Vencovo ponorka

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Dnes píšu poslední příspěvek z vyvařovací sezóny 2019-2020. Jaro je tady na jihu Moravy v plném proudu, takže jsem zastavil práce na ponorce a plně se věnuji přestavbě domu. Jako poslední jsem dovařil kastlík pod rezervou a napojení podběhů na příčku. Přes léto se budu ponorce věnovat pouze pasivně, musím sehnat podlahový plechy a čumět po inzerci, jestli se někde neválí něco co bych mohl potřebovat :)
Takže do podzima se tady mějte!
11_5_1.JPG
11_5_1.JPG (50.07 KiB) Zobrazeno 4514 x
11_5_2.JPG
11_5_2.JPG (51.18 KiB) Zobrazeno 4514 x
11_5_3.JPG
11_5_3.JPG (56.57 KiB) Zobrazeno 4514 x
11_5_4.JPG
11_5_4.JPG (42.21 KiB) Zobrazeno 4514 x
11_5_5.JPG
11_5_5.JPG (239.97 KiB) Zobrazeno 4514 x
11_5_6.JPG
11_5_6.JPG (40.69 KiB) Zobrazeno 4514 x
11_5_7.JPG
11_5_7.JPG (37.97 KiB) Zobrazeno 4514 x
11_5_8.JPG
11_5_8.JPG (26.4 KiB) Zobrazeno 4514 x
11_5_9.JPG
11_5_9.JPG (31 KiB) Zobrazeno 4514 x
11_5_10.JPG
11_5_10.JPG (46.09 KiB) Zobrazeno 4514 x

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od lišák »

Teda Venco ty jsi démon. Barkas jde mimo mě, ale dívat se na Tvoji práci mě baví.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od boldor »

Sakra , začínám bejt ve skluzu. No alespoň můžu okopírovat tu podlahu.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Reklamní sdělení:
Ponorka je nejlepší investice, má mnohé všestranné využití, např. poslouží i jako lakovací box...
box_1.jpg
box_1.jpg (53.35 KiB) Zobrazeno 4273 x

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Sam »

Tichá závist. Já mám bordel z lakování všude.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

Sam píše:
27 kvě 2020
Tichá závist. Já mám bordel z lakování všude.

:D Same co ti braní kromě zbytečný anti busí pozy si pořídit podobně praktický lakovací box ?
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Ponorky na Sázavě se kvapem blíží, tak přišel čas na odzimování valníka a otevření sezóny 2020. Včera jsem zakoupil novou baterku, protože stará už v loňské sezóně vykazovala značnou únavu. Inu jsem si řekl, že když už budu dávat novou baterii, že při té příležitosti konečně namontuji takovou tu sponu na upnutí baterky, kterou jsem si dočasně zapůjčil z ponorky kombi, samozřejmě že jen do té doby, než bude hotová 🙂.

Do této chvíle byla baterka upnutá gumicukem, který po těch osmi letech vypadá jak ňadra staré ženy, takže je na čase s tím něco udělat. Baterku jsem koupil pro normální smrtelníky 12-ti voltovou 44Ah, na obrázku je medvěd, takže to znamená že je baterka fakt dobrá a silná, navíc byla nejlevnější, takže jasná volba. Jenže poté, co jsem baterku fouknul do auta, tak se projevilo, že je docela nízká a spona absolutně k baterce nepřiléhá a mezi sponou a baterkou vzniká místo na dvoje smotané zimní fusekle.
Tak mě napadá, že bych z kousku dřevěnýho hranolu vyrobil nějakej dotlačovací vehement. Je to blbost nebo se to provizorně dá? Pokud je blbost dávat do motorovýho prostoru kus dřeva, tak sobě koupím nový gumicuk, ten to vyřeší a při příštím nákupu baterky do ponorky si dám pozor na rozměry...

Dál jsem zjistil, že mně po zimě u zadního pravýho kola prolíná převodovej olej a v ráfku se vytvořila kaluž, takže dnes zajedu pro gufero a ještě přetěsním domeček na zadním náboji.

Motor po zimě naskočil, takže do sázavského zewlingu bych měl všechno stihnout...
7_9_2020_2.jpg
7_9_2020_2.jpg (109.01 KiB) Zobrazeno 3941 x
7_9_2020.jpg
7_9_2020.jpg (95.72 KiB) Zobrazeno 3941 x

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Šíša »

Ad aku: rok a neco jsem jezdil s T2 s neprisroubovanou aku (zapomel jsem na to a prisel az po te dobe). Bez problemu. Ale je lepsi ji pripevnit :)

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

potesi si precist ze kdyz uz neni celej rok cas ponorku pouzit tak aspon diky srazu se rozhejbe aby holka nezamrzla uplne :wink:

ja mam mensi baterku nez jsou dorazy na spodu plechu pod baterii , nemam to chyceny nijak z vrchu
a mam tam peknej drevenej hranolek kterej mi to dole pekne drzí .. drevu zdar !
zaulalo me posazeni baterky ..ja to mam obracene ..kabel od plusu po smeru ke starteru a minus bliz kostre co je napravo dole u dveri
jinak chvalim za odpojovač baterie ..moudré to řešení ..mám taky ... mam odpojovač chycenej hned ve svorce na minusu baterie
držíce se hesla co nejkratší kabel ..co nejmenší bordel :wink:

jaky mas tlumiče ? já mám plynový KYBY a po x letech to skáče jak koza .asi unavený torzky či co ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Samba »

tebuch Venco, jasně kus dubu..ten ve vodě zkamení..parketu a dlabnout do ní žlábek..ještě je dobrý prsknout tak kryta na beteriu..nahodou jich par mam, necham Tě ho jako dar..

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

Samba píše:
09 zář 2020
tebuch Venco, jasně kus dubu..ten ve vodě zkamení..parketu a dlabnout do ní žlábek..ještě je dobrý prsknout tak kryta na beteriu..nahodou jich par mam, necham Tě ho jako dar..
jedině pro čistější stažení baterky podle manualu jak je videt ..u nikoho jsem to jeste nevidel u nas

predopokladam ze proto ze tam vetsina ma vetsi baterku co by se pod to ani nevesla
bat.jpg
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

koukam ze mas taky ty plynovy KYBy :wink:
podle Strnadela dobry ,ale asi to tam nepatří a je na to ponorka moc těžká..mě to teda připadá že to moc nefunguje od začátku
co to tam mám ..a asi by to chtělo dobrý starý olejový kvalitní ..ale kde je vzít ..
starý z burzy ještě neznamená dobrý ..takhle jsem koupil kdysi na ovála pěkný NOSáky a po čase to vrzalo jako prase
jdeme frflat na flat ...

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Šíša »

Delaji se na stara Tecka Sachs s “bankou”? Na TeCtyrkach velmi funkcni. Az se dostanu na Dvojku kouknu po nich pro sebe.

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

pulenejksicht píše:
09 zář 2020
koukam ze mas taky ty plynovy KYBy ...
Jo mám taky plynový KYB a na druhou ponorku už je určitě nechci. Přijdou mně moc tvrdý, valník skáče jak terénní koza. Příště dám olejový Sachs, podle všech informací se stále vyrábí, něco málo zmínek už proběhlo v mikrotopiku tady:
viewtopic.php?f=37&t=21013

Jinak jsem včera pokračoval v chystání valkníka na sezónu a při promazávání přední nápravy jsem si všimnul značně popraskaných předních brzdových hadiček a ovlhlého hl. brzdovýho válce u pístku, takže to musím ještě zavčas dořešit...

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Ještě máme týden, já zas musím nějak dodělat motor. Nejvíc mě ale baví, že nekdo podzimně uzavírá silnice a druhej teprve ladí na sezónu :D

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

venca101 píše:
10 zář 2020
Jo mám taky plynový KYB a na druhou ponorku už je určitě nechci. Přijdou mně moc tvrdý, valník skáče jak terénní koza. Příště dám olejový Sachs, podle všech informací se stále vyrábí, něco málo zmínek už proběhlo v mikrotopiku tady:
viewtopic.php?f=37&t=21013
jsme sedli na lep prodejcům ..že prej plynový japonský tlumiče jsou dobry ,, možná do brouka ..do ponorky evidentně HOVNO :wink:
po zkušenosti se starejma krásnejma SACHSama ktery mi začli na oválu neskutečně vrzat že to bylo slyšet za jízdy v autě
jsem chtěl něco novýho ..chyba ..
příště zkusim starý NOS ..ale co . pro težší ponorku = neviděl jsem venku na burzách tlumiče s ponorčím part numberem nikdy
nebo nový olejáky ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Mám je taky a nejak to neřeším. Až vydechnou, tak budou olejáky, který budou zrovna k dostani. Zkusím pohledat, co jsem kupoval nedávno do regálu

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Až příjde čas řešit tlumiče, dám určitě nový olejový, stále vyrábí Sachs nebo Boge. NOSovky mě ani nenapadne shánět, to přenechám jinak postiženým případům co neví co s penězma :)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Sam »

pulenejksicht píše:
10 zář 2020
venca101 píše:
10 zář 2020
Jo mám taky plynový KYB a na druhou ponorku už je určitě nechci. Přijdou mně moc tvrdý, valník skáče jak terénní koza. Příště dám olejový Sachs, podle všech informací se stále vyrábí, něco málo zmínek už proběhlo v mikrotopiku tady:
viewtopic.php?f=37&t=21013
jsme sedli na lep prodejcům ..že prej plynový japonský tlumiče jsou dobry ,, možná do brouka ..do ponorky evidentně HOVNO :wink:
po zkušenosti se starejma krásnejma SACHSama ktery mi začli na oválu neskutečně vrzat že to bylo slyšet za jízdy v autě
jsem chtěl něco novýho ..chyba ..
příště zkusim starý NOS ..ale co . pro težší ponorku = neviděl jsem venku na burzách tlumiče s ponorčím part numberem nikdy
nebo nový olejáky ..
I NOS je třeba repasovat! po čase skladování se pístky zalepí a nedělá to dobrotu. Takže minimálně otevřít, vyčistit a vyměnit olej.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

My víme Same žes to absolvoval na preclu.. Ale to je masakr kteryho plevelny barkasy nejsou hodný.. Bus je Vo tom nasadit a upalovat, nejsem James bond.. Nežiju
dvakrát :D
jdeme frflat na flat ...

Odpovědět