Brouk 65

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Nikotýn
Příspěvky: 69
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: Třebotov

Brouk 65

Příspěvek od Nikotýn »

Jsem tu už ňáký pátek, ale Broukař jsem nikdy nebyl, mám radši Busíky. Jenže kamarádův táta se jednoho potřeboval zbavit a když jsem se o tom zmínil mé drahé polovičce, tak se u ní okamžitě objevila jiskra v oku a vyprávěla mě, že to je přesně Brouk, kterého měla jako první auto a jela s ním dokonce závod Zbraslav Jíloviště. Je asi jasné jak to dopadlo.
Jenže já na renovaci nemám čas a ještě dlouho mít nebudu a Brouky absolutně neznám. Netuším co ja na něm dobastlené a co ještě původní. Rád bych někoho kdo Broukům rozumí aby na konci renovace byl co nejpůvodnější.
Jsem z Třebotova, to je kousek od Prahy směrem na Karlštejn a zatím mě byl doporučen Brouk servis Kuří. Vím, že to nebude hned a nebude to levné, ale co bych pro ženu neudělal že.
Měl by někdo místní čas a chuť, připadně doporučil servis ještě jiný který se zaobírá ideálně Broukama?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Brouk 65

Příspěvek od lális »

Viděl jsem práci z Kuří a nevím, nic proti práci p.Jaška, protože ho mam6 rád jako člověka, ale znám lidi, kteří to umí lépe, tak třeba místní uživatel evinsen, udělej víc fotek, pod baterkou, sloupky, apod ;-) zase tak špatně to auto nevypadá, klidně mi zavolej 733 670 285
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Brouk 65

Příspěvek od lope »

On je ještě v Kuří? Nestěhovali se náhodou? Jinak na 65 mi připadaj okna až moc velký. Na nich resp. ročníku kastle budou záviset korektní detaily. Teď je to taková směs co dům dal se snahou ho udělat starší.

Nikotýn
Příspěvky: 69
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: Třebotov

Re: Brouk 65

Příspěvek od Nikotýn »

ahoj děkuji za odpoveď, proto se ptám znalejších. Jestli můžu tak okolo 16h. se dostanu k autu a zavolal bych ti co mám přesně nafotit. Moc děkuji

Nikotýn
Příspěvky: 69
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: Třebotov

Re: Brouk 65

Příspěvek od Nikotýn »

lope píše:
26 kvě 2020
On je ještě v Kuří? Nestěhovali se náhodou? Jinak na 65 mi připadaj okna až moc velký. Na nich resp. ročníku kastle budou záviset korektní detaily. Teď je to taková směs co dům dal se snahou ho udělat starší.
přestěhovali, koukal jsem na web, ale jen o kousek dál. Je to rok 1965 je to ve velkém TP, byl celou dobu u nás v republice. Kdo tam na něj ale co dal za ty leta už netuším.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Brouk 65

Příspěvek od lope »

V TP je číslo podvozku, kastli mohli vyměnit.

Nikotýn
Příspěvky: 69
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: Třebotov

Re: Brouk 65

Příspěvek od Nikotýn »

aha vidíš to, to jsem netušil

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Brouk 65

Příspěvek od eLzyx »

lope píše:
26 kvě 2020
Jinak na 65 mi připadaj okna až moc velký. Na nich resp. ročníku kastle budou záviset korektní detaily. Teď je to taková směs co dům dal se snahou ho udělat starší.
mi to přijde jako relativně korektní dědek velkookňák, ale jsem taky spíše na BUSy, tak tomu prd rozumím. Co mi nesedí, tak přední blatníky a interiér
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Brouk 65

Příspěvek od lális »

Nikotýn píše:
26 kvě 2020
ahoj děkuji za odpoveď, proto se ptám znalejších. Jestli můžu tak okolo 16h. se dostanu k autu a zavolal bych ti co mám přesně nafotit. Moc děkuji
Klidně zavolej
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
Zbyňa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 273
Registrován: 28 říj 2017
Bydliště: Brno

Re: Brouk 65

Příspěvek od Zbyňa »

Podle volantu (i když na klaksonu má být logo Wolfsburgu) je to 8/1965 a dále

Aby to bylo korektní tak je třeba minimálně vyměnit/dodat dle fotek:

-boční tapecy (slušný orig. dvoubarevný ještě jdou splašit,ale za ranec, jinak nekorektní jednobarevný repliky od 2000)
-sedadla (sehnat komplet s odpovídajícím potahem, nezetlelý nevyšisovaný, téměř nelze a když tak 1000€, jinak jen potah TMI vinyl od 10000,-)
-př.blatníky pro šikmý světla (repliky od 2500/ks, RHIBO 5000/ks) + lak od 2500/ks
-šikmý př. světla (nový HELLA cca 3500/ks)
-Dědkovský nárazníky ( dle stavu, jetý orig okyslý od 1000/ks, jinak lehký, se slabým chromem, levný od 2000/ks
-Dědkovský nášlapy s gumou a širokou lištou cca 2500/ks nová replika)
-Pokud je to předělaný na 12V (což vypada) .. tak zpět předelat na 6V. (baterka, dynamo, sytič, cívka,stěrače..)
a to nevíme jak jsou na tom plechy,prahy, podlaha... vyvařovaní ..

Za sebe bych nechal jak je.. prostě "tuning dědek" a jezdit

Tady platí, že pokud chci mít doma brouka historicky korektního, nezbastlenýho, tak radši připlatit a pořidít co nejvíc kompletního v origu. Je jich málo, ale jsou v DE a A, zatím.... jinak to je ekonomický nesmysl a léta schánění potřebných orig. dílů.
Nicméně pokud byla pořizovací cena mizivá a rozpočet neomezený, tak všechno jde.. ale s finální cenou bych se nikde nechlubil.

Z.
VW 1200 84´Ostermann speedster
VW Buggy 68´
VW 1500 67´ Dědek
VW 1200 65´ Dědek- zraje na dvorku
VW 1200 56´ Oválek - finishing

Nikotýn
Příspěvky: 69
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: Třebotov

Re: Brouk 65

Příspěvek od Nikotýn »

tak je na tom spousta práce, to je mě jasné, šak to taky není žádný mladík ,o)

- přední blatník,světla a nášlapy jsou jasný, ty bych rád kde koupil, víte kde?
- nárazníky mám, jen nejsou nasazený
- je to stále na 6V

Včera jsem mluvil a přes WhatsApp na něj koukal Lális, teď jsem na vážkách jestli jít rovnou do komplet renovace, nebo kritický místa opravit, pojezdit a shánět díly a pak se na něj vrhnout zgruntu a udělat ho komplet. Ale děkuji za rady všem.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk 65

Příspěvek od lišák »

Pošudlat, drandit, nasávat informace a postupně shánět díly. Jak to hned v prvotním nadšení rozjebeš po dvorku tak to pravděpodobně skončí jako mnoho jiných projektů prodejem v krabicích.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Brouk 65

Příspěvek od yahoďák »

varianta b) = opravit jen to nejnutnější a jezdit, užívat si, mezitím shánět díly a přes zimu třeba vyměnit přední blatníky a světla, sedačky.

vypadá celistvě a je zbytečný se pouštět do větších akcí typu "rozjebat po dvorku"

Jo a správný střed/krytku klaxonu s logem Wolfsburgu mohu dodat.
Obrázek

Nikotýn
Příspěvky: 69
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: Třebotov

Re: Brouk 65

Příspěvek od Nikotýn »

tak jo, máte asi pravdu, dám na radu zkušenějších. Ženě vykouzlí úsměv i tak jak je :) Zkusím ho ho zprovoznit a sehnat veškeré nejnutnější díly, v zimě poopravit a shánět díly dál.

Nikotýn
Příspěvky: 69
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: Třebotov

Re: Brouk 65

Příspěvek od Nikotýn »

yahoďák píše:
27 kvě 2020
varianta b) = opravit jen to nejnutnější a jezdit, užívat si, mezitím shánět díly a přes zimu třeba vyměnit přední blatníky a světla, sedačky.

vypadá celistvě a je zbytečný se pouštět do větších akcí typu "rozjebat po dvorku"

Jo a správný střed/krytku klaxonu s logem Wolfsburgu mohu dodat.
tak já bych si jí zdovolením vzal, odkud jsi? Nebo můžeš poslat samosebou s platbou dopředu?

Odpovědět