Superbug 1970

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Superbug 1970

Příspěvek od john »

Vsak je to len " Superka "... :D

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Superbug 1970

Příspěvek od sSATYRr »

kara sice neni kumst, ale spotrebak, nicmene schema je obdobny.

- prostym uchovanim/konzervaci, popr. citlivou rekonstrukci do puvodna vuz ziskava na cene v case
- jakymkoliv svehlavym zasahem hodnotu v case ztraci.

Za kolik za 15 let prodam puvodni superku? A za kolik auto poznamenany temahle custom lidovyma upravama?
Defacto prachy, ktery Kocicak do toho nacpal, vyhodil oknem. V case jejich hodnota rapidne klesa + dalsi puvodni kara sla do kopru.

Ale je to porad dokola. Zase vylezou argumenty typu "je to moje kara a muzu si s ni delat co chci" nebo "me se to tak libi"...
Nezbyva nez konstatovat otrepane...komu neni z hury dano, u Sindelare nekoupi..

Pokora, panove..
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Superbug 1970

Příspěvek od kalda »

treba jsou lidi, co nechteji na aute vyvarit penize, ale chteji ho mit pro zabavu a podle svych predstav..ergo je jim jedno, zda investovane penize zuroci, nebo vyhodi a kolik za to auto dostanou za 15 let. Kdyby to byl oval, precl, nebo kdo vi co...ale tohle je fakt superka, tak proc tolik breku? Navic tebou zminene argumenty typu...je to jeho kara....jsou pravdive.....
.a vkus cloveka, byt se treba neshoduje s vasim, jeste neznaci, zda bylo ci nebylo z hury dano :wink:

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Superbug 1970

Příspěvek od Petr914 »

...Kaldo vyvařování peněz neni argument...to je špatně pochopeno...nejde o vyvaření...jde o všeobecnou hodnotu...

...mít to pro zábavu a podle svýho to už ale argument je...plně to chápu a respektuju...

...superka...navíc 1302...neni žádnej plebs...na to pozor...sice si z toho děláme často kozy...ale 1302 1970 je velice zajímavý auto...

...vkus je možný uplatňovat ve chvíli...kdy je to auto nenávratně ztracený na decentní renovaci...protože pokud to neni nutný...je dobrý se spolehnout na vkus výrobce daný věci...nese to s sebou dobu vzniku...technologie...a odráží se v tom všeobecnejch vkus fabriky v době vzniku...vkus jednotlivců nebudu hodnotit...netroufám si na to...ani si nemyslim...že mám na to...abych něčí vkus hodnotil...

...to co sem tu se sSATYRrem vyplodil neni o tom...komu je zhůry dáno...chtěli sme jen uvést na správnou míru náš pohled na věc...nic víc v tom neni...

...nedílnou součástí "pohledu na věc" je taky věk člověka...kterej auto vlastní...

...na druhou stranu v podstatě kočičákovi fandim...páč nejhorší je nedělat nic...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Superbug 1970

Příspěvek od kalda »

jasny...chapu a nic ve zlym......vase nazory a prispevky beru......s apatykou, investicemi a zurocenim po 15ti letech dorazil nasledne Satyr :wink: ........na druhou stranu se nechysta snad kocicak nic rezat, vrtat, davat policky atd........takze zmeny jsou vratne. Teda asi krome puvodniho laku a o to vam ted jde asi nejvic, ze? Nicmene se z toho zase da udelat pak auto podle vaseho gusta v matu vicemene jednoduse.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Superbug 1970

Příspěvek od Šíša »

Petr914 píše: ...na druhou stranu v podstatě kočičákovi fandim...páč nejhorší je nedělat nic...
=D>

a k tomu ještě kecat v hospodě jak je vše na pipinku #-o

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Superbug 1970

Příspěvek od Petr914 »

...ad Kalda...

...správně uvádíš...že se teď už jedná jen o barevný kombinace auta a interieru...páč se všim ostatním sme přišli "s křížkem po funuse"...

...ale kdyby to šlo do továrního originálu...nejednalo by se o mat...

...mat je opět módní trend naší doby...mat "zestařuje"...a přestože některý auta v originále mat připomínaj...jedná se o zoxidovanou a vyšisovanou barvu...kterou si někteří jedinci různě pěstujou...zmatovávaj víc...další parta naopak zase leští a leští víc... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Superbug 1970

Příspěvek od kalda »

pravdu dis.....matem jsem myslel tovarne originalni, byť ne puvodni barvu.......a protoze jsem laik a trouba, tak jsem to zase zblbnul :wink: ...nicmene drzim kocicakovi palce a nechame to na nem

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Superbug 1970

Příspěvek od Petr914 »

...přesně...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Re: Superbug 1970

Příspěvek od kocicak »

Jste se mi tu pěkně rozdebatili, chlapci :wink: Co na to napsat..... Jak píše Kalda, s autem fakt neplánuju žádný psí kusy. S mým jménem ani psí kusy dělat nelze... [smilie=smiliecat.gif] Je to můj první brouk a jakkoli to teď může znít najivně, nehodlám ho v nejbližší době 50 let prodávat. Dělám ho pro svou radost, nějakou vratnou hodnotu, ať už peněz nebo práce, vůbec neřeším. Na tuhle renovaci by dřív nebo později došlo tak jako tak, ale osobně dám přednost ježdění ve starým autě, na který si pravda budu muset chvíli počkat, ale jehož každej šroubek jsem dvakrát otočil v ruce a vím co je jak udělaný. Jasně, o vynaloženejch fin. prostředcích není žádná, kdybych si koupil drandivej kus a nehrabal se v tom, budu v tom za úplně jiný a přívětivější prachy. Takovou zkušenost tu má myslím víc lidí. Na mojí obranu snad můžu jen říct, že to nebude žádná oplastovaná bestie, s perleťovým lakem, s audiosoustavou, co po zapnutí vyhodí zadní okno z rámu, s elektrickýma oknama, apod. Z toho už jsem tak nějak vyrostl. Je možný, že za x let, až trošku vwyspěju, bych všechno udělal jinak a nechal ho v origu.....Zatím jsem si ale svým konáním jistej a stojím si za ním. Jinak děkuju za vaše názory k celý věci, na jednu stranu si jich cením, protože většina z vás se kolem vwček motá dost dlouho. A na stranu druhou je to pro mě jeden z hnacích motorů k tomu, abych to celý dotáhl do zdárného konce.
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Superbug 1970

Příspěvek od udeeska »

Nejakej borec v Volks World napsal,ze jakakoliv uprava pokavad se netyka rezeni karoserie,brutalnich uprav atp
na hodnote neubira a musim mu dat za pravdu.
Kolikrat se na foru s usmechem bavim,kdyz prijde nekdo s novym projektem a hned ho nekdo usmernuje co a jak
ma ze svym autem delat,hned dava vzorkovnik barev roku vyroby,jaky ma mit potahy a kdyz ten dotycnej ma nejakej svuj smer,tak je hned rec
o tom jak to ztrati hodnotu a ze to tak neni spravne...... :roll:
Nedovedu si nejak predstavit,ze by kazdej vwuz vypadal jako by prave vyjel z fabriky,protoze tak je to spravne
a poradek musi byt,jinak prijedou kontrasi...to by byla velka nuda(ne pro vsechny)
Uz v dobe kdy se tyhle stary auta vyrabeli se mnoho lidi chtelo nejak odlisit,vystoupit z uniformity a mel jim to nekdo
za zle?
Neprepocitavejte vsechno jenom na penize,nezbirejte stary potahy sedacek a tapecirunky jenom proto,ze na tom
v budoucnosti urcite vydelate :roll: ...delejte to sakra pro svoji radost a kdyz to chcete zpenezit,tak bezte treba do....
.....na stranky,kde se jenom s tema autama kseftuje.
Potkal jsem uz furu lidi,kteri zmenili nadseni na byznys a reknu Vam,ze s nima uz neni poradna rec......
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Re: Superbug 1970

Příspěvek od REDH0T »

udees - respekt
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Superbug 1970

Příspěvek od SO 545 »

Amen...

Sledujem a mlcim. Co si myslim je moja vec.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Superbug 1970

Příspěvek od lope »

Já souhlasím s oběma stranami, s kocourem i satyrem. K satyrově názoru dojde nakonec každý, pokud se nezastaví v půli cesty :-)

Na druhou stranu kocour má pravdu, že se to teď naučí. A kde jinde zjistit, jak to VW dělali než na nezbastleném originálu? Na každém autě je spousta detailů, které z fotek a manuálů nevyčtete. A nakonec i tenhle kus už nějaký to vaření potřeboval.

P.S. S modro-bílou koženkou nesouhlasím.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Superbug 1970

Příspěvek od prak »

měl jsem už původní brouky i upravený brouky. Takže si to rozdělíme - mějte si kdo chcete původní auto jak z fabriky, ať zachováte to kulturní dědictví pro příští generace i za mě a za kočičáka :wink:
příští auto překopu tak, že mi to do smrti neodpustíte :twisted:
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Superbug 1970

Příspěvek od SO 545 »

sSATYRr píše:Za kolik za 15 let prodam puvodni superku? A za kolik auto poznamenany temahle custom lidovyma upravama?
Defacto prachy, ktery Kocicak do toho nacpal, vyhodil oknem. V case jejich hodnota rapidne klesa + dalsi puvodni kara sla do kopru.
Satyre investujes len do veci ktore nestratia na hodnote ?
Jedine auto ktore stoji zato riesit ako povodne , ulozenku a pod je auto ake kupil OB cize povodny TOP STAV a ze su a daju sa este zaplatit je zrejme.

Vsetko ostatne je o pocitoch nie o peniazoch a materialne...

Ja prerabam v podstate cely zivot ... jedine ospravedlnenie ktore akceptuju aj moji blizky je ze mam alebo mame z toho dobry pocit nie ZISK niekde v BUDUCNOSTI

Cize ak miniete akekolvek mnozstvo penazi a bude vas to bavit a spomienky aj po par rokoch budu stat zato kludne do toho...

Tiez to berte len ako moj nazor nic viac.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

bruno1
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 544
Registrován: 11 kvě 2006
Bydliště: Bad tolz

Re: Superbug 1970

Příspěvek od bruno1 »

Človek, ktorý sem dá fotky svojho auta , alebo jeho úprav musí počítať s tým, že sa to niekomu páčit nebude a miesto poplácavania jak to má dobré mu niekto povie na tvrdo svoj názor.Preto sa nemôže diviť keď na fórum kde drvivá väčšina uživatelov je čo sa týka úprav alebo smeru renovácie takpovediac konzervatívna, dá fotky sedačiek jak z húsenkovej dráhy, tak nezožne potlesk a ovácie.Ostatne myslím, že samotný Kočičák z toho vrásky ani nemá...
Človek prechádza počas každej svojej dlhodobej činnosti vývojom a tak je to aj pri koníčkoch a záľubách.
Nebolo to inak ani u mňa a v časoch keď som sa sem zaregistroval ,moje predstavy o tom ako má vyzerať chrobák boli diametrálne odlišné(Vangelis syndróm :lol: ) ako sú dnes a aj preto som auto ktoré som vtedy kúpil nedávno predal a kúpil iné...čiže zmenou úhlu pohľadu na vwec si prejde myslím každý.

PEACE :mrgreen:
Patina forevwer

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Superbug 1970

Příspěvek od lope »

Nejde o konzervativnost (aspoň pokud mluvím za sebe). Ale brouk byl velmi seriózní lidový vůz, který ve srovnání s jakýmkoliv jiným lidovým vozem minulosti i současnosti působí až luxusně. Neošizeně. Je nefér z něj dělat nějakou směšnou hračku (ty sedačky...). Vážnost (nebo nulový smysl pro humor) je také v německých genech... Maximálně tak něco ve stylu hipies, to je dobové. Můj názor.

Nicméně obdivuju kocourův elán. Třeba se ho někdy dočká nějaký starší a zbědovanější brouk.

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Superbug 1970

Příspěvek od Jan »

kalda píše: ...ale tohle je fakt superka, tak proc tolik breku?
Zase si nás berou do huby. Ale jednou se doba změní a budou si nás vážit a klanět se před námi. [-o<
Petr914 píše:...superka...navíc 1302...neni žádnej plebs...na to pozor...sice si z toho děláme často kozy...ale 1302 1970 je velice zajímavý auto...
=D>

Kočičáku, dělej to tak, jak se to líbí tobě a dělej to tak, aby si z toho měl ten nejlepší pocit.
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Superbug 1970

Příspěvek od Milosak_1 »

Zachranils dalsi superku, gratulace. Je to tvoje auta a muzes si delat s nim co chces =D>
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Odpovědět