Bruno 1973

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Abych řekl pravdu tak vůbec netuším jakou funkci má kousek koženky který je nalepený pod odtokovou trubkou z prostoru pro ventilátor, ale když tam má být tak jsem ho včera nalepil.
Obrázek
Večer si tak prohlížím fotky z rozebírání auta a hele, mám to nalepeno obráceně.
Obrázek
A tak dnes znovu a lépe.
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Bruno 1973

Příspěvek od OB »

Myslím si, že tam není kvůli odtokové hadici ale kvůli pojistkám.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

OB píše:Myslím si, že tam není kvůli odtokové hadici ale kvůli pojistkám.
Jo, to by dávalo smysl.

---

Nastal drobný posun s úpravou těhlic. Vytočil jsem kolíky a zalisoval je do otvorů.
Obrázek
Protože na vaření jsem za A) levej, za B) nemám ani pořádný vybavení, tak jsem to delegoval.
Obrázek
A následně se mě podařilo zajistit vyvrtání děr a odfrézování přebytečného materiálu na tělesech.
Obrázek
S velkou pravděpodobností bude třeba ubrat trošku materiálu i zde, ale to udělám až po zkušebním namontování abych odstranil jen to nejnutnější.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

O co jsem horší svářeč o to jsem lepší brusič :D . Jednu těhlici už mám dopasovanou načisto.
Obrázek
Tady je vidět rozdíl mezi kusem před a po úpravě.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

evinsen píše:...a tu velkou průchodku na svazek máš?
Teď už tam je.
Obrázek
Obrázek
Natáhl jsem si hlavní svazek abych o něj nezakopával při práci na zadní izolaci.
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Jako obyčejně mě to nakonec nedalo a izolaci na motorovou příčku i když byla hodně poškozená jsem vcelku úspěšně zrecykloval.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Některé části jsem postrádal už při rozebírání.
Obrázek
Obrázek
Někde jsem ubral, někde přidal a zbytek doplnil Vizomatem. V tomto případě jde elegance stanou a jak se říká, účel světí prostředek.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Barva je suchá a tak můžu pokračovat.
Obrázek
S výsledkem snažení jsem spokojený, na obou excentrech je teď dost prostoru pro následné seřízení na správnou hodnotu až to bude stát na kolech.
Obrázek
Když jsem krytu dával před časem fazónu tak mě to tak nepřipadalo, ale když ho člověk namontuje na auto tak mě najednou připadá velký jako kráva.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Namontoval jsem náboje s kotouči.
Obrázek
Obrázek
Bylo by vhodné také přidělat stabilizátor, ale tady mě poněkud zaskočila skutečnost, že na kladivu mám závity M10 a na objímkám jsou otvory pro šrouby M8.
Obrázek
Obrázek
Tak budu muset objímky převrtat. Pátral jsem po tom kde se vloudila chybička a přišel na to, že v Etce jsou dvě varianty. My měli původně šrouby M8, ale měnili jsme kladivo a to že jsou v něm jiné závity mě fakt nenapadlo. Zaujalo mě, že šrouby jsou dva druhy, ale u objímky je uvedený pouze jeden druh.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Stabilizátor je přidělaný.
Obrázek
Teď je na řadě náhon tachometru. Původní kus jsem měl vyčištěný a promazaný, ale když jsem ho vyndal z krabice kde byl pár let uložený tak jsem zjistil, že je tvrdý jako prkno. A protože se stejně prkeným náhonem jsme měli letos problém i u Evžena tak jsem rovnou vzal nový kus.
Obrázek
Obrázek
V této průchodce byl ale hodně volný.
Obrázek
Proto jsem navlékl na náhon kousek hadičky.
Obrázek
Teď jsem spokojený.
Obrázek
Nasazení této průchodky mohu vřele doporučit udělat před namontováním skříňky řízení protože když se to dělá se skříňkou tak je to docela lahůdka. Z vrchu se tam nedostanete a zespodu je tam přístup jak k penězům.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Po protažení příchytkou na tlumiči a vsunutí do čepu kola jsem zjistil na co jsem zapomenul. Protože je čep kola P944 o fous výše než čep 1303 tak jsem měl úměrně tomu posunout příchytku na tlumiči.
Obrázek
Tím jak jde náhon do toho průhybu tak je přišponovaný a v plném rejdu potom koliduje s pákou skříňky řízení.
Obrázek
Po navlečení do čepu mimo příchytku se napětí odstranilo.
Obrázek
A páka už ho nemačká. Na této fotce to není zcela zřejmé, ale pár milimetrů vůle tam je.
Obrázek
Druhý plný rejd je bez problémů.
Obrázek
Tak mě asi nezbude nic jiného než držáček opatrně odpreparovat a nechat ho přibodnout kousek výš. Z toho mám fakt ohromnou radost.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Přitáhl jsem ložiska a seřídil vůli.
Obrázek
Obrázek
Přemýšlel jsem zda na náboj nemám rovnou fláknout nějakou PET flašku, ale nakonec jsem přeci jen použil víčko.
Obrázek
Můžu se posunout dál a namontovat brzdiče.
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Nastala chvíle pravdy zda bude či nebude dost místa mezi tlumičem a kolem. Teoreticky podle toho jak jsem počítal by to mělo klapnout, ale.
Obrázek
Naštěstí žádné ale v tomto konkrétním případě není a místa tam je akorát.
Obrázek
Obrázek
Když tam mám kola tak hned seřídím dorazy.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Bylo potřeba to udělat tak aby kola nedrhla nejen v podběhu, ale také o stabilizátor.
Obrázek
Protože páka řízení na těhlici P944 je o něco kratší než páka na 1303 je to při plném rejdu dost na knop mezi tlumičem a spojovací tyčí.
Obrázek
Jedno ale přeci jen mám. Včera jsem dělal humor zda nemám místo víčka náboje rovnou přilepit PET lahev a když jsem dnes při nasazování kola ohnul tak koukám, že mezi nábojem a víčkem je mezera.
Obrázek
Sotva jsem se ho dotkl a ono mě najednou samo vyskočilo do dlaně. Zkusil jsem ho znovu nasadil a zjistil, že není natolik s přesahem aby drželo, ale dostatečně těsné na to, že funguje jako píst. Vzduch který se při nasazování víčkem stlačí ho potom zase vytlačí ven. Něco s ním budu muset dělat, ale zatím netuším co.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Bruno 1973

Příspěvek od liba »

Možná je to taková hloupost náčelníku,co namontovat příchytku na příchytku

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

O tom jsem také přemýšlel, ale nevím. Funkční by to bylo, ale snažím se to dělat tak, aby to nevypadalo jako nějaká předělávka.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Tak a teď jsem tak trochu s rozumem v koncích. Potřebuji nějak vykoumat připojení brzdového třmenu, protože na rozdíl od 1303 kde je pevný třmen propojený s hadicí trubičkou, tak se domnívám, že plovoucí by měl být napojený hadičkou. Zadní plovoucí třmen je sice připojený trubičkou, ale ta je tak dlouhá, že umožňuje určitý pohyb na rozdíl od předku kde by to bylo v podstatě natvrdo. A bohužel zrovna o tomto detailu jsem nikde žádnou informaci nenašel a dokonce ani žádnou fotku jak to kdo kdy řešil. Abych měl jasnější představu tak jsem si natvaroval kousek drátu.
Obrázek
Obrázek
Napadlo mě vyzkoušet zda by se nedala použít nějaká hadice jako je třeba na Octávce nebo Fábce.
Obrázek
Šroubení na straně karoserie by bylo v podstatě použitelné (po drobné úpravě drážky pro pojistku), kroužek pro upevnění na tlumiči padne přesně.
Obrázek
Bohužel oko se nedá nepřipojit. Copak tvar, to je to nejmenší.
Obrázek
Ideální by byla hadička která má na konci kolínko aby se srovnal výškový rozdíl.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
pavel cz
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 326
Registrován: 20 črc 2017
Bydliště: Holomóc

Re: Bruno 1973

Příspěvek od pavel cz »

Takovou modernu jako pancéřové hadice asi nechceš
Přílohy
DSCN6990.JPG
DSCN6991.JPG

rišmen
Příspěvky: 165
Registrován: 13 čer 2012

Re: Bruno 1973

Příspěvek od rišmen »

já mám plovoucí třmen z golfII gti, připojenej trubkou dlouhou cca 25-30cm. Těch pár milimetrů pohybu zvládá bez problémů už asi 10let.
Můžeš možná dát dlouhou hadici z kastle přímo na třmen jako u brouků, nebo na tu co máš napojit krátkou trubku + krátkou hadici třeba ze zadních třmenů z golfa, oktávky apod.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

pavel cz píše:Takovou modernu jako pancéřové hadice asi nechceš
Hmm, asi ne, ale stejně dík za návrh.

---

Trošku jsem nad tím zase dumal a už mám jakous takous představu. Varianta nastavení původní hadičky mě připadá trošku hampulácká.
Obrázek
Nehledě na to, že nová hadička mezi karoserií a tlumičem je trošku kratší než původní a moc se mě nelíbí jak je při vyvěšení nápravy namáhaná.
Obrázek
Zkusil jsem hadičku s okem které je pod úhlem.
Obrázek
Obrázek
Ještě naladit směr namontování oka a délku hadičky aby kladla co nejmenší odpor v ohybu.
Obrázek
Obrázek
Možná ještě zkusím oko s větším odklonem /možná by potom nemusela jít takovým obloukem/ a pak nechám udělat nové hadice z jednoho kusu s nákružkem pro upevnění na tlumiči.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Pořídil jsem nové hadice teplého vzduchu od prahu k palubce.
Obrázek
Sloupky mám navoskované.
Obrázek
Musím říct, že tady je nasazení mnohem snadnější než u Evžena. Asi to bude větším průměrem, že lépe drží směr.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

To si tak jeden naplánuje co všechno za odpoledne udělá a pak se zasekne na takové blbosti jako jsou trubky mezi válcem a nádobkou na brzdovou kapalinu.
Obrázek
Měl jsem je sice natvarované podle těch co jsem z auta vytáhl, ale to jsem si neuvědomil, že tehdy to vedení nebyla žádná elegance a náhon tachometru byl propletený mezi nimi.
Obrázek
Na místo jsem je dostal celkem v pohodě, ale hned bylo jasné, že je musím upravit protože bych tam ten náhon blbě dostával.
Obrázek
Obrázek
Začal jsem si s tím hrát a tím jsem to totálně rozjebal. Ono jak jsem zjistil takhle silné trubky tvarovat jenom v prstech není až taková prča. Asi po dvou hodinách tvarování a opakovaného zkoušení jsem se dostal do stavu kdy byla uznatelná část nad čárou ponoru.
Obrázek
Teď ještě doladit co je pod autem.
Obrázek
A s tím jsem si hrál pomalu další hodinu.
Obrázek
Obrázek
Konečně to mohu s klidným svědomím propojit.
Obrázek
Obrázek
A náhon tam taky padne jak prdel na hrnec.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Bruno 1973

Příspěvek od liba »

Gratuluji k vítězství

Odpovědět