Bruno 1973

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Ráfky jsem odvezl k lakýrníkovi a pořídil nové stylové obutí.
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

Podělím se s Vámi o zkušenost s tímto zrcátkem.
Obrázek
Jak jsem se v úzké garáži protahoval kolem auta tak jsem do něj párkrát drcnul a přitom se mrcha vždycky povolilo. A já pokaždé dotáhl matici aby se příště stalo to samé a tak jsem si řekl, že to bude asi potřeba přitáhnout víc. No a co myslíte? Ano správně, opravdu stačilo přitáhnout nepatrně víc a závit jsem ukroutil.
Obrázek
A bodejť by ne, když ten závit je s toho samého měkkého materiálu jako rameno zrcátka. Také se není čemu divit, že se to při pootočení zrcátka vždy povolilo když je matice opřená o plastovou vložku, která neumožní aby se ve staženém stavu čep otáčel včetně matice.
Obrázek
Takto to vypadá u originálu. Čep se závitem není z bláta, je na něm čtyřhran na kterém je navlečená třecí podložka. Po vložení do držáku se na čtyřhran čepu nasadí konus který má vnitřní čtyřhran. Ten je potom přes pružinu maticí přitlačován do držáku a pokud zrcátkem otočíte, tak se matice nemůže povolit i kdyby chtěla.
Obrázek
Po pravdě předělat to tak aby to fungovalo jako u originálu není dost dobře možné a tak jsem to opravil alespoň tak, že jsem tam implantoval šteft z takového materiálu který snese dotažení větší silou než to bláto co tam bylo.
Obrázek
Po zkompletování to teď funguje tak, že při přihnutí zrcátka ke dveřím se matice ještě více dotáhne zatímco při pohybu opačně se sice povoluje, ale díky celkově většímu stažení a určité pružnosti plastové vložky ne natolik, aby bylo příliš volné a s tím i když to není ideál už se nechá žít.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
martin.jakusev
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 433
Registrován: 14 čer 2010
Bydliště: Košíře Praha 5

Re: Bruno 1973

Příspěvek od martin.jakusev »

Jsem zvedavej, az ti to dvakrat zmokne :shock: , podivej se nekde po originalu, zkusenosti s tim nejsou spatny, ale uplne hroznyy :oops:

Uplne me mrzi, na tak vychytany auto davat tuhle sragorku. Vsechno dotahujes do super detailu, tak at to nekazi celkovy dojem =D> =D>
http://www.facebook.com/TripToDakar" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Bruno 1973

Příspěvek od liba »

Jo taky jsem to řešil a dopad jsem podobně jako ty

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

martin.jakusev píše:
16 zář 2020
, podivej se nekde po originalu, zkusenosti s tim nejsou spatny, ale uplne hroznyy :oops:
Počítá se s tím, ale zatím když jsem narazil na origo tak bylo ve stavu víc než bídném nebo za cenu kterou jsem nebyl ochoten akceptovat. Další komplikací je, že bych rád aby mělo stejný tvar misky a upevnění zrcátka jako levé. To ho má zapertlované jako tento zázrak, ale pak jsou taková kde je vložené do plastového rámečku.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Černý plastový rámeček je druhovýroby staršího data, orig je ten spodní (teda orig jich je spousty, ale tohle je jeden z nich). Je zacvaklej nasucho v takovým silononovým rákečku, který je často rozpadlej, nebo se nedochoval vůbec. Řešil jsem to vyřezáním zrcadla ve firmě, kde ho i zabrušují a pak uložil do silikonu, kterej jedinej nežere stříbro zrcadla. Případně jde vyrobit i vypouklé na pravou stranu. Navíc si pak můžeš zkombinovat misku, nohu a držak, jak je ti libo, protože se k tomu pod sklem dostaneš.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

Když jsem to před časem dělal tak vyndání olezlého zrcátka byl docela porod, ale ten silonový rámeček byl poměrně ve slušné kondici.
Obrázek
Co se týká vyříznutí nového tak byl trochu problém sehnat takového sklenáře který byl schopen to vybrousit přesně podle předlohy. Třeba to co je vpravo se vůbec nepovedlo a musel jsem jít jinam.
Obrázek
Ke šroubu držícímu misku jsem se sice dostal, ale byl v takovém stavu, že povolování jsem raději vzdal.
Obrázek
To co z hlavy zbylo jsem nakonec musel jenom očistil a zatřít penetrátorem.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Mě to kdysi zase urazili v myčce (já vim, s broukem se do myčky nejezdí, to byla zimní nouzovka..) a upadl tenhle vohlomejzdanej šroub. Nezbylo nez vytočit závit do nožičky a dát šroubek

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - kompletace

Příspěvek od lišák »

Usoudil jsem, že je vhodný čas na odvzdušnění brzd, protože pokud by se ukázalo, že je něco špatně tak budu mít ještě do jara dost času to doladit. Snažil jsem se sice brzdiče zrepasovat podle nejlepšího vědomí, ale člověk nikdy neví co se může podělat. Sam opakovaně doporučoval, že je vhodné si na takovou práci pořídit přípraveček aby člověk nebyl odkázán na pomocníka který šlape na pedál.
Sam píše:
05 zář 2019
Na odsávání pak nedám dopustit na Hazet Bremsenentlüfter, např zde https://www.ebay.de/itm/HAZET-BREMSENEN ... SwKEhcxqrr

Práce na brzdách je pak opravdu jednomužná záležitost.
Vzal jsem si to k srdci, ale protože jsem lakota a držgrešle a na takové to domácí žvýkání jednou za uherský rok mě připadalo pořízení značkového Hazet jako rozmařilost, šel jsem do levnější varianty Geko. https://www.torriacars.cz/sada-na-odvzdusneni-brzd-geko
Sice ta nádobka na plnění s hrdlem za roh co má Hazet by se zrovna u nebrouka hodila, ale není to nic zásadního.
Obrázek
Tak párkrát za život jsem už brzdy odvzdušňoval, ale musím uznat, že takto snadno a rychle ještě nikdy. Sam nekecal, opravdová one man show a vůbec netuším jak jsem bez toho do současnosti mohl přežít.
Obrázek
Na celou náplň stačilo 0,5l kapaliny, pedál je tvrdý jak kámen, nikde nic nesákne, takže spokojenost.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Herbie »

díky za tip
to si asi taky pořídím :)

doposud jsem to řešil tlakováním nádobky starým zubařským kompresorem, funguje to taky, ale je to větší vopruz při doplňování kapaliny:)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

Taky jsem ještě uvažoval o vyzkoušení téhle podtlakové "punpičky", že bych nemusel převážet kompresor, ale nebyla k mání obratem.
https://www.torriacars.cz/podtlakova-pu ... -bary-geko
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od SO 545 »

toto je perfet na moto ked menis hadice a cele je to rozdrbane....
Tam to nejde naslapat a toto to da za par chvil bez kompresoru.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Bruno 1973

Příspěvek od OB »

Mám tu samou odsávačku řadu let a jsem s ní spokojen.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od wally »

Taky mám roky, dělá to i Maggo a je to za min.
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Šíša »

Ja to resil perfuzorkou (velka 200ml injekce) a kouskem hadicky.
Funguje to taky paradne.
Jediny zadrhel byly predni prasatka, ale kdyz jsem je dal jen na hadici a vodorovne, odvzdusnovakem nahoru, za chvili nebylo co delat :)

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od martin_100 »

A jak to funguje? Vždycky sem to dělal klasicky. Jeden šlape a dolejvá druhej diktuje a leze kolem odvzdušňováků.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Bruno 1973

Příspěvek od udeeska »

Nasadis hadičku na ventilek, povolis ventilek a odsavas ruční vakuovou pumpou.
Moje teda začala téct co je těsnění z rukojeti ale co bych taky chtěl od čínského výrobku.
Vwase nocni sichta...

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lope »

Já jsem taky odvzdušňoval podtlakem pomocí stříkačky. Má to ale jedno úskalí, mně tam šly malý bublinky pořád! Pravděpodobně si to vzduch nasávalo přes nočníky v prasátku (při šlapání pedálu se nočník naopak dotěsní). U těchto ejektorů ale zřejmě není podtlak tak velký. A samozřejmě je to pohodlnější než stříkačka.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Šíša »

U me ty bublinky byly skrz netesneni povoleneho odvzdusnovaku v zavitu.
Ono je to i pomerne logicke, netesni tam zavit ale ten kuzel do sedla v praseti.
Kdyz se to povoli saje to i okolo odvzdusnovaku.
Srani bylo s prednima, te se nejprve nedaly odvzdusnit, stale jak guma. Tak jsem je odstouboval ze stitu, zafizoval aby se neroztahovaly a umistil vodorovne s odvzdusnovakem nahoru. Nasledne zcela bez problemu.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lope »

Jo, přes závit to taky může nasávat. Chce to zkušenost, z trubek jdou větší bubliny. Celkově to teda není tak spolehlivá metoda jako šlapání pedálu, ale co dělat, když je na to člověk sám?

Odpovědět