Máchalův dědula 1962

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od máchal »

Já se díval na Evžena, že má ty ďury zadělaný. A jsi si jist, že to je tak z výroby? Nemohl to někdo ufakčit už před vámi?
Pokud jde o to čelo, zítra se rozhodne, co s tím. Sesazený bylo téměř vše, ale motor ne e #-o

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od lišák »

máchal píše:Já se díval na Evžena, že má ty ďury zadělaný. A jsi si jist, že to je tak z výroby? Nemohl to někdo ufakčit už před vámi?
Podle toho, že úplně stejně to bylo na Brunovi tak to vidím na nějaký technologický ďoury.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od elvis »

Ano, je to tak. Přijdou na do plechový rovný pokličky. Průměr od stolu nevím. Cca 5 cm.
... do killa !

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od lišák »

Průměr taky nevím, páč na obou autech tam byly obdélníčky nebo snad čtverečky? :D .
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od elvis »

To je možný, ale jelikož tam "mají být" kulaté, tak tedy průměr. :wink:
... do killa !

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od máchal »

Kolečko, čtvereček, obdelníček, vy mi dáváte :lol:
No a ví teda někdo, k čemu to sloužilo???

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od beetle66 »

Na 58-čce to máme taky, s největší pravděpodobností to budou technologické díry, jak psal Lišák, z fabriky, manipulace, uchycení nebo něco podobného.. Nemyslím si, že by tudy někdy něco vedlo...
1966

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od loufes »

A nebudou to náhodou díry na odtok barvy,když kastle celý máčely v základovce v lázni? Jen mě to tak napadlo...
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od máchal »

Na co jsou ty díry se mi zjistit nepodařilo, tak je o víkendu zadělám a bude.
Aby to nevypadalo, že se flákám, přikládám pár fotek. Jak jsem se již párkrát zmínil, nejsem automechanik a manuálně zručný si taky nepřipadám. O to větší mám radost, když se mi něco podaří poskládat tak, jak má. Díky bohu za vynález notebooku a za tohle fórum. Jinak bych to nedal :lol:
Dovolenou jsem si náramně užil, kdyby mi nedošly šroubky a pivo, asi bych se nehnul z baráku :lol:
OPRAVDU NECHÁPU, JAK TO NĚKTEŘÍ Z VÁS DĚLÁTE, ŽE STÍHÁTE JEŠTĚ FOTIT POSTUP PRACÍ :roll: Když pominu,že už 2x jsem foťák zapomněl doma, proto fotky jen mobilem, asi bych ho stejně po první hodině práce hodil někam do kouta. Obvzláště, když se jebu s jednou lišotu do dveří 3 hodiny, prsty mě bolí jak prase, o kolenách ani nemluvím, širokodaleko není nikdo, kdo by mi mohl pomoci a to vše při teplotě 8°C [-o< Máte můj obdiv!
Díry na výfuk jsou již hotové, vše dolakováno, výfuk je už na místě, ale v autě to ještě nevrčelo. Snad v neděli...
Přílohy
Fotografie0723.jpg
Fotografie0725.jpg
Fotografie0725.jpg (37.72 KiB) Zobrazeno 8259 x
Fotografie0727.jpg
Fotografie0727.jpg (36.55 KiB) Zobrazeno 8259 x
Fotografie0724.jpg
123456789.jpg
123456789.jpg (99.21 KiB) Zobrazeno 8259 x

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od OB »

Koukám, že so to začíná velmi pěkně rýsovat. Už to vypadá jako auto.
Až budeš dělat minimálně 3 brouka, tak to zvládneš i fotit! :D
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od bubák »

stihneš s tím slez na Gazárce?
pan chytrej

Obrázek

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od máchal »

Chtěl jsem stihnout Bratislavu a místo toho... ](*,) ](*,) ](*,)
8°C bylo ještě parádních. Minulý víkend teplota klesla na 4,2°C a to byl nářez. Dřu jak blbej, skládám jak to jen jde, ale je to vše podstatně náročnější, než jsem si myslel. Když jsem nasadil oba blatníky a auto mělo origo kola, začal jsem tušit problém. S nasazením nových kol jsem se ve všem jen utvrdil. Nebudu se rozepisovat, na co vše jsem narazil a kolik problémů a s čím mi nastalo. Brouk je poskládanej, vrčí, jezdí, brzdí, troubí, svítí, bliká, stírá....
Akorát kola musí pryč, díky sníženým nábojům a kotoučům si to prostě nesedlo. Více v inzerci. něco málo fotek přikládám, jsem hotovej, jdu spát =;
Ještě jsem našel v telefonu jednu fotku z lakovny, když se začínalo :P
Přílohy
Fotografie0747.jpg
Fotografie0747.jpg (32.09 KiB) Zobrazeno 7735 x
Fotografie0737.jpg
Fotografie0737.jpg (43.84 KiB) Zobrazeno 7735 x
Fotografie0733.jpg
Fotografie0531.jpg

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od lišák »

máchal píše:Nebudu se rozepisovat, na co vše jsem narazil a kolik problémů a s čím mi nastalo.
Ale jen se rozepiš, problémy to je to co všechny ostatní zajímá. Když jde všechno jako po drátkách tak to je nuda :D .
Každý celek se skládá z detailů.

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od máchal »

Dnes ne, sotva stojím na nohách. Ráno se nechávám odvézt do Blavy na pivo, v neděli odpočinek a příští týden to sem budu sázet. Fokty bohužel nebudou, to se fakt nedá stíhat :wink: Na to musí mít člověk silný nervy a čas. A ten já neměl...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od udeeska »

lišák píše:
máchal píše:Nebudu se rozepisovat, na co vše jsem narazil a kolik problémů a s čím mi nastalo.
Ale jen se rozepiš, problémy to je to co všechny ostatní zajímá. Když jde všechno jako po drátkách tak to je nuda :D .
..ano je potreba se sverit(muzes zacit treba:"Mila Sally") a ulevit si,ja napriklad v prepracovanosti vidim kravy a tak mi vzdy pomuze dr.Chocholousek :wink:
Vwase nocni sichta...

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od máchal »

Brouka už mám kousek od domova, počasí se též umoudřilo,tož to bude snad vše veselejší.
Co se problémů týče, v podstatě jsou to jen prkotiny, na které jsem při skládání narážel, ale člověk o tom neví a pak se diví.
Příklad: Jdu namontovat dorazy na zadní sedačku, ale páč je to schováno pod čalouněním, nemůžu najít, kam to patří. Odložím to, beru další díl, poutka na sloupky, a opět hledám, kam to patří... odložím to, beru kastlík do palubky, je to přeci jen jeden šroub, ne? Jenže ti číňani neumí udělat ani ten! Kastlík je celej menší o více jak půl cm. Volám sestře, ať mi nachystá noťas, že jedu za ní. Dávám si kávu na uklidnění a prohlížím fotky z doby předrenovační, klempířské, z lakovny... Takže skládání brouka probíhalo tak, že jsem napřed hledal onu správnou fotku, co a jak kde bylo namontováno, a po té díl umístil na správné místo.
Příklad druhý: jdu namontovat lišty, co je na tom, že? pár dír, vrznu do nich těsnění a lištu přidělám. Jenže...každá díra byla menší. Lakýrníci materiálem nešetřili, takže jsem musel dírky propilovat, zatřít a až po té přichytit.
A tak to šlo celý měsíc. No a na finále, když už byl brouk poskládanej a potřeboval jsem ho převézt na geometrii, vrhnu se usadit přední sedačky. A co myslíte? Nejdou zajistit páčkou, protože zuby na podlaze, která se celá měnila, mají úplně jiné vybrání a zaboha se nedají zajistit. při každém rozjezdu jsem letěm dozadu. Zítra to snad nafotím, ať se pokocháte kvalitou levných dílů.
Motor, jak jste mohli někteří vidět na youtube, vrčel jak divej. V autě se mu ale nechtělo ani za nic zavrčet. Nakonec jsme museli brouka roztlačit, chytnul na půl metru, chviličku ještě dělal vofuky, ale od té doby startuje na brnk a jede nádherně.(jinak, to startování trvalo půl dne, nervy v hajzlu, protelefonovaný hodiny, nakonec přijel sám Tomáš, který mi motor stavěl a bylo vyřízeno).
S elektrikou to bylo bez problémů, ta zůstala původní, jen se ucvakaly některý fastony a daly se nový, pár drátů se vyměnilo a bylo. Ještě potřebuji dodělat mlhovku a couvačku.
První jízdu ale bez průšvihu nebyla. Díky sníženým nábojům,kotoučům a diskům o šířce 5,5" ET 20 a pneumatikám 185/65 R15 jsem si vočesal blatníky až na plech.
Proto, uvažujete-li někdo o této kombinaci, nedělejte to! Je lepší zakoupit sadu kotoučových brzd už se sníženým nábojem a je pokoj.
Na broukovi mám teď původní disky, s klasickýma pneumatikama 155 a drhne to stále. pořídil jsem nové pneu 155/60, v úterý to valím přezout a vypadá to nadějně!!!
Nové disky už mám objednány, ale budou až za dva měsíce. V předu šířka 4,5" ET34, vzadu 5,5" ET15.
Dnes mi přišli obšité koberce, tak si můžu dál hrát. Fotky časem...

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od máchal »

Svítí :lol:
Přílohy
Fotografie0766.jpg
Fotografie0766.jpg (33.11 KiB) Zobrazeno 7359 x
Fotografie0767.jpg
Fotografie0767.jpg (33.81 KiB) Zobrazeno 7359 x

Uživatelský avatar
Peta.vw.maniak
Příspěvky: 76
Registrován: 04 čer 2012

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od Peta.vw.maniak »

Velká povedenost :-k :wink:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od Herbie »

máchal píše: Díky sníženým nábojům,kotoučům a diskům o šířce 5,5" ET 20 a pneumatikám 185/65 R15 jsem si vočesal blatníky až na plech.
Proto, uvažujete-li někdo o této kombinaci, nedělejte to! Je lepší zakoupit sadu kotoučových brzd už se sníženým nábojem a je pokoj.
Na broukovi mám teď původní disky, s klasickýma pneumatikama 155 a drhne to stále. pořídil jsem nové pneu 155/60, v úterý to valím přezout a vypadá to nadějně!!!
Nové disky už mám objednány, ale budou až za dva měsíce. V předu šířka 4,5" ET34, vzadu 5,5" ET15.
Dnes mi přišli obšité koberce, tak si můžu dál hrát. Fotky časem...
Jojo, stejné problémy po snížení o tech cca 7cm mám taky, blatníky ošoupaný na plech a tak dále :)
místo 185/65/15 na discích 5.5 jsem dopredu dal 175/55/15 a je klid ( a i 6-ti palcovým diskem to funguje)
... a vůbec !

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: Máchalův dědula 1962

Příspěvek od máchal »

Několik nocí jsem strávil prohlížením těchto stránek
http://www.thesamba.com/vw/forum/viewto ... isc+brakes" onclick="window.open(this.href);return false;
je zde krásně popsáno, kdo a jak má auto snížené, zúžené, jaké gumy apod.
Nebylo by od věci rozšířit tento topic http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... BEen%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false; o pár fotek s detailním popsáním.
Snížených aut je u nás plno, ale člověk se pořádně nic nedozví. Až to budu mít celý v hromadě, vyzkoušený a nafocený, šupnu to tam. Ostatní můžou začít klidně hned :wink:
Ušetříme tak spoustu nervů, času a peněz každému dalšímu snižovateli :lol:

Odpovědět