Tomkovo knírač a prašivka

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
šuhaj

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od šuhaj »

velice pěkné, těším se až dorazíš za vsetínskou částí famílie a projedeme kousek valašských kotárů [-o<

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od udeeska »

Vypada sexy bez narazniku,trosku se rozepis co se vsechno delalo,nemam basnicky strevo jako Ty a Ssatyrr,tak dej vedet vedet zbytku sveta vo co ku.va de :wink: .
..jinak slavime na stejnej den narozky :D . Zprvu jsem si myslel,ze nemas motor,protoze zadek se mi zda hodne vysoko,ale vidim vyfuk,tak je tam....(jestli neblafujes :wink: )
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

sSATYRr píše: ... kultivovane prispevky obsahem i obrazem ...

... Díky sSATYRre, jsem rád, že se ti to líbí ... snažím se, co se dá ... když už jsem se narodil jako naprostej antitalent v opravování aut, tak se pokušim vymyslet alespoň trochu zajimavý příspěvek, básnický střevo snad trochu mám, takže tenhle způsob prezentování se mi zdá pro mě nejpřijatelnějším ...
Pětišroub píše: ... já ti sem jen chci napsat, že to čtu a že mě to baví ! ...

... Díky, fakt mě těší, a to jsem vůbec nečekal, že v tomhle podání se celý to dvouletý martirium bude jevit jako sled zábavnejch činností ... ale vzhledem k tomu, že většinu příspěvků jsem psal s drobnym časovym odstupem, tak člověk zapomněl většinu nepříjemnejch věcí a vzpomíná jenom na ty komický záležitosti ... a o tom to asi je ...
googlees píše: ... velice pěkné, těším se až dorazíš za vsetínskou částí famílie a projedeme kousek valašských kotárů ...

Chlape, už se taky těšim, předpředminulý víkend jsem projížděl naším Renaultem po krásách valašského království a při výjezdu na Kohútku jsem si řekl, že tohle krásné pokoření bezmála kolmého kopce musim taky jednou vyjet ... ale se strojem VW ... tak jsem na to zvědavej ... jo a ještě jednou ti děkuju za blahopřání s půlročním zpožděním ... dík :yawinkle:
udeeska píše: ... tak dej vedet vedet zbytku sveta vo co ku...va de :D ...
... zprvu jsem si myslel,ze nemas motor, protoze zadek se mi zda hodne vysoko,ale vidim vyfuk,tak je tam ...(jestli neblafujes :wink: )


... nechtělo se mi udeesko, ale vše objasním v následujícím příspěvku ...
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

Obrázek

... Takže pěkně od začátku ( specielní příběh pro udeesku a ostatní zájemce ... )

... Potom, co jsme dotáhli auto k nám na zahrádku, bylo třeba rozhodnout v jakym směru se budoucí renovace bude ubíhat ... Okouknul jsem auto kolem dokola, poklepal na na některé jeho díly a mým okem profesionála jsem si vytyčil dva cíle. První byl kompletně udělat Goučko všeho, co souvisí s pohybem stroje ( počínaje brzdama a konče motorem ) ... a druhý udělat něco s lakem. Už v tom září, říjnu 2008 jsem rozpoznal, že ten lak, kterej na tom je, stojí za starou belu. Cílem bylo všechno odrbat a znovu nalakovat ...

... Tak cíle byly položeny. Potom následoval necelý rok, během kterého se prakticky nic neudělalo. Knírač se jenom odstrojil, vyndala se kuchyňka, sedačky, tapec dveří a různý další udělátka, který by se při budoucí renovaci mohly zničit. Následovalo velké mytí a zjišťování, jak na tom opravdu je z hlediska karosářského ... Blbě ... Jak jsem psal o kousek výše, auto bylo z větší části prohnilý a v místech, kde to nebylo vidět, tak to bylo durch taky, ale překrytý tunou kitu. Když řikám tunou kitu, tak řikám tunou kitu. Kdo to měl vědět, že? Navíc po odstranění vnitřního tapece vyšlo najevo, že levej bok byl bouranej. Komické, jak figurka z porcelánu ... ( místo porcelánu si můžete dosadit libovolný materiál typu: kit, tmel ... ) ... No docela mě to silně zarazilo do země ... asi stejně jako ve filmu Trhák, pan Korn zasazen do díry po vyvrtaném pilotu ... z tohohle svrabu mě až po roce dostal Mr.Vaahaa, s kterym jsem se sešel kvůli koupi krásné knížky Flexaret. Vašek se nebál uhodit hřebíček na hlavičku a dokopal mě k tomu, ať s tim konečně začnu něco dělat ...

... Nojo, ale rok je dlouhá doba, takže některé cíle šly stranou. Novej lak mi připadal jako zbytečnost, takže se nastavila nová laťka. Něco na způsob krysáka. Nánosy novýho laku a zbytečnýho kitu půjdou do prdele a původní lak L 567 (46) ivory vyleze po několika letech opět na čerstvý vzduch. Kompletní repase podvozku, jeho hybných částí a tak, byla samozřejmostí.

... Tejden potom, co jsem mluvil s Vaahou, knírač putoval na valníčku do vísky nedaleko Prahy. Co tam bude asi dělat? Pan Šindelář položí kompletně nové brzdy, včetně všeho, takže asi netřeba popisovat jednotlivé kroky a části ( ... páč je stejně nevim ... ). To stejný se týkalo motoru, kompletní Go je samozřejmostí. Přece se nechci někde na vejletě zabít kvůli tomu, že mi nepůjdou brzdy a nebo si zkazit dovolenou tím, že budu opravovat auto ( to si povíme až po tom, co přijedu z nějakého pořádného výletu ... ) ... No a dál přišly na řadu nové tlumiče, lehká repase náprav, udělání kňourače zamykatelným. V současné době auto brzdí jako drak a jede docela slušně, samozřejmě v rámci možností a s ohledem na stáří auta. No a jakmile se auto dostavilo po šesti měsících od pana Šindeláře ( původně jsem měl slíbeno do jednoho měsíce ... ) automaticky jsem ho odvážel naproti přes ulici k panu Klempíři. A tento příběh je už znám. Prakticky nic jinýho se za tu dobu pořádnýho neudělalo, já popravdě doufám, že největší investice jsou už dávno za mnou a teď přijde ta příjemnější fáze.

... V současný době, když mám náladu, obrousím kus auta, poodkryju kus dalšího původního laku. Teď mě ještě čeká broušení pasáží přetáhlých kitem a jejich stříknutí barvou. Nejde v žádném případě o konečnou fázi. Lak tam funguje jenom pro zakonzervování a předpokládám, že tak do tří, čtyř měsíců, kdy budu mít obroušený celý auto, dojde ke konečný úpravě i těhle částí. Všechno se bude dělat postupně, chuť jezdit je obrovská, ale opravovat je stále co, takže musim najít nějaký ideální kompromis ...

... No a aby to nebylo úplně tak bez fotek, tak jich ještě pár ze včerejška přikládám ...

Obrázek
Obrázek

To Udeeska: ... Knírač opravdu jezdí, ač se to vzhledem k mnou odpracovaných hodin nezdá. Popravdě zadek mi taky připadá dost nakoplej nahoru. Ale co, až konečně uvidim někdy někde nějakýho knírače, tak si to schválně změřim, ať mám jistotu, že to tak má bejt, či nemá. Nárazníky na to časem půjdou ... mám je rozložený v dílně, ale bohužel na zkompletování je času málo ...
Jo a jinak přeju dodatečně všechno nejlepší k narozkám ... jsem rád, že jsem poznal dalšího člověka, kterej je narozen ve stejnej den ... seš už osmej v pořadníku :yawinkle:
Naposledy upravil(a) thomek dne 09 kvě 2010, celkem upraveno 2 x.
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od pulenejksicht »

pěkně se to rýsuje ... auto má kouzlo už teď ..ale jedou to může bejt dotaženej kňourač :wink:

tak hlavně jezdi ..nespěchej ..do důchodu času dost ...
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

pulenejksicht píše:... pěkně se to rýsuje ... auto má kouzlo už teď ... ale jednou to může bejt dotaženej kňourač :wink:
... tak hlavně jezdi ... nespěchej ... do důchodu času dost ...


... Díky pulenej ... budu se snažit, jak nejvíc to půjde ... bohužel teď je tou hlavní prioritou hodit kňourače na papíry ... jakmile budou papírky, nepopsatelné stavy štěstí a radosti budou na místě ...
... takže předpokládám, že tak do začátku příštího měsíce ( ... pokud se něco neposere ... ) budu drandit po Křivoklátsku, Karlštějnsku a Svatojánsku každý víkend a užívat si ten nepopsatelný stav, který každý z nás přesvědčivě zná ...
... Tak zatim, snad se někdy na cestách potkáme .... :rolleyes:
Obrázek
... a jako bonus přikládám jednu z mnoha fotek z dnešního večera ...
... brou noc ...
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od bubák »

rozhodně by ses měl stavit tento víkend v Podmitrově
zasloužil bys za to své poklonyhodné povídání hrozivou sérii rumíčků
pan chytrej

Obrázek

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od pulenejksicht »

tož ať se s papírama zadaří co nejdřív a stihneš folcikiádu a povozit se letos co nejvíc ...
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od udeeska »

Tak to se mi konecne ulevilo,ze uz vim skoro vse :D Kdyby jsi potreboval v budoucnosti couvaci svetla,tak vim kdo je ma,teda ja mam urcite jedno doma
a o druhem vim :wink: Jeste vidim,ze je to byvala sanitka,mas nejakej pribeh k tomuto...co je na strese za vetrak....mas nejake zarizeni jako je lehatko,
nebo originalni sedadlo pro personal?
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

Obrázek
bubák píše:... rozhodně by ses měl stavit tento víkend v Podmitrově ... zasloužil bys za to své poklonyhodné povídání hrozivou sérii rumíčků ...

... Já bych rád Bubáku ... VW já rád a Rum ( ... Um? ...) taky, ale bohužel mám v pondělí velkou zkoušku ve škole a nerad bych ji posral ... snad někdy jindy ... ale určitě to bude brzo ... :yawinkle:
pulenejksicht píše:... tož ať se s papírama zadaří co nejdřív a stihneš folcikiádu a povozit se letos co nejvíc ...

... Díky, pokusim se co nejdřív, chtíč už mě taky tlačí ... :rolleyes:
a obligátně udeeska píše:... jeste vidim,ze je to byvala sanitka,mas nejakej pribeh k tomuto...co je na strese za vetrak ....mas nejake zarizeni jako je lehatko nebo originalni sedadlo pro personal? ...

... Udeesko máš pravdu, je to sanitka ... Bohužel příběh žádnej nemám, jediný co vim je, že kňour byl přivezen z Rakouska, přede mnou s tím jezdili nějací lidé a lehce to překopali na obytňáčka ... jediný co se mi z původního vybavení podařilo zatím sehnat je přes http://www.bugnet.de/ originální sedačka pro toho zdravotníka vzádu, je to jenom taková minimální sklopná kravina, potažená šedivou koženkou nebo kůží, já to nepoznám ...
... Jinak ten větráček jsem minulej tejden zprovoznil, ovládá se naproti šoupačkám takovym kolečkem, doleva vzniká podtlak, páč to táhne všechen vzduch pryč, otočením doprava vzniká naopak přetlak z důvodu přívodu vzduchu směrem dovnitř a někde mezi je poloha vypnuto. Jinak uvnitř jsou na stropě dvě svítidla, jedno klasický na žárovku, známý prakticky ze všech starších busíků, a druhé na zářivku, která má schopnost strašně dobře osvítit vnitřek. Mimochodem to světlo uvnitř na přiloženym obrázku je právě svit z tý zářivky. Jo a ještě sem tam koukám po tý lampě s nastříkaným zdravotnickým křížem, na bugnet.de jich tedkon pár proběhlo, ale za strašnou raketu, tak doufám, že se někde ještě nějaká vylíhne .... no uvidíme .... tak ode mne zatim vše ... :yawinkle:
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od udeeska »

Tak to je vysoka svitivost,ja myslel,ze tam mas jen nejaky svetlo na vytvoreni fotografie,no to sem musis takovyhle technicky vymozenosti nafotit :wink:
Jestli spravne rozumim,tak shanis original vybavu a udelas s toho opet sanitu,nebo vymenis okna a udelas s toho campra?
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 795
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od hugo »

Nějaké lampičky se zdravotnickými kříži by měly ještě jít objednat u VW....není to tak dlouho, co je jeden člověk nabízel na netu...pokud budeš mít zájem, dal bych info, kde ho hledat, třeba by se to nějako ještě dalo vymyslet :wink:

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od pulenejksicht »

tak si dovolím po tom co jsem to auto viděl konečně na živo na šoupačkách ..jednou by to mohlo bejt hodně fešný auto ..

čím míň kitu na to auto Tomku naflákáš tím míň ho budeš muset brousit ..i tak toho máš sakra dost
ten zadek je opravdu nějakej nakopnutej vo tom žádná ..
ale furt je to pěknej kňourač :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od sSATYRr »

neni to sice knirac, ale ranny becko - tak by par detailu mohlo byt stejnych...
Obrázek
Obrázek

vice zde:
http://picasaweb.google.com/sssatyrrr/1 ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od biker666 »

jestli ten zadek neni schvalně tak nakoply protože ta zdravotnicka vestavba nebo ten samodomo campr neco vážil uvidiš až ho zabydliš tak si možna trochu dřepne.

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

Obrázek
Obrázek

... Včera ráno jsem vstal ... Já vim, nic světaborného ... ale vzhledem k tomu, že předchozí večer se odehrál ve znamení hokejového opojení a napojení na soudek piva, tak se ranní vstávání stalo natolik vyčerpávajícím úkonem, že ho radši ani nebudu podrobněji popisovat ... Každopádně jsem se odhodlal k tomu, abych ráno zasedl na připravenou židličku držíc v ruce jedné - aceton smíchaný s naftou ( recept od Petra 914 ) a v ruce druhé - houbičku na mytí nádobí ( recept od Tomka ) ... a začalo se šmudlat ... samosvinící efekt je samozřejmostí a tak stará barva stékající po karoserii se záhadným způsobem dostala na moje ruce, nohy, tělo, hlavu .... no prostě Bílá paní hadr ...

... Po osmi hodinovém martyriu jsem víko vodrbal až na původní lak ... Vypadá to pěkně, jenom ti rakušáci mě pěkně serou, že vodbrousili znak červeného kříže ( ... to je na fotkách taková ta změť fleků nad mechanismem otvírání zadních vrat ... ) ... teď aby člověk napsal do nemocnice města Salzburg a poprosil je o nějaké informace. Jinak jsem tam polehoučku poodkryl nápis volkswagen, který se nesmazatelně vryl do původního laku díky přinejtování toho chromovaného doplňku ... takže aspoň něco ... :rolleyes:

... Každopádně díky Miloši za podporu a sSATYRre za to, že na moje auto myslíš a sehnal si takovej krásnej prospekt ve své volné architektonické chvilce ...
... Vážim si toho ... Dík ...
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

... Dneska jsem zase obnažoval charakter auta ... tentokráte přišly na řadu vrata od koní ...
... A jelikož jsem společensky unavenej jak kráva, tak pro dnešek čistě fotograficky ... :rolleyes:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
( ... pro porovnání můžete mrknout o chlup vejš ... :yawinkle: )
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od Kůča »

Máš na zahradě duchy? :D
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od Šíša »

To ne, ale řekl bych krátkou, nebo dlouhou, samospoušť. A nebo neviděl/neslyšel foťák/signalizaci :D A delší čas závěrky. Jinak dobrej efekt =D>

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od udeeska »

..sundej ty zadni lampy at je nerozleptas tesneni a skla tema sra.kama co tam kydas
Vwase nocni sichta...

Odpovědět