Červené cabrio z inzerátu

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

kromě jedný přední ventilačky , chyběj nějaký cetky už jenom ... tobě o tom nemusím vyprávět , nějak jsem neměl čas to řešit .

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

co se týče plechařiny , tak největším problémem byl spodní plech za zadní sedačkou , po chvilce čistění se objevilo asi 20 malých direk .

Obrázek

Rozhodli jsme se pro výměnu , naštěstí se našel dárce , opět díky Martine !!! Takže jsme se nemuseli uchýlit k replikám .

Obrázek

Postup : vyseknout z auta , horkovzdušný fén se špachtlí na odstranění medvědího exkrementu , vrtačka s drátěným kotoučkem na dočištění , odvrtat , odstranit zbytečný plechy .

Obrázek

Obrázek

Spodek je v nádherném stavu , byl uchován pod vrstvou vosku a UBSka . Vzhledem ke stáří nástřiku šel dolu skoro dobrým slovem .

Obrázek

Obrázek

V mezičase se dočišťovaly i podběhy :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Karoserie je z 80% už očištěná na plech . Ještě chvilku a dostanem se do fáze sváření ( levá přední a zadní špička předního podběhu , plech za sedačkou , a vnitřní výztuha k bokům karoserie , které nejsou již napevno za ty léta )

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od OB »

Ahoj, mám rád lidi, kteří něco tvoří, stejně jako ty. Jenom mi není jasný, proč jsi vykuchal ten plech za zadní sedačkou. Vždyť je to kabriolet ve kterém nemáš rám, nebo karoseri k rámu přišroubovanou a když tento plech vyndáš, tak se ti karoserie rozjede. Možná se mýlím ale připadá mi to tak. Nebylo lepší to opravit na karoserii do které by byl implementován rám??
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

No myslím si to taky. Navíc když není úplně nasračky, ale má jen 20 drobných dírek, jak píšeš.

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

Cabrio se ještě nekuchalo , kuchal se jenom dárce :) , aby bylo všechno připravený . To pak nafotím lépe , až to bude aktuální .

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od OB »

Aha :D
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

V těhle vedrech je postup opravdu minimální , ale povedle se dočistit a opravit jedny dveře :

ze všech záhybů se musela barva odstranit :
Obrázek

Obrázek

Pak přišel na řadu táta , který již kdysi si nakreslil rysku po celých dveřích ( na obrázku je trošku vidět ) rovnoběžnou se spodní hranou dveří ( aby bylo možné kontrolovat správnou rovnoběžnost spodní hrany dveří pří lícování ) , pak se ořezal nemocný kus dveří , takže byl přístup k vnitřku dveří , který se vybrousil a natřel , což jsem zde již prezentoval dříve .
Dneska si táta nařezal a naohýbal nový plech , prosadila se hrana na řezu dveří ( aby nový plech zapadl do "drážky " ) a po trošce lícování se vařilo :

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

Přidávám další postup s dveřma . U výše postovaných se natřel svár základem , pak se kitovalo , následoval nástřik barvou s vysokým obsahem zinku , svaření spodku a vyvrtání odtokových děr .

Obrázek

Obrázek

Druhé po obroušení měly spodek zdravý , až na jeden malý kousek který se zavařil . Pak se očistily zákoutí až na plech a mohlo stříkat . Vnitřní strany se budou stříkat pravděpodobně až zítra .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

V minulosti byly v horní části mírně prasklé , a hodně lajdácky kitované , tak po očištění se tomu hodila fazonka , zbytek schová kit .

Obrázek

V mezičase jsem ještě obrousil , očistil a natřel nádrž , uvnitř naštěstí vypadá stokrát lépe , než původně z venku . Až nás to samotné překvapilo .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

po očištění prahu se vyskytlo pár direk pod kitem , tak se k práci dostal firemní jednatel s bruskou a svářečkou ( táta )

Obrázek

Obrázek

Potom se celý bok obrousil , zalepil a mohlo se stříkat ( základ s vysokým obsahem zinku )

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Na straně řidiče je lišta pro uchycení těsnící gumy v nádherném stavu , bohužel u spolujezdce tomu tak není , tak přijde nová

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Podlahy byly v superstavu , ale v místech kde stála voda , tak jsem radši původní nátěr odstranil , abych se dostal na kov , "rezožrout" ( na levé půlce ) a pak natřel znova ( pravá půlka ) .

Obrázek

Díky čemuž se dá levá strana prohlásit za připravenou .

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

Další díl co se v mezičase připravoval byla okapnička do zadní kapoty . Bohužel v místě odtoku se po očištění vytvořilo několik direk , které bylo třeba zavařit .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A tady už se fláká v zinkovým základu se zadníma stahovačkama oken :

Obrázek


Při čištění předního čílka jsme zvažovali co s lištou co drží těsnící gumu , část vypadala pěkně , kousek šeredně . Nakonec jsme se rozhodli jí dát celou pryč a byl to správny krok , po celé délce byla rez .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A takhle to nakonec vypadalo po celkovém očištění :

Obrázek

A jak jsem již dříve zmiňoval , držák těsnící lišty na straně spolujezdce taky nebyl žádná sláva , zde fotka po celkovém začištění :

Obrázek

A další fotky z přípravných prací pro stříkání :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Po :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

Další postup z této Neděle , vesměs kitování broušení a stříkání do zinku , u vykitovaných dílů do stříkacího kitu . Probíhala opravu pertlu u sloupku u spolujezdce , bohužel fotky jsem nestihl pořídit v tom fofru :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jak už jsem psal v druhém topicu , cabrio půjde přes zimu na uskladnění k tchánovi, zvolil jsem radši cabrio , protože už je celé v základu , takže by nechytlo povrchovou lišku . Subaru zůstavá v suché garáži doma .

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od liba »

Moc pěkně to děláš =D> =D> mě to teprve čeká :roll:

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

a pár fotek z expedice :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

Díky skvělému kamarádovi ( opět děkuji Martine ) mám taktéž relikvii z Mannheimu . Jedná se o levou přední ventilačku , která mi jaksi k vozidlu nebyla přidělena . Stačilo pouze vyměnit těsnění okolo skla , které jsem zakoupil dnes v Kuří od firmy Paruzzi . Po dlouhé době jsem byl u druhovýroby co se týče brouků mile překvapen . Rozměry , výřezy i profily sedí a během chvilky nainstalováno , viz obrázky níže :

Obrázek

Obrázek

a tady už je s gumičkou :

Obrázek

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

K autu jsem dostal přední sedačky , na původním rámu bylo již několikrát v minulosti vařeno a nakonec tam byl snad sedák z Peugeotu GTi . Aretace posuvu byla komplet zatuhlá , tak jsem se poohlížel po jiných až doma přistály tyto :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Bohužel je pravá podlaha replika a bude nutné si trochu pohrát s pilníkem , stejně jako např máchal

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

Loni Ježíšek Zuzka přinesl přední světla . Původně jsem je měl připravený na subaru , ale se změnou blatníků je dáme na cabrio . Není to origo ale je to rychle vratná úprava . A aby k tomu ladily i zadní světla , tak jsem si v Kuří objednal tyhle :

Obrázek

A letos mi Ježíšek Zuzka přinese výfuk od Eberspacheru , ale zatím to vlastně nevím :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od lišák »

Kauly píše:A letos mi Ježíšek Zuzka přinese výfuk od Eberspacheru ....
Tak je to správné, tak to má být. Já pořád říkám, že nejlepší dárek je něco praktického do domácnosti :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
firestorm69
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1090
Registrován: 21 bře 2009
Bydliště: Bratislava

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od firestorm69 »

Zuzka je príma "ježíšek"
Idem jej napísať... :mrgreen:
carpe diem

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Kauly »

jelikož jsem byl nachcípanej a po chvilce jsem se začal nudit , tak jsem emigroval do dílny . V šuplíku jsem našel karbec k motoru , trošku osyflenej . Takže se opucoval benzínem , čističem na karburátor a na hodně silnou špínu jsem použil čistič na škrtící klapky od Liqui moly . Zkontrolovali jsme průchodnost kanálků , rozhejbali klapky a vyměnili membránu .

Obrázek

původem jsme motor z busa , tak máme takovýhle číslo :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

po hrubém očištění vypadal takhle :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nakonec bych chtěl zkusit tryskání jedlou sodou , jako n00by ale zatím jsem se nedostal k její koupi .

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Červené cabrio z inzerátu

Příspěvek od Pětišroub »

já mám za to že čištění jedlou sodou je fajn ale stejně by mělo jít ruku v ruce s ultrazvukovým čištěním, které funguje i na vnitřek karburátoru. JInak Ježíškovi Zuzce bych taky hodil nějaký to psaníčko :-D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět