Tomkovo knírač a prašivka

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Tomkovo knírač a prašivka

Příspěvek od thomek »

Na počátku byl jenom obyčejný sen ... Ne takový, který se vám zdá, když ležíte v posteli a spíte, ale ten normální, reálný, za všedního dne ...
V naší rodině se již poměrně dlouho neobjevila žádná finanční krize, přestože jedna nedávno proběhla prakticky celým světem, a rozhodlo se, že je potřeba ji trošku podpořit ... Po několikaletém pohybování se v oblasti vojenské techniky, bylo třeba obměnit vozový park a šáhnout po něčem více civilnějším, něčem, co budu moct používat denně ... řidičák na náklaďák stejně nemám a pohybovat se po republice s dvanáctitunkou osazenou protiletadlovym kanonem asi neni to nejlepší ... :rolleyes:

Obrázek

Internet je mocná věc ... naštěstí nebo možná naneštěstí jsem narazil na tohle forum ( dneska fakt ještě nedokážu posoudit ... uvidíme časem ) ... a volba byla jasná. Na ponorku prachy nebyly, to je pochopitelné ... takže volba padla na ten kulatej zbytek. Knírač se jevil jako ideální varianta. Kulatý boky to má a ksicht taky ...

... píše se rok 2008 ...
Tomek: No nazdar Jirko ... ehm ... hele, potřeboval bych vodvýst auto, myslíš, že bys na mě měl chvilku čas?
Jirka: To si děláš prdel, vodkdy máš auto?
Tomek: Když mě tam hodíš, tak snad vode dneška ...

A jelo se ... cesta byla dlouhá a strastiplná ... co si budeme nalhávat, z Rudný do Kladna za Sambou je to pořádná štreka ...
Koupě se povedla ... rozbilo se prase jak kráva, drobáky vysypány, podval naloženej, Jirka nevěřícně kroutí hlavou, Samba spokojen a já jsem byl v prdeli ... zaprvý nerad pouštim prachy z podkoberce a zadruhý, jak tady kdysi řikal Bubák,...
bubák píše:Někdy člověk udělá rozhodnutí, o kterém už předem ví, že se za ně jednou bude kopat doprdele...
No a nakonec mě ještě dorazil Jirka, když v autě telefonoval s jeho kámošem ...
Jirka: ... no ty woe, to víš, že to stíhám, já jenom tady kámošovi vodvezu starýho folkswágna a můžeme vyrazit ...
Jirkův kámoš: ... neidentifikovatelný zvuky ... handsfree Jirka nemá ...
Jirka: ... no jasně toho starýho ... ( pomlka ) ... neee, zas tak starýho ne ....
Jirkův kámoš: ... něco ...
Jirka: ... no hezkej ... to teda nevim, no .... tak nic ... měj se ... čau
Ano měl sem se ...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jára Cimrman píše:„ A tady bych vás prosil, abychom si předem stanovily úroveň na které se budeme pohybovat, já zde nebudu vysvětlovat takové běžné triviální pojmy, takové věci jako co je to parabřidlice nebo ortobřidlice, já prostě předpokládám!“
Budu řikat jenom to, co vim ( na zbytek se kdyžtak ptejte, já někam zavolám :) ) : Je to knírač, rok 1970, motor 1.6, Krankenwagen, motor tam sice je, ale ne tam, kde by většina z vás předpokládala, vzádu díra jako do prdele, páč je to tam vokyslý ....

Obrázek

No a jak pohádka pokračovala dál? No po roce a kousek udělány komplet brzdy, všechno nataháno nově, nové tlumiče, motor po GO, nasazen, zprovozněn, ostřikovače stříkají, světla svítí ... atd, atd ... jenom ta klempířina tak trochu vázne ... takže v projektech se to bude válet ještě pěkně dlouho ...

Obrázek
Obrázek
No ... příběh jako kráva ... vo autě nic ... :rolleyes:
Naposledy upravil(a) thomek dne 01 lis 2011, celkem upraveno 1 x.
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od udeeska »

Tak se mi to libi..tak se mi to libi a dalsi se pripoji...:D .Knirac neni zadna podradna rasa,dobres udelal :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Tak vidíš :-)
krásná práce...jen tak dál...
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od ovalisimus panornik »

Kníratej s velkou pětiďourou, nic hezčejšího u kulatejch nejní... na tom jsem odkojen.
Tak držím palce.

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od BUTCH bus »

Vítej kolego Knírači!
OndraS

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od bubák »

krásnější než nejkrásnější ..vwagen i úvodní příspěvek!
poklona a (doufám, že brzy) nashledanou
Naposledy upravil(a) bubák dne 24 bře 2010, celkem upraveno 1 x.
pan chytrej

Obrázek

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od Pětišroub »

Takovej idylickej příspěvek, to mám rád :-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od yahoďák »

moc pěkně se to čte, jen co je pravda. Vítej a přeju Ti, ať vydrží počáteční nadšení.
Obrázek

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od Vendelin »

Vítej v rodině, kdybys něco potřeboval, co mám víckrát (rozebral jsem jich několik), tak se ozvi nebo, pokud už jezdíš, doraz na Podmitrov.
Jirka Vendelín

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od Kůča »

Ježiš ta patinka (nádhera) , hlavně by jsem ho nemyl,neleštil jen jezdil :D Gratulace,je moc pěknej .
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

Díky moc všem za ohlasy a za podporu ... od některých z vás mě to opravdu mile potěšilo ... :rolleyes:
ovalisimus panornik píše:Kníratej s velkou pětiďourou, nic hezčejšího u kulatejch nejní... na tom jsem odkojen.
Tak držím palce.

... Já jsem odkojen u maminky ... a pak přišly moje první zkušenosti se vzduchem ... Praga V3S ... taky moje velká láska ... člověk by se fakt divil, přes co všechno se lidi dostali ke strojům VW ...
bubák píše:krásnější než nejkrásnější ..vwagen i úvodní příspěvek!
poklona a (doufám, že brzy) nashledanou

Díky Bubáku, od tebe mě to těší hned dvakrát ... tvůj projekt se mi taky moc líbí ... jak kecama, tak tim krásnym strojem
... no a doufám, že ( snad ne za dlouho ) se opravdu někde setkáme ... makám, co se dá ( rozuměj ... snažím se ostatní dokopat k tomu, aby makali a já jen nevěřícně koukám a koukám ... )
Vendelín píše:Vítej v rodině, kdybys něco potřeboval, co mám víckrát (rozebral jsem jich několik), tak se ozvi nebo, pokud už jezdíš, doraz na Podmitrov.
Jirka Vendelín

Neboj se Vendelíne, já se ozvu! Na Podmitrov se moc těšim, jsem zvědavej, kterej bude můj první ...
Takže díky moc za nabídku a tvoji vstřícnost
Rád ti to mile rád oplatím ...
Kůča píše:Ježiš ta patinka (nádhera) , hlavně by jsem ho nemyl,neleštil jen jezdil :D Gratulace,je moc pěknej .

Pane, asi vás zklamu ... já už ho umyl ... a teď toho lituju ... :)
Ale na druhou stranu ... už se udělala sonda do toho hnusnýho bílýho sprejovýho laku a zjistilo se, že pod nim se skrývá krásný, patinkou ochromující lak, který všem vytře zrak ... ( jsem básník!!!! ono se to fakt rýmuje ) ... takže už se těšim na Sambovo techniku houbiček na mytí nádobí ...
... to bude jedna z mála prací, kterou snad neposeru ... těžký to prej neni ... ani nevim, jestli mám kroutit doprava, či doleva ... je v tom rozdíl? :D
Spousta z vás asi poznala, že auto nestojí u mě na zahrádce, či před mou dílnou ... ale válí se kdesi ve Lhotě u Dolních Břežan ... Konečně mám slíbeno, že zítra bude stoprocentně doma ... Takže už teď se připravuje ohníček, flaška na oslavu toho, že z batolete se konečně stal dospělý a statný jedinec, a nakonec kus tý flákoty masa, která má za účel splavit tu hromadu alkoholu ...
Jó ... zejtra bude pěknej den ...

Jo ... a omlouvám se těm, na který jsem nezareagoval ... :-)
Naposledy upravil(a) thomek dne 06 dub 2010, celkem upraveno 1 x.
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od Leer »

gratulace veliká ať dělá dlouho radost :D
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

Krátká dovolená na horách je za mnou ..... všude bílo, každou chvilku sněží, no prostě spousta sněhu ... jenže je všechen mokrej, takže člověk nemůže ani na lyže, ani na prkno, prostě nikam a na ničem .... Takže dovolená o ničem ...
Naštěstí mě doma na zahradě nečekal žádnej sníh ... jediné bílé něco, které po zimě neroztálo a zůstalo tam, kde jsem ho na podzim odložil, bylo fauwé ...


Protože se Pan Klempíř rozhodl, že auto si pod svou taktovku vezme začátkem příštího týdne, tak jsem nelenil a vyrazil ho obhlížet ... člověku to stějně nakonec nedá a vezme nějakej šroubovák a začne do toho rejpat, ať má pocit, že aspoň něco dělá ... takže člověk obezřetně povoluje a znovu utahuje šroubky a zjišťuje, co to dělá a tak ... jenže po chvilce mě to přestalo bavit, páč jsem zjistil, že tohle asi nikam nevede ... šroubovák jsem zahodil do dílny a pustil se do odstraňování toho hnusnýho laku, kterej je na povrchu ... práce, na kterou jsem se nesmírně těšil a zárověň ji už půl druhého roku odkládal na neurčito ....

Sambovo technika houbiček na mytí nádobí po chvilce ztroskotala, protože jsem drhnul furt jak debil na jedom místě a na laku to neudělalo ani prd ... takže houbička letěla do dílny ( stějně jako ten šroubovák ) ... pak se zkusil ještě aceton se stejným výsledkem ( taky letěl do dílny ... za šroubovákem a kamarádem houbičkou ) ... nakonec jsem zvolil nejúčinnější řešení ... klasickej šmirgl papír ... na začátek jsem použil nějakou tu 240 pro strhnutí toho hnusnýho laku ... potom jsem pěkně pod vodou užíval 320 a nakonec opět pod vodou doleštil nějakym vysokym číslem ...
No je to teda pakárna ... ale snad se časem dostaví kýžený výsledek ... taky jsem zjistil, že na některejch místech je to krásně kitovaný ... no nic ... až se to pěkně obrousí, tak potom tyhle místečka budu muset lokálně přemalovat nebo přestříknout ... uvidíme ...
Každopádně plán na příští dvouletku je jasnej ...

Obrázek
Obrázek
Omlouvám se Kůčovi, že nezachovám tu krásnou patinku, ale doufám, že tohle se ti ve výsledku bude líbit taky ...
Jo ... a taky díky Leerovi za gratulaci
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od Kůča »

Věřim že z toho uděláš pěknej kousek :D
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

... Tak dva týdny utekly jak kráva ... Autíčko si v klidu velebilo pod svojí pergolkou, chráněno před všemi nepříznivými přírodními vlivy, maximálně mu sem tam někdo obrousil kousek prdele šmirglem, aby mu obnovil jeho původní lesk a slávu. Dneska se mu ale z podpergoly očividně nechtělo. Jakoby po té mrazivé noci vědělo, že přijde něco, co se mu nebude líbit. A mělo pravdu. Klempíř již připraven se všemi svými udělátky, na něj nedočkavě čekal a těšil se na ty náročné operace. Tentokrát už půjde opravdu do tuhýho. Prdelka a jiné přednosti se nebudou lechtat kouskem smirkového papíru, jako bylo zvyklé dodnes, ale rovnou se odříznou a nahradí se něčím novým a lepším ...

... No, bude to bolet i mně ... ale co se dá dělat ... nic ... :rolleyes:

Obrázek
Obrázek
... fotky jsou z dnešního rána, po vytažení z podpergoly ... holt čekání nebaví nikoho ...
... jo a vzadu vpravo si můžete prosím pěkně povšimnout krásně odstraněného laku ... já vim, žádnej rozdíl tam neni ... ale aspoň mám co dělat ... :yawinkle:
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

Obrázek

... Tak a je to tady ... na autě se udělal zase pokrok jak kráva ... konečně se to sune kupředu stejně tak dobře, jako sedmimílové boty krále Miroslava ....

... Pan Klempíř ( všimně te si, že jsem rafinovaně použil velkého písmena ) makal na samohybu celej jeden měsíc, šest hodin denně, včetně svátků, nesvátků, víkendů, nevíkendů ... a dokonce, teď se podržte, kvůli mě vynechal i pár zastávek v jeho oblíbené hospůdce Na Růžku .... Takže velká poklona ... já bych to bez mé pravidelné páteční zastávky v hospůdce asi nepřežil .... :rolleyes:

... jo a mimochodem jsem našel klíček ... hledal jsem ho dva dny ... a byl schovanej pod autem .... no nic ...
... No každopádně teď už je tma ... nic jsem večer nefotil ... počkám na zejtra a pak sem něco vložim ... :rolleyes:
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od Samba »

tomku vloz, tomku vloz.. sem zvedavej, jak pekne se opravit prdel povedlo..

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

... Když jsem včera navečer přijel s autíčkem na zahradu, jsem si tak vzpomněl na 15. září, den, kdy mám narozeniny ...

Obrázek

... Kamarád Karel přišel s jeho krásnou slečnou k ohníčku, centru celé mojí narozeninové oslavy, v ruce nesouc velkou modrou krabici od Narexu. Na ní byla namalovaná taková ta jejich super vrtačka se všemi těmi udělátky, prostě ta kterou si nejsem schopnej koupit už několik let a předpokládám, že to ještě pár dalších potrvá ( doma se mi válí jedna z roku 1985 a pořád ještě funguje ... ) ... no a ve chvíli, kdy jsem byl oslepen tou krásně nadizajnovanou krabicí oba jednohlasně spustili ...

Tomek je náš kamarád,
Tomka má každý Ráth,
máme rádi jeho vůz,
protože je autobus,
a i kdyby to už nikdy nejelo,
tak ať je tu dneska aspoň veselo...

( Autorem je ten Karel, o kterym je zmínka o kousek výš ... )

... Inu, co si budeme povídat, i mě to nahnalo pár slz do očí .... :rolleyes:
... Jo, a abych se vrátil k jádru pudla ... včera právě nastal onen okamžik, kdy auto se stalo natolik pojízdným a funkčním ve smyslu, že při jízdě u nás v ulici ze mě neodpadávají kusy něčeho, co vzdáleně kdysi snad připomínalo části auta ...

... Navíc dneska to Karel korunoval tím, že za mnou přijel na jeho nablýskaný 634 a ukecal mě k tomu, ať ho svezu u nás v ulici, že prej musí vidět, že to auto vopravdu jezdí. Tak jsme to teda zkusili. Knírač profrčel sto metrů tam a sto metrů zpátky jako nic. To je málo, řikal Karel. Poď to protáhnout na Jinočanskou, tam teprve uvidíme ... No samozřejmě, že jsem mu oponoval, přece nebudu jezdit jen tak bez čelního skla po silnici ... ( střih ) ... Karel osedlává svojí šest-tři-čtyřku a já jsem mu v patách. Asi při rychlosti třicet kilometrů v hodině jsem zjistil, že jízda bez čelního skla se nevyrovná ani tomu nejlepšímu kabrioletu. Koutky úst mi mlaskaly o ušní lalůčky a já vůl jsem se ještě do toho usmíval. Díky dodržování prakticky všech dopravních předpisů jsme zastavili v polích kousek od Rudný. Poprvý v životě jsem pochopil, proč je mezi vesnicemi povelena maximálně devadesátka. Nedovedu si představit, jak by asi vypadaly moje ústní koutky při vyšší rychlosti ...

Obrázek

... Ale proč tady vlastně vůbec něco píšu ... Včera jsem slíbil, že nafotím nějaký fotky knírače, jako celku a hodim je sem ... Ať z toho máte něco i vy a ať já mám radost z toho, že se s váma můžu podělit o moje pokroky ...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

... Nakonec ve zkratce ... Pan Klempíř udělal snad všechno, i to co se dělat nemuselo ... největší byly problémy prakticky kolem dokola celej spodek do čtyřiceti,padesáti centimetrů nad zemí, kromě rámu a podlah, ty byly v pohodě... vyřešeno ... dál to bylo klasickej flek nad motorovym víkem ... vyřešeno plus i něco navíc ... pod všema oknama vyjma zadního velkýho to bylo taky komplet prohnilý plus tuna kitu, která měla nahradit krásný zdravý plech ... ha, Pan Klempíř i tutu zrůdnost objevil a vše odstranil do posledního rezavýho místečka ... taktéž vyřešeno ... podlahy pod řidičem byly durch ... vyřešeno ... a nakonec komplet celý okapničky byly takovej rat look, že bych se snad za to i styděl, navíc to odnesla prakticky i celá střecha kolem dokola ... takže taky vyřešeno ... a víc už mě nenapadá. Třeba si časem ještě na něco vzpomenu ...

... Jinak okna jsme vysadili kvůli klempířským pracem a přestože mám super nový gumy od našich německých kolegů, nejdou nám nasadit ... Pan Klempíř si nad tím málem uhnal psotník ... Takže i přes moji pomoc při nandavání a následném ještě horším výsledku, jsem se rohodl, že to v pondělí hodim klukum do Sobína a oni si s tim poraděj ... Snad to už někdy nandavali ... :rolleyes:

Tak zatim ... ode mne dnes snad vše ... :rolleyes:
Naposledy upravil(a) thomek dne 09 kvě 2010, celkem upraveno 2 x.
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od sSATYRr »

=D>
kultivovane prispevky obsahem i obrazem
Naposledy upravil(a) sSATYRr dne 08 kvě 2010, celkem upraveno 2 x.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od Pětišroub »

ja ti sem jen chci napsat, že to čtu, a že mě to baví

!
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět