Vencovo ponorka

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Jak to tak bývá, opět se muselo v létě ustoupit jiným vyšším cílům a ponorka šla stranou, takže jsem za celý prázdniny neudělal nic. Nyní máme po prázdninách, všecky časový průšvihy jsou snad zažehnány, tak jsem se jal dobrousit střechu zevnitř, natanátovat a konečně dát základovku na ošetřené plochy. Máme podvozek, motorovej prostor a střechu z obou stran. Základovku jsem použil dvousložkovou epoxidovou od firmy 4CR. Po nanesení základovky se ukázala střecha v celé parádě, je dobouchaná a hrbatá jak sviň, to jsem sám zvědavej, co s tím budu dělat.
Nyní auto převrátím zpět na kola a je mně jasné, že letos kastle do barvy nepůjde, venkovní teploty už budou jenom horší.

5_9_1.jpg
5_9_2.jpg
5_9_3.jpg
5_9_4.jpg
5_9_5.jpg

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5894
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

krásný ..patinu na střeše nech stejně to vidiš ve stoje u auta jen Ty :wink:

až budu velký chtěl bych mít takovou fešnou lakovnu ..odsávání bylo ?
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Vendelin »

Nádhera, na toto jsem já, ani moji dodavatelé při rekonstrukci Vendelína neměli zkušenosti a hlavně trpělivost. O vyžírám si to dodnes.
J.

Uživatelský avatar
pavel cz
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 326
Registrován: 20 črc 2017
Bydliště: Holomóc

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pavel cz »

je to paráda ale tu střechu ti nezávidím :(

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

pulenejksicht píše:
05 zář 2022
až budu velký chtěl bych mít takovou fešnou lakovnu ..odsávání bylo ?
Jaký odsávání? k čemu je to dobrý? večer až jsem to dodělal, tak bylo spíš nasávání. Takú lakovnu můžeš mít i ty. Stačí sobě zakoupit zakrývací malířský fólie, sisalovej špagát a kramlíky na prádlo. S folií se ale blbě dělá, jsou tenší než sáček na rohlíky z márketu. Stačí u fólie utrousit jednu sarkastickou poznámku a hned je to protržený. Takže opatrně.
pulenejksicht píše:
05 zář 2022
..patinu na střeše nech stejně to vidiš ve stoje u auta jen Ty
A to je dobrej nápad. Mám nachystaný ráfky R15, na to pořídím vysokoprofilový pneu, dám zahrádku přes celou střechu (ta to opticky rozbije) a nebudu se srát s nějakým rovnáním. Stejně tam většina dospělých lidí průměrného vzrůstu neuvidí a když se pojede v rámci ponorek na spanilku na rozhlednu, tak holt budu parkovat pod stromem :)

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

pavel cz píše:
05 zář 2022
je to paráda ale tu střechu ti nezávidím :(
Blbý je, že babkou a kladívkem se to blbě dělá, střecha je hluboká a když potřebuju vyklepat něco uprostřed, tak potopím celý ruky a doufám, že se kladívkem trefím na babku. K tomuto účelu mě napadlo si vyrobit klepací kleště jako má sympaťák na tomto videu v čase cca 27:23


Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15195
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Sam »

Teď v laku s tím již nic neuděláš, to ale víš. Už jsem to hlásal vícekrát. Drobné faldy a šrámy času jsou u starší krásky spíše žádoucí...
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5894
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

Venco neni to Bugatti do muzea , ale vw shitbox pro radost ..
vem si ze ja budu mit na BD cely bok po zprzneni pred 50 lety nekde v rakousích přiznanou patinku ..
zapomeň už na tvou drobnou patinku na střeše kterou nikdo neuvidí :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Sam píše:
06 zář 2022
Teď v laku s tím již nic neuděláš, to ale víš. Už jsem to hlásal vícekrát. Drobné faldy a šrámy času jsou u starší krásky spíše žádoucí...
Same, není to v laku, ale jen v 2K základovce, takže prostor na čarování pořád je.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1280
Registrován: 08 zář 2009

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od lope »

venca101 píše:
06 zář 2022
Blbý je, že babkou a kladívkem se to blbě dělá,
To se dělá plamenem, nedávno to tu bylo ve vedlejším vlákně s dodávkou. Když je to natažený, tak klepání moc nepomůže, ale to určitě víš líp.

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Stejně jako loni jsem s valníkem 16. září otevřel sezónu, abych ji hned 18.září zavřel. Teda když nepočítám květnovou cestu na přetestaci. Letos proběhla pouze výměna oleje, promazání přední nápravy, karburátor se vykoupal v ultrazvuku a dostal novou volnoběžnou trysku. Na Sázavu a zpět si to spokojeně mastil, drobné neduhy s občasným chcípnutím na křižovatkách po prudkým dobrždění odpouštím (tzn. nechce se mně to řešit a nechávám na příští rok). Na Sázavě jsem si připadal jak muškát, v pravidelných intervalech nás tam obloha vydatně zalévala, tak to u nás ve stodole vypadá stejně jak u Jirky Vendelína a máme z toho Staré Bělidlo :D

sezona 2022.jpg
stare belidlo.jpg

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Pomalu se chystám na přípravu pod lak. Použil jsem jako základ epoxidovou základovku od 4CR a chtěl jsem všecky další vrstvy použít od tohoto výrobce. Ovšem jsem narazil u technického poradenství 4CR eshopu (https://www.mssk-eshop.cz) , kdy mně místo materiálů, které použít poradili, ať si přípravu prvně zkusím 3x na starém favoritu, než se budu pouštět do veterána, protože to napoprvý určitě dopadne blbě a materiály mám zkonzultovat s kamarádem lakýrníkem.
OK, zřejmě jinej marketingovej oddíl, jelikož všichni zákazníci tohoto shopu nemají na dvoře flotilu fáček a v osobním životě za kámoše armádu lakýrníků, zkusím se zeptat tady.
Nevíte, kde se dají koupit materiály 4CR a prodejce i poradí? Nebo zkusit úplně jiný systém materiálů např. Chameleon? Existují i jiní výrobci komplet lakýrnických barev, tmelů a plničů jako např. onen 4CR?

4CR.jpg
4CR.jpg (24.14 KiB) Zobrazeno 1641 x

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15195
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Sam »

Prošel jsem svůj mailbox a 4CR kupuji buď na výše uvedeném eshopu nebo na https://www.colorshop.cz/
Nevybavuji si, že by mne tam někdo vytáčel nebo nutil nalakovat tři škodovky. Zase na druhou stranu, věděl jsem co chci a tak jsem si to koupil.

Teď když nad tím přemýšlím, tak co vlastně tam chceš ještě dávat ? Základ jak píšeš máš, tak jedině plnič, možná trochu tmelu ale to je spíš sprosté slovo u tvé renovace, ne ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

No jak píšeš, potřebuji ještě nějakej plnič, trochu tmelu a nějakou gumovou žvejkačku, co se dávala na utěsnění plechů v podbězích (PU tmel?).
Problém je v tom, že v sekci plniče a tmely je šest půlek druhů, chtěl jsem se doptat na nějaký plnič a tmel pro můj případ nejvhodnější a dozvěděl jsem se, že mám prvně udělat 3 favority a na matroš se zeptat kamaráda lakýrníka. Dobrá rada nad zlato...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15195
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Sam »

Kámoš nevím, lakýra vůbec ale já kupoval před 11 lety 4CR HS-2K akrylový plnič 4:1 v černé barvě. Používám ho na podvozky věci které
byly v originále černočerné a nemám za celou dobu žádný problém. Na karosérii pak používám to samé, 4CR 4200 2K HS-Filler 4:1 light-grey (tónuji pigmentem na požadovaný odstín)

Co se týká tmelů, tak používám tyto 3:
- pro aplikace, kde mám červenohnědou základovku a chci simulovat stejný odstín Mipa tmel P96 Füll Anti Rust 2 kg, vč. tužidla
- pro aplikace pod lak, simulace šedého fabrického plniče mi pomáhá 4CR 2010 Fullspachtel v světlounce šedé který si tónuji do požadovaného odstínu
- pro aplikace na podvozek nebo díly černočerné mám pak tmel Meicon Black Magic Spachtel

Gumové žvejkačky bohužel neznám. Leda tak Pedro ale to je trochu mimo.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Tmel si vybrat dokážu, nevyznám se v těch plničích, je jich fůra druhů, 4CR má tyto druhy:
- plnič HS 4:1
- premium HS plnič
- 2K universal plnič
- universal plnič
- plnič 5:1
- plnič 4:1
- plnič US 4:1

No a teď si vyber, kterej je nejvhodnější ze 7 druhů, že? No nic, asi si půjdu obrousit nějakýho favorita a pak mě osvítí duch svatej a paprsek nebeského světla dopadne na onen pravý produkt...

Tou žvejkačkou jsem myslel trvale pružnej tmel, kterým byly ošetřeny některé spáry již v originále, na mojí ponorce jsem to našel na místech zejména v motorovým prostoru a podbězích viz foto. Když jsem to ze spáry vydloubnul, vypadalo to jako stará uschlá žvejkačka.

zvejkacka.jpg

Vyhodnotil jsem to jako tmel na utěsnění karoserií. 4CR nabízí 2 druhy, půjdu asi do té pixle co se natírá štětcem, bude to takový víc upatlaný, jakože "alte Autowerkstatt" a to znamená, že to bude vypadat víc echt jako originál :D

zvejkacka II.jpg

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5894
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

Venco tu střechu budeš mít furt hezčí než ja na bramboře kde byly lavory a jelikož nechci sundavat starej tapec a stejně to bude krysa
tak oprava u mě maximalně rukou přes tapec ..ale chapu že když děláš celolak tak už to chceš srovnat co to pude

máš můj obdiv jak ses ponořil do plničů a žvejkaček já to moc asi řešit nebudu , něco si nechám doporučit kde si nechám namíchat
barvu z voskenovanýho kusu auta asi jen zadní čílko a budu doufat že se to nepopere
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15195
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Sam »

Plniče bych bral podle ředidla nebo tužidla, ideálně ať jsou stejné nebo slabší jako základ/vrstva pod ním.Obecná zásada je, že agresivita ředidla by měla bát stejná nebo klesat na jednotlivých vrstvách . Tedy např. je nevhodné na akrylový ředitelný základ dávat acetonové nebo nitro barvy.
Nebál bych se toho, neděláš ocumlaný bonbón a nebudeš tam vrstvit kila materiálu. Už z toho důvodu se ti vyhnout některé problémy běžných "renovátorů veteránů" že se jim podklad zvedá nebo že si vrstvy mezi sebou nerozumí.

Jo a nezapomeň odmašťovat.

"Žvýkačku" jsem pochopil ale na brezelovi tato vychytávka ještě nebyla, tak s tím nemám žádné zkušenosti

PS: a pokud řešíš i barevnou stopu, tak ty plniče ještě redukuješ. Ponorky myslím byly také v tmavě šedém plniči jako brezel, ne ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5894
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

sorry za blbej dotaz asi jsem to přehlídl do jaký barvy to půjde ..myslím origo factory odstin ?
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Same, dík za upozornění, nějak se s těma plničema popasuju. Nějakej sympatickej vyberu a zkusím ještě jeden telefonát do mssk eshopu. Zkusím do telefonu mluvit přes kapesník pozměněným hlasem a představím se třeba jako "autolakovna Barevná Lhota", snad mě marketér roku nepozná.

Majloši, na autě byla barva Lichtgrau L345 a tou to taky budu polejvat. Některý díly, co jsem v průběhu let nashromáždil v origo laku L345 však nebudu brousit a lakovat jak vemeno, ale nechám je tak jak jsou. Mám tam zadní vrata (podle kterejch budu nechávat míchat barvu), poličku pod palubku, dekl ventilace a pár dalších drobnůstek.

Odpovědět