Evžen 1964

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

Dnešní příspěvek bude v podstatě bajka o tom kterak si Lišák zase naběhl. Když jsme zvažovali kde a za kolik objednat vypínací páku spojky tak jsme se dívali nejdříve na nabídku na VW Brouk.
Obrázek
Cena kolem 300,-Kč , ale protože eshop ukazoval v té době že není skladem a poučeni nebereme první co se namane, podívali jsme se i jinam. Když jsme na Baltic Kafer viděli v nabídce tuto páku tak jsme na ni vsadili, protože i cena 14 EUR byla akceptovatelná.
Obrázek
Už jsme od nich něco brali a byla spokojenost s kvalitou i rychlostí dodávky. Z D do CZ za dva dny to je lepší než z Bruntálu k nám Českou poštou. Ale napsali nám, že bohužel páku nemají a že bude až někdy za týden. Dnes balíček dorazil a tak jsme se na něj nadrženě vrhli. A opět jako už mnohokrát nám hodně rychle sklaplo. No posuďte, vypadá jako ta inzerovaná? Ne, ne, ne [-X . Vypadá úplně stejně jako ta ze Zlína. Tím nechci říct, že je identická, ale moc bych se tomu nedivil, že to snesla stejná slepice pro BBT.
Obrázek
Nejprve jsem si plánoval, že bych dnes páku namontoval a zítra se bude vracet motor do auta. Už první pohled při porovnávání s tou původní mě z této iluze vyvedl. Drážka pro segrovku je nejen užší, kurva užší, ale hlavně je úplně jinde než má být.
Obrázek
A překvapením není zdaleka konec. Drážkování bylo pravděpodobně zbytečně dlouhé a tak si to ve výrobě udělali po svém.
Obrázek
V drážce jsou takové otřepy, že segrovka vůbec nejde nasadit.
Obrázek
Při nasazení páky jsem zjistil, že otřepy na drážkách brání narazit páku dostatečně daleko,
Obrázek
aby potom šla zajistit segrovkou.
Obrázek
No a máme tady uložení ložiska v páce.
Obrázek
Nejprve jsem se bláhově domníval, že visí na ostrých otřepech.
Obrázek
Obrázek
Po odstranění jsem ale přišel na to, že to není hlavní problém.
Obrázek
Průměr čepu ložiska je 12mm.
Obrázek
Do uložení se ale nechá vložit maximálně průměr 11,5mm.
Obrázek
No, posílat ji zpátky nebudu a upravím ji, protože jinak bychom letos asi nevyjeli, ale třeba to bude poučení pro ostatní ať raději opraví starý kus. Určitě to nedá víc práce. Ale sežrat jim to necháme alespoň rozhořčeným emailem. Ne že by nám to pomohlo, ale alespoň se nám uleví.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Evžen 1964

Příspěvek od loufes »

No kurva teda lišáku,já se ti fakt opravdu divím....po zkušenostech s díly z druhovýroby....kurva proč si tu páku s vidličkama prostě nevyrobíš radši sám....???? know haw na to prostě máš .....
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

loufes píše:....po zkušenostech s díly z druhovýroby....kurva proč si tu páku s vidličkama prostě nevyrobíš radši sám....????
Protože jsem blbej, důvěřivej, naivní a pořád ve skrytu duše doufám, že řemeslo ještě úplně nechcíplo? Nebo že doufám, když někdo něco nabízí tak že to i pošle?
Možná je to taky tím, že ještě nemám tolik zkušeností jako Ty, ale snad se to časem srovná. Budu na tom pracovat. :D
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Evžen 1964

Příspěvek od loufes »

Ty sám víš moc dobře,že máš zkušeností na rozdávání a spousta lidí tady na flatu i já z nich čerpáme....tak si to nevykládej zle s tou pákou,prostě jsem tím myslel že s tvojí zručností by nebyl žádnej problém nějakou blbou páku vyrobit [-X
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Evžen 1964

Příspěvek od lope »

Teda to bych jim vrátil, vždyť to ani nevypadá jako na fotce, nemluvě o provedení, které je samo o sobě hnusné e evidentně lacinější než na fotce. Třeba i ty téměř neexistující drážky pro spony ložiska... Taky jsem jednou do D vracel. Z celý zásilky mi zbyla 1 malá gumová průchodka, která tak vyšla asi na 15 eur. ](*,) Ale co bychom neudělali pro výchovu obchodníků a zušlechťování kapitalismu, že.

Uživatelský avatar
Gynekolog
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 250
Registrován: 14 dub 2012
Bydliště: Lužnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od Gynekolog »

To jsou sráči. Díky za informování nás ostatních. A ten mail bys jim měl napsat, zpětná vazba je důležitá.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

lope píše:Třeba i ty téměř neexistující drážky pro spony ložiska....
Ano máš dobré oko. Takto by to mělo být.
Obrázek
A takto ta parodie vypadá.
Obrázek
Vzdálenost mezi dnem drážky a dnem uložení ložiska na původním kusu.
Obrázek
Na novém kusu.
Obrázek
Trošičku jsem to poladil.
Obrázek
Obrázek
Na vrták 11,5mm jsem nalepil šmirgl a udělal si tak brousek průměru 12mm.
Obrázek
A pomocí vrtačky vybrousil uložení ložiska. Fotka je jenom ilustrační, při práci jsem potřeboval obě ruce aby to nebylo křivé.
Obrázek
Potom jsem si na vrták nalepil hrubost 400 a pod vodou vybrousil do hladka a strhnul hrany.
Obrázek
Teď už to bude dobré.
Obrázek
Drážky jsem probrousil Dremlem aby páka šla naklepnout kousek dál.
Obrázek
Po propilování otřepů v drážce pro segrovku už půjde dokonce nasadit.
Obrázek
A ještě drážku pro druhou segrovku. Není dokonalá, tak info pro hnidopichy. Je dělaná pilníkem v soustruhu na dřevo a tak má trošku nepravidelné dno. Hlavní ale je, že je na správném místě.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od maxmax »

Než to tam namontuješ,měl bys ještě pro jistotu převařit ty ramínka :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Evžen 1964

Příspěvek od liba »

Tohle by měli vydět, aby vyděli co inzerují a co prodávají :shock:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Evžen 1964

Příspěvek od Pětišroub »

ovařil bych stoprocentně ta ramínka jak říká max...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Evžen 1964

Příspěvek od Herbie »

Lišáku, opět, znovu, tudíž opakovaně obdivuju tvojí trpělivost opravovat tyhle zmetky
a taky ochotu kupovat je :)

Já na tvém místě bych radši tutéž dobu co se s tím moříš sháněl radši starej originál kousek
... a vůbec !

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

Herbie píše:Lišáku, opět, znovu, tudíž opakovaně obdivuju tvojí trpělivost opravovat tyhle zmetky
a taky ochotu kupovat je :)
Já na tvém místě bych radši tutéž dobu co se s tím moříš sháněl radši starej originál kousek
No ono to s tou ochotou je trošku jinak. Bohužel jsme na žádnou NOSovku ani zachovalý kousek nenatrefili a protože by člověk už taky rád konečně vyjel, tak potom jsem schopný i takových zoufalých akcí.
Pětišroub píše:ovařil bych stoprocentně ta ramínka jak říká max...
Přátelé ono to nakonec bude úplně jinak, ale o tom později. Nejdříve jsem zkusil nasadil ložisko do páky a zajistit. Zvažovali jsme, jaké sponky použít a původně jsme chtěli objednat oba druhy. V nabídce měli ale pouze ty samé podkovičky, které jsme tam měli a tak bylo rozhodnuto. A ejhle oni nám poslali ty druhé. Jsou fakt takové festovní, zamotané, tuhé, že nasazení je velký problém. Vlevo je původní, vpravo nová.
Obrázek
A hned jsem narazil na další problém. Pružina má tak velký háček, že se opře o ložisko a to nejde v páce naklopit.
Obrázek
To je maximální výkyv a pak už se začíná šprajcovat.
Obrázek
Porovnání velikosti háčku.
Obrázek
Trošku jsem uvolnil předpětí pružinky a předělal háček.
Obrázek
Teď už je to výrazně lepší, ložisko se nechá naklopit.
Obrázek
Lepší by bylo, kdyby byla pružinka pravá a levá. Když jsou stejné tak háček té, která je na fotce napravo stejně nadchází tak, že při větším vyklonění se dotkne obalu ložiska.
Obrázek
Řekl jsem si, že je nejvyšší čas to namontovat, ale další zádrhel. Páka nešla vložit do pouzdra. Sice jsem kontrolně změřil průměr čepu, ale přiznám se, že ne na okraji. A zrovna tam je větší průměr než má být #-o .
Obrázek
Tak jsem ten konec musel trošku opracovat. Proč ne, mě to vlastně hrozně baví :oops: .
Obrázek
Páka je konečně namontovaná a opravdu by mě zajímalo který pako vymyslelo, že ta drážka je udělaná v místě, kde je úplně na nic.
Obrázek
A teď tady máme poslední kapku, kterou přetekl pohár mé trpělivosti. Ložisko je tak "trošínku" k jedné straně.
Obrázek
Když ho posunu co nejvíc vpravo je mezi ložiskem a pákou mezera.
Obrázek
Na druhé straně je ložisko na páce na doraz a to by chtělo ještě tak o 2mm pošoupnout.
Obrázek
Tak jsem páku zase vymontoval a porovnal s původní. Ty packy jsou prostě blbě přivařené.
Obrázek
A tak výsledek mého snažení je, že ten krám vezmu, s rozběhem hodím do pole a opravím tu původní páku. Kdybych to udělal rovnou tak Evžen mohl už dávno jezdit, Lukáš ušetřil peníze a já spoustu práce a nervů.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Evžen 1964

Příspěvek od loufes »

Nojo no,jsou to prostě hovada,mrskaj takovejch kusů a jsou k hovnu...to je tak akorát na vypálení tý fabriky,kde ty sračky vyráběj....nemůžu si pomoct...
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Evžen 1964

Příspěvek od Herbie »

lišák píše: Páka je konečně namontovaná a opravdu by mě zajímalo který pako vymyslelo, že ta drážka je udělaná v místě, kde je úplně na nic.
Obrázek
tohle ti můžu objasnit
Některé (zřejmě novější) prevodovky mají totiž to pouzdro na straně páky větší / delší, a to přesně až k té drážce
... a vůbec !

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

Herbie píše: tohle ti můžu objasnit
Některé (zřejmě novější) prevodovky mají totiž to pouzdro na straně páky větší / delší, a to přesně až k té drážce
Tak to mají přesněji specifikovat v nabídce.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Evžen 1964

Příspěvek od Pětišroub »

tu reklamaci dejte do kopie i na Bob@bbt4vw.com
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Evžen 1964

Příspěvek od Samba »

než tuto, kupoval bych celou špajzku..dílů není nikdy dost..

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

Samba píše:než tuto, kupoval bych celou špajzku..dílů není nikdy dost..
No jo, po bitvě každej generál :D . Teď už to vím taky.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Evžen 1964

Příspěvek od OB »

A v celé téhle peripetii nebyla řeč o materiálu. Kdoví, z kterého bláta to vyrábějí. To jsi se také mohl dočkat toho, že ty packy na ložisko se ohnou jak staniol. Raději bych věřil originálu!
Co přijde dál???

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Evžen 1964

Příspěvek od evinsen »

ale je fakt že jsi odolával opravdu dlouho než jsi se pravdě podíval do očí :wink: a to si představ,že někdo má po laku káru,holou a k tomu doma syslí a opatruje z láskou hromadu tohodle hnoje v těch barevnejch krabičkách z bambusového papíru a těší se až toho svého miláčka vytuní. starý věci ve šrotu,protože chromovaná sahara z thaivanu něco stojí a super víka ventilů kdyby náhodou motor to chlazení přežil. to je prekérní situace... ohýbal jsem tvrdej drát přes kulatinu a packy dělal z plocháče.autogenem popustil a jezdí to do teď,protože jsem nevěděl že se ty vidličky dají koupit! :D

Odpovědět