1964 Heduš

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
axis.d
Příspěvky: 152
Registrován: 02 čer 2014
Bydliště: Klášterec n/O

1964 Heduš

Příspěvek od axis.d »

Takže, jak jsem tu na fóru slíbil, informuji vás, že jsem si splnil svůj sen a 26. 6. 2014 jsem a pořídil svého brouka. Koupě brouka jménem Heduš, bylo toto léto rozhodnutí z minuty na minutu. Už téměř tři čtvrté roku jsem o koupi, bez ustání jen mlel a mlel a otravoval s tím rodinu, známé a dokonce své kolegy. Hledal jsem brouka po kamarádech, známých i v inzercích. Ovšem, bezvýsledně! Brouk, který by odpovídal mým požadavkům nikde. Až, se na internetové inzerci se najednou objevil inzerát znění: Prodám vyvařenou karoserii VW brouka s jednou a ještě mizernou přiloženou fotografii. Rozdělaný projekt? Proč ne? Otázka, ale zněla jak vyvařená? Pán na čísle na poprvé nezabral. Na podruhé asi 11:00 začal laxně líčit smutný stav brouka. Dědek údajně 64. Vyvařený podvozek, motor, skla, sedačky, atd. všechno vlastně je. Nějaké díly však chybí, vykradly my garáž, dodal nakonec. Ale je to bude jenom pár drobností!

Dobrá vyhrkl jsem. Chci to vidět! A raději hned s plaťákem. Rychlý telefon kamarádovy a sousedovy zároveň Petrovy a v neděli se na něj zajedeme podívat. Ne musíš hned, jinak bude pryč! Odporoval Petr. Copak můžu? Za hodinu jdu na šichtu! Dobrá zavolej pánovy, ať to podrží do večera! Půjčím si plaťák, složím si brzdy na VW Šaran a zajedu ti pro něj. Chceš, nebo ne? Dobrá! Vyhrkl jsem nadšeně! Pánovy jsem zavolal a vše dohodl! Brouka mi podrží do večera! Super…! No a tet to ještě oznámit paní domácí! Překvapilo mě, že byla v pohodě. Ale, já byl nervózní, jak kdybych seděl holím zadkem na kaktusu. Bude to stát za to? V 19:00 jsem to nevydržel a z práce jsem zavolal Petrovy. Byl ještě v Českých Budějovicích a brouka akorát naložil. Je to OK! (nulové ztráty.) Už to mám na plaťáku a vypadá celkem slušně!
Přílohy
Garáž PM.
Garáž PM.
Jako vánoční dárek.
Jako vánoční dárek.
Není VW jako VW.
Není VW jako VW.
Čím modernější auto máš, tím dál jdeš pro traktor.

Uživatelský avatar
machyss8
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 18 lis 2013
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od machyss8 »

pěkný, gratuluji ke koupi :) jsem zvědavý na více fotek :)

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od Kauly »

toho jsem viděl na Bazoši :)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od Herbie »

malookno se šíbrem
dobrýý :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
axis.d
Příspěvky: 152
Registrován: 02 čer 2014
Bydliště: Klášterec n/O

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od axis.d »

Vyvařeno nic moc, ale má i šíbr, samozřejmě jsou díly, které chybí. Ale to si věděl. Jinak se mi líbí. Zněl kupodivu Petr nadšeně. (Jinak těžkej pedant a detailista.) Oznámil mi, že po deváté bude u mě, abych čekal. A skutečně po deváté byl v Klášterci i s mým vysněným broukem. Největší pobavení z nového vozu do rodiny, měla však moje milovaná žena. Ten výraz bych vám přál vidět, pánové a dámy! Bylo sice bez komentáře, ale v jejích očích se dalo čít! (No potěš pánbů, to tě chci vidět, jak tohle dáš do kupy.) O chvíli později a o zjištění, že při nakládce někdo zatáhl ruční brzdu, se stěhoval můj vysněný brouk do malé garáže. Malé doslova, protože se dá kolem brouka jen obtížně projít. Proto se umístil k oknu, aby se dalo kutit i na ponku.
Ps: Pro Kaulyho na Bazoši se skutečně obvil -asi den: A já blázen ho vzal !
Přílohy
Doma v garáži.
Doma v garáži.
Doma v garáži II.
Doma v garáži II.
Čím modernější auto máš, tím dál jdeš pro traktor.

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od liba »

Gratuluju no vždyť je skoro dodělanej :D

Uživatelský avatar
axis.d
Příspěvky: 152
Registrován: 02 čer 2014
Bydliště: Klášterec n/O

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od axis.d »

DSC02174.JPG
liba píše:Gratuluju no vždyť je skoro dodělanej :D
Svatá pravda dodělaná tedy Heduš skutečně je! :(
Uběhly sotva dva dny a já začal s hrůzou zjišťovat, jak je Heduš na tom a co všechno mi vlastně chybí. Vážně mě jímala hrůza! Kam jsem se podíval, něco chybělo. (Indiáni) kteří vyloupili předchozímu majiteli garáž, byly skutečně pilní! (Stejně) Jako straky sebraly vše, co se lesklo. Nastává okamžik, kdy bych si měl posypat hlavu popelem a přiznat, že jsem nečetl topík o tom, jak koupit dobrého a správného brouka. Ale já ho četl! (Vážně se dá sehnat takový brouk i za slušné peníze?)


No nic! Kromě práce mi holt nezbude, než začít shánět i chybějící díly. Petr mě však dorazil jmenováním dalších a dalších dílu, které jsem si po pravdě ani nevšiml, že je nemám a jsou potřeba. Jsou to ty důležité, ty skryté. Těsnění, průchodky, ložiska, tlumiče, atd. atd. Povídal stále dál a dál a já si začal uvědomovat veliký problém. Navíc tě čeká i motor! No hrůza! Hlavně cenově! :(


No nic! Lidi mají různé koníčky a někdy i dražší. No ne? Chce to hlavně klid! Pro mě je důležitá i cesta a ne jen cíl ! :D

Takže postupně: v pondělí 30. 6. 2014 jsem doplatil brouka a jeho dopravu Petrovi. (Ano půjčil mi na něj, jak říkám jeto spíš kamarád, než soused.) Ale jeho návštěva byla, plodná i z jiné stránky. Padla naše oblíbená lahvinka červeného vína na oslavu a už se z nás sypaly ty nejchytřejší nápady a představy jak se bude odvíjet všechna práce, pořadí prováděných prací, atd. atd. Potom přišlo procitnutí, že nám chybí ještě to nejpodstatnější. Jak se bude moje nová hračka jmenovat. Petr říká, musí to být ženské jméno a pokud možno Německé! Návrhy jako Inge, Ute nebo Gertruda nebyli ty pravé ořechové. Heduš ! Vyhrkl najednou Petr. To je hrozný! Vyhrkl jsem zase pro změnu já. Ale po pravdě vlastně i brouk je teď hrozný a škaredý. Samozřejmě aktuální stav mojí Heduš je jen dočasný, alespoň v to doufám, ne vlastně věřím, že za čas to bude hodně krásný brouk. Kterého dám s pomocí kamaráda do kupy.
Přílohy
DSC02210.JPG
Čím modernější auto máš, tím dál jdeš pro traktor.

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od Andy »

axis.d píše:(Indiáni) kteří vyloupili předchozímu majiteli garáž, byly skutečně pilní!
Asi ne zas tak uplne jelikoz tam nechali spostu kovu........
axis.d píše:Nastává okamžik, kdy bych si měl posypat hlavu popelem a přiznat, že jsem nečetl topík o tom, jak koupit dobrého a správného brouka. Ale já ho četl! (Vážně se dá sehnat takový brouk i za slušné peníze?)
Da ale chce to trpelivost a vyset na netu a telefonu. Taky zalezi co kdo ma na mysli "slusne penize", jestli "levne"nebo "odpovidajici" kdyz vezmes v potaz dalsi investici, nejen financni ale i casovou.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od Sam »

Kdybys potřeboval sání na ten tvůj motor, tak dej vědět, dám za odvoz.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
axis.d
Příspěvky: 152
Registrován: 02 čer 2014
Bydliště: Klášterec n/O

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od axis.d »

Andy píše:
axis.d píše:(Indiáni) kteří vyloupili předchozímu majiteli garáž, byly skutečně pilní!
Asi ne zas tak uplne jelikoz tam nechali spostu kovu........

Re: Spousty rezavého kovu !
Ale nevadí v nehorším výkupní cena je v současné době asi 4,50 Kč/kg :lol:
Přílohy
No comment
No comment
Čím modernější auto máš, tím dál jdeš pro traktor.

Uživatelský avatar
axis.d
Příspěvky: 152
Registrován: 02 čer 2014
Bydliště: Klášterec n/O

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od axis.d »

Sam píše:Kdybys potřeboval sání na ten tvůj motor, tak dej vědět, dám za odvoz.

Re: Děkuji za nabídku.
Jinak chci poděkovat nejen tobě, ale i ostatním především za psychickou podporu, která se tu na mě zatím hrne. Je to fajn díky. :D
Čím modernější auto máš, tím dál jdeš pro traktor.

Uživatelský avatar
axis.d
Příspěvky: 152
Registrován: 02 čer 2014
Bydliště: Klášterec n/O

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od axis.d »

Ale popojedeme.
Člověk co opravoval Heduš přede mnou, měl úplně jiné představy o opravě brouka než mam já. Ale nesuďme jiné pro jejich přesvědčení. Ovšem některá místa svarů bych panu mistrovy svářečovy oznámkoval za 2 a za jiná bych mu nejméně nafackoval. A to mám papíry na plamen už 18 let propadlý. No nic! Ted by měl asi prezentovat svou vizi. Je jednoduchá zachránit co půjde a se zbývajícím se nějak popereme. Rozhodně to asi nebude taková parádička, jako je Evžen 64. To je pro mě mistrovská prácička.
Přílohy
No coment...?
No coment...?
Naposledy upravil(a) axis.d dne 27 srp 2014, celkem upraveno 1 x.
Čím modernější auto máš, tím dál jdeš pro traktor.

Uživatelský avatar
axis.d
Příspěvky: 152
Registrován: 02 čer 2014
Bydliště: Klášterec n/O

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od axis.d »

Heduš už předchozí majitel z části odstrojil a poházel do rozkydlých krabic. Takže mi nezbylo nic jiného než díly z krabic vyndat očistit a roztřídit podle místa určení a další díly co zůstali na Heduš musí také dolů. Předchozí pán konzervaci a čištění holt neřešil. S uložením je problém! Garáž mi sice říká pane, ale je vážně nízká a maličká. Takže místa v ní už moc nezbývá. Jako vhodné další místo pro díly se jeví nejlépe, už jen vinný sklípek, kde je posezení pro přátele a sousedí právě z garáží. Boj si hot vyžaduje oběti! Narychlo a dočasně jsem sešrouboval ve sklípku malé regály. (Však Heduš, už brzo vyrazí na silnici. :D ) Vytvořil jsem tak dočasné úložiště dílů. Sláva! Pochopení své milované ženy, tentokráte raději popisovat nebudu! Je pravda, že ta zatuchlina z dílů se skutečně šíří po celém baráku, ale to jí samozřejmě nepřiznám! NO ne ?

Jinak po debatě s Panem Lorencem, jak teď říkám Petrovy mému sousedovy a zároveň automobilovému guru v jedné osobě (který teď bohužel nemá dostatku času a zajde jen poradit.) bylo rozhodnuto, že oddělení karoserie a podvozku se bude muset na nezbytně nutnou dobu odložit. Zatím se bude jenom čistit, neboť oddělení nebude z důvodu vynalézavosti předešlého vlastníka vůbec jednoduché. Pán přede mnou, který naposledy skládal k sobě podvozek s karoserií, tak místo jednoho druhu šroubu použil různorodou směsici čehokoliv, co našel v dílně. Třešničkou na dortu však bylo zjistitelní, že v těch nejméně přístupných místech karoserii k podvozku přivařil. Nejspíš asi se bál, aby mu ho někdo neukradl, jako ty díly.
Přílohy
Foto: :Petr aliaz Pan Lorenc, kontroluje správné přivaření karoserie k podvozku.
Foto: :Petr aliaz Pan Lorenc, kontroluje správné přivaření karoserie k podvozku.
Čím modernější auto máš, tím dál jdeš pro traktor.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od lišák »

axis.d píše:.... Narychlo a dočasně jsem sešrouboval ve sklípku malé regály. (Však Heduš, už brzo vyrazí na silnici. :D ) Vytvořil jsem tak dočasné úložiště dílů.
No potěš koště, čeká Tě práce jak na kostele, ale hlavně nepropadat panice, za tři až čtyři roky bude hotovo :D . Jako velké plus bych viděl, že za tu dobu si Tvoje drahá polovička zvykne a to co ji teď může připadat jako nepořádek tak postupně přestane vnímat :lol:.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
axis.d
Příspěvky: 152
Registrován: 02 čer 2014
Bydliště: Klášterec n/O

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od axis.d »

lišák píše:
axis.d píše:.... Narychlo a dočasně jsem sešrouboval ve sklípku malé regály. (Však Heduš, už brzo vyrazí na silnici. :D ) Vytvořil jsem tak dočasné úložiště dílů.
No potěš koště, čeká Tě práce jak na kostele, ale hlavně nepropadat panice, za tři až čtyři roky bude hotovo :D . Jako velké plus bych viděl, že za tu dobu si Tvoje drahá polovička zvykne a to co ji teď může připadat jako nepořádek tak postupně přestane vnímat :lol:.
Ano =D> Naprostá pravda! Moje predstava je skutečně tři roky. Pokud to půjde. Zatím však plný elánu a čekám na první depresi.
Čím modernější auto máš, tím dál jdeš pro traktor.

Uživatelský avatar
axis.d
Příspěvky: 152
Registrován: 02 čer 2014
Bydliště: Klášterec n/O

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od axis.d »

Dnes tu pro vás - zkušené- mám pouze malí kvíz. :)
Takže : Co zde bylo umístněno ? :o
Pro upřesnění : Levý sloupek a velká díra ma ovalitu a malé mají závity.
Přílohy
Kvíz
Kvíz
Kvíz
Kvíz
Čím modernější auto máš, tím dál jdeš pro traktor.

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 20 lis 2005

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od kratatom »

Blinkr ... ehm Smerovka ?

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od Andy »

Typoval bych taky budto blinkr a nebo antenu pokud nejsou diry i na druhe strane :D , ale to hezky pekne zavar a jdi dal, ty diry tam nemaji co delat.

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od loufes »

axis.d píše:Heduš už předchozí majitel z části odstrojil a poházel do rozkydlých krabic. Takže mi nezbylo nic jiného než díly z krabic vyndat očistit a roztřídit podle místa určení a další díly co zůstali na Heduš musí také dolů. Předchozí pán konzervaci a čištění holt neřešil. S uložením je problém! Garáž mi sice říká pane, ale je vážně nízká a maličká. Takže místa v ní už moc nezbývá. Jako vhodné další místo pro díly se jeví nejlépe, už jen vinný sklípek, kde je posezení pro přátele a sousedí právě z garáží. Boj si hot vyžaduje oběti! Narychlo a dočasně jsem sešrouboval ve sklípku malé regály. (Však Heduš, už brzo vyrazí na silnici. :D ) Vytvořil jsem tak dočasné úložiště dílů. Sláva! Pochopení své milované ženy, tentokráte raději popisovat nebudu! Je pravda, že ta zatuchlina z dílů se skutečně šíří po celém baráku, ale to jí samozřejmě nepřiznám! NO ne ?

Jinak po debatě s Panem Lorencem, jak teď říkám Petrovy mému sousedovy a zároveň automobilovému guru v jedné osobě (který teď bohužel nemá dostatku času a zajde jen poradit.) bylo rozhodnuto, že oddělení karoserie a podvozku se bude muset na nezbytně nutnou dobu odložit. Zatím se bude jenom čistit, neboť oddělení nebude z důvodu vynalézavosti předešlého vlastníka vůbec jednoduché. Pán přede mnou, který naposledy skládal k sobě podvozek s karoserií, tak místo jednoho druhu šroubu použil různorodou směsici čehokoliv, co našel v dílně. Třešničkou na dortu však bylo zjistitelní, že v těch nejméně přístupných místech karoserii k podvozku přivařil. Nejspíš asi se bál, aby mu ho někdo neukradl, jako ty díly.
Proč jsi to teda kupoval,když je to takhle prasácky přivařený a vyvařený...nechápu....To jsi přeci na místě pod to musel lehnout a vidět ne? :roll: Jedině že by to bylo za babku,jinak mi to hlava nebere.Spousta dílů chybí...a ty replikový díly na tom autě...Ale je to konec konců Tvoje věc...nemám Ti do toho co kecat....už držím hubu...
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
axis.d
Příspěvky: 152
Registrován: 02 čer 2014
Bydliště: Klášterec n/O

Re: 1964 Heduš

Příspěvek od axis.d »

Proč jsi to teda kupoval,když je to takhle prasácky přivařený a vyvařený...nechápu....To jsi přeci na místě pod to musel lehnout a vidět ne? :roll: Jedině že by to bylo za babku,jinak mi to hlava nebere.Spousta dílů chybí...a ty replikový díly na tom autě...Ale je to konec konců Tvoje věc...nemám Ti do toho co kecat....už držím hubu...[/quote]

Možná právě pro to, aby se zachránilo jedno pěkné auto. Nazval jsem ho svou hračkou, protože rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně jeho hraček. Ano Heduš má chyby, které se mi vážně nelíbí, ale všechno se dá přeci zachránit. Zadní část je ucházející včetně nové podlahy, jen ten předek a detaily jsou bídně opravené. Možná že jen zním kriticky, ale na detailech to přece celé stojí. Rozřežu to a opravíme podle sebe. Nic schovávat kytem nebudu.Vadilo by že to tam je i když je to schované třeba pod kobercem. Ale s tím nemusíš souhlasit. Kdybych koupil nějakou leštěnku, dopadla by nakonec úplně stejně, rozebrat a klidně i rozřezat a pak jí dát zase do kupy. Četl jsem zde, něco dosti podobného této filozofii pokud si dobře pamatuji: Rozeberu to jenom pro to, že mě to baví. Vhodit to můžu i rozebrané. =D> A o tom to pro mě je! Prostě stavět veterána....
Čím modernější auto máš, tím dál jdeš pro traktor.

Odpovědět