vw 181 1972

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
matouš
Příspěvky: 93
Registrován: 04 črc 2006
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

vw 181 1972

Příspěvek od matouš »

zdravím,
k busovi jsem pořídil kamaráda, aby mu v garáži nebylo smutno a mně aby se zkomplikovalo rozhodování, jakým autem o krásném víkendu vyjedu. Trošku jsem ale zapomněl, že mám garáž jen pro jedno auto, pokud bych tam chtěl narvat druhý, musel bych koupit s obou stran nabouraného smarta. Naštěstí kýbl parkuje v servisu a žádná garáž mě nyní nerozhodí, protože to je úplně zanedbatelný problém, oproti problémům, co mám teď s přihlášením na český papíry :evil:

nějaké ty informace, které jsem dohledal v německém techničáku:
rok 1972, jediná varianta, co se myslím v tomto roce vyráběla, takže motor 1570 s max. rychlostí 115km/h.

Auto jede, motor šlape zatím dobře, technicky je na tom ok. Doufám, že žádné nemilé překvapení mě ještě nečeká.
Koroze je na klasických místech, podběhy, něco na podvozku. Nyní se na tom pracuje. Brzdy se budou renovovat hlavně. Střechu vyzvednu zejtra z opravny.

Nejvíc mě ale trápí přepis na klasický bílý značky. Na úřadě je vše oka, jenom mě chybí nějaká druhá část techničáku (podle směrnice EU mi to sakra nepřepíšou a nevystaví český čistopis) to mě docela nas...li :roll:

Dotazy a poptávka:
Rád bych se optal, zda neexistuje nějaká legální možnost, jak obejít předložení na úřadě toho dokladu, který nemám? (ani nevím, jak vypadá) :-D
Samozřejmě veteránský papíry mám na posledním místě, ale nemám s tím žádnou zkušenost a v žádném spolku/klubu nejsem.
Auto nemá pásy, chtěl bych koupit na přední sedačky dvoubodové, kdyby někdo měl na prodej, nebo nějaký tip na nové, budu velice rád.
Dotazů asi přibude časem :D

Přes všechny problémy jsem ale rád, že jsem to koupil, takový krásný auto tady v okolí nikdo nemá :D a když se ještě sklopí přední sklo, sakra to bude romantika!
Dík a čau za rady!
Přílohy
DSC_0705nn.jpg
Naposledy upravil(a) matouš dne 26 čer 2014, celkem upraveno 1 x.
vw t2b 1977, vw 181 1972 + další vraky

Uživatelský avatar
matouš
Příspěvky: 93
Registrován: 04 črc 2006
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: vw 181 1972

Příspěvek od matouš »

pokud se Vám na autě něco nezdá, rád si nechám poradit.
Přílohy
DSC_0755nn.jpg
DSC_0691nn.jpg
DSC_0675nn.jpg
vw t2b 1977, vw 181 1972 + další vraky

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: vw 181 1972

Příspěvek od Andy »

Mne se teda na nem zda jen to ze to je moc moc pekny auto v zachovalem stavu a minimalnima predelavkama jako nejaky ty cudliky v palubce coz je detail, gratulace. Co se tyce papiru, moje zkusenost je ze veteransky papiry (ktery si tento vuz urcite zaslouzi) budou asi nejsnazsi reseni a nepotrebujes byt clenem spolku nebo klubu, staci se poradit s nekym kdo ma co k docineni s Automotoklubem CR. Ja jsem na tom v Praze mel lidi a slo to rychle a ne draze :)

Co se tyce pasu tak se spoj se zdejsimi uzivateli kiwi nebo lišák. Pred nedavnem nabizeli pasy v cca barve tveho auta.

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: vw 181 1972

Příspěvek od maxmax »

Nevím co přesně Ti chybí, ale chybějící údaje o vozidle, které jsou potřeba k vydání TP, by měl bez problémů dodat akreditovaný dovozce, u mně to tak bylo.
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

jaro21
Příspěvky: 184
Registrován: 29 pro 2011
Bydliště: Trenčín

Re: vw 181 1972

Příspěvek od jaro21 »

Nadherna kara :) prajem vela stastnych kilometrov

Uživatelský avatar
ludowiq
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2012
Bydliště: Silesia

Re: vw 181 1972

Příspěvek od ludowiq »

Ahoj, fandím další 181čce :)

Asi to je s křížkem po funuse (bo jsem dlouho nebyl na fóru), tak nevím, zda ještě řešíš SPZ ... já doporučuji veteránské, bo jsem sám do nich šel :) Klady: pojistka (181kč/rok), nemusíš na technickou, SPZ mi sedí k barvě vozu :) , zápory: asi žádné, kromě každoroční testace-což u nás představuje jarní sjezd veteránů,kde nafasuješ potřebná razítka, zaplatíš 500 a jedeš dom ...
Kübel ??? VWnadný ...

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: vw 181 1972

Příspěvek od VW181 »

Fajn krabice.
Ukaž nějaké foto pod kapotami.....
Máš i bufíka?
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
matouš
Příspěvky: 93
Registrován: 04 črc 2006
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: vw 181 1972

Příspěvek od matouš »

Děkuji za pěkné zprávy a dobré rady. Nakonec se chystám na ty veteránský značky, snad to bude vše OK, nemam s tím zkušenosti.
Renovovaly se brzdy, opravila střecha, zavařili nedostatky na plechařině (podběhy). Až bude více času, budu zjišťovat komisaře a snad to projde :-)
Přikládám foto štítku, na který mám dotaz, jestli existuje nějaký převodník čísel, abych zjistil původní barvu atd...
+ motor a bufík.
Dík a čáu!
Přílohy
štít
štít
bufik
bufik
motor
motor
vw t2b 1977, vw 181 1972 + další vraky

Uživatelský avatar
matouš
Příspěvky: 93
Registrován: 04 črc 2006
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: vw 181 1972

Příspěvek od matouš »

ještě s nasazenou opravenou střechou
Přílohy
DSCF2069.jpg
vw t2b 1977, vw 181 1972 + další vraky

Uživatelský avatar
matouš
Příspěvky: 93
Registrován: 04 črc 2006
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: vw 181 1972

Příspěvek od matouš »

cestou na vet. atestace...pokracuju pomalu :-( ale pokracuju :-)

Obrázek

Obrázek
vw t2b 1977, vw 181 1972 + další vraky

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: vw 181 1972

Příspěvek od Milosak_1 »

Doopravdy pěkné autíčko, gratulace =D>
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
matouš
Příspěvky: 93
Registrován: 04 črc 2006
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: vw 181 1972

Příspěvek od matouš »

Díky! musim uznat, ze na fotkach a z dálky to vypada krasne :-) v realu a pekne z blízka to nevypada zas tak dobre :-D povrchova koroze, jeden brzd. buben nonstop brzdi, takze po 5ti kilometrech je potřeba vzit kladivo, pobouchat a dát pauzu, aby nic nezčudlo :-( Tlumiče budu muset ještě vyměnit a furt hučí nějaký to ložisko/ložiska, to ještě musím vykoumat. Ale motor jde krásně, udělal jsem si radost a mám novej karburátor!
vw t2b 1977, vw 181 1972 + další vraky

Uživatelský avatar
matouš
Příspěvky: 93
Registrován: 04 črc 2006
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: vw 181 1972

Příspěvek od matouš »

jen info, že denně jezdím :-)
Přílohy
DSC_0594b.jpg
vw t2b 1977, vw 181 1972 + další vraky

Odpovědět