Bruno 1973

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Bruno 1973

Příspěvek od liba »

Za ten detail jsi u mě opravdu borec =D>

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bruno 1973

Příspěvek od udeeska »

Na vsechno se zapomene jen co pujde kastle k lakyrovi :oops:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

Dnes ke mě "přiletělo" hejno labutí. Děkuji Johnovi za konzultace při návrhu a OuBímu za technologickou a logistickou pomoc. Materiál nerez, řezáno laserem.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Bruno 1973

Příspěvek od john »

Vidim na labutiach, ze laser rezaci pouzivaju asi Trumph software...lead in a lead out su nespravne nastavene, nechava to pecku, viditelne v otvore na cap.../ na tieto veci som hrozne citlivy... :D /

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

Když Ty jsi Johne hrozně rozmazlený :D , a tak na tom hledáš hnidy. Pro prostého chlapce z malého provinčního města, který je zvyklý pouze na pilku na železo a pilník je tohle naprosto dokonalé. Ale počkej, až se trochu otrkám, to je pak sjedu jak malý kluky :lol: .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Bruno 1973

Příspěvek od john »

Profesionalny pohlad na vec vidi hnidy z kilometra... :D ale to je len moj pohlad na vec... :D

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

john píše:Profesionalny pohlad na vec vidi hnidy z kilometra... :D
Kdyby to bylo z kilometru, ale ty to vidíš až z Austrálie :lol: .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Bruno 1973

Příspěvek od john »

:D

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

Na některých dílech jsem nechal zapracovat řemeslníka s patřičným vybavením. Na replice pístku vyfrézoval osazení na dosedací ploše a také vytočil dva kusy vodících čepů, které vzaly za své při rozebírání brzdičů.
Obrázek
A při té příležitosti jsem nechal jemně stočit již předem odrezené kotouče. Na každé straně je stačilo pouze líznout o 0,1mm.
Obrázek
Štíty předních kotoučů jsem původně chtěl dát opískovat a potom srovnat deformace. Při detailní prohlídce jsem ale zjistil, že jsou tak ohnilé, že by z nich nic nezbylo. Sháněl jsem, sháněl něco staršího a zachovalého, ale nedařilo se. Nakonec mě napadlo napsat adminovi stránek http://porsche.108.cz/ a ten byl tak laskav, že můj požadavek přeposlal tomu, kdo by mě mohl pomoci. Je pravda, že v první moment po rozbalení balíčku jsem myslel, že to co mě přišlo je pro mě nepoužitelné, ale po chvilce jsem vychladl a začal oměřovat. A zjistil jsem, že ten kruh na prostředku nejen nebude ničemu vadit, ale naopak, že bude lépe chráněno gufero.
Musím také ocenit snahu prodávajícího mě maximálně vyjít vstříc. Když mě kryty nabízel, tak psal, že jsou opískované, našopované a nastříkané červenou barvou. Po mém dotazu jakým druhem barvy / jenom abych věděl čím to budu dávat dolů / protože to budu stříkat černou, mě napsal "hele, pracuje se na tom, dostanes cerne .......". Snažil jsem se ho ještě zadržet, ale jak napsal, tak udělal.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - hlavní brzdový válec

Příspěvek od lišák »

Než se vrátí díly ze zinkování můžu se věnovat dalšímu dílu. Původní hlavní brzdový válec bude potřeba nahradit válcem z P944. Pro neznalé fotky umístění původního válce na autě a připojení trubek, brzdového spinače a přívodu kapaliny od nádobky.
Obrázek
Obrázek
Porovnám rozdíl.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Připojovací průměr je stejný.
Obrázek
A měřil jsem v jaké vzdálenosti od hrany příruby je dno pístku kam se opírá táhlo pedálu. A zjistil jsem, že je to stejné jako u původního.
Obrázek
Porovnám zda jsou stejné i průchodky pro přívodní kolínka. Na této fotce je vidět rozdíl v přírubě. Původní válec má upevňovací otvory šikmo a ten z 944 vodorovně.
Obrázek
Obrázek
Byl jsem se podívat na autě, kolik místa je mezi válcem a kladivem a zda se tam případně vejde brzdová trubka.
Obrázek
Teď nevím, zda tok mých myšlenek jde tím správným směrem a budu rád, pokud se mýlím, když mě třeba Tom nebo John řeknou, že to mám udělat jinak. Rozdíl v připojení je, že vstupy musí být šikmo, nebo se budou muset převrtat díry pro upevnění. Pokud je tam dost místa. Dále u původního válce se trubka vedoucí dopředu připojuje na konec, ale u 944 k přírubě. A zadní zase obráceně. Protože jsem nikde nenašel žádný obrázek jak to kdo řešil, možná by to mohlo být uděláno takto.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - hlavní brzdový válec

Příspěvek od lišák »

Zvažoval jsem, zda mám či nemám válec rozebírat. Je starší, ale má být funkční a tak jsem nechtěl zbytečně riskovat, že něco pokur..m. Na druhou stranu se bude na auto dávat až někdy za dva roky a tak bude lepší, když ho vyčistím od zbytků brzdové kapaliny a nakonzervuju vhodným přípravkem.
Obrázek
Obrázek
A udělal jsem dobře, že jsem ho rozpitval. Nechtěl jsem věřit vlastním očím, ale našel jsem na pístu šponu.
Obrázek
Obrázek
Říkal jsem si, jak se tam mohla dostat a jak jsem tak válec obracel v ruce, tak jsem si všiml, že je na jednom výstupním otvoru mírně poškozený závit a ta špona je vlastně kousek závitu. Naštěstí zůstal na pístku a nepoškodil ani manžetu či válec. A šroubení jde také normálně dotáhnout.
Obrázek
Okraj pístu byl trošku zdeformovaný, pravděpodobně od seřizovací matice táhla pedálu.
Obrázek
Pomocí trnu vhodného průměru se mě podařilo okraj srovnat.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

Projekt Bruno se zatím odkládá a tak jedinou novinkou jsou čerstvě pozinkované drobné díly. To si v tom pak budu rochnit :D .
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - rozborka

Příspěvek od lišák »

Majitel to ještě neví, ale až to zjistí, tak bude mít určitě radost, že jsem se začal z nudy zase trošku ometat kolem jeho auta :wink: . Bohužel zjišťuju, že Bruno je na tom ještě hůř než byl Evžen. Na první pohled z odstupu několika metrů to nevypadá tak špatně.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ale zdání klame. Přeci jen dlouhodobé parkování na ulici, každodenní provoz a následné asi tříleté odstavení žádnému autu nepřidá na kondici.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Říkám to nerad, ale chudák Bruno je našrot. A to jsem do něj ještě moc nehrábnul. Zatím jenom trošku, ale už tak to vypadá, že to budu moct tak akorát namést na lopatu #-o .
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - rozborka

Příspěvek od lišák »

Na rozdíl od karoserie nebude interiér vyžadovat tolik práce. Jednak v tomto případě nepůjde o renovaci do původního stavu jako u Evžena, ale hlavně většinu už máme v podstatě hotovou. Koberce bude stačit vyčistit a možná je nechám olemovat.
Obrázek
Obrázek
Trošku problém je na čalounění pod zadním oknem. Poněkud se tam začalo dařit penicilínu a tak doufám, že až se ho pokusím zlikvidovat, tak že to neodprdne koženka. Pokud ano, tak doufám, že se podaří sehnat stejnou. Výměna by pak nebyla až zas tak zásadní problém.
Obrázek
Někdo má rychlé pruhy na autě, ale uvnitř je má málokdo :D .
Obrázek
Obrázek
Palubka je stříkaná barvou od Foliatecu. Drží jako bejk, ale problém je, že v koutech u skla je vypálená od sluníčka. Přeci jen čelní sklo u "nebrouka" je jako optická čočka. Asi bych to spíš viděl výhledově na potažení kůží.
Obrázek
Dveřní výplně nebudou vyžadovat vůbec žádnou práci.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - duc duc zadní plato

Příspěvek od lišák »

Asi jste si všimli plata pod zadním oknem. Našel jsem několik fotek, když jsem ho před lety dělal. Když říkám před lety, tak to byl rok 2003. Proto je provedení poplatné době vzniku, ale snažil jsem se to udělat pokud možno decent a myslím, že by to ještě mohlo sloužit i nadále. Tak jako u všeho připomínám, že jsem Ferda Mravenec práce všeho druhu, ale rozhodně pouze amatér a tak prosím profíky o shovívavost. Plato vznikalo tak nějak na pokračování. Fotky mám pouze od chvíle, kdy jsme se do něj rozhodli přidat subwoofer, protože kdo ho tehdy neměl, jako by neexistoval :D .
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Na podrobnosti ohledně parametrů se mě neptejte [-X ! Jsem ve věku, kdy si přestávám pamatovat kam jsem odložil golu kterou jsem měl před 5min. v ruce :lol: .
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Také se Vám na tom platu něco nezdá jako mě? Ty rámečky repráků jsou fakt děsný, ten designér, který tohle vymyslel, musel být pod vlivem nebo v bezvědomí #-o .
Obrázek
Rámečky šli do hajzlu, ale bylo potřeba nějak zakrýt okraj. Namontování zespoda nebylo možné, protože by repráky byly moc pod úrovní desky.
Obrázek
Vystřihnul jsem z koberce límečky a nalepil po obvodu.
Obrázek
Bohužel v té době bylo nemožné koupit kompletní sadu od jednoho výrobce a tak repráky jsou od Modrého puntíku.
Obrázek
A subwoofer Infinity.
Obrázek
Obrázek
Naprostý guláš jsme završili reprákama Panasonic v předních dveřích. Prostě takové, jak se teď říká "multikulti". O něco později jsem přidal ještě dva dráty napříč subwooferu, aby byl alespoň trochu chráněný.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - duc duc zadní plato

Příspěvek od lišák »

Ještě pokud by někoho zajímalo, jak jsem řešil upevnění, tak jedna příchytka uprostřed zadní stěny.
Obrázek
A po jedné na každém předním rohu.
Obrázek
Pro snadné odpojení větve na přední repro jsem použil čtyřpólovou zásuvku. Trošku jsem podcenil přišroubování hliníkového L profilu, který slouží jako výztuha. Chtělo to prošroubovat zkrz, vruty tu váhu nevydržely.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - rozborka

Příspěvek od lišák »

Vytahal jsem koberce a máme to v celé nahotě. Už můžeme hledat dostatečně velkou lopatu na kterou to budeme nametat :mrgreen: .
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Řekne mi prosím někdo k čemu jsou tyto trubičky? Jsou na obou stranách tunelu a na podlaze je vidět úhlopříčný prolis vedoucí od této trubičky směrem k přednímu sloupku.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - rozborka

Příspěvek od lišák »

Po sundání koberce za zadním opěradlem zůstala na příčce ještě zvuková izolace.
Obrázek
Sundání nebyla žádná sranda. Je to z výroby lepené nějakým permanentním kontaktním lepidlem a drželo to jak bejk. Až za použití horkovzdušky se to jakž tak dařilo pomalu kousek po kousku sundávat.
Obrázek
Ale nesmělo se to s teplotou přehánět, protože potom ta izolace hrozně změkla a měla tendenci se trhat. A hlavně to co bylo už odlepené bylo potřeba držet od stěny, protože jinak se to zase chytlo a člověk mohl začít znovu. Že ve výrobě používali pěnu na průchod od motoru do sloupku jsem věděl, ale tady je vyplněný i prostor v zadní stěně.
Obrázek
Že nekecám, že je lepidlo opravdu lepivé :D . Stačí lehké přiložení.
Obrázek
Obrázek
No nevím, zda to půjde ještě použít.
Obrázek
Na dně je asfaltová lepenka, ale tu jsem bohužel jinak než oškrábáním nesundal.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - rozborka

Příspěvek od lišák »

Sundal jsem výplně dveří. Aby byl reprák chráněný před vlhkostí je na něm igelit.
Obrázek
Folie je daná i do dveří.
Obrázek
Obrázek
Detail uchycení táhla od motorku centrálu.
Obrázek
A upevnění motorku.
Obrázek
Obrázek
Svazek elektroinstalace.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Motorek ovládání zámku kufru.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jednotky centrálu a dálkového ovládání jsou přišroubované na příčce pod čelním sklem.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - rozborka

Příspěvek od lišák »

Pustil jsem se do demontáže zrcátek. Dalo by se říct, že nemůže být nic jednoduššího. Véélký omyl. Copak levé, to šlo téměř jenom rukou.
Obrázek
Ale pravé #-o . Nasadil jsem klíč a zrcátkem pootočil zhruba o půl otáčky.
Obrázek
A najednou se ze dveří ozvala rána a zrcátko se protočilo kolem dokola. Tak koukám, hledám co to mohlo být a nevěřím vlastním očím. Ve dveřích se válel tento šroub.
Obrázek
Vypadá to tak, že na těch dveřích původně zrcátko nebylo a aby se při montáži neprotáčela matice, tak na ní někdo přibodoval tento šroub. Tak jsem si tam blesknul, abych viděl jak to tam vypadá. Předpoklad se potvrdil, na matici jsou vidět utržené sváry.
Obrázek
Zkoušel jsem tam nasoukat klíč, ale ani náhodou. Myslím, že jediná možnost jak se k matici dostat bude po vyndání ventilačky. Jinak to fakt nevidím.
Obrázek
Nyní se podívám na pravý význam toho, když se o něčem řekne, že je to na tabák. Myslím, že pro hrnce světel přesnější výraz neexistuje :roll: .
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Odpovědět