Vencovo ponorka

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od udeeska »

Šest krát prolisy .... záleží jestli máš prostřední sedačku dvoumístnou a nebo delší třímístnou.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Mám dlouhou lavici pro 3 dobrodruhy. Našel jsem fotku ořezané ponorky s podlahou, kde je vidět, jak jsou pro prostřední sedačku navařený ty podlouhlý krycí plechy a vidím, že jsou tam 4 - pro každou nohu lavice.
Ještě bych měl jednu otázečku. Pro zadní lavici se ty krycí podlouhlý plechy nedávají?? Na obrázku nejsou...

cargo floor.jpg
cargo floor.jpg (126.36 KiB) Zobrazeno 2408 x

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od boldor »

Vzadu ty plechy nejsou, sedačka sedí v prolisu podlahy a má kratší háčky kotvení.
Vpředu jsou tyhle podložky a sedačka je až na gumový podlaze. Ještě tam je taková kovová průchodka krz gumu a delší kotva.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

boldor píše:
02 dub 2022
Vzadu ty plechy nejsou, sedačka sedí v prolisu podlahy a má kratší háčky kotvení.
Vpředu jsou tyhle podložky a sedačka je až na gumový podlaze. Ještě tam je taková kovová průchodka krz gumu a delší kotva.
Měl bych tady prosím poslední pár otázek k sedačkám. Prohledal jsem všecky krabice s harampádím a našel celkem 6 zobáčků na kotvení sedaček:

1) rozumím správně, že ty nižší zobáčky jsou pro zadní lavici a ty vyšší pro prostřední? a k prostřední lavici má být navíc 4 ks podložek jak je na obrázku?

7_4_1.jpg
7_4_1.jpg (83.49 KiB) Zobrazeno 2213 x
plech sedacky.jpg
plech sedacky.jpg (48.19 KiB) Zobrazeno 2213 x

2) Opěrák zadní lavice se kotví vinglem do stěny za řidičem a spolujezdcem nebo aji nějak do plechu mezi motorem a interiérem? Na mojem zadním opěráku jsou ve spodní hraně jakési 2 ocelové packy, avšak otvory v šikmině nejsou žádné...

7_4_2.jpg
7_4_3.jpg
7_4_4.jpg
7_4_4.jpg (80.4 KiB) Zobrazeno 2213 x
7_4_5.jpg
7_4_5.jpg (108.13 KiB) Zobrazeno 2213 x
7_4_6.jpg
7_4_6.jpg (97.97 KiB) Zobrazeno 2213 x

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od boldor »

Háčky a podložky z obrázků sedí.
V ostatním už nemůžu radit, neb mám instalovanou sedačku z T2.
Opěradlo T2 má ty packy dole taky, nikam jsem je ale nekotvil, drží to zapresovaný mezi kastli a sedák.
Zadní držáky jsem vyráběl, je to to co máš na fotce. Já do toho L-ka přidal ještě výztuhu.
.
c.JPG
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Děkuji za cenné rady, díky kterým jsem mohl dokončit navaření všech držáků sedaček. K interiérovým vychytávkám bych měl ještě jednu otázečku:
Řešil jste někdy někdo tříbodové nenavíjecí pásy na zadní sedačku? Na sambě jsem toho k tříbodovým pásům moc nenašel, tak budu muset zapojit vlastní vynalézavost. První, co mně mezi různejma provedeníma nepřišlo úplně prasácký bylo dovyrobení svislého sloupku za poslední boční okno, kterej bude ve finále schovanej za tapecírungem. Pokud máte někdo jiný nápad, tak se nestyďte podělit…

Inspirační fotky s dovyrobeným sloupkem:
belts1.jpg
belts.jpg
Moc mě nenapadá kam s tím...
11_4_13.jpg
11_4_13.jpg (64.96 KiB) Zobrazeno 1995 x

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Jo a nějaké fotky z navařování držáků sedadel tady:

11_4_1.jpg
11_4_1.jpg (78.28 KiB) Zobrazeno 1994 x
11_4_2.jpg
11_4_2.jpg (65.52 KiB) Zobrazeno 1994 x
11_4_3a.jpg
11_4_3a.jpg (70.53 KiB) Zobrazeno 1994 x
11_4_3b.jpg
11_4_3b.jpg (101.64 KiB) Zobrazeno 1994 x
11_4_4.jpg
11_4_4.jpg (73.12 KiB) Zobrazeno 1994 x
11_4_5.jpg
11_4_5.jpg (69.13 KiB) Zobrazeno 1994 x

Opět se mně potvrdilo, jak je skvělé mít doma stejné auto na oměření detailů, zde držák řidičovo sedačky ve valníku:

11_4_6.jpg
11_4_6.jpg (58.68 KiB) Zobrazeno 1994 x
11_4_7.jpg
11_4_7.jpg (57.35 KiB) Zobrazeno 1994 x
11_4_8.jpg
11_4_8.jpg (72.6 KiB) Zobrazeno 1994 x
11_4_9a.jpg
11_4_9a.jpg (68.5 KiB) Zobrazeno 1994 x
11_4_9b.jpg
11_4_9b.jpg (49.47 KiB) Zobrazeno 1994 x
11_4_10.jpg
11_4_10.jpg (87.89 KiB) Zobrazeno 1994 x
11_4_11.jpg
11_4_11.jpg (89.32 KiB) Zobrazeno 1994 x
11_4_12.jpg
11_4_12.jpg (92.53 KiB) Zobrazeno 1994 x

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5894
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

Vonavka :wink:

Pro zajimavost takhle mely topeni bdcka vzadu s ebrem
FB_IMG_1649791584629.jpg
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

pulenejksicht píše: Pro zajimavost takhle mely topeni bdcka vzadu s ebrem
No moc hezký to BDčka teda neměly. 'Teď aspoň vím, že cokoli v autě s nezávislým topením vymyslím, tak to bude vždycky kulturnější než rozvod v BDčku :D
Co se týká nezávislého topení do ponorky, tak můj Trumatic je bohužel po smrti, opravář mně sdělil, že hliníkový díly uvnitř topení jsou sežraný oxidací a opravit by to stálo cca 30 prutů, nová Truma stojí 40, takže tudy cesta nevede a plynem topit nebudu. Dalším logickým palivem je pro mě benzín, když mám benzínový auto. Tak jsem se porozhlédl co se v sousedních státech dá sehnat v inzerci a zalíbilo se mně benzínový topení Eberspächer B1L, který se montovaly do T3 hranaťáků a jedno pokoupil. Je malý, skladný, vypadá velice zachovale, je kompletní včetně kabeláže a ovládacího panelu. Dneska se stavím v autodílech pro hadičky a večer se chystám je odzkoušet :)

Eberspacher.jpg
Eberspacher.jpg (103.6 KiB) Zobrazeno 1830 x

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2496
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

A kam ho nakonec dáš? Jinak tenhle eber mam v broukovizimakovi a pohoda. Mas k tomu ovládání intenzity? Nebo jen jak ja on x off?

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Včera proběhla zkouška zajíce v pytli v podobě nezávislého topení. Bufík se roztočil, fouká, ale čerpadýlko paliva ani necvaká natož aby dávalo benzín a topení se po cca 20 vteřinách vypne. Tady moje znalosti bufíků končí, takže další zkoušku přenechám na servisu v Hrušovanech u Brna. Bude to pro mě výhodnější i v tom, že mě doufám naučí ovládat ten ovladač, já jsem ho prozatím celej pomačkal, některá tlačítka opakovaně i několikrát za sebou a bufík se rozjel, ale časovač či nastavení intenzity, to nevím jak, takže to doufám pochytím od profíka ze servisu.
Pekař z Boščehrada píše:
13 dub 2022
A kam ho nakonec dáš? Jinak tenhle eber mam v broukovizimakovi a pohoda. Mas k tomu ovládání intenzity? Nebo jen jak ja on x off?
Bude určitě uvnitř auta v lavici. Dokonce jsem si už koupil v inzerci panty postele, takže není cesty zpět :)
Fotku ovladače přikládám k příspěvku. Pomocí tohoto ovladače se mně podařilo u bufíka pouze roztočit větrák, nastavit jsem to nedokázal ani nevím, jestli nějaké sofistikovanější nastavení tento ovladač zvládne nebo jestli to je pouze časovač. To mně doufám vysvětlí v tom servisu.

eber_1.jpg
eber_1.jpg (104.32 KiB) Zobrazeno 1693 x
eber_2.jpg
eber_2.jpg (107.19 KiB) Zobrazeno 1693 x

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5894
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2496
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

A jaky máš čerpadýlko? Možná bude jen slepený, nebo do neho nejde šťáva. Měřils to?

Pat777
Příspěvky: 37
Registrován: 12 říj 2019

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Pat777 »

Ahoj skus zapojit namiesto cerpadla 21W ziarovku a uvidis ci bude blikat a ak ano tak je problem v cerpadle

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Topení jsem již více neřešil, neměřil ani nezkoušel neb v této oblasti elektrikářství nemám znalosti. Zabalil jsem vše do krabice a chtěl odvézt do Hrušovan do autorizovaného servisu Eberspächer. Zavolal jsem tam a pán mně řekl, že mám starý krám, který nelze napojit na diagnostiku a proto se mým topením nebude zabývat ani je neodzkouší, protože je to nebezpečné do toho "vrtat" a plno keců a prdů. Rozhodil jsem sítě a přes bazoš narazil na garážistu z Berouna, který nemá s B1L problém a že už ho opravoval do T3, takže balík pojede k němu.

Přinejhorším nezávislé topení vyřeším jako na ilustračním obrázku, s tím nejsou žádný starosti:

2275576.jpg

No a jinak dál pokračuje drobná klempířina, opravil jsem asi milijón děr v interiéru udělaných hřebíkem po tapecírungách a teď v sobotu jsem auto poprvé po 4 letech otočil na bok na mojí prvotřídní kolíbce. Dobrá komedie. Z různých projektů na sambě jsem dostal pocit, že převrátit ponorku na kolíbce je snadné jak vytáhnout kočárek přes obrubník, tak jsem tesařskejma svorkama k lyžinám kolíbky přitáhnul ocelovej úhelník jako madlo, nakročím, zatáhnu a nic. Ponorka stála pořád na stejným místě jak přibitá. Tak jsem sklopil uši, nanosil hromadu odřezků trámků, hever a jal se postupně heverovat, podkládat a opatrně překlápět, protože při prudkým převrácení by se mohla navalit na valník a to jsem teda nepotřeboval. Co budu říkat, nakonec to zabralo celej podvečer...

27_4_1.jpg
27_4_1.jpg (92.88 KiB) Zobrazeno 1407 x
27_4_2.jpg
27_4_2.jpg (102.26 KiB) Zobrazeno 1407 x

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5894
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

Venco ty jsi king ..kolik lidi může v čechách říct povalil jsem ponorku na bok :wink:

jedem Hannover kdybys něco chtel cinkni .
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Dal jsem se do broušení podvozku. Nakoupil jsem různé drátěné kartáče na flexu a myslel si, jak budu mít za 1 odpoledne hotovo :D Chyba lávky! Srál jsem se s tím celej týden po večerech, zlikvidoval 5 kartáčů ze kterejch imrvére lítaly drátky, že jsem každý večer po broušení vypadal jako sympaťák na obrázku níže. Takže až si někdo vymyslí, že si obrousí podvozek, tak musím varovat, že je to časově náročné a bolí to. Nyní mám hotovo pod kabinou a první vrstvu odrezovače s taninem.
6_5_0.jpg
6_5_0.jpg (90.82 KiB) Zobrazeno 1189 x
6_5_1.jpg
6_5_2.jpg

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5894
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

věřím ..znám ..takhle mě jednou bolelo rameno po jednom takovém dýchánku až jsem zjistil proč a vytahl si z něj jeden z těch drátku 2 cm dlouhý

doporučuju si občas pod tím zamést jinak není problém si to zapíchnout svojí váhou hloubějí než je příjemné :wink:

pokud člověk nemá kolébku a válí se pod autem je to čísté peklo jako v tom filmu se zmiňovaným modýlkem

co dáš na odrezovač ?

SEAL Fe jako Sam a další konzervátoři

https://www.shop.pragochema.cz/?5,pragokor-seal-fe-1-kg

nebo rovnou barvu / resistin / vosk ?
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Dlouho jsem o tom přemýšlel a nakonec se rozhodl pro aplikaci odrezovače s taninem 2x, potom Pragokor Seal Fe, potom dvousložková základovka a na závěr barva. Po barvě možná ještě vosk na podvozky, ale to ještě uvážím.

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5894
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

venca101 píše:
06 kvě 2022
Dlouho jsem o tom přemýšlel a nakonec se rozhodl pro aplikaci odrezovače s taninem 2x, potom Pragokor Seal Fe, potom dvousložková základovka a na závěr barva. Po barvě možná ještě vosk na podvozky, ale to ještě uvážím.
tak to jsi to vymyslel tak aby to přežilo i tvoje vnoučata :wink: víc už to asi nejde

ty barvy budeš natírat nebo stříkat ? nejsem si jistý co je větší držák ..asi ručně natřený ne ?

tohle neni nejlevnější ale měla by to být třešnička na dort

https://www.alaspro.cz/maziva-a-technic ... rth-500ml/
jdeme frflat na flat ...

Odpovědět