Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Takže přátelé...nemožné se stalo skutečností a našel jsem i poslední kousek do mozaiky historie mého Karmanna!! :-) Jinými slovy, podařilo se mi najít i posledního majitele Karmanna, který mi chyběl. Respektivě s jeho synem. Pán už bohužel nežije. :-( Jsem s ním v mailovém kontaktu, se synem samozřejmě, a dle jeho slov ho autem rodiče vozili do školky a víceméně v něm vlastně vyrostl. :-) Ale co má velikou cenu je to, že prý si pamatuje všechny úpravy, otravy, změny atd., které se na něm dělaly za dobu, kterou byl v jejich vlastnictví. Tak jsem zvědav a poinformuji.. :-)
Naposledy upravil(a) Frančesko dne 01 bře 2015, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od martin_100 »

Herlok Šolmes normálně =D>
Bude pohádka o nehodě a následnym martýriu to tady zas dát do kupy když byl problém opravit i místní produkci?

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od liba »

Gratulace =D>

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

martin_100 píše:Herlok Šolmes normálně =D>
Bude pohádka o nehodě a následnym martýriu to tady zas dát do kupy když byl problém opravit i místní produkci?
No já doufám, že mi poodhalí další kus historie.. :-) Jsem strašně rád, že vím, kdo byl majitelem za celou tu dobu... Bavilo mě to hledat a oslovovat lidi, jestli náhodou neví.. :-)

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Takže hrnce jsou na poště. Dnes jsem se tam nedostal, takže v pondělí. Odvezu to do lakovny (mají tam šikulu klempíře) a děj se vůle Boží.. :-)

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Hlásím se po delší době. Dnes jsem odvezl do lakovny hrnce na světla. Vymýšlíme, jak to udělat, aby se nezkurvil lak. :? Zatím je stanovena možnost "vlepení" hrnců na své místo pomocí nejnovějších materiálů na bázi tekutých kovů. Lepí se tím třeba blatníky v BMW. Jasně, svár je klasika, ale chci jít cestou menšího zla, když už se to takhle posralo.. :-/ Fotky postupně zveřejním.
Poděkování Lacovi za zápůjčku lamp a rámečků. Co nejdříve v pořádku vrátím. :-)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od yahoďák »

na svár bych s ohledem na možné poškození laku zapomněl...taky by to šlo pomocí "bauset" lepidla pro přední okna, to drží taky jako čert
Obrázek

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Herbie »

Techbond, ten udrží cokoliv :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Laco »

Ahoj,

otázkou je, jak velkou díru tam budeš mít po vykuchání současného hrnce.Ono totiž, když máš originál (a nebo jako já repaplech, kterej trochu sem tam mírně přibrousíš) tak ten hrnec tam sedí docela na fest. Pak stačí prtlovacíma kleštěma prostříhnout 5-6 půlkruhů po vnitřní hraně lemu, vsadit hrnec a jen zlehoulinka to zasmrknout co2. Jelikož přes to pak přijde i rámeček, tak vnější pohledový lak nepoškodíš, a pod rámečkem to pak zatřeš.

S lepícíma kovama a jinejma chemkama nemám skroro vůbec žádkou zkušenost... můj hi level byl Fatracel, Kanagon a herkules a bílá lepící pasta ! :lol:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od yahoďák »

Laco píše:.. můj hi level byl Fatracel, Kanagon a herkules a bílá lepící pasta ! :lol:
:) to já měl na základce spolučačku, která bílou lepicí pastu jedla a úča jí za to dost stíhala :)
Obrázek

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od elvis »

:) to já měl na základce spolučačku, která bílou lepicí pastu jedla a úča jí za to dost stíhala :)[/quote]

Zřejmě dobrej oddíl. ( ve kterým byl Yahoďák právoplatným členem ) :mrgreen:
Koukám, že se zajímavými příběhy jen hemžíš. :D
... do killa !

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Pětišroub »

My jsme v první třídě měli Martina Virága, který pil inkoust. V polovině druhé třídy byl po zásluze vytříděn do zvláštní školy.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Kluci, jen tak zatím teoreticky. Není někdo z Vás z okolí Plzně a měl by vždy v týdnu pár hodin času? Jde mi o tohle: stáhnu si zřejmě všechny díly na auto k sobě do garáže. A potřeboval bych pomoci auto poskládat do kupy. Nechci se do toho pouštět sám jako laik. Potřebuju k sobě člověka, který rozumí těmhle starým autům, ví co a kam patří, bude umět roztahat elektriku (budu kupovat novou) atd. PHM samo platím a za pomoc taky něco přihodím. :-) Je to zatím jen idea. Pokud se domluvím v dílně, kde mi dělali karosařinu, tak to nechám tam. Jenže mají docela dost práce a já nechci čekat zase bůhví jak dlouho.. Začátek by byl červenec-srpen, až vygeneruju nějaký peníze na díly. :roll:

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Laco »

:lol: :lol: :lol:
Sorry...ale rozesmál si mě.
Koukej se hecnout, klidně se ptej a udělej si to sám. Maximálně nějaký to poštělování, seřízení atd.. není problém stáhnout schéma zapojení elektroinstalace, brzd aj.
A nebo to dej k někomu, kdo ti to na klíč udělá celé.
:wink:

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Laco »

yahoďák píše:
Laco píše:.. můj hi level byl Fatracel, Kanagon a herkules a bílá lepící pasta ! :lol:
:) to já měl na základce spolučačku, která bílou lepicí pastu jedla a úča jí za to dost stíhala :)
Hele zásadní chyba té doby, nebyla to úča !!!! ale......souška !!!....zkráceně soudružka učitelka :lol: :lol: :lol:

Nevím jaký jsi ročník, ale kdo z naší třídy nechutnal bílou lepící pastu byl vyloučen z kolektivu. :lol:
Jsem se zasnil.... taky jste balili do aluminia kousky celuloidového pravítka a vyráběli dýmovnice a nebo drtili špičky sirek do kovové dutinky od čínského pera a pak zapalovali krz mikrodírku na konci ? Předpokládám, že modelína a verzatilka proběhla na 100% :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Laco...když to já právě nechci. Moje všechny auta jsem stavěl vždycky tak, že jsem si je vymyslel, realizaci technicky složitých věcí jsem ale dělal s pomocí profíků. Motal jsem kolem, pomáhal, nechal se poučit, nebo si to udělal sám. Jenže mluvíme o autech, kterých je miliony. Karmannů je tady kolik? 10? 20?... Kluci od tuningu jsme si vždycky pomáhali, když bylo potřeba. :-) Jednu zimu jsem byl každej víkend u kamaráda a stavěli jsme jeho auto A vyhrávalo!)..na oplátku on mi udělal pár věcí na mým. :-) Díly na tohle jsou drahý a nemůžu si dovolit něco zkurvit. :-/ Navíc, byl to jen dotaz na místní komunitu. Když se nikdo nenajde, tak to samo zkusím sám. Nebo to vyjde v dílně. Ale čím dál víc bych se na tom chtěl podílet..alespoň částečně. :-)

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Lepicí pastu jsem nebaštil, ale zato holky ze třídy do žvýkaček přikousávaly barevný voskovky.. :-D

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Laco »

Frančesko uvidíš, třeba se někdo od Plzně najde, ale spíš o tom silně pochybuji. Právě proto, že těch karmannů tady moc není.
Pokut to nechceš dělat, dej to k někomu, kdo už to dělal, ať ti to nedobastlí. Nevím, co všchno ti chybí a jak na to pospícháš. Otázkou taky je, jestli by někdo do toho šel. Přivézt do servisu "rozhrabané" auto na nastrojení...no nevím :roll:

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Chybí...ono vlastně nechybí nějak moc věcí. Hlavně, všechno se dá sehnat i u nás v broukshopech. Interiér je jasnej. Na exteriéru jsou některý věci spíš dopíčený majitelema, kteří to měli předemnou a znáš to, bastlili, vrtali do lišt, když nesehnali origo žabky atd. Ale všechno se dá víceméně opravit. No uvidíme. Přinejhorším tady budu otravovat žádostma o radu. :-)

Uživatelský avatar
brzi.2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 pro 2005
Bydliště: Plzeň-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od brzi.2 »

co budu vedět poradím :D
http://www.vwwest.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět