Evžen 1964

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od Sam »

Tomu se nedivím. Dělal jsem skoro celou sobotu a neděli na brezelovi a vůbec mi nevadilo, že je venku Nečas. Možná jsem měl z práce i větší radost než zajíždět motor na oválovi. Joo, na dílně je nejlépe... a ty auta to ví také :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Evžen 1964

Příspěvek od Pětišroub »

Tak to já dnes ujel pár kilometrů v 181 i 147. Když nepršelo..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

No mě na tom nejvíc štve, že kdybych udělal technickou, tak jsem to mohl investorovi předat a kdyby se to pak stalo tak můžu říct ať si poradí, že moje auto to není :D . Záruku totiž poskytuji závratnou. Až za vrata :mrgreen: .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Evžen 1964

Příspěvek od udeeska »

lišák píše:No mě na tom nejvíc štve, že kdybych udělal technickou, tak jsem to mohl investorovi předat a kdyby se to pak stalo tak můžu říct ať si poradí, že moje auto to není :D . Záruku totiž poskytuji závratnou. Až za vrata :mrgreen: .
Asi je na case tohle rychle zakoncit a pustit se do renovace vozu KIA ci Hjundaj,to si myslim ma sberatelskou budoucnost :D
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

Správní rada mě celou dobu slibuje, že když se nepolepším, že mě vymění. Tak si Same myslím, že je nejvyšší čas. Nevím zda to má nějakou souvislost, ale zaslechl jsem, jak Lukáš někomu říká, no jo, to jsou ty pouliční opraváři. Akorát to rozmrdaj a pak si s tím nevědí rady :lol: .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

Tak jsem ještě zkusil, zda ten problém s kontrolkou nemá na svědomí spínač tlaku oleje. Nemá, s jiným je to stejné. Tak už nezbývá než změřit tlak budíkem, ale do toho se pustím až po vyřešení problému se spojkou. Začal jsem motor odstrojovat aby mohl jít ven a musím říct, že mě to fakt moc baví #-o .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od SO 545 »

lisaku tieto radosti postihnu nejedneho majstra...

a prave toto si zapamata clovek viac ako celu zdlhavu renovaciu.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

SO 545 píše:...a prave toto si zapamata clovek viac ako celu zdlhavu renovaciu.
Tak to každopádně :roll: . Místo abych se nechal jako paša odvézt na Attack a nalil do hlavy nějaké to pivko tak jsme zamířili do garáže a pustili se do vyndávání motoru. Je to trošku komplikovanější, protože oproti standardu překáží kompresor. A opravdu se mě ho nechtělo demontovat a tak alespoň sundat řemen a kladku přetočit směrem nahoru.
Obrázek
Při pohledu do prostoru spojky mě málem vypadli voči. Čekal jsem ulomenou vypínací páku, ale ložisko volně pohozené na mrkvi to mě fakt dostalo. Jak ta perka co ho přidržují mohla vypadnout to fakt nechápu.
Obrázek
Obrázek
Teoreticky by bylo možné ložisko namontovat a motor by se nemusel ani celý tahat ven, ale raději to celé překontroluji. Máme to připravené na přizvednutí zadku, ale to až zítra. Stejně na tom už nic neuspěcháme.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Evžen 1964

Příspěvek od udeeska »

Menil jsem jednou tyhle pruziny,ktere prisly s novym loziskem,ale nejak se mi je taky nepodarilo usadit a
tak jsem musel dat stare,ktere nemaj problem.Je mozne ze nepruzi?
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: Evžen 1964

Příspěvek od čáryfuk »

trochu otázka mimo mísu lišáku ... nakolik vyšlo nachromování nárazníků ?

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

čáryfuk píše:trochu otázka mimo mísu lišáku ... nakolik vyšlo nachromování nárazníků ?
Já to neplatil, ale tuším, že nějakých 10 - 12 tis.

---


Ty pružinky byly u spojkového ložiska které jsme kdysi koupili. Možná někde najdu původní, které byly u tohoto originálního ložiska, ale pokud ne budu muset koupit nové. Ve Zlíně nabízejí tyto, ale nevím, zda jsou záměnné. Vypadají festovnější.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

Motor je venku sakumprdum.
Obrázek
A při té příležitosti jsem na kastli nastříkal voskem místa na která jsem zapomněl nebo kam jsem se dřív nedostal. A u motoru se pokusím nějak utěsnit tento únik oleje po závitu. Pokud byl motor na stojanu dobrý, ale jak jsme ho dali do auta tak se začal počůrávat #-o .
Obrázek
Vypadá to, že nové budou muset být nejen pružinky, ale i páka. Na jedné straně sedí ložisko pěkně,
Obrázek
ale na druhé je ten háček nějaký natažený a rovnat ho je podle mě blbost. Ne že bychom to vyndání motoru neměli natrénovaný, ale není to nic co by mě bavilo.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Evžen 1964

Příspěvek od Sam »

Ad rosení pod matkou: Dobrým trikem jsou matky s těsněním, jen nevím, jestli jsou OK pro rok 1964. Další možností jsou uzavřené matky. Nic jiného nefunguje. Frézoval jsem dosedací plochy pod matky, lepil podložky a zalepoval závity.. vždy se okolí bloku zamlží, v některých přápadech i kapička ukápne.
http://www.thesamba.com/vw/classifieds/ ... id=1483380" onclick="window.open(this.href);return false;
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Evžen 1964

Příspěvek od Pětišroub »

nejsou OK pro tento ročník a jsou určeny jen pro hlavních 6 svorníků bloku a pro víko olejové pumpy. Mají být skutečně silné podložky a klasické matky, jen pod podložky musí přijít Curil apod. Určitě by stálo za to na hodně starém bloku dosedací plochy podložek jemně líznout a srovnat. Nemáš lišáku pod touhle matkou mít papírové těsnění? Samotěsnící matky mám na 2276 a je zcela sucho. Jen je problém, že spousta stavitelů motoů si je zaměňuje se samojistnými matkami a plast dává směrem ven. Těmto matkám je vytýkána nestálost tzn ztráta momentu v průběhu času. Ale nevim. Je to tovární řešení. Utahují se jiným momentem.

tady mám pro srovnání foto nových matek a jednou použitých matek.

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Evžen 1964

Příspěvek od lope »

Ty spony jsou mrchy. Vypadlá byla příčinou jediné fatální poruchy (nepojízdné auto), co s broukem pamatuju, a tehdy jsem ještě neměl řidičák. Po nasazení sloužila dál... Loni jsem měnil spojk. ložisko. Předtím i potom uložení ložiska bylo celkem o.k., ale spony samotné jsou takové vaklavé. Nevím, jestli to tak má být. Spony jsem asi dal taky nové, lesklé. Obecně ale nemám rád ty moderní poniklované díly. Je to tvrdý - nikdy si to nesedne, hrbolatý, klouzavý, ale mastnota na tom nedrží...

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Evžen 1964

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Já bych sehnal jiné, origoš staré, dobré, k těm "novým" nemám důvěru ani trochu, přijdou mi materiálově srákory. Sám jsem vždycky našel nějaké použitelné a bez problému.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

Protože nemáme moc času na shánění nosovky či zachovalého dílu, tak investor objednal tuto páku. Oproti jiným v současnosti prodávaným kouskům vypadá festovně. Tak uvidíme.
Obrázek
Pětišroub píše:Nemáš lišáku pod touhle matkou mít papírové těsnění?
Jestli tam mělo být nevím, při rozebírání motoru tam nebylo. Teď jsem to zkusil odmastit, do spáry Curil, na závit navlékl tenký O kroužek, potom papírové těsnění, přebroušenou podložku. Všechno zacurilovaný a řádně zatažený. A když to nadále bude téct, tak musím říkat že to není závada, ale vlastnost :wink: .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Evžen 1964

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Měl jsem na mysli ty spony, ale reference na tuto páku mě zajímají.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

Dnes paní pošťačka přinesla balíček a tak jsem se ptal, copa to je? Lukáš povídá, no mám já zapotřebí poslouchat, že ta flaška na Marvel není dobově korektní [-X ? Spojka zatím nespojkuje, auto na špalkách, ale pikslu má pěknou :D .
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Evžen 1964

Příspěvek od lišák »

Tak objednaná páka zatím nedorazila #-o a tak volný čas využívám na eliminaci drobných nepřesností. Ač se to nezdá, tak jednou z mnoha byla například spára mezi sloupkem větračky a ozdobným rámečkem, protože jak už jsem zmínil, jsem při montáži ne zcela přesně /lépe řečeno blbě/ zařízl těsnění.
Obrázek
Nejprve jsem zvažoval, zda to nemám dolepit kouskem gumy, ale potom jsem zkusil to doplnit PlastiDipem. Nevím jak se to bude chovat časem, ale na první pohled to podle mého názoru není téměř znát.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Odpovědět