Bruno 1973

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

Mě se ten původní nezdál ani tak špatný, ale rozcupoval jsem ho vapkou. Ale je fakt, že asi by byl lepší takový ten černý, nasycený, který používali třeba pod palubku.

Srandičky Práčku ? :D
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od prak »

no závidím ti tvoje nadšení, já jsem v krizi #-o
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Andy »

lišák píše:Srandičky Práčku ? :D
Prisahej ze by jsi toho nebyl schopnej!

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1521
Registrován: 01 pro 2010

Re: Bruno 1973

Příspěvek od evinsen »

prak píše:no závidím ti tvoje nadšení, já jsem v krizi #-o
to není nadšení -má to do činění s něčím jako posedlost. ještě že ten brouk má tak malej chladič.soused už 3 roky letuje a leští chladič na ford T :D

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1028
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Bruno 1973

Příspěvek od liba »

A co izolace na klimatizaci používá se i na topení na větší průměry trubek, taková černá, molitan to není ale je to hrozně podobný a určitě odolnější

Uživatelský avatar
Peter
Příspěvky: 193
Registrován: 05 dub 2004
Bydliště: Žilina - SK

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Peter »

liba píše:A co izolace na klimatizaci používá se i na topení na větší průměry trubek, taková černá, molitan to není ale je to hrozně podobný a určitě odolnější
... Armaflex....
A home is not a house

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15200
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Sam »

A teďka otázka do pranice. Je žádoucí, v rámci originality, používat materiály lepší, novodobé ? Autentický brouk má přeci toto těsnění po letech vydrolené... :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

Sam píše:A teďka otázka do pranice. Je žádoucí, v rámci originality, používat materiály lepší, novodobé ? Autentický brouk má přeci toto těsnění po letech vydrolené... :D
Abych utnul případné spekulace hned v zárodku tak vydám toto tiskové prohlášení:
Novodobý kvalitnější materiál nepoužiji ani kdyby jste mě mučili. Bylo by to opravdu, ale opravdu falešné a prázdné gesto :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1028
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Bruno 1973

Příspěvek od liba »

Já jsem si to myslel, přesto mě to nedalo, už se to nebude opakovat [-X :D

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15200
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Sam »

lišák píše:
Sam píše:A teďka otázka do pranice. Je žádoucí, v rámci originality, používat materiály lepší, novodobé ? Autentický brouk má přeci toto těsnění po letech vydrolené... :D
Abych utnul případné spekulace hned v zárodku tak vydám toto tiskové prohlášení:
Novodobý kvalitnější materiál nepoužiji ani kdyby jste mě mučili. Bylo by to opravdu, ale opravdu falešné a prázdné gesto :D .
Aaah, letošní rok, nechť je rokem prohlášení... už se na něj těším :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - regulátor dobíjení

Příspěvek od lišák »

Abychom jenom nekecali, ale taky trochu popojeli, podíval jsem se na regulátor. Do poslední doby fungoval spolehlivě a tak doufám, že tomu tak bude i nadále. Porušená páska není moje práce, někdo se v tom už kdysi musel vrtal.
Obrázek
Pořadí konektorů z levé strany: DF , D- , D+ .
Obrázek
A takto vypadá regulátor uvnitř.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Brejlil jsem na to v jakém stavu jsou kontakty a při detailním pohledu zjistil, že je mezi nimi napálená pecka.
Obrázek
Nějak se mě nedařilo najít nic vhodného čím by šla odstranit až jsem v šuplíku vyhrabal lupenkovou pilku.
Obrázek
Potom už jenom začistit smirkem a překontrolovat zda jsem nerozjebal vzdálenost kontaktů.
Obrázek
Obrázek
Už jsem si vcelku zvykl na to, že mě někteří považují za pošuka a tak Vám to teď potvrdím. Regulátor byl zalepený izolepou, která měla po letech poměrně slušnou patinu a já měl po ruce pouze elektrikářské izolačky a nebo hnědou, modrou či zářivě žlutou lepicí pásku. Pak jsem objevil na kartonu bílou pásku s potiskem, no nic co bych na ten regulátor chtěl dávat. Pak asistenta napadlo, zda by ten nápis z pásky nešel setřít nitroředidlem a ono to fakt šlo dolů. Zkusil jsem ji nalepit, ale bylo to tak čistoskvoucí zářivě bílé, že to vypadalo jak vyprané v nejmenovaném pracím prášku.
Obrázek
Nakonec jsem to udělal následovně. Nejdříve vrstvu hnědé pásky,
Obrázek
potom vrstvu žluté
Obrázek
a ve finále tu bílou. A výsledek není podle mě tak špatný.
Obrázek
Pro porovnání ta původní.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - relé vyhřívání zadního skla

Příspěvek od lišák »

Z jedny vody načisto jsem malinko pošlechtil i relátko. A při té příležitosti se mě podařilo přijít na to v čem byl zakopaný pes. Když jsme před lety Bruna koupili tak vyhřívání ne a ne fungovat. Sklo bylo v pořádku, žádné vlákno nebylo přerušené, přívod k relé pod proudem a po sepnutí vypínače vždy cvaklo. Obyčejná žárovková zkoušečka na výstupu z relé svítila a stejně tak svítila i na konektoru u okna. Kostra dobrá, ale okno nehřálo a nehřálo.
Obrázek
Obrázek
Relátko jsem očistil a začal pro jistotu zkoušet. Při každém připojení cvaklo, ale jednou se zkoušečka rozsvítila na 12V a pak pětkrát mrkla na 6V. To se při dalším zkoušení nepravidelně opakovalo s tím, že někdy se nerozsvítila vůbec.
Obrázek
Bylo mě to divné proto jsem ho operoval. Předpokládal jsem, že budou opálené kontakty, ale nic takového, byly naprosto netknuté.
Obrázek
Znovu jsem ho začal zkoušet a měl jsem pocit, že ač relé přiskočí tak že kontakty se sotva dotýkají a zkoušečka ukazovala to samé jako předtím. Připojil jsem elektromotorek a ten ani ťuk. V momentě když jsem kontakt přitlačil prstem se rozeběhl jak víno. Začal jsem koumat čím to může být a při pohledu proti světlu jsem zjistil, že mezi jádrem a kotvou je nějaké smítko. A to byl ten problém, kotva nemohla dosednou až na jádro. Po odstranění toho bordelu relé pracuje jak má a kontakty na sebe dosednou plnou silou. Taková blbost a co jsem s tím strávil času.
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - hlavní brzdový válec

Příspěvek od lišák »

Tady jsem v srpnu 2012 začal psát o brzdovém válci http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 57#p278957. Čas letí jako bláznivý a mě se až teď podařilo dostat do stavu kdy si můžu odfajfkovat další položku na seznamu.
Válec jsem tehdy nejen rozebral, ale snažil se vymyslet jak to udělat aby se na něj nechala nasadit prachovka.
Obrázek
Nechat to jen tak, jak jsem našel někde na netu mě připadalo ne dost echt.
Obrázek
Namaloval jsem a následně nechal vytočit takovýto bazmek.
Obrázek
Obrázek
Válec jsem nakonec nechal pro sichr zrepasovat v Jablonci a když se mě teď od pana Fiegra vrátil a tak už jenom stačilo adaptér s prachovkou nasadit na své místo.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - trubičky k nádobce na kapalinu

Příspěvek od lišák »

Měl jsem dva páry trubiček kterými je vedena kapalina od nádobky k válci.
Obrázek
Jeden vyloženě hnusnej.
Obrázek
Druhý zachovalý, ale radost netrvala dlouho. Pod vrstvou gumoasfaltu na mě vykoukla mosaz jak trubičky někdo kdysi opravoval.
Obrázek
A tak jsem vzal palivovou trubičku vhodného průměru.
Obrázek
Při troše snahy to šlo naohýbat v ruce.
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - výklopná okna

Příspěvek od lišák »

Aby Bruno nezáviděl Evženovi musel jsem i jemu pořídit pop out windows. Nevyžadují v podstatě nic jiného než demontovat kování, vyčistit, vyměnit těsnění a doplnit nějaké šroubky.
Obrázek
Obrázek
Nasazování nového těsnění nemusím nijak rozebírat, protože koho to bude zajímat najde si to v topicu o Evženovi.
Obrázek
Snad jen doplním, že tehdy jsem pro snadnější vmáčknutí do drážky použil Silkal a teď klouzek neboli mastek. Funguje to stejně a člověk nemá tak zprasený ruce.
Obrázek
Kování jsem vyčistil, namontoval zpět a tak to můžu uložit.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Bruno 1973 - sahara

Příspěvek od lišák »

lišák píše: Jsou na ni dokonce ještě razítka. Teda nevím co znamenají, ale líbí se mě.

Ta razítka bohužel při čištění vzala za své, ale to se napraví. Vyzkoušel jsem si to už na spínací skříňce a tak žádná křeč.
Razítko na spínací skříňku jsem si nechal vyrobit, ale protože jsem lakomec a nechal bych si pro korunu vrtat koleno, začal jsem vymýšlet jak ušetřit. Zavzpomínal jsem na dětství když jsme ve škole dělali razítka z brambor a řekl si, proč si razítko nevyrobit sám. Na zadní straně toho po čištění zůstalo víc a tak jsem měřil, maloval a vyřízl z krabičky od ložiska nejdříve 0.
Obrázek
Nalepil na špalíček.
Obrázek
Následovalo číslo 5 a zkouška nanečisto.
Obrázek
Nejvíc práce dalo trefit se s razítkem na správné místo. Při pohledu z boku byla silueta původního čísla trochu znát, ale třeba pětku jsem dělal třikrát a jednu nulu až na sedmý pokus.
Obrázek
Zbytek původních razítek před čištěním .
Obrázek
Nová razítka. Po pořádném proschnutí to ještě přelíznu lakýrnickou pastou, aby to mělo trošku patinku.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1281
Registrován: 08 zář 2009

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lope »

Co vlastně znamená to I.O. (nechybí tam tečka?)? In Ordnung?

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15200
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Sam »

lope píše:Co vlastně znamená to I.O. (nechybí tam tečka?)? In Ordnung?
Je vidět Lope, že máš velké mezery ve znalostech Zeměplochy T. Pratchetta. Jinak by jsi věděl, že jde o podpis Slepého boha IO, vládce hromů a blesků. Zřejmě to byl nácek a po pracovní době fušoval i do automobilového průmyslu. :D
Viz. http://wiki.lspace.org/mediawiki/index.php/Blind_Io" onclick="window.open(this.href);return false;
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruno 1973

Příspěvek od lišák »

Sam píše:
lope píše:Co vlastně znamená to I.O. (nechybí tam tečka?)? In Ordnung?
Je vidět Lope, že máš velké mezery ve znalostech Zeměplochy T. Pratchetta. Jinak by jsi věděl, že jde o podpis Slepého boha IO, vládce hromů a blesků. Zřejmě to byl nácek a po pracovní době fušoval i do automobilového průmyslu. :D
Viz. http://wiki.lspace.org/mediawiki/index.php/Blind_Io" onclick="window.open(this.href);return false;
Možná má Lope pravdu. Při detailním zkoumání fotky v plné velikosti jsem objevil náznak, že by tam ještě jedna tečka dřív mohla být.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19868
Registrován: 02 led 2003

Re: Bruno 1973

Příspěvek od Pětišroub »

určitě byla
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět