T2b Doka - skládání - detaily

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
JirkaB
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 405
Registrován: 19 srp 2008

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od JirkaB »

Dám fotky co nejdříve, ale uvidím jak to stihnu, jelikož auto není ještě doma, snad zítra, nebo pak až středa.
už máme busa T2b 1972, ovšem model 73

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od prak »

Držáky nejsou na kastli, to půjde bez poškození.
Otázka ale je, kam až je to špatný. Další cesta je se na to vy... a jen to vystříkat olejem. Záleží na dalším rozsahu oprav a kvality "obalení".
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

JirkaB
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 405
Registrován: 19 srp 2008

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od JirkaB »

Takže vkládám foto - "držáku heveru" - fotku vnitřku nezvládám, to by chtělo endoskop...
Přílohy
2017_10_2_hever, rám 001.JPG
2017_10_2_hever, rám 003.JPG
2017_10_2_hever, rám 005.JPG
2017_10_2_hever, rám 007.JPG
už máme busa T2b 1972, ovšem model 73

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od Sam »

To je hnůjka. Riznout to kdekoliv v tom cernem a navarit tam novou cast drzaku. Nasledne prelakovat. Easy
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

JirkaB
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 405
Registrován: 19 srp 2008

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od JirkaB »

Takže přední držáky heverů půjdou ven. Bacilus mi dovolil vylézti z postele a kouknul jsem dovnitř malou baterkou a rozhodnutí je jasné, jdou pá. Nemá cenu je tam nechávat, je to obalený rezavý původní držák plechem. Na hever absolutně nepoužitelné.
Pokud bych nikdy nechtěl zvedat heverem, tak to vzal čert, obalený je to dobře, ale ....on tam bude i boční nášlap...
Zadní vypadá docela dobře, ale nevím jak má vypadat originál. Tedy jak je dlouhá vnitřní horní plocha na opření heveru?
U mne je to cca 60mm, je to původní rozměr? Přijde mi, že by to tak mohlo být.
Když jsme u zvedání, vozíte hever nebo panenku?
Jednou jsem pomáhal zmrzlinářce měnit kolo v dodávce, měla nádhernou minipanenku s teleskopickým pístem. Ta se mi tedy hodně líbila, malinkatá a zdvih díky teleskopu značný a dodávku zvedla hravě a to byla docela plná...bohužel jsem si neopsal štítek, prý to byla OEM výbava.
už máme busa T2b 1972, ovšem model 73

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od SO 545 »

podobne panenky maju aj kamionaci. je to sila co ten prcek zvlada. urcite pojde dohladat v nejakom specializovanom obchode.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

soile
Příspěvky: 128
Registrován: 30 bře 2013
Bydliště: Nitra

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od soile »

Ta horna plocha je 8cm mam novy diel meral som to.

JirkaB
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 405
Registrován: 19 srp 2008

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od JirkaB »

Jen se nasadí zadní světla, hned to vypadá lépe.
2017_11_01_motorový prostor 001.JPG
Oproti originálu má vstup do motoru i shora, jelikož bude motor typ 4 s "posilovačem" topení, tak je napříč hrazda. Horní víko bude ležet na silentblokách.
2017_11_01_motorový prostor 006.JPG
Malování prostoru nádrže je bezva, dokonalý přístup, žádné problémy kam strčit nohy...
2017_10_29_nátěr 002.JPG
O víkendu se bude zasklívat a příští týden pojede do ozdravovny pro motor. Zasklívání jsem nikdy asi nedělal, tak to snad zvládnu. Na sklo se nasadí guma, do drážky pro "karoserii" se navleče "provaz", asi použiji lanko CYA (měkký izolovaný vodič), drážku a provaz natřít mýdlem (ať lépe klouže) a jedna pomocná síla zvenku přiloží okno a tlačí dovnitř, uvnitř se vytahováním provázku převléká guma za hranu...až se objede celé okno a guma je nasazená a okno taky, tedy nepadá na zem a nerozbíjí se, ale drží v karosérii.
už máme busa T2b 1972, ovšem model 73

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od Samba »

těbuch.. izolavanej vodič nech kde je a pokup sobě horolezeckou šńůrku 3mm, lekarnická vazelína na pazoury klouže taky pěkně a i bez vody.. s chutí do toho a půl je hotovo.. však ale i mistr tesař se někdy utne, iba trenink robi mistrou.. skoda rany, ktera padne vedle(pěst postačí)

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od udeeska »

Samba píše:těbuch.. izolavanej vodič nech kde je a pokup sobě horolezeckou šńůrku 3mm, lekarnická vazelína na pazoury klouže taky pěkně a i bez vody.. s chutí do toho a půl je hotovo.. však ale i mistr tesař se někdy utne, iba trenink robi mistrou.. skoda rany, ktera padne vedle(pěst postačí)
Kabel 2 mm taky dobrej a rukavice proti smyku :D
...se s tim da naucit I zit,ale ja radsi vymenil za dalsi :lol:
Přílohy
IMG_1420.JPG
Vwase nocni sichta...

JirkaB
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 405
Registrován: 19 srp 2008

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od JirkaB »

Děkuji za podněty, čas je blízko...
Ještě otázka, kam by jste dali spoj v okenním těsnění? Nahoru nebo dolů?
Mažete rám okna?
už máme busa T2b 1972, ovšem model 73

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od udeeska »

..vsechno jedno,ja se priklanim k pozici nahoru. V podstate z fabriky by to melo byt dobre slepeny dohromady,ale pro me je pravdepodobnost (jenom muj nazor),ze kdyz to bude dole a mozna bude nejakej "factory defect",tak bude "mozna zatykat" do spoje a az po dlouhem casu se objevi problem,kdy najednou voda zacne tect do kabiny vozu z duvodu,ze koroze napadla spodni ram. Zatimco nahore umistene spojeni tesneni ukaze problem drive,protoze voda se ukaze na prednim skle zevnitr.
Jako vzdycky muj nazor nemusi vsichni souhlasit....
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od wally »

udeeska píše:..vsechno jedno,ja se priklanim k pozici nahoru. V podstate z fabriky by to melo byt dobre slepeny dohromady,ale pro me je pravdepodobnost (jenom muj nazor),ze kdyz to bude dole a mozna bude nejakej "factory defect",tak bude "mozna zatykat" do spoje a az po dlouhem casu se objevi problem,kdy najednou voda zacne tect do kabiny vozu z duvodu,ze koroze napadla spodni ram. Zatimco nahore umistene spojeni tesneni ukaze problem drive,protoze voda se ukaze na prednim skle zevnitr.
Jako vzdycky muj nazor nemusi vsichni souhlasit....
Guma má vroubky, a při umístění sváru/spoje a posléze prasknutí se voda drží v celém rámu okna, takhle dopadlo moje okno na áčku, dole na sračky na sloupky how taky koroze..
Já dávám vždycky dolů..odejde jenom spodek..

Nicmene můžu více fotek té doprznene korby s tím oknem k motoru?
Řešíme tady celkem nepodstatné detaily a jednu podstatnou věc jako je korba co dělá doku dokou, teda korba vlněná s dřevěnými latemi tady není, je to hladké?
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od Herbie »

Když používám "dělené" těsnění, třeba z metráže,
také dávám spoj nahoru

nicméně dolepuju / dotmeluju ten spoj abych měl jistotu :)
... a vůbec !

JirkaB
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 405
Registrován: 19 srp 2008

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od JirkaB »

Jo korba je hladká a rovná a rovný plech, jak je známo, nemá nosnost. Takže je korna doplněna robustnějšími latěmi.
Kdyby korba nebyla, tak investuju do originálu, ale jelikož již byla hotová, tak to tak zatím zůstane.
Místo "původních" zapuštěných imbusů jsem použil štouby s velkou hlavou, šroub je podobný vraťáku, ale má šlic a nemá čtyřhran. Latě jsou demontovatelné bez vyndání nádrže. Šrouby nad nádrží mají matku nad korbou, která je přišroubovaná zespodu (redukce samice/samec M5 :-) těsněná USIT kroužkem, vše A2 nerez). Šrouby, které jsou dosažitelné zespodu mají matku pod korbou.
Zítra dám fotky, jelikož dnes zabralo celý den je našroubovat a na fotky nezbyl čas...
..zatím fotky nahaté korby a stav když se dovezla, krajní latě jsou nyní zkrácené pro oblouky pro plachtu.
Přílohy
2017_06_12_příjezd 005.JPG
2017_06_12_příjezd 006.JPG
2017_11_01_motorový prostor 005.JPG
už máme busa T2b 1972, ovšem model 73

JirkaB
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 405
Registrován: 19 srp 2008

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od JirkaB »

ani jsem nevěděl, ale dvě dnešní fotky se našly...
..takže zítra, pokud to půjde hodím konečné fotky "korby"
Přílohy
2017_11_04_korba 001.JPG
2017_11_04_korba 003.JPG
už máme busa T2b 1972, ovšem model 73

JirkaB
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 405
Registrován: 19 srp 2008

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od JirkaB »

Takže okna nasazeny. Děkuji za podporu. Zadní mělo napnutou gumu, takže šlo pěkně. Jedno boční volnější, ještě že se šlo vzepřít zádama o stěnu a poslední boční na dveřích až na druhý pokus.
Všechny jsme začínali spodem, ale poslední muselo ven, vrch je u Dok plitší než spodek a vrch nešel dotlačit. Tak jsme začali vrchem, plitký vrch se chytnul a do hlubokého spodku se okno dalo narvat a pak dotlačit. Jinak chápu, že si člověk pomůže paličkou, já měl strach, ale když se vám guma směje, že tam prostě nepůjde a ona tam musí jít...
..přikládám i foto korby, omluvte kvalitu fotek, foťák začíná zlobit .. a fotky byly na dlouhý čas držené v ruce....
2017_11_05_korba+okna 010.JPG
2017_11_05_korba+okna 011.JPG
....nemáte někdo zrcadlovku Canon, která hlásila chybu 99, že nejde udělat snímek, že chce resetnout případně novou baterii? Na automatický režim, kdy si potřebuje pomoci plným bleskem v krátkém čase tak často hodí tuto chybu. Prostě s bleskem ne, na noční režim s dlouhým časem a bleskem ano, tam není problém, ale ...vypadá to, že blesk se nestíhá nabít, když má fotit "normálně". Výměna baterky nepomohla :-(
Přílohy
2017_11_05_korba+okna 017.JPG
už máme busa T2b 1972, ovšem model 73

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od wally »

Máš štěstí, žejdu kolem pár Canonů mám :lol: zkus vyčistit kontakty na objektivu a v těle foťáku (bacha na bordel, ať ti nepadá dovnitř). Bývá to neznámá chyba, ale občas zabere toto.

No furt nechápu jak se zamezí vodě aby tekla do motoru.. nevidím tam žádny odtoky, bude to utěsněno nějakým kedrem dokola nebo jak?
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od udeeska »

Prece bude mit plachtu ne? :wink:
Vwase nocni sichta...

JirkaB
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 405
Registrován: 19 srp 2008

Re: T2b Doka - skládání - detaily

Příspěvek od JirkaB »

Doka bude mít plachtu, to je pravda a navíc kolem dokola bude i kedr, tak jak je na šroubovaných blatnících - typ "nota". Kedr bude na vyndávacím poklopu, po zasunutí do otvoru by měl zatěsnit.
Myslím, že tam nenateče víc vody, než u busíka sáním chladícího vzduchu, v dešti jsou "baterkové rohy" i u busíka docela pod vodou, ale horký motor umí sušit.
Plachta a kedr, myslím, že to půjde. Kdyby to nešlo, tak seženu klempíře a uděláme kolem dokola "rýnu" se svodem pod motor. To by šlo, ale myslím, že nebude třeba.
Nemáte náhodou někdo v hlavě délku dubových prkýnek pro plachtu? Profil jsem našel, děkuji Wallymu. Délka bude asi od rámu k rámu bez přesahu. Přesah bude asi dělat plech shora co mi chyběl, ale tento týden již dorazil z Polska. Trámky dubové budou od truhláře našince. No, asi to bude až léto, jelikož se s plachtou nevejdu do garáže, takže ji budu snižovat, děkuji taktéž Wallymu za inspiraci.
Ale jelikož mám originál starou plachtu a ostatní díly jsou co se kde poshánělo, tak plán je za tepla venku postavit vysoký rám, včetně dubových prkýnek, krycích plechů, plachty a když to bude vše OK, tak snižit na výšku střechy a bohužel novou plachtu.
už máme busa T2b 1972, ovšem model 73

Odpovědět