OB červená 1303

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: OB červená 1303

Příspěvek od john »

Ked sa divam na to, usudzujem, ze sme asi rovnaki cvoci.... :D ...vynaliezame veci, co uz boli vynalezene...len ich chceme robit lepsie...

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB červená 1303

Příspěvek od OB »

john píše:Ked sa divam na to, usudzujem, ze sme asi rovnaki cvoci.... :D ...vynaliezame veci, co uz boli vynalezene...len ich chceme robit lepsie...
Naprostý souhlas s tvým názorem, jako už tolikrát!
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: OB červená 1303

Příspěvek od john »

Ked sa jedna o Porsche style chladenie, nema velku cenu to robit od nuly...urcite zdroje informacii hovoria, ze tento typ chladeniza ma asi 40--400 % viac chladenia , co je kurva siroka skala na porovnanie, co ale naznacuje, ze v drvivej vacsine motor bezi podchladeny... do akej miery su tieto uzavery platne? ... to nevieme az dovtedy, ked sa najde nejaky cvok, ktory si da namahu tieto cisla potvrdit, alebo vyvratit...
Preto mas vsetky moje sympatie... :D
Naposledy upravil(a) john dne 25 bře 2011, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB červená 1303

Příspěvek od OB »

40 až 400% se v podstatě rovná, že nikdo neví jakou účinost má toto chlazení. Uvidíme výsledky - tedy až budou.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: OB červená 1303

Příspěvek od john »

OB píše:40 až 400% se v podstatě rovná, že nikdo neví jakou účinost má toto chlazení. Uvidíme výsledky - tedy až budou.
Presne tak... :D

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB červená 1303

Příspěvek od OB »

V úterý jsem byl ve firmě, kde mi 3D skenerem skenovali lopatku rotoru chlazení a lopatku statoru. Bylo to nutné pro přesnost ploch lopatek. To byla poslední věc, kterou jsem musel udělat pro dokončení modelace a simulace proudění.
Ta věcička - skener- je nádherné zařízení. Je to ruční skener, kterým z malé vzdálenosti skenujete předměr. Naskenovaný předmět se online zobrazuje na monitoru počítače. Ale naskenovat tyto dvě lopatky trvalo 3 hodiny, to je asi jediná nevýhoda tohoto zařízení.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: OB červená 1303

Příspěvek od john »

Striktne teoreticky, tento system bol navrhnty na chladenie 6 valcoveho motora...pri pouziti tejto originalnej konfiguracie na 4 valec s daleko mensimi vykonovymi parametrami , je to logicky predimenzovane...takze nejake upravy smerom dole su potrebne vzhladom na udrzanie doporucenej prevadzkovej teploty...cize OB, nesies na svojich ramenach "cross hard to bear"... :D

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB červená 1303

Příspěvek od OB »

john píše:Striktne teoreticky, tento system bol navrhnty na chladenie 6 valcoveho motora...pri pouziti tejto originalnej konfiguracie na 4 valec s daleko mensimi vykonovymi parametrami , je to logicky predimenzovane...takze nejake upravy smerom dole su potrebne vzhladom na udrzanie doporucenej prevadzkovej teploty...cize OB, nesies na svojich ramenach "cross hard to bear"... :D
Ano, ano máš jako obvykle pravdu. Jenom si myslím, že žádný kříž neponesu, protože jde vlastně jen o zábavu. Jak se říká v Čechách "Když nejde o život, tak jde většinou o hov..o"
Na druhou stranu, když jsem se do toho pustil, tak alespoň na co největší úrovni, kterou dokážu.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: OB červená 1303

Příspěvek od john »

OB píše:V úterý jsem byl ve firmě, kde mi 3D skenerem skenovali lopatku rotoru chlazení a lopatku statoru. Bylo to nutné pro přesnost ploch lopatek. To byla poslední věc, kterou jsem musel udělat pro dokončení modelace a simulace proudění.
Ta věcička - skener- je nádherné zařízení. Je to ruční skener, kterým z malé vzdálenosti skenujete předměr. Naskenovaný předmět se online zobrazuje na monitoru počítače. Ale naskenovat tyto dvě lopatky trvalo 3 hodiny, to je asi jediná nevýhoda tohoto zařízení.
Taktiez musis zobrat do uvahy, ze urcite P. chladenia sa menili v priebehu evolucie...od 5 - 11 lopatiek rotora / pokial si to pamatam spravne... je uz asi 1.00 hodina rano / az do 22 lopatiek rotora a taktiez rozne pocty lopatiek statickej casti ventilatora...taktiez pitch lopatiek bol viackrat zmeneny, takze pracujeme s mnohymi neznamymi...
je to na serioznu dizertacnu pracu ....

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: OB červená 1303

Příspěvek od john »

OB píše:
john píše:Striktne teoreticky, tento system bol navrhnty na chladenie 6 valcoveho motora...pri pouziti tejto originalnej konfiguracie na 4 valec s daleko mensimi vykonovymi parametrami , je to logicky predimenzovane...takze nejake upravy smerom dole su potrebne vzhladom na udrzanie doporucenej prevadzkovej teploty...cize OB, nesies na svojich ramenach "cross hard to bear"... :D
Ano, ano máš jako obvykle pravdu. Jenom si myslím, že žádný kříž neponesu, protože jde vlastně jen o zábavu. Jak se říká v Čechách "Když nejde o život, tak jde většinou o hov..o"
Na druhou stranu, když jsem se do toho pustil, tak alespoň na co největší úrovni, kterou dokážu.
Nie celkom, siroka VW komunita je velmi chtiva dostat spravne a pravdive udaje o vsetkom...

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB červená 1303

Příspěvek od OB »

john píše:
OB píše:V úterý jsem byl ve firmě, kde mi 3D skenerem skenovali lopatku rotoru chlazení a lopatku statoru. Bylo to nutné pro přesnost ploch lopatek. To byla poslední věc, kterou jsem musel udělat pro dokončení modelace a simulace proudění.
Ta věcička - skener- je nádherné zařízení. Je to ruční skener, kterým z malé vzdálenosti skenujete předměr. Naskenovaný předmět se online zobrazuje na monitoru počítače. Ale naskenovat tyto dvě lopatky trvalo 3 hodiny, to je asi jediná nevýhoda tohoto zařízení.
Taktiez musis zobrat do uvahy, ze urcite P. chladenia sa menili v priebehu evolucie...od 5 - 11 lopatiek rotora / pokial si to pamatam spravne... je uz asi 1.00 hodina rano / az do 22 lopatiek rotora a taktiez rozne pocty lopatiek statickej casti ventilatora...taktiez pitch lopatiek bol viackrat zmeneny, takze pracujeme s mnohymi neznamymi...
je to na serioznu dizertacnu pracu ....
Proto jsem právě nechal skenovat ty lopatky ventilátoru.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: OB červená 1303

Příspěvek od john »

:D

ktory si pouzil na scan?

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB červená 1303

Příspěvek od OB »

john píše::D

ktory si pouzil na scan?
Myslíš konkrétní přístroj?
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: OB červená 1303

Příspěvek od john »

Myslim pocet lopatiek rotora..

Ja pre zmenu pracujem na el. horizontalnom chladeni, takze ako som spomenul vyssie, sme obaja idioti..., :D

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB červená 1303

Příspěvek od OB »

john píše:Myslim pocet lopatiek rotora..

Ja pre zmenu pracujem na el. horizontalnom chladeni, takze ako som spomenul vyssie, sme obaja idioti..., :D
Bohužel ti neumím odpovědět z hlavy. Tento údaj jsem si nějak do hlavy nevložil. Napíši ti to o víkendu.

Ano, jsme obaja idioti :D
Co přijde dál???

Mirek
Příspěvky: 226
Registrován: 20 čer 2008
Bydliště: stř. Čechy, Kokořín

Re: OB červená 1303

Příspěvek od Mirek »

OB píše:Práce pokračují a to ne mojí zásluhou
14.jpg
Vzhledem k tomu jak tedle projekt vypada bych mel drobnost. Prijde mi, ze model má tu hranu uprostřed výraznější, zdá se mi to jenom, nebo to tak opravdu je?

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB červená 1303

Příspěvek od OB »

Mirek píše:
OB píše:Práce pokračují a to ne mojí zásluhou
14.jpg
Vzhledem k tomu jak tedle projekt vypada bych mel drobnost. Prijde mi, ze model má tu hranu uprostřed výraznější, zdá se mi to jenom, nebo to tak opravdu je?
Příliš nerozumím jakou hranu máš na mysli.
Co přijde dál???

Mirek
Příspěvky: 226
Registrován: 20 čer 2008
Bydliště: stř. Čechy, Kokořín

Re: OB červená 1303

Příspěvek od Mirek »

Protože jsem blbě citoval. U toho dotazu měl ještě být tedle obrázek
Obrázek
A ta hrana uprostřed mi přijde výraznější než reálná. Ptám se trochu deformovaně, minulý týden jsem se totiž s plochama taky trochu babral.
Jinak teda...klobouk dolu, todle je fakt vyšší dívčí z jakéhokoliv úhlu pohledu.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB červená 1303

Příspěvek od OB »

Stále jsem nějak nepochopil, kterou hranu máš na mysli.

PS Nejseš náhodou Mirek, který mi před lety dělal klempířinu na mém autě? Znám také jednoho Mirka, který měl chalupu na Kokořínsku????
Co přijde dál???

dawe82
Příspěvky: 139
Registrován: 10 dub 2010

Re: OB červená 1303

Příspěvek od dawe82 »

rekl bych ze mysli ten zlom primo proti ventilatoru ...
"I never fucked anybody over in my life didn't have it coming to them. You got that? All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one."

Odpovědět