T2b Pedro

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Kdyby měl náhodou někdo stejnou nouzi se zvedáním střechy, přiložím sem detaily k mému řešení. Na netu se dají najít fotky od spaceroofs, ale žádné rozměry. Dalo mi to dost práce všechno sehnat a vymyslet, přikládám tedy můj postup a budu rád za připomínky, pokud je něco špatně- nemám stan, nemám původní zvedací mechanismus a střecha je taky neorigo zbastlená. Jestli bude všechno ve finále sedět, tak se stal malý zázrak :D

Nazval bych to prozatimní / provizorní řešení. Budu zkoušet "navostro" až v létě při provozu.

Co jsem potřeboval nakoupit:

2x plyn vzpěra, pokud možno metr a víc.
Pro moje testovací účely jsem za ní nechtěl dávat raketu, jelikož nevím jestli to vůbec bude fungovat:
https://www.motora.cz/maxgear/12-0036.html - cena 161CZK za jednu
- výrobce uvádí nosnost 410N a délku 94cm. Nevím jak to měří, ale to co mi přišlo má 86cm. Dá se říci, že čím delší tím lepší. Vzpěry nad 1m jsem za takovouto cenu nesehnal, tak jsem jim dal šanci.

Dražší byly úchyty a oka:
https://www.plynove-pruziny.eu/cs/
uchyty.png
uchyty.png (12.31 KiB) Zobrazeno 5472 x
můj postup:

1) ze vzpěr vyhodit plastové budižkničemu a nasadit kovová oka a klouby
20180413_201031.jpg
20180413_201044.jpg
2) Uříznout 2x pozink plocháč 400x30x5, navrtat díry a vyříznout závity M6
20180413_222219.jpg
3) Plocháč našroubovat na vruty do lišty zvedačky. Zatím tam jsou dva, až zjistím, jak přesně se střecha má zvedat, využiju některé zbylé díry se závitem a zpevním.
20180415_112752.jpg
4) na plocháč našroubovat vzpěry a při zvednuté střeše naměřit díry na kastli

5) Vyříznout závit M10 v dírách na kastli, případně navařit M10 matku (chytám se plocháče navařeného pro vynesení pantů zvedačky a svařeného rámu díry ve střeše)
20180415_112731.jpg
Chvíli jsem se s tím pral abych nakonec zjistil, že existuje vazelína. Namazal jsem panty a chodí to jak víno :lol:


Zatím se mi to zvedá cca 90cm od středu střechy k horní hraně zvedačky. Nevím přesně kolik ještě potřebuju nahoru, ale z toho důvodu jsem udělal ten plocháč- roznese sílu vzpěr a přešroubováním se dá pohrát s výsuvem. Teoreticky by měl odpadnou problém nevypnutého stanu, protože vzpěry si nastavím tak, aby tlačily furt nahoru. Pro zpevnění asi doplním do obou rohů silnější látku (napadá mě třeba kus kurty z kamionu), která mi to vymezí a když foukne vítr nebudu sbírat střechu a děti po kempu :D
20180415_112638.jpg
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2b Pedro

Příspěvek od udeeska »

Bohuzel strechu jeste nemam doma tak mam jen rozperku a ta ma v otevrene poloze 107cm,ale nevim kde je presne uchycena na strese a na zvedacce.
Tak zatim tohle: https://www.thesamba.com/vw/archives/ma ... 3westy.php bohuzel bez rozmeru.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

udeeska píše:Bohuzel strechu jeste nemam doma tak mam jen rozperku a ta ma v otevrene poloze 107cm,ale nevim kde je presne uchycena na strese a na zvedacce.
Tak zatim tohle: https://www.thesamba.com/vw/archives/ma ... 3westy.php bohuzel bez rozmeru.

To je super Romane, dík. Je to tedy rozměr vzpěry pro T2B střechu s panty vzadu? Podle děr ve střeše se mi zdá, že vzpěra nejde rovně nahoru, ale je v úhlu, tzn, že rozvor bude něco málo přes metr? Zkusím dál googlit, ale tenhle rozměr prostě nemůžu nikde najít..
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T2b Pedro

Příspěvek od TomB »

S T3 westynou ti asi nepomůžu co...
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

TomB píše:S T3 westynou ti asi nepomůžu co...
Nevim jak to je u T3, ale střecha je plošší, tak asi bude o něco málo větší ďoura?
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2b Pedro

Příspěvek od udeeska »

gandy píše:
udeeska píše:Bohuzel strechu jeste nemam doma tak mam jen rozperku a ta ma v otevrene poloze 107cm,ale nevim kde je presne uchycena na strese a na zvedacce.
Tak zatim tohle: https://www.thesamba.com/vw/archives/ma ... 3westy.php bohuzel bez rozmeru.

To je super Romane, dík. Je to tedy rozměr vzpěry pro T2B střechu s panty vzadu? Podle děr ve střeše se mi zdá, že vzpěra nejde rovně nahoru, ale je v úhlu, tzn, že rozvor bude něco málo přes metr? Zkusím dál googlit, ale tenhle rozměr prostě nemůžu nikde najít..
Ano panty vzadu a T3 je opravdu úplně jiná.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Zase jsem nedodržel pětiletku- řekl jsem si, že do úterka bude vykytováno nahrubo abych mohl dostříkat základem tento víkend a hurá na stříkací kyt.
No ačkoli nastavuju den nocí, jak tady někdo hezky napsal, tak ne a ne to dokončit. Běhám kolem jak mamlas, auto už jsem pohladil víckrát než za poslední rok manželku a pořád to není ono :) .

Nakousnul jsem stříkací tmel. Měl by někdo radu ohledně koupi - typ a jestli se to vůbec používá?
To samý s plničem.
Zatím je auto stříkutý 2K epox základem. Plnič a kyt jsem neřešil- věci řeším za pochodu. Hrubej je použit Fiberglass, zelená klasika.

Dík
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: T2b Pedro

Příspěvek od tarmara »

gandy píše: ..pohladil víckrát než za poslední rok manželku
Pokud bys s tímhle potřeboval pomoct, tak dej rozpis kdy budeš na dílně...rádi pomůžeme
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

tarmara píše:
gandy píše: ..pohladil víckrát než za poslední rok manželku
Pokud bys s tímhle potřeboval pomoct, tak dej rozpis kdy budeš na dílně...rádi pomůžeme
:D skvělá parta tu je, vo tom žádná
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Musím zase něco nasdílet, ať to nevypadá, že se flákám :D

Zkusil jsem napasovat střechu i s těsněním
IMG_20180310_215404.jpg
IMG_20180310_215343.jpg
IMG_20180310_215335.jpg
IMG_20180310_215317.jpg
Auto stříknuto 2K základem, vykytováno skelňákem (měkej bílej tmel jsem zkusil a zase odbrousil)
IMG_20180505_110223.jpg
IMG_20180505_110212.jpg
IMG_20180505_110153.jpg
IMG_20180505_110143.jpg
IMG_20180505_110133.jpg
IMG_20180505_110117.jpg
IMG_20180505_110117.jpg
IMG_20180505_110107.jpg
Ještě že se občas zastaví kamarádi. To pak ztrestáme basu a pár dílů jedna radost..
IMG_20180505_110056.jpg

Následně stříknuto stříkacím kytem (šprycem)
20180508_091305.jpg
20180508_091345.jpg
A teď se dělá poslední fáze- plnič, broušení pod vodou
20180508_091248.jpg
20180508_091256.jpg
Za tohle mě možná leckdo nepochválí, ale mě se to prostě líbí takhle, a víte co- je to moje auto [-X
- některý linky a přechody jsem dodržel, jiné nechal zabroušený kytem.
20180508_091435.jpg
20180508_091445.jpg

Včera jsem si od kamaráda ze Standoxu převzal nástřik barvy:
IMG_20180510_205359.jpg
IMG_20180510_205337.jpg
Musel to docela shánět, nakonec změřil stroboskopem či co. Odstín by měl sedět z cca 95% na Bali Yellow L62H.
Bílá střecha, kola a nárazníky - Atlas white L91Z. Někde jsem našel, že se tahle dávala na střechy. Snad je to správně.

Nakonec jsem sehnal lakýra, co mi je ochotný přijet a stříknout připravený auto pistolí. Po stříkání kytu a plniče se na velký plochy prostě necejtim :oops:

Takže lakujeme cca do 14ti dní. Já mezitím doleštím plnič a doladím detaily, plus vytvořím stříkací box z igelitu ve staré plechové hale.
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Re: T2b Pedro

Příspěvek od Suky »

Za tohle mě možná leckdo nepochválí, ale mě se to prostě líbí takhle, a víte co- je to moje auto [-X
- některý linky a přechody jsem dodržel, jiné nechal zabroušený kytem.
Samozřejmě že je to tvoje auto a děláš si to podle sebe,ale VW moc dobře vědě lproč to dělá.Po pár zvedání na heveru nebo zvedáku ti to tam popraská.Takže bych zkusil zvážit tu drážku dodržet.Ale jak říkáš,je to tvoje auto.........
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od SO 545 »

Suky ma pravdu. Ta spara tam ma svoje opodstatnenie... da sa to aj zahladit ale urcite nie /len/ tmelom.
Ze to popraska je velka sanca.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

díky za reakce, nejste první co mi to vysvětlují..asi pomalu dostávám rozum. Tak nějak to zvažuju.. Ale bojím se že doprasím co už jsem vytmelil..

Apropo- spasovat brazilský šunty na původní sloupky byla výzva která se nepovedla na stoprocent.. Proto je tam dotmelení. Navíc před tím to tam bylo taky - 10 let co auto bylo u mě a žádná prasklinka nebyla. No teda, jak to bylo zadělaný asi všici vědí- přeplácnutý laminem či perlinkou..

Od chvíle, co jsem to nafotil mi linky vrtaj hlavou.. #-o .. a přitom taková blbost :D
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

SO 545 píše:Suky ma pravdu. Ta spara tam ma svoje opodstatnenie... da sa to aj zahladit ale urcite nie /len/ tmelom.
Ze to popraska je velka sanca.
Kua chlapi, zase máte pravdu a svědomí mi nedovolilo vás neposlechnout :D
IMG_20180515_231409.jpg
Každou stranu jsem dohledával a prořezával opatrně plátkem pilky asi hodinu. Následně zaobleny hranky plníkem a přebroušeno 320 jako zbytek auta (ve šprycu). Odpoledne jedu koupit ještě jeden Wurth Dichtfix, protože mám ještě pár restů zevnitř auta. Zkusím ho natlačit do spár a zabrousit. Ať to v těch spárách nerezne.

Díky moc!

PS: jo taky jsem se mohl nejdřív slušně zeptat jestli to neni prasárna, než psát, že je to moje auto, tak pardón [-o<
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od SO 545 »

Ako uz niekde udeska /Roman/ napisal. Bohapusto a obcas bez dovodu kritizovat je blbost.

Auto je tvoje. A ako ho spravis je tiez tvoja vec... akurat je namieste prehodit nieco o chybach z vlastne minulosti :oops:
Ako to druha strana vezme je uz len na nej.

Ja poznam spustu ludi co rozumeju /vsetkemu/ lakovaniu , mechanike , soferovaniu atd atd ... ale vacsinou ich prax konci na youtube
pri najlepsom na nejakom fore... ale ruky si moc nezaspinia... :wink:

drzim palce
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od maxmax »

Hádej co to je? :roll:
20180517_164633.jpg
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

maxmax píše:Hádej co to je? :roll:
20180517_164633.jpg
Nááádhera Maxi, děkuju. Zítra zavolám :)
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Auto v plniči, finální broušení a leštění rounem..
IMG_20180520_171700.jpg
IMG_20180520_171751.jpg
Zítra po práci přijede mistr stříknout dveře a drobotinu. Boxík už je téměř připraven :D
IMG_20180520_171654.jpg
IMG_20180520_171646.jpg
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Re: T2b Pedro

Příspěvek od Suky »

Hele zase nerad rejpu,ale zkus zvážit předělat tu podlahu ať jí můžeš pořádně pokropit vodou.jinak bude spousta prachu.Byla by to škoda,když jsis takhle máknul.
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Suky píše:Hele zase nerad rejpu,ale zkus zvážit předělat tu podlahu ať jí můžeš pořádně pokropit vodou.jinak bude spousta prachu.Byla by to škoda,když jsis takhle máknul.
Čau, nerejpeš :). Proto tady věci sdílím.. Nejsem mistr tesař ani světa a tak je chybiček jako máku..
Ale zrovna s tou podlahou to nepodceňuju. Lakýra chtěl karton, protože se nelepí na boty jako igelit.. Pod něj jsem roztáhl černou stavařskou lepenku - nalezenku. Před akcí p(r)omočím.
Dík
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Odpovědět