Tomkovo knírač a prašivka

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
lenamura
Příspěvky: 234
Registrován: 10 srp 2008
Bydliště: Sopotnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od lenamura »

Pětišroub píše:ja ti sem jen chci napsat, že to čtu, a že mě to baví

!
:D

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

... Tak vám sem dávám něco málo fotek ze včerejšího výletu do Hostími ...

Obrázek
Obrázek

... Na autě se mimochodem od posledního příspěvku usilovně pracovalo. S odstraňováním laku na kňouračovo prdelce se pomalu blížím do finále. Rovnou jsem si včera zkusil, jak by asi vypadalo lokální přetupování probroušených míst originál barvou podle vzorníku VW. Postup práce byl následovný ... Natření všech postižených míst šedivou základovkou, po ztvrdnutí přebroušení, natření tou sloní barvou a nakonec opět zabijácký přebroušení ... Práce hafo, výsledek ... vtipnej ... Ale co, až takhle jednou bude udělaný celý auto, tak to určitě bude hezký ... doufejme :yawinkle:

... Nejhorší je, že je znát rozdíl mezi těma barvama ... že by se zub času podepsal na vyšisování původní barvy? ... Asi jo ... ale já to beru jako výzvu a udělám z toho přednost ... Snad ... :rolleyes:
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

Obrázek

... Tak zaprvý bych chtěl neskutečně poděkovat Šuhajovi ( alias googleesovi ), že mi poslal ty krásný couvačky s prudce nakažlivou patinkou ... ( ... ono mi to došlo už asi před deseti dny ... ale byl jsem línej a jsem vůl ... ale to už víme, že ... ) ... Pěkně jsem je doma vyčistil, opět zkompletoval, osadil ... sic ještě nesvítěj, ale jsou hezký ... Takže ještě jednou díky ...

... No a za druhý se pomalu zjišťuje něco o autu ... neskutečně pomohla stránka Type 2 M-plate decoder, kde pomocí obyčejného kódu M-plate může člověk vyzjistit takový zajímavý informace, až to neni možný ... kde se ta technika zastaví ... :rolleyes: ... Zatim jim to funguje od roku výroby 59 do 79. Každopádně mě moc příjemně překvapilo, že auto je vyrobeno už v roce 1969, konkrétně 20 září. Kdyby to tak bylo o pět dní dřiv, tak spolu aspoň slavíme ve stejnej den narozky. Takhle to slaví kňourač s mojí babičkou a já sám ... vlastně sám ne ... s Udeeskou ... :yawinkle:

Obrázek
... nějaký čísla z kolonky Chassis number a Serial number jsem umazal, taktéž z počátku kódu M-plate ...
... já jenom kvůli tomu, aby se mi kňourač nevzbouřil kvůli zveřejnění jeho osobních údajů a nepřestal třeba jezdit ... no ...
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

... Tak ... byly nakoupeny nové pneumatiky ...
... Na jakou značku a typ padla volba? ... BARUM VANIS ... jsou krásné, jsou nové a neskutečně hezky padnou k těm liškou prolezlým diskům ... Ne nadarmo si pamatuju název článku v jednom humoristicky založeným časopisu ... Protiklady se přitahují ... a doufám, že to alespoň časem bude hlavní devízou mého kňourače ...
... No nic ... Koukněte na fotky ... A zase někdy něco ... :rolleyes:

Obrázek
Obrázek
... Omlouvám se za kvalitu ... ale foceno nějakym předpotopnim foťákem s názvem Trust ... Důvěra v nesmrtelnost prvních digitálních fotoaparátů, že ? ... :rolleyes:
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od Pětišroub »

Receptář nejen na neděli: poklice s takto pokročilou korozí chytnou šmrnc, zaleštíme-li do nich hrstku grafitové vazelíny. Tento tip nám zaslal Alois Osevný z Jaroměře.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

Pětišroub píše: ... poklice s takto pokročilou korozí chytnou šmrnc, zaleštíme-li do nich hrstku grafitové vazelíny ...

... Díky za tip, Pětišroube, určitě ho rád někdy ve volné chvíli využiju ...
... sakra ... já už se tak těšim na ty dlouhý zimní večery ... :rolleyes:
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

šuhaj

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od šuhaj »

Thomek je moc šikovný kluk, včera sem to viděl a jde mu to náramně od ruky.) za chvíli už bude pádit směr moře :wink: a počkejte na další projekt to je teprve těžký kalibr to tu jesště nebylo!!!

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

... Dneska mi volal můj velmi dobrý kamarád, jestli se nemůže na chvilku stavit. No proč ne, řekl jsem si. Bohužel jsem v tu chvíli netušil, že se rozhodne vzít s sebou svýho taťku Pavla. O Pavlovi jsem vám ještě nevyprávěl. Pavel je skvělej kluk, to se nedá říct. Dodneška vzpomínám na to, jak Pavel povídal o jeho vojně, jak tam byl jedinej řidič, co všechno musel dělat a co zase ne a že my jsme naprostý hovada a lemplové, protože se nám vojna vyhla. Byť jen o šest let. Ale i tak malej podnět vždycky stačí k tomu, aby Pavel dokázal hodiny a hodiny vyprávět o jeho základní vojenské službě. Dneska tomu nebylo jinak.
... Musím ještě říct, že Pavel se vyzná, prakticky ve všem, co se týká tradičního řemesla, práce rukama a tak. Moderní technologie ho minuly, ale i přesto se snaží jít s dobou minimálně tím, že si pořídil internet. Internet rychlej, ne to co mám já.
... Tentokrát přišel asi po dvou letech a byl zvědavej na to, jak vypadá můj kňourač. On měl být totiž původně ten člověk, kterej mi ho měl zgruntu vyklempírovat a dát do kupy. Chvilku ho obcházel z jedný strany a pak z druhý. Prohlížel prakticky všechny škvírky a drážky, který se na autě najdou. Shlédnul interiér, elektroinstalaci, motor, podvozek, nápravy a nakonec lak. Jenom tak uznale přikyvoval hlavou, sem tam si něco brumlal pod knírkem.
... "Tady ti to bude reznout", řekl a dloubal prstem do laku.
... Tak jsem se mu snažil taktně vysvětlit, že tohle auto nehodlávám dávat do celkovýho laku. Navíc jestli se tam objeví nějaká liška, tak budu jedině rád. No a to jsem uhodil hřebíček na hlavičku ...
... " To když já byl před dvaatřiceti lety na vojně, to byla jiná. Jsme tam měli normálně ty komunistický sráče Zily sto-sedm-a-padesátky. Spotřeba sto na sto, jelo to jako táhnoucí se smrad. Bodeť by ne, ty ruský hovada do toho narvali ubohej pět-a-půl-litr. No a my museli každý ráno nastoupit před ty strašný krávy a leštit je, natírat naftou, čistit, seřizovat. No a ty krásný stojedenáctky tam stály na dešti, zrezlý jak kráva. A takhle dopadneš ty ... "
... A bylo to ...

... Ano bylo, a my děkujeme Pavlovi za námět k úvodu ... :yawinkle:

... A teď zpět ke kňouračovi. Leč se zdálo, že jsem nic nedělal, opak byl pravdou. Přestože jsem mezitím musel oddat sestru, postavit plot, zasadit strom ... známe to ... Ve volných chvílích se pilně pracovalo. Vyvařily se nárazníky, něco z nich se hodilo do částečnýho laku. Snaha byla taktéž o stříknutí opískovaných držáků nárazníků. A když zrovna nebylo co dělat, tak se šůrovala acetonkem prdel, jak jinak. Hrálo se taky s interiérem, broušení, čištění, sundavání těch asfaltovejch věcí a tak ... No .. povídat o práci mi moc nejde ... radši dám nějaký fotky ... :rolleyes:


... Tak tohle je přední nárazník se sedmikráskami ... Postup práce ... Acetonem s naftou odrbat, co to jde. Po oddrbání odnaftovat acetonem. Aplikovat základní zelenou základovou barvu dle vzroníku VW na místa, kde se to prodře až na kov. Nechat uschnout. Po uschnutí předrbat smirkem a aplikovat klasickou barvu L 567 (46) ivory štětečkem a pak lokální přebroušení viditelně špatných míst. Nakonec rozleštění vrtačkou a Tempo, páč Tempo je dobrý, alespoň to řikal Pavel ...
Obrázek
Obrázek
Obrázek

... Tak tohle je ukázka vyvařené prdelky nebo pokud chcete stupačky ... Postup práce ... Vyvařeno, broušení ( flexa, smirk a mikrobruska ), zinek, základovka ... no a za chvilku se bude aplikovat opět barva L 567 (46) ivory ...
Obrázek

... No a tady se nám v plném rozpoložení ukázaly držáci předních nárazníků ( ... podle výrůstku na jednom z nich jsem určil, že asi bude sameček ... ) ... Postup práce ... nechávám je spářit, ať mám další držáčata ... těch neni nikdy málo ... :rolleyes:
Obrázek

... A nakonec jsem si dovolil ukázat pomůcky ... To třetí pivo zleva ... pro vás možná bude schůdnější... to druhé pivo zprava ... prostě je to ten Bráník, kterýmu skoro neni vidět ta etiketa ... Tak ten jsem vypil jako první ... :rolleyes:
Obrázek
... No nic ... zase jsem napsal článek jak kráva a o autě skoro nic ... chuťovky si nechám na jindy, takže pokračování příště ... :yawinkle:
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od pulenejksicht »

už to nečuchej :wink: .. větrej víc ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od udeeska »

Pekne Ti to jde,jen kdyz kouris a chlastas,tak si prosimte nepichej ty modry sra.ky :D
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od Petr914 »

...no prosim...šikovnej...

...hele všechno to máš správně...akorát k jedný věci bych si dovolil malou radu...

...až se budete s klukama nudit...mam pro vás námět na "kudy z nudy"...

...kupte bednu Plzní...abyste u toho nechcípli žízní...

...opatřete si nějaký měřidlo vzdálenosti...ideálně jízdní kolo a tři lidi...jeden bude sedět na kole(velitel vozidla)...druhej bude tlačit(motor)...třetí upevní na řidítka GPS navigaci(navigátor)...

...po zkalibrování a vyladění všech komponent měřidla vzdálenosti...si naměřte po deseti metrech vzdálenost sto metrů...páč víc nebude potřeba...a označte si je na budoucím "sportovním kolbišti"...

...následně povolej hasiče...policii ČR...radši i městskou...páč vono jak jich je víc,tak se dostanou do většího chaosu...slabší jedinci se "vykrátí" sérií nárazů,pádů a zlomenejch nohou a ti co zbydou pak reagujou vcelku pohotově...páč už maj větší zkušenosti...

...jakmile bude zázemí pohromadě...vyhlášíš víkendovou soutěž,samozřejmě za asistence vedení města...a vylepíte plakáty...

...akce se bude jmenovat "vrh Tempem"...

...jak to uspořádáte je vcelku nepodstatný...cílem soutěže je vrhnout Tempem co nejdál...ten kdo dohodí tak daleko,že po něm tubu s pastou Tempo nikdo nenajde...ten je příštím kandidátem na starostu obce...

...normálně si to strčí do kapsy...a vrhne prázdnou rukou...ale nikomu to neřikej...

...dalším důležitým aspektem je vysvětlit publiku...že takhle zacházíte s Tempem proto,že je to něco ještě horšího než nacismus a komunismus dohromady...něco horšího než mor...prostě něco co lidstvo zaručeně vyhubí...a samozřejmě pozvat štáb TV Nova...aby se to rychlejc rozkecalo...

...jakmile zmizí i ta v análech zašitá poslední tuba pasty Tempo...vyjde slunce...a na nebi se objeví obrovskej nápis FARECLA...

...P.S....Pavel je superman...já tam smrděl taky(Army forever)...a naprosto chápu jeho životní krédo...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
mrakoplaš
Příspěvky: 148
Registrován: 24 led 2010
Bydliště: Ankh_Morpork
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od mrakoplaš »

Petře zajeď si do prahy do Ulice Služeb. Tam sídlí firma Druchema a v její skladu vždy najdeš několik palet zbožňovanýho tempa...pro tebe by to mohla bejt jedna z asociací pekla :lol: :twisted:
http://www.vwwest.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

... Dneska vám nehodlám ukázat nic z toho, co jsem udělal na kňouračovi ... To si nechám na příště ...
... Tentokrát jsem si totiž udělal obrovskou radost z velmi dobrého kupu a tak se s ním chci patřičně pochlubit ...
... Jak je vidno z obrázků koupilo se rádio ... Je to značka Sanyo ... typ FT 210F CHV ... takže " Made in Japan " ...
... Co to umí? ... Jak píše výrobce, tohle stereo rádio je na svou dobu vybaveno velmi moderním kazetovým přehrávačem a dokonce FM/AM radiem ...
... Co si víc přát, že? ...
... Rádio funguje, vrčí, bzučí ... no prostě dělá všechno, co má ... A MP3 taky dokáže, tedy pouze za předpokladu, když si do toho člověk koupí takovej ten nesmysl ...
... Odhadem dle přechozího majitele se jedná přibližně o rok 71-73, bohužel si nepamatuje přesně, kdy ho kdysi z dalekého západu zpoza železné opony přivezl ... Každopádně dodneška si hovělo v krásně udržované Škoda 100 ...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Petr914 píše:... hele všechno to máš správně ... akorát k jedný věci bych si dovolil malou radu ... ( ... zbytek o chlup vejš ... )

... Díky moc Petře, za moc krásnej příspěvek a skvělou radu ... Závod určitě uspořádám a nejdelší vrh budu mít díky tvé radě zaručeně já ... :rolleyes:

... Každopádně bych se tě ještě rád zeptal na pár věcí ohledně výrobků firmy FARECLA ... Schválně jsem koukal na net, ale těch výrobků počínaje označením G3 a konče G10 je fakt hafo ...
... Ještě si pamatuju, jak si kdysi psal v lakovacim topicu způsob aplikace těhle věcí a jak jsi avízoval jejich neuvěřitelné výsledky ... Ale bohužel jsem se tam nikde konkrétně nedočetl, jakej typ z těch mnoha by si doporučil ... Nejvíc mi tam napověděla fotka s brousnou pastou G6 a dokonce mi padne do mustru nastaveným výrobcem ... Brusná pasta pro intenzivní (hrubé) broušení laků odstraňující hluboké defekty ... ... Kupříkladu na mym kňouračovi je prakticky celej lak zbroušenej 2000 smirkem pod vodou. Takže lak se jako silně poškozený brát dá ...
... Jinak dík za odpověď ... :yawinkle:
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od Petr914 »

...no vidíš...a přesně na lak rozbroušenej smirkem 2000 je Farecla G6 ta správná volba...

...nebudu práskat jedince se zkušeností...oni se ozvou sami...ale vim,že v Praze jí bez problému koupíš...

...potřebuješ k tomu G6...mop na vrtačku(molitanovej kotouč)...v podstatě jakejkoli...páč mop od Farecly...originál...stojí dost velkej nesmysl...ostatně jako věškerý výrobky Farecla...ale zatimco pasta G6 je nenahraditelná a nutná...mop lze nahradit prostě molitanovym mopem jakymkoli...

...čili G6...mop...voda...jelenice...

...a následně kvalitní refinish leštěnku...ideálně Vosschemie nebo Sonax...do jinejch plevelů bych nešel...

...ta refinish leštěnka dodá laku 3D efekt...a zakonzervuje ti to rozleštění...

...kdybys hledal ty leštěnky a nevěděl co vybrat...vlep to sem a dáme hlavy dohromady...

...ad Martin_100 aka mrakoplaš...

...Martine já tam nasměruju fakany(Pětišroub/Sam)...až si budou hrát s tou V2...ať to na tu Druchemu pošlou... :-)
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

... Když už se teda na Kňouračovi pracuje ... tak dlouho do noci ...
... Samozřejmě by mi to nešlo, kdybych neměl alespoň nějaké obecenstvo ... To si tak brousím a najednou co to neslyšim, okolo mě lítá můra ( jak jinak ... je noc ... žárovka svítí ... a právě ta žárovka ty můry přitahuje ... léty ověřený fakt, že )... S lehkostí kluzáku přistála na zpuchřelém těsnění. Zpočátku jsem si jí vůbec nevšímal. Proč taky. Ale když už tam tak posedávala asi dvě hodiny, začínal jsem být docela nervózní. Tikavě jsem jí hleděl do všech jejích dvaceti tisíc očí. Přece jenom přítomnost dámské společnosti ve mně vyvolává určité rozpaky. Nakonec jsem si řekl, že jí teda oslovím. Zahleděl jsem se jí už poněkolikáté do očí a zhluboka se nadechnul. Bohužel než jsem stačil ze sebe vyloudit jedinou hlásku, tak se odporoučela pryč. Odletěla za světlýmy zítřky. Za žárovkou. Ta byla světlá dost ...

... A tak jeden příběh končí a druhý začíná ... Práce na předku kňourače pomalu směřují do finiše ... Teda co se týče šmrdlání ... Pak přijde barva na ty zkur...zničený místa. A že toho ti rakušáci pokazili dost. Takže práce je hafo a já nevim co dřív. Výlet na západ se pomalu a jistě blíží a já nemám nic hotovo. Takže klasika. Jsem na sebe zvědavej ... :rolleyes:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
... Fotky prakticky nic neříkající ... pardon ... ale musim si nechat něco na příště ... :yawinkle:
... Jinak díky Petře ... zkusim ... a kdyby to nešlo ... tak napíšu ... Hoj ...
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od BUTCH bus »

To je básnické střevo a nebo ty výpary?
OndraS

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

... Výpary ... :D
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od BUTCH bus »

Tak jen dál. Fakt se to dobře čte!
OndraS

křépa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 342
Registrován: 14 čer 2009
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od křépa »

Ahoj dneska odpoledne sem míjel knírače v Petrohradě
Poznávací znamení nakopnutej zadek....jinak samo krasavec :)

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomkovo knírač

Příspěvek od thomek »

Obrázek
Obrázek
... Něco na odlehčení a odpoutání pozornosti od toho, že nic nedělám ... :rolleyes:
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Odpovědět