Ušlechtilá žumpa 1957

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
firestorm69
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1090
Registrován: 21 bře 2009
Bydliště: Bratislava

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od firestorm69 »

=D> Klobúk dole (smekám) a držím palce. Budeš to chcieť 1000 x zapáliť a odviesť do šrotu, ale 1000 x sa do toho pustíš znovu a nakoniec to bude znovu auto.
carpe diem

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od john »

Presne tak...

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Kůča »

Ahoj Aleši předem by jsem ti chtěl také jako většina zde pogratulovat,ke koupi.Jak jsem četl tvé plány tak si myslím že jí bude lépe u tebe než tam kde stála v té zahradě pod velikym smrkem v létě v zimě.Držim ti moc palce.Každá ponorka by měla bejt v dnešní době zachráněná,a ty tu jednu z mnoha zachráníš.
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5895
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od pulenejksicht »

každej má samo svojí pravdu .. to je přirozený ...
jak jsem napsal nemám nic proti renovacím ..ale všechno má svý limity
pokud si novopečený majitel opravdu myslí , že se tohle dá zrenovovat tak není co řešit ... good luck :wink:
pokud měl někdo pocit že Aleše odsuzuju nebo mu nepřeju si užít chvályhodného projektu tak bych rád
znovu zdůraznil že mi šlo jen a hlavně o střízlivej pohled zvenčí ve snaze ušetřit novýho ponorčího pacienta
neskutečnýmu martyriu ..ale jak je vidět málokterej vw fanda si do svý diagnozy nechá kecat ...
amen ...
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19868
Registrován: 02 led 2003

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Pětišroub »

koukám, donkichotství je v módě a čím dražší žumpa, tím větší hrdinství. Nebudu se přidávat k zástupu nadšených tleskalů a musím říct, že finální suma za renovaci a taky zkompletování bude možná několikrát vyšší, než by byla cena solidního výchozího kusu. Ale jsem jenom prostý škarohlíd..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Ales-X »

Ono to není tak hrozné jak se zdá. Vše co bylo napadeno kutilem je třeba předělat, to uhnilo, ale to čeho se kutil nevšiml je pěkné a pod vrstvou čtyřech barev se nachází krásná původní modrá barva. Asi zkušebně zavařím díry po světlech škoda 105 abych věděl jak je to s plechem jestli mě nebude hořet. Dnešek se událo jen zametení a vynošení bordelu, umytí oken a zevrubné seškrábání loupající se třetí a čtvrté vrstvy barvy.
Obrázek
john píše:Drzimj Alesovi vsetkych 7 prstov / viac nemam / a v pripade potreby pomoci som tu pre Teba...
Tak tohle je pro mě největší ctí když mě to napíše autor nerez CB :prayer:
Naposledy upravil(a) Ales-X dne 21 pro 2010, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od ovalisimus panornik »

To, co mě vždycky bralo u těhle starejch ponorek je ta jedna velká přední lavice :D

Uživatelský avatar
lada t5
Příspěvky: 18
Registrován: 25 pro 2009
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od lada t5 »

Znám Aleše osobně, dlouho nad předmětným kouskem uvažoval - až se rozhodl. Zda dobře či špatně, to my neposoudíme, to ví on. Je zbytečné tady psát, že se nejedná o opravu ale o kompletní repasi. Všichni to vidí, Aleš to ví také. A šel do toho - tak mu držme palce a nebuďmě zbytečně skeptičtí.
Nebo by snad bylo lepší, aby se ta ponorka tiše a v klidu časem na prach rozsypala?

Uživatelský avatar
Pegas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 341
Registrován: 22 zář 2008
Bydliště: Palackého 1114, Přeštice 334 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Pegas »

moc pěkná :D něco mi to moc silně připomíná... tak jen do toho :twisted:
http://www.facebook.com/pages/Tander/136899403126703" onclick="window.open(this.href);return false;

Noki
Příspěvky: 169
Registrován: 04 bře 2007
Bydliště: Brno

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Noki »

Kazdy, kto presiel cez topic " Ako sa stavia Schwimwagen?" cumel s pokorou, uctou a urcite aj zavistou...a ten by som aj ja nazval skurvene tazky projekt...

Prave tento moment.....uz len fakt, ze s tym vysiel na forum s fotografiami je znamka sily a viery v seba...neberte mu to...
Drzimj Alesovi vsetkych 7 prstov / viac nemam /

já se pod tato slova podepíšu, poněvadž přišly na forum dříve, tedy s malou vyjímkou a sice, že zatím mám plný počet prstíků :)
s tím vyjitím na forum - tak tolik síly a víry nemám, ale když to vidím, tak i mě to vlilo mízu do žil (nebo je to tím jarem :D ?)
takže suma sumárum som za takýto projekt a tento rok má vhodné datum k započetí, jinak Aleši píšu sem proto, že mám něco podobného viz olé, holubník O:)

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od sSATYRr »

Pětišroub píše:...finální suma za renovaci a taky zkompletování bude možná několikrát vyšší, než by byla cena solidního výchozího kusu. Ale jsem jenom prostý škarohlíd..
To ti asi kazdej, kdo delal renovaci, potvrdi. Mlhave jenom tusim, na kolik prisel Samovo mazlik, ale zachovalejch nebouranejch ovalu v puvodnim laku lze za 160-170kkc sehnat relativne dost...predpokladam, ze Sam se pohybuje na dvou az dvou a pulnasobku tehle sumy.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15201
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Sam »

nj, jenže Sam přišel na to, že ho víc baví se v tom vrtat a kupovat nesmyslný NOSovky a skládat vintage šmelc než v tom jezdit :shock: :oops:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od sSATYRr »

njn :wink:
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8946
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od yahoďák »

..teda Aleši, překvapils....je to tak rok, co jsi tady na foru řešil zahradu, kde stojí několik ponorek ? ...věřil bys tenkrát, že si některou z nich odvezeš domů? :)
Ví se něco o historii tohoto kusu, ve smyslu kdy se dostal do ČSSR, kolik vystřídal majitelů, kdy naposledy jezdil?

Jinak k těm názorům co tu padají výše a tomu jak se jednotlivá křídla dohadují mezi sebou ... jsme na foru, tudíž sem patří vyjádření názoru, ať už jakéhokoliv, ale nemá cenu si je v tomto topiku vzájemně vyvracet nebo obhajovat ... podstatné je co si z toho vezme Aleš. A ten se už rozhodl ... sám bych do toho nešel, takže mu držím palce.
Obrázek

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5895
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od pulenejksicht »

sSATYRr píše:
Pětišroub píše:...finální suma za renovaci a taky zkompletování bude možná několikrát vyšší, než by byla cena solidního výchozího kusu. Ale jsem jenom prostý škarohlíd..
To ti asi kazdej, kdo delal renovaci, potvrdi. Mlhave jenom tusim, na kolik prisel Samovo mazlik, ale zachovalejch nebouranejch ovalu v puvodnim laku lze za 160-170kkc sehnat relativne dost...predpokladam, ze Sam se pohybuje na dvou az dvou a pulnasobku tehle sumy.
jako já nevěřím tomu ,že hláška "zachovalejch nebouranejch ovalu v puvodnim laku lze za 160-170kkc sehnat relativne dost" samozdřějmě vůbec nesouvisí s prodejem mýho pěkně bouranýho ovála kterej je k mání za o trochu více ..tak sSATYRr by asi neuvěřil jak málo nebouranejch oválů v původním laku je vůbec k mání ... nehledě na cenu ..
samozdřejmě jde o stav ..jen já vím jak je můj ovál zdravej ..takže ve srovnání se všemi renovacemi je vlastně za hubičku :wink:

a to , že lidi než by radši koupili lepší základ tak žumpí ze stavu mrtvola samozdřejmě bohužel souvisí jen a pouze s finančníma možnostma většiny broukařů kteří prostě na pořádný auto z venku nemají a postupné žumpení je jedinou možností stejně jako hypotéka pro většinu zájemců o vlastní bydlení ..

Yahoďák si myslím docela trefně odhalil , že forum není primárně o dokazování té své pravy ..ale o výměně názorů ... je každýho věc co si z příspěvků ostatních vezme ....
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Herbie »

trosku jsme v teto debate opomneli jeste jednu drobnost :)
zapomente ted na financni aspekty nakupu auta v lepsim stavu vs. investice do zumpy

DOBRY POCIT Z KAZDEHO ZACHRANENEHO KUSU

Z tohoto pohledu je kazdy zumpar vlatne zachranar.

A zachranarum (prosim neplest s ochranarem) tem ja fandim :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5895
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od pulenejksicht »

já myslím ,že neopomněli ...pro spoustu žumpařů je to univerzální zaklínadlo a z pohledu nebroukaře žumpíme všichni ..jde o to se vyhnout extrémům který smrděj masochismem :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od sSATYRr »

pulenejksicht píše:
sSATYRr píše:
Pětišroub píše:...finální suma za renovaci a taky zkompletování bude možná několikrát vyšší, než by byla cena solidního výchozího kusu. Ale jsem jenom prostý škarohlíd..
To ti asi kazdej, kdo delal renovaci, potvrdi. Mlhave jenom tusim, na kolik prisel Samovo mazlik, ale zachovalejch nebouranejch ovalu v puvodnim laku lze za 160-170kkc sehnat relativne dost...predpokladam, ze Sam se pohybuje na dvou az dvou a pulnasobku tehle sumy.
jako já nevěřím tomu ,že hláška "zachovalejch nebouranejch ovalu v puvodnim laku lze za 160-170kkc sehnat relativne dost" samozdřějmě vůbec nesouvisí s prodejem mýho pěkně bouranýho ovála kterej je k mání za o trochu více ..tak sSATYRr by asi neuvěřil jak málo nebouranejch oválů v původním laku je vůbec k mání ... nehledě na cenu ..
samozdřejmě jde o stav ..jen já vím jak je můj ovál zdravej ..takže ve srovnání se všemi renovacemi je vlastně za hubičku :wink:
:D hele, tvoje ksefty me fakt nezajimaj...Nejses jedinej na celym sirym svete, kdo prodava karu. Ja narazel kuprikladu na tohle:
http://bugnet.de/markt/marktbild.pl?98442" onclick="window.open(this.href);return false;
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5895
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od pulenejksicht »

tomu bych rád věřil ,ale nevím proč nemůžu :wink: tvoje komentáře tomu nenasvědčujou , že by tě to nechávalo klidným ..
..ten na tom odkazu vůbec nezapadá do specifikace kterou jsi zmínil .... v detailech se nemá cenu babrat .. je to marný ...
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od sSATYRr »

παράνοια
[smilie=hidesbehindsofa.gif]

Budu za tebou furt chodit, Vim, kde bydlis. Je to jasny spiknuti! [smilie=69.gif]
[smilie=offtopic.gif]
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Odpovědět