Subaru frankenstein

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

jelikož auto je jenom v garáži a jsou tam chvilku , tak zatím dobrý . Výrobce Jopex tuším , už je mám nějaký pátek doma , jsou přímo určený na brouka včetně všeho příslušenství ( chybí pouze ségrovka na spodní úchyt ) , cena ale určitě bude odpovídat kvalitě .
Bohužel v mezičase doma probíhají práce na jiných autech , tak Subaru brouk odpočívá v garáži a čeká na poslední fázi lakování . Po laku se uhladí voda + elektrika a už to snad bude odsejpat .

Aspoň volný čas využívám k dokoupení dílů , dneska jenom drobnosti : bílé Hella blikače + Osram diadémy a chromové krytky na VDO budíky :

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

subaru brouk se vrací do hry . Dneska pomalým rozjezdem , kdy jsme rozmotávali zbytek elektriky do co nejjednoduššího provedení . Plus jsme čistili přívod paliva kolem motoru a sací potrubí . Takové líné nedělní netaháníčko .

Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

Subaru brouk bude mít sportovní sedačky , takže se tomu musel přizpůsobit i držák sedačky . Určitě jsem chtěl zachovat funkční pojezd a proto jsme zkanibalizovali jedny sedačky , co se nám doma váleli .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

finále :

Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

dneska dodělány držáky sedaček , použity plastové pojezdy z Golfa trošku upravené + čištění drážek na podlahách pro pohodlný krok . Doděláno odhlučnění tunelu , rozebrán a namazán mechanismus stěračů . A ze Subaru motoru se sundavá černá barva , protože na sání a hlavách se začla loupat z hliníku , zato na bloku motoru drží fest . Plus pro barevné oživení v motoru použiju červené hadičky na podtlak a červené palivové potrubí co vede kolem sání :

Obrázek

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Šíša »

Hele jen uvaha: vy udelate vztekleho brouka, nandate sportovni sedacky a nechate uchyceni na "viklajici" se trojnozce?

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

s těma pojezdama z golfa to je o dost lepší , než s původníma "trojúhelníčkama" co měl brouk , tam byla vůle .

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

jak jsem psal výše , rozebíral a promazával se motůrek na stěrače , bohužel se hráblo do blbé krabice a vytáhnul jinej typ než potřebujem , toho jsme si všimli samozřejmě až při zkušební montáži ... opakováním spějem k mistroství :

pár fotek jenom před a po , aby topik nebyl bezcenný , kdo chce vidět komplet postup , tak mrkněte na Evžena :

Obrázek

Obrázek

vlevo je ten náhodou opravený , vpravo namazaný , tempem a voskem vyblejskaný v pervolu vypraný , ozkoušený , do tohoto vozu pasující motorek stěračů

Obrázek

plus děláme elektrickej větrák na ofuk předního okna , ale o tom až příště , až bude hotovej .

Uživatelský avatar
kafer
Příspěvky: 18
Registrován: 01 kvě 2013
Bydliště: Hradec Králové

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od kafer »

Kauly píše:subaru brouk se vrací do hry . Dneska pomalým rozjezdem , kdy jsme rozmotávali zbytek elektriky do co nejjednoduššího provedení . Plus jsme čistili přívod paliva kolem motoru a sací potrubí . Takové líné nedělní netaháníčko .

Obrázek
Já když jsem tenkrát dával dokupy tu elektriku na mojem Broukovi tak jsem jenom vyházel pojistky co nebyly potřeba k chodu motoru a nechal jsem jen ty k chodu motoru,ten svazek byl hodně komplikovanej a byl propojenej i se světelným obvodem a tak hrozilo že kdybych vystříhal něco špatně tak by to asi nejelo a bál jsem se že bych odpálil počítač,jinak to máš moc hezky spracovaný =D>
VW 1303 1,8 turbo cabrio
http://www.offroadforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=27757" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kafer
Příspěvky: 18
Registrován: 01 kvě 2013
Bydliště: Hradec Králové

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od kafer »

tady jedna fotka s vystříhávání :D
Přílohy
svazek.jpg
VW 1303 1,8 turbo cabrio
http://www.offroadforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=27757" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

jojo na tuhle hromadu kabelů si pamatuju , zrovna minulý týden jsme byli na vrakovišti kostit kus elektriky kvůli barvám , protože potřebujeme prodloužit svazek , aby to bylo čistě zpracované .

Jinak do sbírky dílů přibyl třeba znáček na přední kapotu , ze kterýho mám velkou radost :

Obrázek

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Milan NM »

Pokracovanie nebude?

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

bude , v mezičase jsme dali do provozu tu 1302 a teď se vrátíme k subaru . Aktuálně jsem ve fázi objednávání ( olejovej chladič , přední stabilizátor ) atd ... a čekám až se tátovi trochu uklidní příval lidí do servisu .

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od wally »

Kolik váží ten pojezd sedaček? :wink:
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

pojezd sedaček váží nula nula prd , bohužel jsem byl líný ho odnést na kuchyňskou váhu , snad jindy , slibuju :wink:

pořídil jsem interiér od TMI , lemovky pěkný , ty konce co nejsou vidět taj jsou odfláklý a střapatý a chce to dodo ( dodělat doma ) . Dneska jsme byli ve fázi odhlučňování , použil jsem tento asfaltobuhvícolepenkový odhlučňovací materiál původem z 1302 trošku přizpůsobyl a dal pod nohy řidiči a spolujezdci , přes tunel jsem dal samolepící molitan 9mm .

Obrázek

přední půlka hotová :

Obrázek

na spodní stranu zadních koberečků jsem nalepil taky samolepící molitan 9mm

Obrázek

Obrázek

Ještě přední náprava šla dneska ven a na kontrolu k povolanějším ..

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

Abych se vrátil k té přední nápravě , už od té doby co to auto máme je na něm štelovací náprava , ale zatím jsme jí moc nezkoumali , ale onen osudný čas přišel , když jsme testovali jak sedí blatníky s kolama , tak jsme si všimli že auto po chvilce "padá na předek" . Po detailnějším průzkumu to byla štelovatelná náprava od CSP , ale k aretaci výšky je potřeba protikus ozubení ( viz foto opravné sady , co jsem objednal ) , který minulý majitel prošustroval , tak si postačil tím , že pod šroub nasmrkal svár z COčka a díky tomu náprava při prohoupnutí šla až na horní okraj díry a pak padala .

Foto opravné sady , chybějící dílek je vlevo nahoře :

Obrázek

foto sváru a poskozeného ozubení :

Obrázek

Při návštěvě u povolanejších došlo na vytažení torzek a dojde na čištění , protože ve spodní trubce byla vazelína s vodou :

Obrázek

rovnou při té příležitosti , jsem si řekl , že štětkolak vyměním za stříkaný zinkový základ a potom černou barvu , takže jdeme opět na kov , na fotce již po odstranění starých ozubení na nastavení výšky :

Obrázek

a jako třesnička přibude CSP 19mm přední stabilizátor s touhle CSP montážní sadou , uretanový uložení jsou u stabíku , fotku nemám :

Obrázek

Za pomoc s objednávkou z CSP děkuji 5š , který si to asi nepřečtě :/

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

Další balíček co dorazil je olejovej chladič , jak jsem dříve zmiňoval , kvůli seříznutí olejové vany a tím pádem zmenšenému obsahu oleje . Na doporučení kamarádů co štelujou motory jsem vzal typ s termostatem . Dobra vychytávka je na sendviči dvě další díry do který se může dát čidlo na teplotu a tlak oleje , případně zaslepit . Já budu měřit teplotu , tak jsem to uvítal .

Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

stále makám na přední nápravě , dneska šla stará mazelína ven , vevnitř zůstaly jenom středové ořechy na nastavení výšky :

Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Sam »

Je to chutovka cistit zevnitr, co?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od Kauly »

né moc horší než pákové tlumiče , ba ne , dělám si srandu ... 4 hadry na klacku umřely , pak čistič v tlakové nádobě , wap , odmašťovač , wap , wap , wap , vyfoukat a bylo to čistý . Na druhou stranu ještě , že jsme nápravu rozdělali , protože jehličková ložiska byla dvě na odchodu a jedno mělo poškozenou klec .

Dneska jsem vyburcoval tchána , že bych potřeboval tigem přivařit ty štelovací domečky na snížení , souhlasil , tak jsme s tátou naložili nápravu do 1302S ( do kufru se vešla jen tak tak ) a jeli na výlet .

Zde foto sváru chvilku po dovaření :

Obrázek

Po očištění sváru :

Obrázek

A "zítra" už si jenom dodělám drobné detaily , pořádně pročistím odtokovej kanál a přijde na řadu odrezovač a pak zinkovej základ :

Obrázek

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru frankenstein

Příspěvek od SO 545 »

vcelku slusne zvarene.

TIG ja na taketo veci viac ako dobra volba.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Odpovědět