VincentWagen

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vincent
Jsem vlk v rouše beránčím...
Příspěvky: 1539
Registrován: 16 dub 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: VincentWagen

Příspěvek od Vincent »

Leer píše:a co na to Vincent :D hele co kdybyste se taky postarali o moje auto :wink:
Hmmm...Vincent na to...že již od včerejška je se strýčkem Samem domluven na tom, že chce pouze originální díl v té nejlepší kvalitě...žádný čínský šméla nebo nedejbože něco ze Škodovky ....to mi tam nesmí!!!
Krom toho, Vincent je strašně rád, že má takové přátele, které má. [smilie=1luvu.gif] Kdybys nezlobil, taky bys měl =P~
...I remember when I lost my mind. There was something so pleasant about that place. Even your emotions had an echo in so much space...Does that make me crazy?...[smilie=smiliecat.gif]....karmann ghia 72

Jsem notorický plkal

Uživatelský avatar
kiwi
Příspěvky: 98
Registrován: 06 led 2011
Bydliště: Chrudim

Re: VincentWagen

Příspěvek od kiwi »

Nerad bych Ti bral iluze. ale ložiska FAG se mimo jiné vyrábí v Číně. SKF v Itálii nebo třeba v Bulharsku. A ty originál "nedej bože škodovácký" jsou ZVL made in Slovakia. Pokud nebudeš mít NOS díl, tak těžko můžeš dělat hop, dokud ti nepřeskočí.

Uživatelský avatar
Vincent
Jsem vlk v rouše beránčím...
Příspěvky: 1539
Registrován: 16 dub 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: VincentWagen

Příspěvek od Vincent »

kiwi píše:Nerad bych Ti bral iluze. ale ložiska FAG se mimo jiné vyrábí v Číně. SKF v Itálii nebo třeba v Bulharsku. A ty originál "nedej bože škodovácký" jsou ZVL made in Slovakia. Pokud nebudeš mít NOS díl, tak těžko můžeš dělat hop, dokud ti nepřeskočí.
Hm hm hm...tomu nerozumím. "Pokud nebudeš mít NOS díl, tak těžko můžeš dělat hop, dokud ti nepřeskočí...???" Sorry jsem blond.
Pokud si dobře vzpomínám na včerejší rozhovor se strýčkem Samem...NOS díl je stále ve hře. Nebo se pletu??
...I remember when I lost my mind. There was something so pleasant about that place. Even your emotions had an echo in so much space...Does that make me crazy?...[smilie=smiliecat.gif]....karmann ghia 72

Jsem notorický plkal

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VincentWagen

Příspěvek od Sam »

On je to z vetsi casti psychologicky pocit, a mozna mylna nadeje, ze kdyz je pod loziskem podepsany napr. SKF, ze si daji alespon tu praci s vystupni kontrolou. V Cine neni problem vyrobit dobre a kvalitni zbozi. Jde jen o to zvolit vhodne priority (cena,kvalita)
A kdyz to vemu i z druhe strany, neni problem v Nemecku nebo Ceskoslovensku vyrobit do nebevolajici zmetek. Staci otevrit denni tisk.

V lete jsem kupoval nove loziska na predni napravu, objednal jsem v CSP a dorazila pekna ale neznackova z Ciny. Prasknul jsem se pres kapsu jeste jednou a koupil original SKF. Tentokrat na nich bylo Made in Malaisia :)
Nakonec jsem namontoval SKF, verim zkratka vyrobci, ze si nenecha poskodit dobre jmeno tim, ze zaplavi trh zmetky podepsanych jeho jmenem.

Vincent: Uplnej NOS v modrem VW baleni to nebude i kdyz to beru od NOSovyho krale. Na Krabicce je psano Made In Germany. Co bude uvnitr se nechame prekvapit, je mozny ze tam bude toto. Ale i kdyby ne, nevidel bych to cerne. Viz vyse.
Obrázek
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: VincentWagen

Příspěvek od Lugen »

Pokud je na trhu k dispozici značková přímá náhrada, proč ji nepoužít. Jestli je kvalitnější německej FAG vyráběnej v Bužumbuře, nebo produkt nějakýho bejvalýho národního podniku, bych fakt neřešil
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: VincentWagen

Příspěvek od Pětišroub »

Já bych poznamenal svou zkušenost s aftermarketem...

Na Golfa zakoupené brzdové kotouče ATE - německá krabice, made in Italy
na Golfa zakoupené brzdové destičky ATE - německá karbice, made in Czech republic
na Golfa zakoupená německá spojková sada LUK - vyrobeno Valeo France
na Golfa zakoupeny vzduchové filtry Mann a FEBI..jeden vyrobený v ČR, druhý v Malajsii

jediný, kde se mi podařilo trefit jsou tlumiče Bilstein, kde výrobu ještě neoutsourcujou a výfuk ERNST, obojí vyrobeno v DE. Stejně tak jako FEBI manžety poloos.

Nechci malovat čerta na zeď, ale pokud ty FAG ložiska nejsou z vyloženě starých zásob, bude na nich nápis China (jako se to podařilo tuhle Yahoďákovi při nákupu FAG ložisek na Caddyho)

Piky piky na hlavu, že na NOS nehraju.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Peter
Příspěvky: 193
Registrován: 05 dub 2004
Bydliště: Žilina - SK

Re: VincentWagen

Příspěvek od Peter »

je to presne tak ako pise Petisroub....
makam u Schaeffler Group, (INA, LUK, FAG). Vyvoj je v nemecku a vyroba sa taha na vychod. Za posledne roky INA postavila fabriky na SVK, v RO a samozrejme najvacsiu v Cine. Vacsina problemov, ktore sa tykali kvality produktov pramenili nie z konstukcie danej suciastky ale z velkeho tlaku na znizovania nakladov. U nas sa zacali napr. objednavat polotovary (rury) na vyrobu lozisk z Ciny. Kvalita okamzite padla, bolo vela zmatkov a reklamacii. Na lozisku/kladke bolo "Made in SVK"..... Na druhej strane momentalne mi bezi skuska, kde tesnenia (na napinacich kladkach) su od nejakeho noveho cinskeho dodavatela (Zhongding) a tie su bezchybne. Velke fabriky, ktore maju dobre meno si davaju velky pozor na kvalitu ale napriek tomu nikdy nebude nic 100% bezchybne, tak isto ako nebude ani 100% vystupna kontrola (skontrolovany kazdy kus)....
Chcem tym povedat, ze kupit orig. znackovu suciastku vyrobenu kdekolvek na svete, ci v Cine ci Brazilii je isto lepsie ako nejaky "no name" produkt hoc aj zadarmo....
A home is not a house

Uživatelský avatar
Vincent
Jsem vlk v rouše beránčím...
Příspěvky: 1539
Registrován: 16 dub 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: VincentWagen

Příspěvek od Vincent »

Hmm...tak jinak:) je mi jedno jestli z Nosa nebo z Kosa:) doufám, že tuhle součástku "nebudu" z auta tahat dalších moře let a tak mi nejde o cenu... Atd atd...a na tom jsme se se Samem shodli.
Jednoduše jsou věci, kterým nerozumím a v tomhle případě spoléhám na strýčka Sama. A to je konec pohádky o ložisku do Karmanna.
Nicméně obecnou debatu na téma kde kdo co vyrábí..bych už asi zase radši jinde:)
...I remember when I lost my mind. There was something so pleasant about that place. Even your emotions had an echo in so much space...Does that make me crazy?...[smilie=smiliecat.gif]....karmann ghia 72

Jsem notorický plkal

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Re: VincentWagen

Příspěvek od Leer »

jistě neplkejte tetě v karmanním topicu...o karmannu je tu jak šafránu :x
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: VincentWagen

Příspěvek od Herbie »

nový motor pro sezonu 2011 je pripraven
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Vincent
Jsem vlk v rouše beránčím...
Příspěvky: 1539
Registrován: 16 dub 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: VincentWagen

Příspěvek od Vincent »

Toooo je krááááááása...musím najít někoho...komu to moc nejezdí...a prvních 1000km jezdit za ní/m. #-o Jinak to špatně dopadne a zase tu nádheru odrovnám :-)...a bude to fakt jen na sezónu 2011...to bych fakt nerada.
A když jsme u toho zajíždění motoru...takový věci jako sprinty apod.??? To asi není moc dobrý co??? :-(
Každopádně...děkuju moc Herbie.
...I remember when I lost my mind. There was something so pleasant about that place. Even your emotions had an echo in so much space...Does that make me crazy?...[smilie=smiliecat.gif]....karmann ghia 72

Jsem notorický plkal

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Re: VincentWagen

Příspěvek od Leer »

hele a proč to je video statického motoru, to by stačila fotka ne Herbie :twisted:

jinak uvidíme až mu teta dá za uši :D
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: VincentWagen

Příspěvek od Herbie »

jestli stihnes do srpna najezdit aspon 1500 km, tak si s tim treba v budejich pak sprintuj jak chces
do ty doby jen pres moji mrtvolu :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: VincentWagen

Příspěvek od Herbie »

Leer píše:hele a proč to je video statického motoru, to by stačila fotka ne Herbie :twisted:

jinak uvidíme až mu teta dá za uši :D
a proc ne :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Vincent
Jsem vlk v rouše beránčím...
Příspěvky: 1539
Registrován: 16 dub 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: VincentWagen

Příspěvek od Vincent »

Herbie píše:jestli stihnes do srpna najezdit aspon 1500 km, tak si s tim treba v budejich pak sprintuj jak chces
do ty doby jen pres moji mrtvolu :)
A já se tak těšila jak to na Vítkově, na Attacku a v Budějkách rozbalim...Nj...ok...chápu - to zase všechny letošní závody jenom odčumím...chudáci moje játra...ale budu hodná a opatrná - slibuju :twisted:
...I remember when I lost my mind. There was something so pleasant about that place. Even your emotions had an echo in so much space...Does that make me crazy?...[smilie=smiliecat.gif]....karmann ghia 72

Jsem notorický plkal

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: VincentWagen

Příspěvek od Pětišroub »

nemaž se s nim..motoj kterej se má rozpadnout, se stejně rozpadne :-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VincentWagen

Příspěvek od kalda »

presne...navic 1500 se da najezdit za dva vejletovy vikendy :D

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: VincentWagen

Příspěvek od Milosak_1 »

Pětišroub píše:nemaž se s nim..motoj kterej se má rozpadnout, se stejně rozpadne :-)
a pak ho stejne Herbie opravi
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Vincent
Jsem vlk v rouše beránčím...
Příspěvky: 1539
Registrován: 16 dub 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: VincentWagen

Příspěvek od Vincent »

Pětišroub píše:nemaž se s nim..motoj kterej se má rozpadnout, se stejně rozpadne :-)
Počkej...to ti připomenu :-)
...I remember when I lost my mind. There was something so pleasant about that place. Even your emotions had an echo in so much space...Does that make me crazy?...[smilie=smiliecat.gif]....karmann ghia 72

Jsem notorický plkal

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VincentWagen

Příspěvek od Sam »

Tak lozisko pro prevodovku je jiz doma. Skarohlidy muzu ubezpecit, ze nemecke je opravdu dobre, aaaano.
Jeste jednou dekuji Romanovi za pomoc s prepravou. NOSovku jsem kupoval u kryptofasisty, ktery nezna nic jineho nez USA a nikam jinam neposila. Ale nakonec to stalo za to....
Přílohy
dsc07010.jpg
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět