Děduško_aneb z Californie až na Valachy

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

No - na elektriku mi to moc nepřipadá - to , že máš na palci jizvu jako Herry Potter by nevyřadilo dva válce . V palci se přerušil odrušovací odpor , ta vypálená cesta znamená , že jsi s tím problémem jezdil déle. Tohle motor nevyřadilo úplně najednou - jen si na to přišel při hledání problému. Píšeš , že podle teploty svodů jde motor na dva válce. Já bych se v případě , že ty teplé svody jsou na jedné straně kouknul na karburátor druhé - studené strany. Pokud si na tvůj motor pamatuji - nemáš sytiče zapojeny lankem - zapojuješ je po otevření dvířek motoru ručně a ručně je musíš odstavit.Jestli - jak píšeš - jsi s busíkem posunoval jen pár metrů sem a tam - motor si neprohřál a sytiče jsi asi nechal zapojeny......ulil jsi benzínem stranu , která měla(asi) bohatší směs - např netěsným jehlovým ventilem. Když jsi vytáhl svíčky - nebyla jedna strana ulitá ? Zkus nastartovat na ty dva válce , zvedni otáčky a podrž to klidně minutku - jestli je můj tip správný , nefachčící strana se vyfouká a až motor poběží na 4 , prohřej ho na provozní teplotu . Palec samozřejmě vyměň nebo v nouzi vyškrábej odpor a nahraď ho kouskem měděného drátu , který tam na sílu zapresuj. To , co tu rozepisuji může být taky úplně naopak - na nefachčící straně může být suchý karburátor nebo AC pumpa před smrtí.Prostě -ŠMUDLO hledej !

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od udeeska »

Ale pise,ze ted jestli dobre rozumim po vymene distributoru nejde jiskra do zadne svice.
Tuhle jsem na ulici pomahal jednomu norkarovi s rozdelovacem,ktery vymenil,ale nesedel kompletne
v drazce a pri serizovani se pritom troche otacel a ukazoval jiskru na svici.Vzalo mi to hodinu nez jsem na to prisel :oops:
Vwase nocni sichta...

Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

No- asi budeme muset počkat co Šuhaj vyzkoumá. On sám je z toho na mašli a to člověk někdy zbytečně zmatkuje. Pokud to chytlo na dva - tak se má od čeho odpíchnout. Já mám k němu cca 100km a na výlet s malým kladívkem a hlavou , která ví , do čeho klepnout je ještě brzy. Kdyby šlo o záchranu na cestě - nepíšu tady blbiny a dnes bych vzpomínal u kafe na výlet - taková prkotina to byla................. :) Šuhaju vydrž ! Samostudium na vlastním autě je nejlepší cesta , jak se něco naučit na celý život.

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od Samba »

svíčky to budou.. nic není vječný..

Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

Samba píše:svíčky to budou.. nic není vječný..
Jo jo, ten dušičkový vítr je [smilie=kruecken.gif] sfoukl !

Uživatelský avatar
šuhaj
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 259
Registrován: 03 úno 2011

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od šuhaj »

Mirek Wenclovice píše:No- asi budeme muset počkat co Šuhaj vyzkoumá. On sám je z toho na mašli a to člověk někdy zbytečně zmatkuje. Pokud to chytlo na dva - tak se má od čeho odpíchnout. Já mám k němu cca 100km a na výlet s malým kladívkem a hlavou , která ví , do čeho klepnout je ještě brzy. Kdyby šlo o záchranu na cestě - nepíšu tady blbiny a dnes bych vzpomínal u kafe na výlet - taková prkotina to byla................. :) Šuhaju vydrž ! Samostudium na vlastním autě je nejlepší cesta , jak se něco naučit na celý život.
A já si říkal, že nepíšeš a ty mě v tom necháváš máchat :lol: no nic zkusím to odpoledne a dám vědět, je pravda, že po včerejšku bych předstih nastavil aj poslepu...skočím pro svíčky a zkusím to nanovo,) večer se ozvu...vydržím, protože bych si to rád spravil i posléze někde na cestě v budoucnu, kdyby bylo třeba...
jo co s tím bratrovým vypustným bazmekem? díky všem za účast :!:

Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

šuhaj píše:
Mirek Wenclovice píše:No- asi budeme muset počkat co Šuhaj vyzkoumá. On sám je z toho na mašli a to člověk někdy zbytečně zmatkuje. Pokud to chytlo na dva - tak se má od čeho odpíchnout. Já mám k němu cca 100km a na výlet s malým kladívkem a hlavou , která ví , do čeho klepnout je ještě brzy. Kdyby šlo o záchranu na cestě - nepíšu tady blbiny a dnes bych vzpomínal u kafe na výlet - taková prkotina to byla................. :) Šuhaju vydrž ! Samostudium na vlastním autě je nejlepší cesta , jak se něco naučit na celý život.
A já si říkal, že nepíšeš a ty mě v tom necháváš máchat :lol: no nic zkusím to odpoledne a dám vědět, je pravda, že po včerejšku bych předstih nastavil aj poslepu...skočím pro svíčky a zkusím to nanovo,) večer se ozvu...vydržím, protože bych si to rád spravil i posléze někde na cestě v budoucnu, kdyby bylo třeba...
jo co s tím bratrovým výpustným bazmekem? díky všem za účast :!:
Nevím - jestli to s tím bratrovým výpustným bazmekem patří tady , ale budiž : pokud řeším stržený výpušťák na T3 - vodník , vypustím olej , namažu závitník na opravu svíčkových závitů vazelínou a projedu původním závitem , samozřejmě v hliníku není problém. Závitník během operace několikkrát vyjmu a očitím od špon nalepených na něj. Do montážního přípravku vtáhnu nerez závitovou vložku a tu jeho pomocí vtáhnu do připraveného závitu . Nakonec špičatými kleštěmi vylomím zbytek vložky , za který se vložka vtahuje. Tím máš ve vaně závit M14x 1,25 což je v nouzi paráda - zašroubuješ klasickou svíčku a pokud chceš být na srazech in -na svíčku nasaď svíčkový kabel a tvrď čumilům že tak vypaluješ benzín , který zkondenzoval do oleje ! Nový šroub ti vytočí každý soustružník nebo na hulváta : vybij ze staré svíčky porcelán a z průchozí díry zavařením vyrob díru slepou. Vložka stojí 31,20 kč - viz paragon , což je za hubičku.
Přílohy
šuhaj_resize.jpg
šuhaj_resize.jpg (90.35 KiB) Zobrazeno 9050 x

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od maxmax »

Kurňa co bych tvrdil na srazech já když mám naftu :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

maxmax píše:Kurňa co bych tvrdil na srazech já když mám naftu :roll:
Že to není motor , ale jen bufík !

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od maxmax »

:lol:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
šuhaj
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 259
Registrován: 03 úno 2011

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od šuhaj »

díky za ten výpustný bazmek mirku vypadá to jednoduše :wink:

no tak koupil jsem sobě 4 svíčky brisk N17C, že na to tedy vyzraju...a ono mi to už neháže jiskru vůbec...takže indukčka? nebo?

ilustační videoo...čelovkové světlo snad tam bude co k poznání...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lKc8e_pg ... e=youtu.be[/youtube]

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od Rychnak »

šuhaj píše:díky za ten výpustný bazmek mirku vypadá to jednoduše :wink:

no tak koupil jsem sobě 4 svíčky brisk N17C, že na to tedy vyzraju...a ono mi to už neháže jiskru vůbec...takže indukčka? nebo?

ilustační videoo...čelovkové světlo snad tam bude co k poznání...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lKc8e_pg ... e=youtu.be[/youtube]
Jestli budeš potřebovat, mám tady 1x origo Bosch černej funkčni doma - mužu ti ho zítra poslat (za cívku chci ca 400) a k tomu ti zdarma přidám indukčku 12V pal co ty na to? :-)

Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

Rychnak píše:
šuhaj píše:díky za ten výpustný bazmek mirku vypadá to jednoduše :wink:

no tak koupil jsem sobě 4 svíčky brisk N17C, že na to tedy vyzraju...a ono mi to už neháže jiskru vůbec...takže indukčka? nebo?

ilustační videoo...čelovkové světlo snad tam bude co k poznání...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lKc8e_pg ... e=youtu.be[/youtube]
Jestli budeš potřebovat, mám tady 1x origo Bosch černej funkčni doma - mužu ti ho zítra poslat (za cívku chci ca 400) a k tomu ti zdarma přidám indukčku 12V pal co ty na to? :-)
Rychnaku - to mi zní jako když stojím bez benzínu na německé dálnici , zastaví u mně čech a lukrativně mi nabídne litr za kulantních 45.-kč (eura by nebyly ?) Když jsi v průseru , nic nepotěší jako nezištná bezplatná pomoc. Nic ve zlém , ale tak mi to trochu zaznělo. Šuhaju vraž tam jakoukoli cívku , na tu zkoušku i šestivolt jen abys potvrdil vítězství ducha nad hmotou. Jen nepoužívej cívku ze stříkačky bráchy - má malý odpor na primáru - najdi něco co chodilo na rozdělovači s kontaktem a kondíkem (spartak,š100, š120 , volha , žuk , fiat atp) . Jak to tak vypadá tak cívka nevydržela zvýšené přeskokové napětí způsobené vypáleným odrušovacím odporem palce. Hlavu vzhůru - ať ti to vrčí!

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od Rychnak »

Mirek Wenclovice píše:
Rychnak píše:
šuhaj píše:díky za ten výpustný bazmek mirku vypadá to jednoduše :wink:

no tak koupil jsem sobě 4 svíčky brisk N17C, že na to tedy vyzraju...a ono mi to už neháže jiskru vůbec...takže indukčka? nebo?

ilustační videoo...čelovkové světlo snad tam bude co k poznání...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lKc8e_pg ... e=youtu.be[/youtube]
Jestli budeš potřebovat, mám tady 1x origo Bosch černej funkčni doma - mužu ti ho zítra poslat (za cívku chci ca 400) a k tomu ti zdarma přidám indukčku 12V pal co ty na to? :-)
Rychnaku - to mi zní jako když stojím bez benzínu na německé dálnici , zastaví u mně čech a lukrativně mi nabídne litr za kulantních 45.-kč (eura by nebyly ?) Když jsi v průseru , nic nepotěší jako nezištná bezplatná pomoc. Nic ve zlém , ale tak mi to trochu zaznělo. Šuhaju vraž tam jakoukoli cívku , na tu zkoušku i šestivolt jen abys potvrdil vítězství ducha nad hmotou. Jen nepoužívej cívku ze stříkačky bráchy - má malý odpor na primáru - najdi něco co chodilo na rozdělovači s kontaktem a kondíkem (spartak,š100, š120 , volha , žuk , fiat atp) . Jak to tak vypadá tak cívka nevydržela zvýšené přeskokové napětí způsobené vypáleným odrušovacím odporem palce. Hlavu vzhůru - ať ti to vrčí!
Už asi 3x jsem na silnici odtahoval zdechlé motoristy v různých škodách120...a to i mimo ČR a pomáhal jim to opravit na místě; vždy nezištně jsem s nimi trávil čas. Nejsem sobec, ale zde si myslím, že o nouzovou situaci nejde. Palový cívky klidně zašlu zdarma...

Uživatelský avatar
šuhaj
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 259
Registrován: 03 úno 2011

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od šuhaj »

tak, omlouvám se...vše již vyřešeno asi 14dní....jak to všechno bylo, aneb šuhaj skoro o rozum přišel...

začalo to všechno tím, když jsem dodělával interiér jezdil jsem už jenom kolem komína, někdy jenom vyjel ven, nechal to chvilku běžet aby se to zahřálo a pak zase zpátky...
počalo se kabonit počasí a vnitřek byl skoro hotov tak jsem si usmyslel, že děduška odlifruju na chalupu do stodoly...naházel jsem věci dovnitř královsky se usadil, ale neodjel...chytla mi jenom jedna strana při pohledu do motoru pravá...no a já nic moc nevědoucí aktivně jsem se jal zjistiti příčinu celé šlamastiky...sundal jsem víčko rozdělovače a tam již zmiňovaná jizva...hned jsem si myslel, že to onen problém...místo abych někomu zavolal jak a co s tím a na co se ještě podívat...vytáhl jsem rozdělovač a s malou dušičkou jsem doufal, že přehodím jenom palec rozdělovače...bohužel víčko i palec mezi boschem 010 a 009 není zaměnitelné...tak jsem si řekl, no nic přehodím rozdělovač to není zase taková věda, návod jsem si našel na flatu a postupoval...přehodil jsem rozdělovač a dostavila se změna nechytlo to vůbec :oops:, zkontroloval jsem jiskru a nic...no tak tedy přehodím cívku...nic...010 zpátky hází jenom jedna strana...no tak to trvalo dva dny...přehazoval a čaroval jsem s tím dle nejlepšího vědomí a svědomí...nakonec jsem proletoval palec drátkem...přehodil svíčky nastavil odtrh a předstih a světe div se jede to...takže dvě cívky bosch ze zásob jedna nešla vůbec a jedna stíhala živit jen dva válce...a náhradní rozdělovač má nejspíš špatný kondík...poučení?

poradit se s někým kdo tomu rozumí a má zkušenosti a špatné věci bez milosti házet do kontejneru...na druhou stranu už nemám problém s předstihem a odtrhem, pochopil jsem kdy a jak se stříhají ventily a těch pár šedivých vlasů stálo za ten pocit, že když se mi to vysere někde daleko od komína třeba si s tím poradím...díky všem za účast a snahu pomoct...každopádně motor jde stejně ven bo musím vyměnit gufero pod setrvákem a bude to chtít sofistikovanější seřízení...

šuhaj

Uživatelský avatar
šuhaj
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 259
Registrován: 03 úno 2011

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od šuhaj »

takže limbach je venku a mám zase pár dotazů:
než jsem to dal do auta, dal jsem větší chladič, termostat, saharu s doghouse, lamelu 200mm a vyhodil magneto nahradil rozdělovačem bosch 010

teď chci zapojit sytiče, přetahat a upevnit na saharu benzínové hadice, aby co nejméně zavazely, místo provizorních kabelů ke svíčkám dát originály ze stříkačky a hlavně přehodit výfuk za busíkovský na kterém bude lauf na obě strany/což při součtu průměrů dá dohromady dnešní lochnu/, no a musím vyměnit gufero na klice bo to čůrá,(

má smysl řešit nějakou jinou saharu a existuje taková? tato velká na fotce je přikleplá v místě sytičů, aby se tam karburátory vešly...původně byla oblá alá 30ps, samo neměla laufy na choboty topení (dík tome.), ale topit chci, oblá sahara má výhodu, že kolem weberů je víc místa, ale měl bych být schopný to zapojit i teď...
Obrázek
Obrázek
nechal jsem si u tatíka v práci vytočit bazmek na osazení lanek sytiče...
Obrázek
další dotaz, jak se řeší odfuk par z nálevky? ze stříkačky nahoře je výdech zaslepen, druhý konec jde pod oplechování a tam končí do nikam, u měrky se mi dělá loužička a chytá bordel...jak to je v originále? jak to vyřešit tady?
Obrázek
no a teď plech v místě předehřevu? jak to máte vyřešené, jestli máte? zavařit nepotřebné díry a v místě předehřevu vytvořit nějaký "klobouček"?
má to smysl řešit?
Obrázek
Obrázek
tak a teď topníky, asi broučí, bude stačit když převařím packy o 180stupňů a napojím to na busí ovládání? nebo je nutný nějaký větší zásah?
Obrázek
teď jak vypadá origo prostup saharou pro plynové lanko? bo toto jak ho mám já zajištěné stahovací sponkou zezadu a podložkou zepředu a má to vakl do všech stran asi není nejideálněší?
Obrázek
no a teď tome tuten palec, potřebuješ číslo nebo víš?
Obrázek
a mirku ty díry na sondy, tu? a samo na druhé straně,)
Obrázek

dopředu díky všem za reakci, pokud ještě napadne něco dalšího sem s tím už se mi to nechce dalších několik let vytahovat,)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od Pětišroub »

http://shop-vwbrouk.cz/kryt-ventilatoru ... 19480.html" onclick="window.open(this.href);return false; ale co se mě týče tak bych se na sytiče vyflák.

na měrku navlíkni plstěné těsněníčko a odvětrání v originále vedlo do některého z filtrů a spalovalo se v motoru, já to mám do kondenzační nádobky za motorem a z této nádobky do podběhu. Na konci té svislé odtokové roury by měl být navlíknutý zpětný gumový ventil, vypadá jako splácnutá trubička a dá se koupit jako ND. Pro prostup plynového lanka mám v sahaře gumové průchodky, které to jistí a pak stejně jako ty zepředu podložku a zezadu hadici se svorkou. Viděl jsem i systém kdy je na trubičce pacička s dírkou a jistí se k sahaře samořezem.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
šuhaj
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 259
Registrován: 03 úno 2011

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od šuhaj »

to vypadá divně s těma pinďourama :lol: má to aj klapky?

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od Pětišroub »

klapky to nemá je to dodo. Dodělej doma.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Děduško_aneb z Californie až na Valachy

Příspěvek od wally »

Novodobý sahary se dělají 30ps s dogem. Tu mám na autě já...
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Odpovědět