Vencovo ponorka

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Kůča »

udeeska píše:
Kůča píše:Já jsem si s touhle pastou namazal všechny prasátka,páč z výroby jsem je namazané neměl.Je to dobré pro to že pak když ti to přes zimu stojí a nejezdíš s tim tak ty válečky nepřireznou.Prostě kdo maže tak jede. :wink:
Kdyz jsem mazal v pracovni dobe mazaci body na UDS 114a ,tak inzeny rikaval,ze jsem jasnej dukaz toho,ze kdo maze tak stoji,tak ted nevim..... :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Zase problém, potřeboval by sem radu ohledně klempířiny... O víkendu započaly na valníku klempířské práce, zatím sme vyřízli prahy a torzo plechu pod baterkou... Když sme zkoušeli připasovávat nový lemy prahů, tak kámoš co mně bude vyvařovat prohlásil něco v tom smyslu, že chce nový lemy přeplátovat přes původní plech asi o 1-2cm a po sbodování schodeček dokytovat, že se to tak běžně dělá. Docela mě to vyvedlo z míry, protože to tak rozhodně udělat nechci a žil sem v domění, že se novej plech natupo přirazí ke starýmu, sbodují, mezírečka mezi plechama se zatmelí a vznikne tak jedna rovina bez schodku... Na to mně bylo odpovězeno, že to tak nejde, že se lem prahu v týhle délce zkroutí... No a když sem se optal na tenhle problém jinýho klempíry, tak mně řekl, že se buď přeplátuje nebo ještě existují falcovací kleště kterejma se udělá na původním plechu žlábek-falc, do něj se plech přirazí, sboduje a vznikne tak taky jedna rovina bez schodečku...
Jelikož sem nikdy neviděl, jak se vyvařuje, tak sem z toho jelen, poradíte někdo jak je to správně?? Natupo srazit, přeplátovat nebo udělat falc???
předem díky...

Pro představu fotka inkriminovaného prahu (fotka pouze ilustrační, pro představu rozsahu výměny prahu)...
Přílohy
Obr.1.jpg
Obr.1.jpg (59.74 KiB) Zobrazeno 5593 x

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

hezky jedete ..taky mám zrovna norku u klempíře .. na tupo to většinou nikdo nedělá .. taky mi tam dělá kleštěma cca 5mm prolis na kterej se to nastaví a je to skoro v lati ..

nerozumím tomu a připadalo mi to jako náchylný ke korozi mezi těma dvěma plechy v místě spojení ..ale pevnost bude určitě lepší , deformace původního plechu zase menší .. takže asi tak jak jsou zvyklí .. s přesahem ..ne na tupo ..jak co ..
Naposledy upravil(a) pulenejksicht dne 06 čer 2011, celkem upraveno 1 x.
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od prak »

u pořádnýho veterána na tupo a u těch našich krumplů s falcem. Pořádnej klempíra (ne dnešní vyměňovači) má i na falc nejen kleště za patnáct stovek, ale i falcovací stroj kterým to tak nezkroutí. Hrb je pak jen zevnitř.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Ales-X »

Tak ať si koupí falcovací kleště, dělají si i ruční a ten falc tam udělá, nepadne na to tolik kitu a "čím méně kitu tím méně starostí" ;-)
http://www.uni-max.cz/falcovacka-a-derovacka/d/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nebo to může nabodovat natupo aby se to nezkroutilo a mezi body to ledovat CuSn6 metodou MIG, bude to tedy dražší.
http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=373&p=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Dík za klempířskou osvětu, to sou informace, který sem potřeboval a už mně to je jasný... Seženu kleště a bude se dělat falc....
pulenejksicht píše:hezky jedete ...
Zas tak nejedeme, to na obrázku je barndoor a fotka je vypůjčená ze známého zahraničního webu... Já mám zatím vyřezáno a pár nosníčků sem zadal klukům do strojíren na výrobu :D

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od hydraulik »

venca101 píše:
pulenejksicht píše:hezky jedete ...
Zas tak nejedeme, to na obrázku je barndoor a fotka je vypůjčená ze známého zahraničního webu... Já mám zatím vyřezáno a pár nosníčků sem zadal klukům do strojíren na výrobu :D
Ukaž foto.. po vyřezu ;) .. a pak foto jak ti to naohybali....
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

hydraulik píše: Ukaž foto.. po vyřezu ;) .. a pak foto jak ti to naohybali....
Fotky po výřezu zveřejním až bude něco navařenýho, to víc zvýrazní vykonanou práci :)

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

venca101 píše:Dík za klempířskou osvětu, to sou informace, který sem potřeboval a už mně to je jasný... Seženu kleště a bude se dělat falc....
pulenejksicht píše:hezky jedete ...
Zas tak nejedeme, to na obrázku je barndoor a fotka je vypůjčená ze známého zahraničního webu... Já mám zatím vyřezáno a pár nosníčků sem zadal klukům do strojíren na výrobu :D
no už to vidím ..já viděl zelenej plech a automaticky myslel na tvojeho valňasa :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Dneska je 13.června 2011 a já mám první výročí... přesně před rokem sem si valníkáru dovezl a založil tento projekt a řekl sem, že do roka a do dne vyjedu, no a letos to říkám zase :D
Tak snad to už příští rok nevypustím z huby a že to dokončím, protože Půlenej má vyvyřeno, Kůča stojí na kolech a já sem pořád jak lama na špalkách :(


Obrázek

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

nic si z toho nedělej ..rozhejbání ponorky není na 2 tejdny pokud člověk nemá na starosti jen to a je omezen finančně .. ty sis k tomu přibral ještě plechařinu ..

já se X let vozil s plechařinou tak jak jsem to kopil tak holt nastal čas splácet dluh .. čím dýl ti to bude trvat o to víc si to vychutnáš :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Kůča »

Venco nic si z toho nedělej,Není kam spěchat,hlavně že máš auto v garáži a už ti ho nikdo neveme.Jestli vyjedeš až příští rok o to to bude větší radost.Ponorkáři a i ostatní tady z Flat4 tu budem a držíme ti palce. :wink:
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
Pegas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 341
Registrován: 22 zář 2008
Bydliště: Palackého 1114, Přeštice 334 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Pegas »

já už si na ty špalky snad i zvyk.... :o tak jeď tak jak uznáš ty je to tvoje kára...
http://www.facebook.com/pages/Tander/136899403126703" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Dík za podpoporu... růžový brýle sem dávno zahodil do pole a teď si pomalu ale jistě žumpařím :D
Na špalky si zvykat nechci, ponorkám špalky nesluší !!!

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od udeeska »

Jen Ti Venco ukazu jake plechy jsem pouzil ja,tedy uz s profilem,kdy jsem jen uriznul stare a podvleknul nove,nabodoval,zakitoval
a zabrousil.Nic se mi v mem pripade nekroutilo......za svuj prvni rok jsi udelal dost,jasne,ze zalezi na podminkach,financich atd.,
ale je to srdcova zalezitost a kazdej malej krok Ti dela radost... :wink:
Přílohy
P5050767.JPG
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

udeeska píše:Jen Ti Venco ukazu jake plechy jsem pouzil ja,tedy uz s profilem,kdy jsem jen uriznul stare a podvleknul nove,nabodoval,zakitoval
a zabrousil.Nic se mi v mem pripade nekroutilo...
Aha, jestli dobře vidim, tak tys použil plechy, co už ten falc měly hotovej z výroby... No já už sem koupil ruční falcovací kleště pro plech do tloušťky 1,2mm a chtěl sem falcovat plechy na kastli... Jak je to správně, falc se má vytvořit na kastli, na repasplechách nebo je to jedno??

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od udeeska »

Na repaplechach a v podstate jsou pak vsazene pod original na kastli,tedy to vlastne vylucuje zatekani
v pripade,ze by se tam teda nejaka voda dostala a zaroven mas prostor na doladeni polohy repaplechu
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od hydraulik »

Spíše bych to videl ten falcík vytvořit na kastli.. a repaplech přiložit a pobodovat ne ? , / jen tak konstatuju ;) /

Venco.. jaké si sobě kleště zakoupil , dej odkaz...
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od udeeska »

Asi muze byt,ale v pripade mnou prilozene foto je problem s koncem lemu blatniku a tez u sloupku dveri,
takze zde vyrizla rovina a podsazeni repaplechu je o moc jednodussi :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od hydraulik »

Ano jen konstatuju ;) netvrdím.
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Odpovědět