Ušlechtilá žumpa 1957

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Ales-X »

Jen to tu všechno nechte, mě to nevadí, jen mě to utvrzuje v tom že jsem zkutečně na hlavu :mrgreen:
Já snad pošolichám brzdy, vrazím tam motor s převodovku co tu mám a přijedu to na Vítkov ukázat.
A teď vážně, ve středu snad přijedu dříve domu než za tmy tak začnu něco řezat a uvidím víc ;-)

K hloubkové korozi - perfektní zkušenosti mám se zinkování, na díly co jdou ponořit galvanické, co ponořit nejdou žárové, dříve jsem pozinkovaný díl vozil k lakýrovy, ale díky Petrovy914 jsem se od toho již také odprostil a pár takových dílů jsem stříkal zinkovým základem a na to barvu (na podvozek kde to není tak na očích UBS) Takto udělaný díly jezdí už dva roky celoročně na podvozku kde na ně stříká solná sračka ze silnice a stéle drží, přitom stav koroze byl katastrofický. Další věc proti hloubkové korozi, menší věci které se mě nevyplatí vozit zinkovat, jen opískuji, odmastím kyselinou fosforečnou, ona pěkně hloubkovou rez umrtví a přes to to pocínuji.
yahoďák píše:..teda Aleši, překvapils....je to tak rok, co jsi tady na foru řešil zahradu, kde stojí několik ponorek ? ...věřil bys tenkrát, že si některou z nich odvezeš domů? :)
Ví se něco o historii tohoto kusu, ve smyslu kdy se dostal do ČSSR, kolik vystřídal majitelů, kdy naposledy jezdil
Ano přesně si na to vzpomínám představ si že i trošilinku věřil :lol: Víc o historii nevím, ale zkusím vyzjistit.
Noki píše:s tím vyjitím na forum - tak tolik síly a víry nemám, ale když to vidím, tak i mě to vlilo mízu do žil (nebo je to tím jarem :D ?)
Tak se také ukaž ať tu nejsem bláznem sám :wink:
Naposledy upravil(a) Ales-X dne 21 pro 2010, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Sam »

Vítejte na stránce 5.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
buca6
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 431
Registrován: 25 kvě 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od buca6 »

5 stran a aleš tu má 5 příspěvku :lol:
If you want to win employ the fin

Mirek
Příspěvky: 226
Registrován: 20 čer 2008
Bydliště: stř. Čechy, Kokořín

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Mirek »

Já Alešovi taky lacině zatleskám. Minimálně naprosto pokrytecky proto, že můj a jeho VW projekt bude hotov (pokud se to tedy povede) přibližně ve stejnou dobu.
Jinak s podobný stavem jsem začínal u své T603. No teď jsem koupil celou moc pěknou karoserii a boj s korozí jsem odsunul na později, takze asi nejsem uplne nejzpusobilejsi k poplacavani po ramenou. Ale jinak mam poshaneno vse potrebne a i na vyvareni te puvodni dojde...
Ale jak už tu taky zaznělo - není jedno, jestli se díl mění kvůli dírce cm X cm, nebo kvuli petkrat takove? Problem v ty klempirine bych az tak nevidel (tedy je fakt ze to auto neznam). Probem bych spis videl v tom vsem ostatnim. Zase, u takovehoto projektu je dobre, ze clovek shani, semtam neco koupi a postupne nastrada prakticky vse, ale nakupuje tehdy, kdyz zrovna ma. Ve finale ttreba utrati vic, ale je to postupne a ne s pevne danym casem - ted se plati.
Mozna se nevyjadruju uplne stoprocentne, omlouvam se za svuj styl, holt jsem uz lehce jetej.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od udeeska »

A vubec...skarohlidi se bezte podivat na Pegase jak ten caruje v podstate z toho samyho materialu co Ales a neslysel jsem od Pancika,
nebo Brziho,kteri uz neco prosli,ze by ho po jejich navsteve zrazovali.Nastesti je Ales pevnej v kramflekach,takze se z toho nerozsype,jako se to stalo
s jednim projektem kolem jedne repliky Porsche,kde se to Cabriosovi tak zneprijemnilo,ze pomalu z fora vycouval......
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Ales-X »

[smilie=bricks1.gif]
Naposledy upravil(a) Ales-X dne 21 pro 2010, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Milosak_1 »

Alesi,
nenech se odradit, jen tak dal...
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od ovalisimus panornik »

udeeska píše:A vubec...skarohlidi se bezte podivat na Pegase jak ten caruje v podstate z toho samyho materialu co Ales a neslysel jsem od Pancika,
nebo Brziho,kteri uz neco prosli,ze by ho po jejich navsteve zrazovali.Nastesti je Ales pevnej v kramflekach,takze se z toho nerozsype,jako se to stalo
s jednim projektem kolem jedne repliky Porsche,kde se to Cabriosovi tak zneprijemnilo,ze pomalu z fora vycouval......
...nejde o plané chválení, ale pokud každý, kdo má ponorku ve stavu jako Pegas, nebo Aleš ji dotáhne do konce, tak je to moc dobře, sám jsem před mnoha lety rozřezal Sambu a dnes si s Tomášem Malcem říkáme, že dnes by ještě udělala někomu dobře, tedy vše je relativní :D ... zachraňovat se budou nejspíš horší a horší kousky, už nerostou a je víc a víc lidí, kteří ponorku chtějí a bude hůř...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Petr914 »

...já žádnej názor na nic nemam...to je totiž ideální a populární stav mysli...

...ale leccos už sem od Aleše viděl...čili nepochybuju o tom,že ví co dělá...
Ales-X píše:
...kdybys Aleši cokoli potřeboval...zejména ohledně laků a tohodle ranku...neváhej a vozvi se...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Pegas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 341
Registrován: 22 zář 2008
Bydliště: Palackého 1114, Přeštice 334 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Pegas »

udeeska píše:A vubec...skarohlidi se bezte podivat na Pegase jak ten caruje v podstate z toho samyho materialu co Ales a neslysel jsem od Pancika,
nebo Brziho,kteri uz neco prosli,ze by ho po jejich navsteve zrazovali.Nastesti je Ales pevnej v kramflekach,takze se z toho nerozsype,jako se to stalo
s jednim projektem kolem jedne repliky Porsche,kde se to Cabriosovi tak zneprijemnilo,ze pomalu z fora vycouval......
Romane děkuji..... děkuji Brzimu, Pancikovi učitě oni ví proč :D a děkuji Beetle66 :twisted: ...... Alešovi fandim =D> do teď soukromě a teď veřejně.....
http://www.facebook.com/pages/Tander/136899403126703" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od IGi »

koukam co pouzivas za kompresor ? ja mam nejaky 8 bar ale takhle hezky mi to piskovani opravdu neslo :( copa ze to tobe jde jak po masle?jinak tesim se na nejaky progres a jsem zvedav jak si poradis s tou rakovinou !! sam bych si vubec nevedel rady:(
Obrázek

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Herbie »

IGi píše:koukam co pouzivas za kompresor ? ja mam nejaky 8 bar ale takhle hezky mi to piskovani opravdu neslo :( copa ze to tobe jde jak po masle?jinak tesim se na nejaky progres a jsem zvedav jak si poradis s tou rakovinou !! sam bych si vubec nevedel rady:(
potrebujes fáááááááááákt veeeeeelkej zasobnik vzduchu u toho kompresoru
a ten kompresor musi umet dodavat hodne litru za minutu

Moje vlastni zkusenost : 100L nadrz, velky dvoupistovy Orlik a bylo to malo
tedy na souvisle piskovani ... muselo se furt cekat nez tu nadrz doplni

a proto nez abych se s tim sral, nosim to tam kde potrebne vybaveni maj :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Ales-X »

Tak už víme více a tak si můžeme stanovit plán :-)
Nosníky nějaký kutil přikryl plechem a ovařil, takže to vypadá tak že kolem je vytvořené pouzdro nosníku a nosníky z většiny nejsou. Takže rám půjde ven a udělá se nový jak jednoduché že :D
Ale než shodíme kastly z rámu chci udělat komplet vršek co je třeba vařit, tím se mě to zpevní, u podlahy navařím pomocný rám a oddělím nosný rám. Během opravy vršku, budu pískovat vše co je v lišce a stříknu to základem, jen prozatím aby to nerostlo dál, ve finále to půjde znovu opískovat a do pořádného základu, spáry asi nechám žárově pozinkovat.

Dnešek byl ve znamení rozhýbání piánopantu na zadních dveřích, ťupajz sice říkal že nemám šanci že ho mám utrhnout, ale WD40 aplikované čtyři dni po sobě udělá divy, stejným způsobem jsem uvolnil i spodní panty na předních dveřích a už se mě také otvírají jedna báseň. Dál už jsem jen vyvařil díry po blinkrech z Minora aby jsme měli správný počet očíček jako máme mít z výroby :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
IGi píše:koukam co pouzivas za kompresor ?
Ty dnešní klumpry nic neumějí a tak mám z roku 1968 Orlík 1JSK75, koupil jsem nefunkční za 3500kč, opravil a je to největší pomocník kterého znám :wink:
Obrázek
Petr914 píše:...kdybys Aleši cokoli potřeboval...zejména ohledně laků a tohodle ranku...neváhej a vozvi se...
To se nemusíš bát určitě budu vědomosti nasávat jak jen to půjde, díky :wink:
Pegas píše: ...... Alešovi fandim =D> do teď soukromě a teď veřejně.....
To já když přečetl tvůj projekt tak jsem rád že nejsem sám a jsme minimálně dva, držím ti palce :!:
Naposledy upravil(a) Ales-X dne 21 pro 2010, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Petr914 »

Ales-X píše:Ty dnešní klumpry nic neumějí a tak mám z roku 1968 Orlík 1JSK75, koupil jsem nefunkční za 3500kč, opravil a je to největší pomocník kterého znám :wink:
...fascinující střelec...tendle kousek...dobře ho znam...už jen to zpracování...to je radost pohledět...

...já mam kompresor z roku 1924...jediný...co bylo potřeba...bylo osadit ho elektromotorem...zbytek tlačí skoro století a neni znát...že by ho to nějak sralo...různě z něj chčije volej...ale ten dycky doleju po rysku a mastný věci...ty já rád... :lol:
Petr914 píše:...kdybys Aleši cokoli potřeboval...zejména ohledně laků a tohodle ranku...neváhej a vozvi se...
Ales-X píše:To se nemusíš bát určitě budu vědomosti nasávat jak jen to půjde, díky :wink:
...kdykoli...cokoli...
You can't win 'em all...

šuhaj

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od šuhaj »

mrkni jak na klempířinu.)
http://www.vwrides.com/viewtopic.php?t= ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jirka2030
Příspěvky: 129
Registrován: 17 kvě 2009

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od jirka2030 »

googlees píše:mrkni jak na klempířinu.)
http://www.vwrides.com/viewtopic.php?t= ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Nechápu proč kupovat drahé reperatury- nestačilo by importovat tohoto tajvence k nám a poučet si ho na projekty?
A kladivko,majzlík má asi každej,ale to poleno bude asi k nezaplacení

Obrázek

Uživatelský avatar
Pegas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 341
Registrován: 22 zář 2008
Bydliště: Palackého 1114, Přeštice 334 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Pegas »

hned mě to napadlo, že bych ho dovez domů..... za tu práci bych ho zatopil zlatem, bral ho na dovolenou a mohl by jíst i u nás v lednici :twisted:
http://www.facebook.com/pages/Tander/136899403126703" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od Kůča »

Pegas píše:hned mě to napadlo, že bych ho dovez domů..... za tu práci bych ho zatopil zlatem, bral ho na dovolenou a mohl by jíst i u nás v lednici :twisted:
Kluci půjčili by jste mě ho taky? U mě by měl taky na nějakej čas co dělat :D
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od ovalisimus panornik »

Je zajímavé se koukat na jeho práci, fascinuje mě ta práce nohou :D

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Ušlechtilá žumpa 1957

Příspěvek od john »

Svet je maly... :D chlapek je z Thailand , vola sa Pat a poznam ho... :D

Odpovědět