Superbug 1970

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Superbug 1970

Příspěvek od kocicak »

Tak Vám představuju další VW na Flatu. Je to superka 1302, vyrobená na konci roku 1970, do provozu šla na začátku roku 1971. V roce 1996 ho nějaká dobrá duše v Rakousích dala do stodoly a tady jako uloženka čekala až zhruba do začátku listopadu tohoto roku. Pak už cesta na podválu do republiky, velká náhoda a pak na podválu ke mně :D Informace pocházejí z origo rakouského techničáku a dál od chlapíka, co ji z té stodoly vytáhnul. Vzhledem k naprostý neznalosti jazyka našich západních sousedů netuším origo barvu, ale je na ní slušná štětkolíza :( Brouk je v podivuhodným stavu, prahy, spodky dveří i placka jsou v cajku, jediná vada na kráse je to, že nebrzdí :lol: Jinak motůrek šlape, čísla souhlasí všude tam kde mají souhlasit a i ten interiér docela ujde. Sem tam nějaká liška povrchová, ale nic není skrz.
V neděli ujela po svých prvních cca 400 metrů a já si málem stříknul do gatí :mrgreen: Omlouvám se, že jsou jen dvě fotky, nemám foťák a telefon je dost háklivej na počasí. O víkendu vypustíme gut (říkám němčina nic moc) rakouský benzín, vyčistíme karbec a zjistíme co a jak dál. Taky dodám fotky interiéru, motoru a dalších krásných vzduchem chlazených věcí :D
Holky bohužel k broukovi nebyly :o)
Holky bohužel k broukovi nebyly :o)
Tak takhle jsme ho přivezli.......
Tak takhle jsme ho přivezli.......
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

Slávek
slavný pilot a dezertér fóra
Příspěvky: 340
Registrován: 31 bře 2004
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Superbug 1970

Příspěvek od Slávek »

=D>
VWzduch je naše moře!

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Superbug 1970

Příspěvek od Jan »

Vítej, vypadá pěkně. Přeju ti aby sis v něm užil co nejvíce pozitivních zážitků. :D A u Votice vám stojí a hnije na kamenech jeden žlutej, pokaždý když jedu tak na něj smutně kouknu.
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Superbug 1970

Příspěvek od ovalisimus panornik »

Pěkná barva, je takovej krásně původní.... si představuju, jak čučí z tý stodoly :D
... tak si ho užij.

Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Re: Superbug 1970

Příspěvek od kocicak »

Jo ten hníjící žlutej je spolužáka ze základky, má ho jako reklamu na firmu a je s ním vážně spokojenej. Všichni jezdí do opravny k tomu žlutýmu broukovi :D Jinak děkuju za přivítání a broučka si užívám plnými doušky. Každý večer se s ním chodím mazlit a tak podobně. Znáte to tu asi všici, tyhlety stavy pomatení mysli :lol:
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Superbug 1970

Příspěvek od yahoďák »

Vítej kočičáku, 1302jek není nikdy dost :)
A co kladivo, v jakém je stavu? Co v tom je za motor a jaké přední brzdy - bubny, kotouče?
Obrázek

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Re: Superbug 1970

Příspěvek od Leer »

Vítej a ať slouží k radosti :D
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Re: Superbug 1970

Příspěvek od kocicak »

To Yahoďák:
Kladivo je v dobrým stavu, po důkladným studování Flatu jsem si na něj dával obzvlášť pozor :mrgreen: Brzdy bubnové, motor třináctka s nakroucenými 97 tisíci kilometry. V techničáku píšou 44 splašených vzduchem chlazených koní. Sice mi to přijde divný, ale je to černý na zažloutlým papíru, tak nevím. Když jsme ho u prodávajícího natočili (a fakt jsem nečekal, že chytne), podlomily se mi z toho zvuku kolena a musel jsem ho mít. Ještě že jsem předtím zkontroloval všechno důležitý :D
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Superbug 1970

Příspěvek od Jan »

Kamarád by zasloužil za toho žlutýho [smilie=spank2.gif]
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Re: Superbug 1970

Příspěvek od kocicak »

Jan píše:Kamarád by zasloužil za toho žlutýho [smilie=spank2.gif]
Co jsem s ním mluvil, už ho v podstatě koupil jako žumpu jen na náhradní díly :prayer: . Budiž mu ke cti, že postavil jiného žlutého :mrgreen:
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Re: Superbug 1970

Příspěvek od kocicak »

Nevím jak jinde v republice, ale u nás padá sníh jak splašenej ](*,) A vzhledem k tomu, že na superce se zatím dělá venku, bylo to docela zajímavý. Jinak pár věcí na upřesnění - datum výroby 4.12.1970, prvně přihlášený 11.března 1971 jistým Walterem Bruckschwaigerem :mrgreen: Ve stodole spinkal od 29.září 1996. Dneska jsme broučka obešli kolem dokola se šroubovákem a kromě dvou míst, o kterých jsem věděl, nešel nikde skrz. Pořád si lámu hlavu, že je v tak dobrým stavu. Provedena rozborka karburátoru, kontrola brzd (potvrzeno že vážně nefungujou, na vině jsou protékající prasátka snad na všech čtyřech kolech) a vyndány sedačky, který si budu po dlouhých zimních večerech čalounit :lol: Chtěl jsem pomalu odstrojit broučka z venku, ale zima prostě rozhodla jinak. Co přesně bude se superkou dál ještě nevím, buď dám do kupy brzdy, seřídím motor a chvíli budu jezdit, a nebo provedu důkladnou rozborku. Jak se znám, bude to spíš druhá možnost :wink:
něčím pob....tej, ale origo
něčím pob....tej, ale origo
DSC00401.JPG
taky pob....tej, ale taky origo :o)
taky pob....tej, ale taky origo :o)
DSC00406.JPG
DSC00403.JPG
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Superbug 1970

Příspěvek od Pětišroub »

hezký původní auto to je
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Superbug 1970

Příspěvek od yahoďák »

jojo, krásná, nedomršená přístrojovka a tapecírunky v poměrně málo vídané barvě....bude to moc pěknej kousek!

Bubny vpředu... asi tam budou ty větší bubny, atyp, kterej měla jen 1302 ... kdysi jsem je sháněl (protože byly šišaté a opotřebené přes mezní rozměr a už se nedalo je stočit) a byl problém cokoliv na to sehnat..později jsem jeté, slušné sehnal (ale to už jsme je zas enepotřeboval :-) )....a myslím, že mám i nové obložení v tomhle rozměru..takže kdybys něco potřeboval, dej vědět....
Obrázek

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Superbug 1970

Příspěvek od Samba »

je to krasa jasa.. ja bych to jen posmradlil a drandil.. renovaci to zabijes.. ale co mi neni rovno, potom je mi ...... kazdopado je to fesnej modelka..

Uživatelský avatar
jps
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 562
Registrován: 13 srp 2007
Bydliště: Praha 8

Re: Superbug 1970

Příspěvek od jps »

hmm.. a kde má garáž??
"chrome won´t make your car go any faster"
Obrázek

Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Re: Superbug 1970

Příspěvek od kocicak »

Garáž by samozřejmě byla, jenže 20 kilometrů od baráku :( V současné době stojí brouček v malý garáži vedle kámošovýho Fiátku 850 a ven ho taháme jen na práci. Na jaře by se měla uvolnit pořádná dílna, tak se do něj pustím.

To Yahoďák :
Jojo, po dílech apod. už jsem se pídil a na superky je to dost tragédie. A nebo když to není tragédie, je to docela ranec :D Mám známého, co dělá brouky a ten něco málo ještě v garáži má (včetně krásný origo broučí zahrádky - když jsem jí viděl, zamáčkl jsem slzu štěstí :lol: )Každop. za Tvou nabídku děkuju a určitě dám vědět, až budu něco nesehnatelného shánět.
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

Uživatelský avatar
kocicak
Příspěvky: 76
Registrován: 15 lis 2009
Bydliště: Votice u Benešova

Re: Superbug 1970

Příspěvek od kocicak »

Zima je skoro za námi a moje superka se na jaře po dvou měsících venku pod plachtou přestěhovala do garáže. Trošku na hlavu, já vím, ale dřív to nešlo :lol: Každop. se už tvrdě pracuje, projekt nespí, ale pomalu a jistě postupuje. Fotky dodám zítra, fotil jsem u toho jak vzteklej, nicméně zatím malé info - bo to nechcu dělat za rok znova, rozhodl jsem se pro kompletní, ač nenáročnou renovačku, takže ..... brouček je komplet odstrojen, bouda dole a odpočívá (nějaká práce se na ní najde, pár dírek se nakonec ukázalo, ale i tak celkový stav tohohle buga překonal moje nejoptimističtější představy. Čeká ji písek, něco málo zavařit, ať netáhne a nemokne na nožičky, atd.). Začíná se pracovat na placce, resp. zatím odstrojujeme a poznáváme, jak to vlastně ti kluci německý vymysleli. Flat je přitom studnicí informací, takže tímto děkuju těm, kdo měli ten nápad tohle celé stvořit a udržovat =D> :prayer: Až budou fotky, přijmu jakékoli výhrady a rady k tomu co dělám špatně nebo ku...m. Nerad bych to totiž zku...l úplně :lol: Jen teda přítelkyně trošku zuří, že kysnu pořád v garáži a pak smrdím jak zatuchlej brouk [smilie=rofl5.gif]
Nejdůležitější dvě písmena z abecedy jsou V a W :o)

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Superbug 1970

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Samba píše:je to krasa jasa.. ja bych to jen posmradlil a drandil.. renovaci to zabijes.. ale co mi neni rovno, potom je mi ...... kazdopado je to fesnej modelka..
Pridavam se k Sambovi. Tak hezky auto bych nerenovoval. Jen kdyztak lehce poopravil a zaretusoval. Navic kdyz je lepsi, nez jsi cekal :) Treba sedacky bych necalounil, a kdyby te stvaly, jak jsou, tak bych si za par korun sehnal jiny a ty bych kdyztak ocalounil. A tyhlety bych si schoval, jednou si na ne vzpomenes a vymenis je zpatky.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Superbug 1970

Příspěvek od Milosak_1 »

Nadherna ulezenka, s origos lakem, a k tomu jeste superka.
Moc Te asi nepotesim, ale jsem zastance toho co psal Samba. Udelat jen ty zakladni veci (brzdy, seridit motor, vymenit veskere olejove naplne, vymenit palivove hadice a filtry) a vesele trandit... alespon prvni rok, nez vychytas mouchy. Ty chyby se pak objevi sami... Jen jezdi a uzivej si to.

Hlavne at slouzi, moc peknej wagen.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Superbug 1970

Příspěvek od ovalisimus panornik »

Krásnej původní kousek, gratulace, opravdu dobře zvaž co a jak dělat, je hodně lidí co by takové původní auto chtělo, jen někdo má to štěstí... především se cení max. původnost... je to tvoje auto, TY rozhoduješ.

Odpovědět