Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Tohle je jediná, kterou mám a na který to jde vidět. Upozorňuju, že pracuju jen s informacemi, které jsem dostal. Pro mě je to "španělská vesnice". :-) Proto budu rád za každou radu. Mezi zadníma nápravama je taky rozdíl?

http://feancesko70.rajce.idnes.cz/Karma ... G_1906.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Oki brzi..budu se těšit. =D> Tedy doufám, že to stihnu, abych dorazil. :roll:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Herbie »

Frančesko píše:Tohle je jediná, kterou mám a na který to jde vidět. Upozorňuju, že pracuju jen s informacemi, které jsem dostal. Pro mě je to "španělská vesnice". :-) Proto budu rád za každou radu. Mezi zadníma nápravama je taky rozdíl?

http://feancesko70.rajce.idnes.cz/Karma ... G_1906.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Mno tak jasny
Hlava rámu je upravená aby tam sedely ty roury z ušatý nápravy
a v nápravě někdo přidělal díky aby ji vůbec mohl přišroubovat
Takže návrat ke staršímu řešení nápravnice bude asi správný postup.

Ano zadní napravy se také liší
... a vůbec !

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od wally »

Hele na ty fotce vypadá ze tam někdo vývaru pod nápravu na hlavu nějaký mezikusy :( každopádně bych se vrátil k dedkovsky nápravě, je užší a bude slušet karmanovi víc s 5 derovymi disky... To samý zadek...
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Ahoj chlapi. Poraďte. Neválí se někde někomu tyhle lišty? Případně tip, kde by se daly koupit?
Přílohy
img1217i.jpg

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

http://feancesko70.rajce.idnes.cz/Karma ... _renovace/#" onclick="window.open(this.href);return false;
Přidáno spousta fotek z lakovny! :-)

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Laco »

Zdravím,

spousta práce, pěkná barevná kombinace, bude to pohledově krásné vozidlo.... samozřejmě platí, tvoje auto, dělej si co chceš a zrovna já bych neměl vůbec co remcat, ale mám jen pár poznámek :
přední náprava(kombinace starší a novější-ta už měla 4 šrouby) a hlavě přední světla( z brouka).....to je něco, co na první pohled poznáš, že to auto není tak, jak má :-(

p.s. ty šrouby ve dveřích si tam nechal jako artefakt předchozí opravy a nebo nově vyvařil ?

Laco

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Tak šrouby jsem tam určitě nenechal. :-) Nejsem takovej ignorant, že bych tam nechal takovej paskvil, když už jsem dělal klempířinu. :-) O těch světlech jsem nevěděl, to se přiznám a děkuju za poznámku. Ovšem je to jedno, protože lampy budu objednávat tak jako tak nové. :-) Nápravu samozřejmě řeším a už jsem na to byl výše upozorněn. Podle mě už tady, na území ČR došlo k havárii a tak se vařilo z toho, co se sehnalo. :-)
Jinak děkuju za pochvalu práce. Je jí fakt hodně a stojí to prdelně peněz.. :-)

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Laco »

Ahoj, no tak to je dobře :-)

Tak to si dej bacha při shánění těch světel, protože s velkou pravděpodobností ti tam originál lampy z KG nepůjdou, neb je lem a uchycení jiné.To samé bude platit i o rámečkách.

Nápravu seženeš ideálně komplet celou od některých zdejších "prodejců" . Někdy se sice může zdát, že pořizovací cena není nízká, ale v případě že to nechceš tunit kotoučema, tak je to ideální volba.

Tak co to stojí vím.....též jsem vydal značnou sumu a to jen za díly, práci až na lak jsem celou dělal sám.I když nevím jak ty, ale magických 200 ještě nebylo pokořeno :lol:

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Tak to já už pokořil ty dvě kila.. :-) Ale furt to beru jako investice do budoucnosti. :-) Ty světla budou asi problém. Budu asi muset..bohužel.. použít světla z brouka. I když mám v úmyslu koupit nové. Do hotového laku už zasahovat prostě nebudu ani náhodou.. :-(
Přílohy
11002334_903062256391871_2001976994_o.jpg

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

:-)
Přílohy
10998683_903062329725197_936739950_o.jpg

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Prdel.. :-)
Přílohy
11002740_903062593058504_1342007431_o.jpg

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Laco »

Ahoj, jak jsem psal...za mě moc hezká kombinace barev...o tom žádná.

Jak jsem psal, já externě platil jen za lak... zatím....proto taky jsem ve stavu, jakém jsem :lol:

Je škoda, že si nedával fotky dřív, sice se to blbě poslouchá a čte, ale občas tě blbý a rejpavý poznámky upozorní na chyby a ty máš možnost se rozhodnout je upravit, předělat.

Co se týče světel, pokud bys chtěl, mohu ti půjčit originál světlo s rámečkem na KG, abys to vyzkoušel, jestli tam půjde napasovat. V Evropě se dávali světla s tenkým rámečkem, pro US verzi se dávali širší rámečky a jiné paraboly. Zadky se pak lišili ještě víc, pro Evropu byly zadky s oranžovým blinkrem, pro Ameriku s červeným a nebo tunning s bílým sklem.

Ještě jeden postřech, ten ale nebude vidět. Ten otvor v žábrech na čumáku je nějakej kulatej a malinkatej. Originál je obdélníkového tvaru a uvnitř podběhu je odvodňovací kapsa, aby ti nešla voda do auta.

Co se týče nových ND na KG, tak u Jaška v Kuří lze snad objednat cokoliv na KG. Je to druhovýroba, kdbys chtěl originál, tak v Evropě moc nejsou, spíš pře Thesambu v US.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Petr914 »

...a proto si auto sestavujeme nanečisto ještě před finálním lakováním...a teprve v okamžiku kdy všechno sedí jak má,auto nalakujeme...včetně kapot...dveří atd....protože pak nám sedí odstín i struktura lakovanejch dílů...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Laco »

Amen....i já diletant s neúctou k autoritám a místním guru s jejich "dobrými" radami musím souhlasit :lol:

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Auto je lakovaný komplet v jeden čas. O odstíny atd. bych strach neměl. To mi žíly netrhá. :-) Nápravu už jsem v tomhle vláknu řešil loni..to je taky v cajku. :-) Jen ty světla. Nenapadlo by mě ale, že budou jiný, když normálně fungovaly a koupil jsem je na autě. :-/ Konzultoval jsem to ještě včera s Michalem z VWBrouk.cz, kde kupuju všechny díly a podle něho mu nepřijde, že by byly jinak. Ovšem nedá se to poznat z dostupných fotek. Hrnce jsou "samodomo". Velikost a tvar rámečků, stejně jako skla by prý mohly být z karmana. Nevím.. Tak teď s tím stejně už prd nadělám a musím laborovat s tím, co mám. :-/

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Laco, to půjčení světla bych ocenil. Než objednám nové, abych věděl co a jak. Budu kupoval stejně nové, jde jen o tom jestli tedy na Karmanna, nebo na chrobáka. Pokud tam nebudou, tak mě to bude nebetyčně srát, protože jsem snažil vše spíš opravit, než nahradit druhovýrobou.. :-/ Mohli bychom se nějak domluvit třeba na balíku, nebo tak? Poštovné a balné samozřejmě platím a vše v pořádku vrátím..

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Co se týče auta, bylo určeno pro evropský trh viz. zadní lampy. :-)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Herbie »

že se do toho vměšuju

nemůže být taky rozdíl v tom že karman 63 má jiná přední světla než karman ze 72 ?
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Frančesko
Příspěvky: 178
Registrován: 02 čer 2011
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Karmann Ghia Typ 14 rv. 1963-pár otázek

Příspěvek od Frančesko »

Ještě prosba pro místní veličiny: pánové, věnovali byste trošku času a projeli fotky v mojí galerii na http://feancesko70.rajce.idnes.cz/Karma ... _renovace/#" onclick="window.open(this.href);return false; a případně upozornili na nějaké věci, které jsou jinak? O přední nápravě vím, světla teď nově taky...ale kdyby někomu z Vás ještě něco nahrálo, tak bych prosil o upozornění. Jsem přece jen laik. :-) Díkes.. :-)

Odpovědět