrázek

Technická otázka, keď to znížim vzadu ešte asi o 10 cm, zväčšia sa odklony a kolesá zalezú do blatníkov alebo budem smrti šúchať :)
To ,že pôjdu červené tlmiče KONI je samozrejmosť.

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

ObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Tento mesiac sme ešte stihli urobiť emisie a ako originálny vysokoemisný VW sme ich spravili :D
Už len zazimovať a čakať na jar.

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od evinsen »

Technická otázka, keď to znížim vzadu ešte asi o 10 cm, zväčšia sa odklony a kolesá zalezú do blatníkov alebo budem smrti šúchať :)
To ,že pôjdu červené tlmiče KONI je samozrejmosť.

já si myslím že i fialový už tam nebudou k ničemu když to bude ležet na dorazech.

Odpovědět