[69']VW 1600 Typ3 notchback

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

[69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od IGi »

tak po delsi dobe co ho mam doma vam predstavuji moji vrazdu :) jedna se o typ 3 rok 69 koupil jsem ho po prvnim majiteli ... :) velkou schodou nahod!! stal jsem v kolone v broukovi na nejaky tuning (meli jsme tam spicha s par brouky:)) a v kolone mi povida klucina soused z ulice ma karmana vyskemral jsem cislo a zkousel volat dlouho se mi nepodarilo nikoho kontaktovat az po roce snad jsem si vzpomnel a volal znova ... ano mam tady stary vw prijedte se podivat .. jel jsem !sice to nebyl karman ale auticko se mi libilo a bylo mi ho lito tak jsem ho koupil s tim ze nasadim napravu par drobnych oprav a jedem :) no jak to rict... splet jsem se!!!!

Takhle jsem ho videl prvne
Obrázek

a takhle uz se tahalo na odtah bohuzel nema predni napravu cili to slo ztuha ale podarilo se!!

Obrázek

vse za asistence starsiho brasky ktery prihlizel

Obrázek

pak nasledovala prohlidka

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

od te doby se ledasco zmenilo....... repasovalo se dost veci neni to zrovna na 100% mel jsem v planu co nejdrive jezdit bohuzel pri rozebirani jsem zjistoval porad zavadu za zavadou.... z malych direk byly velke....... holt alobalem se opravy nedelaji :(

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

pedaly pred cistenim :-!
Obrázek
brzdovy valec a trmeny :-!
Obrázek

Obrázek
Obrázek

nejaky diry :(

Obrázek
Obrázek

a nejake vareni
Obrázek

a tady foto sedacek

Obrázek

neni jednoduche cokoli na tohle auto sehnat nastesti nekteri par dilu ve skladech maji ale nektere veci jsem schanel mesice:(
nejaky nos dily co se mi podarilo sehnat ...
Obrázek

tady naprava ktera mi chybela...
Obrázek

taedy troska zakladu
kolecka
Obrázek
ramena a plechy atd
Obrázek

Obrázek

zadni naprava byla dost skareda a nevim estli by prosla stk tak jsem ji dal trosku dokupy...viz foto


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

nejaky cisteni
Obrázek

a vysledek stale nepojizdny:( kolecka jen provizorni zapujceny...:)
Obrázek
Obrázek


v soucasne dobe stoji pod pristreskem a ceka na repasi karbcu :( jinak by se dalo rict ze by mel bejt funkcni vymenil jsem vse kolem brzd predni a zadni naprava je zrepasovana cela nejaka mala dirka mozna na aute je ale nic strasneho .. a plany jsou zprovoznit a uzivat si ... bohuzel bojuji na dvou frontach tak se to taaaahne...
snad tady i tenhle projekt trosku zapadne :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
zeleny
Příspěvky: 198
Registrován: 13 led 2008
Bydliště: bratislava ,prieVWoz
Kontaktovat uživatele:

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od zeleny »

pekne pekne :)
ratlook rider

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od Petr914 »

...igi voba projekty sleduju...akorát to nekomentuju,protože neni co...z mýho pohledu je to bez výhrad parádní práce...

...udrž tudle "vysoko postavenou laťku"...a ve finále se radostí posereš...

...tak...to byla radost v kostce...

...a teď doladíme ty zbytky píčovin,co ti zůstaly v mozku z junáckých let a je potřeba se s nima rázně vyrovnat...

...zaprvý je nádhera pozorovat ty matný výsledky...protože to je prostě přesně tak...jak to má bejt...ale vysvětli mi,proč si dal tu placku z brouka nakonec do lesku...vypadá to jako kdybys to vytáh z vany s rozpuštěnym asfaltem...

Obrázek

...je to sice na vkusu každého soudruha...ale jděte s takhle krutejma leskama na podvozcích...nádržích...prostě na všem krom laku karoserie do někam...kam slunce nesvítí...má to bejt buď matný...nebo v originále polomatný...vocucanej pendrek to ale rozhodně bejt nemá...

...tak to bylo na rozehřátí...

...a teďka přiložíme...

...igi...co je todle...

Obrázek

...sedni si večer ke kávě a odpověz si na pár otázek...

...jsem tuner?...

...proč sem udělal z brzdičů arašídy v cukru?...

...jak bude takovádle blbost na starym FáVé vypadat?...

...jak to předělám?...

...má život smysl?...

...co na to Jan Tleskač?...

:wink:

...no a na závěr ještě jednou...oba projekty považuju prakticky za referenční...neni to je narychlo vodbrbaný a něčim upatlaný...je to precizní a vypadá to až na detaily,který sem zmínil tak...jak má...drž se a makej dál...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od IGi »

:D dekuji fakt jsem mel rohlik na ksichtu jak jsem si cetl komentar od petra :) dekuji za kladne komentare z toho by se clovek zacervenal :) jinak ....

podvozek na brouka jsem nalakoval tak jak je jelikoz jsem chtel zkusit neco jineho nez tu matnou syntetiku :) ktera je sice dobra ale tvrdne docela dlouho akryl jsem sice mohl taky zvolit mat ale asi me to ani nejak nenapadlo proste jsem rekl chci barvu na podvozek cernou a lakyrnik mi sehnal akryl leskly..:) me to nejak nevadi a dokonce se mi to i libi ale uklidnim te ze to prijde stejne polepit hlukovou izolaci a zakryt kobercem.. cili zbyde jen neco malo co bude videt a zespod je ubs a ten je co .... ten je matny :wink:

co se tyce brzdicu a valce mas pravdu a uz bych to asi neudelal :) chtel jsem tehdy nejak odlisit barvu brzdicu a napravy zinek by me vysel draho a nechtel jsem cekat tak jsem zvolil rychlou a levnou variantu ... nater ktery uz stejne pri manipulaci slezl :D a valec jsem delal dvakrat ten nafotim a prihodim estli se ti libi vice :) (me teda o 100%)

a never tomu ze vse delam na 100 % to snad ani nejde spousta veci bych uz dneska delal jinak nez kdyz jsem zacinal ...

a ja a tuner? nechci se k nim nijak radit ale asi trosku jsem :) lak na broukovi neni zrovna oreginal:( a dalsi veci co na nem uz jsou taky nepatri do kolonky NOS dilu spis naopak :shock:
Obrázek

Uživatelský avatar
SkejT
Příspěvky: 187
Registrován: 23 črc 2007
Bydliště: pod Pradědem

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od SkejT »

nenech se ovlivnovat komentarema,co je tuner a co neni.
Zde na FIV je hromada jinych tuneru kteri jsou bez povsimnuti a nikdo na to neupozornuje.
Argumenty typu,ze se tuner pozna podle toho ze si vybere neoriginalni odstin,jsou k smichu.

Dekuji za pekne zprijemneni pracovniho dne.



IGI jen jsem nepochopil proc jsi zvolil moznost (v poslednich dnech nejsi prvni ani posledni) ze si zverejnil projekt na FIV,nedoceneni na puvodni nastence,neco se zmenilo?....Jak je ze me vesnickej vidlak,nic nevim


Jinak nechapu te,proc jsi zvolil postup ohledne brzdicu vis ty,tak proc kdyz ti napise nekdo nejaky jiny nazor, otocis o 180°.
ratte opa 62"
čokoládová ratte palačinka

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od IGi »

SkejT píše:nenech se ovlivnovat komentarema,co je tuner a co neni.
Zde na FIV je hromada jinych tuneru kteri jsou bez povsimnuti a nikdo na to neupozornuje.
Argumenty typu,ze se tuner pozna podle toho ze si vybere neoriginalni odstin,jsou k smichu.

Dekuji za pekne zprijemneni pracovniho dne.



IGI jen jsem nepochopil proc jsi zvolil moznost (v poslednich dnech nejsi prvni ani posledni) ze si zverejnil projekt na FIV,nedoceneni na puvodni nastence,neco se zmenilo?....Jak je ze me vesnickej vidlak,nic nevim


Jinak nechapu te,proc jsi zvolil postup ohledne brzdicu vis ty,tak proc kdyz ti napise nekdo nejaky jiny nazor, otocis o 180°.

myslim ze se na to divas ze spatne stranky petr nerejpe on mi jen zdeluje sve namitky :D a ja jsem rad ze mi je napsal !!! povozek ze se leskne neresim ty brzdice ma pravdu precijen se to na tohle autonehodi ... ale nadruhou stranu jsem dost ovlivnitelny clovek !! :mrgreen:

co se tyce toho zverejneni projektu neni to zadnym nedocenenim to opravdu ne ale napsal mi jeden clovek ktery mi dost se vsim pomohl a ptal se proc nedam sveho typa na flat ze by ho tam rad videl mezi ostatnima projektama ...... uznal jsem ze nejen on ale vice lidi z flatu mi pomaha a poradi kdyz potrebuji a tak jsem ho tady pripichl taky !
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od Petr914 »

SkejT píše:nenech se ovlivnovat komentarema,co je tuner a co neni.
...omlouvám se...slovo tuner nahradim slovem ladič...to snad nikoho nebude urážet...a dokonce by to mohlo dotyčnýmu zvednout sebevědomí... :lol:
SkejT píše:Zde na FIV je hromada jinych tuneru kteri jsou bez povsimnuti a nikdo na to neupozornuje.
...z mýho pohledu mi ty "hromady" nestojí za komentář...jak sou na tom s commentem ostatní nevim...v případě igiho sem na to upozornil právě proto,že se z něj stává něco uchopitelnýho...je to šikovnej kluk,co nevkládá imbecilní dotazy na věci,na který neexistuje odpověď...a následně zuřivě nekliká na "refresh",aby zjistil...jestli se našlo řešení,který mu to opraví samo...naopak...uchopí téma a cajky a de to zkusit...

...říká třeba věci jako syntetika dlouho schne...ale moh sem vzít matnej akryl...hahá...tendle igi totiž už mluví srozumitelnou řečí a dokáže rozlišit jabka a hrušky...

...výsledky jeho pokusů mě doslova omráčily...je prostě šikovnej...nebo se dokáže obklopit šikovnejma lidma...

SkejT píše:IGI jen jsem nepochopil proc jsi zvolil moznost (v poslednich dnech nejsi prvni ani posledni) ze si zverejnil projekt na FIV,nedoceneni na puvodni nastence,neco se zmenilo?....Jak je ze me vesnickej vidlak,nic nevim
...proč myslíš,že je dobrý,aby ti na tydle věci veřejně odpovídal?...pokud to rozhodnutí udělal...a ty bys tak rád věděl proč to tak je...pošli mu sz ne?...nebo tady budete veřejně řešit weby/fóra...že jako dobrý...nebo že jako na píču?...

...no a co závěrem dalšího příspěvku...

...lesklá placka...jak sem psal...a další věci...to je skutečně na rozhodnutí každýho jednotlivce...ale pokud je to placka repasovaná...tak to dycky dopadne líp v matu...páč mat je mat proto,že se neleskne...tudíž nejsou vidět chyby po pískování...vaření a další věci...nebo teda vidět sou...ale ne tak markantně...jako na lesku...

...další aspekt je to,co píše igi...z tý vnitřní placky nebude nic vidět...takže je to ultra šuma fuck...

...pokud se nejedná o skutečný originální brzdiče...co já vim...Brembo třeba...je kdokoli,kdo ty brzdiče dá do červenýho nebo jinak brutálně výraznýho laku a tuplem na historickym autě prostě ladič...

...omlouvám se ostatním ladičům...je to jen muj názor...

...no a co se týče manipulace s tokem myšlenek "projektantů"...kteří pak pod děsivě hustokrutym tlakem z mý strany otáčí o 180°...to by chtělo taky vyladit...

...pochválil sem igiho v tom inkriminovaným příspěvku 2x ...a pak sem napsal svuj názor na některý detaily...

...ale mohli bysme se domluvit na nějaký tvrdší "konstantě"...kupříkladu,že bych ho pochválil 20x...abych moh vyjádřit názor,že se s mírnejma výhradama ztotožňuju s postupem prací na jeho projektu...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od soe2 »

já nevím...tuner alias ladič by dal brzdiče brembo nebo nějaké lepší...igi je než ladič, spíš pijan a tak je dal jen do červené...dyk je to hezké....já mám taky bubny červené....a ač je to přes plechy hovno vidět...vím že sou hezké a to mi dělá dobře.... :D kdybys chtěl na něco zinek Igine...tak řekni...zajistíme v Opavě za kafe
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od Sam »

Souhlas s Petrem.
Jsem rád, že IGI našel odvahu a projekt zde ukázal, nemusí ze za co stydět. A proč právě f4 ? To je čistě jeho věc. Třeba přišel na to, že kamarádské poplácávání po zádech a příspěvky typu hustý, nádhera, jen tak dál, čopneš ho na zem, atp. ho nikam dál neposunou. Konstruktnivní kritika ale zřejmě ano.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od SO 545 »

Ja osobne mam zase lesklu rad ide z nej dobre spina a ani tak dobre nedrzi ako na matnych...
Je to sice len detail ale predsa.

Brzdice a pod v zinku nestoji vela v podstate za facku. Zinkovanie sa uctuje na vahu. U nas 1kg : 50centov
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od vako »

Igi.., ked mas pocit , ze to ma byt leskle, urob to leskle ako GULE, inak to nebude tvoj tragac, ale tragac kamartov a bude ta to srat.. ina vec je ked neznas a pytas sa o radu - vtedy pocuvaj co hovoria kamariiides..
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od Petr914 »

SO 545 píše:Ja osobne mam zase lesklu rad ide z nej dobre spina a ani tak dobre nedrzi ako na matnych...
Je to sice len detail ale predsa.
...tak...konečně správnej důvod...proč mít něco lesklý...

...ale...zase to moje ale... :lol: ...vzhledem k tomu co igi píše vejš mi jak Maroš...tak vako určitě odsouhlasí to,že by měl tu UBS vespod placky(která je matná) přelejt klarlakem...aby se to dobře mylo a čistilo...a u interierový části placky je to jedno...páč co by tam čistil...tam to uvidí po dokončení tak leda zatoulanej Brouk Pytlík...a to ještě jen v případě,že bude mít dobrou baterku...aby si moh svítit...

...a pak je tu ještě jeden faktor...černej akryl ve vysokým lesku na placce...to je poměrně ultraluxusní záležitost...páč ten lak stojí pěknej kus peněz...

...proto preferuju ten nejobyčejnější lak...kterej na těch dílech je i z prvovýroby...a ten je v takovym neurčitym polomatu...prostě lacinej klump...co slouží svýmu účelu...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od vako »

Petre je to tak ako vravis, len nejebabry tolko do Igiho, bo sa zmrdne a cele to osmirgluje do matna :D [-o<
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od Petr914 »

...slovenština je nádhernej jazyk... :wink:

...hele von se mě tendlecten igi na některý věci ptal po sz...tim pádem ví,že sem idiot...co si ze všeho dělá prdel...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od ovalisimus panornik »

Pěknej kousek, píšeš že je po prvním majiteli, tedy je to z těch hornickejch dovozů ?

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od IGi »

no ja koukam jak umim!! opravdu jsem rad za kazdy nazor co mi tady pripisete a moc se tesim na dalsi sezonu az pokecame na zivo aspon s nekteryma :D
treba PETR914 jsem na zivo jeste nevidel !! (ale poradil mi mooooc krat a nemyslim si ze je to cyp(teda idiot))jak pise......

VAKO:ver ze mam tolik prace ze na nejaky brouseni lesku bych se z vysoka v****l myslim ze to pri tve kovarske cinosti pochopis :) (doufam ze se brzy uvidime a doresime nektere veci kolem karburace!!!! :twisted: )slysel jsem ze jsi frajer pres svody.....??? ze jsi se nepochlubil hm?

SAM:e o to opravdu moc neslo byl jsem rad kdyz mi nekdo kdo zrenovoval fuego rekl takhle to ma vypadat!!!... i nad tim copni ho na zem pouvazuji kdyz mi ho napise klucina ktery ma krasne auto s doladenyma detailama a vi o cem mluvi... nebudu tady resit fora na ktere narazis o tom to neni ! kazdy ma svuj styl a ja lidem fantazii brat nebudu at si jezdi po napravnicich kdyz se jim to libi (ale bezpecnost predevsim !!! :oops: )

SO545: jsi vzor spousty lidi na flatu stejne i muj .. tva prace je precizni a rekl bych dokonala mam se porad co ucit ... ale neverim ze by nekdo nazinkoval brzdice dobre pokud bych to nedal do profi repasovny jako treba bekas a ti za to chtej vic nez 50 centu za kg:( (pozdejsi zkusenost..... )casem se naskytnou priezitosti jako nabizi soe2

SOE2:uz s tim pocitam :) a s tim pijanem mas pravdu ale snazim se to omezit ...:(


a posledni prizpevek :)

ovalisimus panornik » co jsem se na tohle tema s prvnim majitelem bavil tak prej ne prej si ho zakoupil za tezky prachy na ruku (hornik nikdy nebyl)


no co jinak bych napsal ..............mam doma 2pary vyklapecich oken :)k oboum jsem prisel jak slepy k houslim :) 1par bych z toho poskladal ... :D no a taky bambusovou policku ale ta je do starsiho typu :( za zadnima sedackama pohupuje hlavou pejsek z aukra:) a na motor byl primontovan vyfuk empi z ciny(teda noviny kolem chrom koncovek napovidaji na chinu :)


PS:v kolika vrstvach klaru mam prelejt to UBS?:)
Obrázek

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od Pětišroub »

hm, je v papirech psany povolani toho prvniho majitele, pro zajimavost? Dostat sem tohle auto v roce 69-70 mimo oficialni dovoz to je podle me sci-fi. I kdyz, v jednom typu 3 jezdil cca v te dobe Jan Werich..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od IGi »

Pětišroub píše:hm, je v papirech psany povolani toho prvniho majitele, pro zajimavost? Dostat sem tohle auto v roce 69-70 mimo oficialni dovoz to je podle me sci-fi. I kdyz, v jednom typu 3 jezdil cca v te dobe Jan Werich..
no papiry jsou nove udelane jelikoz puvodni majitel nekde zasantrocil tak mu byly vystaveny nove a v tech se toho uz moc nedoctu :(
Obrázek

Uživatelský avatar
vwrak
Příspěvky: 98
Registrován: 21 úno 2009
Bydliště: okolí Českých Budějovic

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od vwrak »

až to bude hotový bude to pěkný veteránek at je tam něco lesklý nebo matný,bude to supr kára =D> :^o
pár pěkných vwraků

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: [69']VW 1600 Typ3 notchback

Příspěvek od Petr914 »

IGi píše:treba PETR914 jsem na zivo jeste nevidel !! (ale poradil mi mooooc krat a nemyslim si ze je to cyp(teda idiot))jak pise......
...hele já sem neviditelnej...ale když se na chvíli vobjevim...tak nic moc...skoro jako hydrant...asi 120 cm a hlavu jako razítko...

...neboj...letos v létě si myslim,že se uvidíme...

...a to poradil moooooc...no zas tak velký to nebylo...a byl sem,přiznam se,trochu skeptickej...ale mile si mě překvapil...
IGi píše:PS:v kolika vrstvach klaru mam prelejt to UBS?:)
...žádný vrstvy...jak psal Maroš...jde o "zacelení/zahlazení" plochy kvůli lepšímu čištění...mytí dílů...takže pokud je UBS přelakovatelná(myslim žes psal že je)...tak tam foukni celistvej nástřik...jeden a di vod toho...

...u Marošovo(SO545) projektu Fénix je tadle vyšperkovaná preciznost vidět krásně v podbězích...dalo by se z toho žrát,jak je to krásně čistý i v provozu...

...P.S....šroube pan Werich drandil Typ3?...to sou věci...
You can't win 'em all...

Odpovědět