Modrej študent 1970

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od Petr914 »

Pětišroub píše:teoreticky, pokud by en větrák nasával z prostoru nohou řidiče, tak by foukal teplý vzduch a vylepšil by výměnu a cirkulaci vzduchu v interiéru a tím i topení
...pokud by "sání" do ventilátoru napojil na topníky...respektive trubice s horkym vzduchem...což neni nijak extrémně složitý...tak by to fungovalo znamenitě...

...hlavně bych to celý řešil jen na jedný straně...tady je zbytečně přehadicováno...

...i když já bych to vlastně neřešil...dal bych tam originálního ebera...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od yahoďák »

...no, náporovej vzduch na okno opravdu pomůže proti zamlžování, ale já bych radši koupil ten originál box s větrákem (500 až 1000Kč obvykle, to není zas tak moc, když vezmu v potaz, že tady jsi dal zhruba 100,- až 200,- Kč jen za ty sifony k umyvadlu a spony i kdyby byl ventilátor zadarmo).
Obrázek

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od Capario »

Dáme si jednu zimní:
Obrázek

Řesím nyní problém origo otvírání víčka nádrže táhlem z podpalubky u místa spolujezdce.. Zakoupil jsem na ebay táhlo otvírání z jiného typu, který bych rád vyměnil za původní. Možno s doplatkem, jak se domluvíme. gumové táhlo tvaru U mám, nemám lanko s kolíčkem. Samba ho má ve svém social wagenu, chtěl bych ho tímto poprosit, zdali by sem mohl umístit fotky toho systémku. nejvíc mě zajímá ten kolík a tvar díry v samotném víčku.
Zde jsou fotky toho, co je na výměnu:
Obrázek
Obrázek
Tu jsou na fotkách víčka. Předpokkádám že ani jedno nebude to co sháním. V bílém je jakoby otlačené místo po kolíku, patrně je z 1302.
Obrázek

Obrázek
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od udeeska »

Petr914 píše:
Pětišroub píše:teoreticky, pokud by en větrák nasával z prostoru nohou řidiče, tak by foukal teplý vzduch a vylepšil by výměnu a cirkulaci vzduchu v interiéru a tím i topení
...pokud by "sání" do ventilátoru napojil na topníky...respektive trubice s horkym vzduchem...což neni nijak extrémně složitý...tak by to fungovalo znamenitě...

...hlavně bych to celý řešil jen na jedný straně...tady je zbytečně přehadicováno...

...i když já bych to vlastně neřešil...dal bych tam originálního ebera...
...a co pred sani ventilatoru nejak ukotvit letlampu?Pak to bude fajrovat znamenite :D
Prodavaji(nebo prodavali) se takovy pridavny elektricky topeni,neco jako fen na vlasy,tedy s topnou spiralou
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od yahoďák »

Capario píše:Řesím nyní problém origo otvírání víčka nádrže táhlem z podpalubky u místa spolujezdce.. Zakoupil jsem na ebay táhlo otvírání z jiného typu, který bych rád vyměnil za původní. Možno s doplatkem, jak se domluvíme. gumové táhlo tvaru U mám, nemám lanko s kolíčkem. Samba ho má ve svém social wagenu, chtěl bych ho tímto poprosit, zdali by sem mohl umístit fotky toho systémku. nejvíc mě zajímá ten kolík a tvar díry v samotném víčku.
edited, kráceno...
Tu jsou na fotkách víčka. Předpokkádám že ani jedno nebude to co sháním. V bílém je jakoby otlačené místo po kolíku, patrně je z 1302.
Obrázek
Ach jo, Capario, Capario.... jsou to asi dva, tři roky, co jsme to spolu řešili..horem dolem jsem Ti vysvětloval co tam patří a co ne... a Ty zase nevíš..a taky jsem Ti tehdy učinil jasnou nabídku ...nuže znovu.

1) bílá dvířka asi nejsou z 1302 ..protože 1302 má taky mít otevírání dvířek zevnitř vozu ...to, co je tam obtištěno, není od jisticího kolíku, ale od obyčejného gumového dorazu, na který to dosedá při zavření.
2) když si oboje dvířka pozorně prohlédneš, zjistíš, že nejsou zaměnitelná, mají malinko jiný tvar a velikost..tudíž i tvar prolisu pro ně ve čtvrtpanelu bude jiný
3) předpokládáš nesprávně, protože ta dvířka vlevo..ta modrá..ta jsou ta správná ...jen na ně neznámý lidový kovář připevnil jakési "perko", které je drží v karoserii "zaháknuté", v tom místě je v původním provedení oválný otvor, kam zapadá kolík aretující dvířka v zavřené poloze...matně se vybavuju, že Ti tam chybí pružinka, které je po uvolnění kolíku otevře...
4) provedení otevírání zevnitř vozu jsou dvě..buď máš na pravé straně papundeklového kastlíku stejnou páčku jako je vlevo na otevírání kapoty..nebo je pod přístrojovkou díra, kterou prochází skrze průchodku struna..na jejímž konci je Tebou zmíněné gumové madlo.
5) následuje snímek dvířek, která možná ještě mám ... na obrázku je jasně vidět i ta aretace (přišroubováno zevnitř kufru do prolisu u hrdla nádrže)..na víčku je patrný protikus s otvorem..a rovněž pružinka
dvirka__0144.JPG
jediné co tomu chybí je kousek struny, který se snadno spojí s tím, co tam je..a na konci spojí s gumovým táhlem

6) To, co je na snímku může být tvoje...hledat to budu,až pokud řekneš, že to chceš(na studijní účely musí stačit tahle fotka)... a to pouze jako celek ...za 300,- ..ten nesmyslný bazmek na otevírání čehosi, co k broukovi nejspíš nepatří, pochopitelně nepotřebuju a nechci.
Všechno jasné? :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od Capario »

Krrááááááásnýýýýýýý,
řešili se jiný věci, tak to nějak vyšumělo :-) Modrá dvířka mám dvoje, obě s pružinkou u pantu a to modré víčko na té fotce je s pružinkou také, jen není vidět. Tudíž mi chybí jen ten kolík. Leč fakt že to prodáš dohromady chápu a děkuji za nabídku. Nenašel bys doma ještě ten kovový kus na konci struny co se šroubuje pod palubku? (Myslím ten na druhém konci od kolíku). Taky se dá samozřejmě dle roztěčí v podpalubce vyrobit, ale zeptat se musím.
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od yahoďák »

..nedochovalo se, někdo prostě stříhnul strunu, aby to mohl demontovat dvířka a zavírání ..ale vlastně bych to mohl mít v 1302, zkusím nafotit, až bude chvíle...
Obrázek

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od Capario »

Dobře, budu rád. Použít ten kus z táhla na fotkách víš nemůžu, páč je ta rozteč mezii šrouba větší.spíš než fotka by se hodilo info o rozteči toho co máš. Ale i tak kšeft uděláme.
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od Capario »

V současné době se peru s přední nápravou a dnes se práce zastavila. Přes výtečný a užitečný článek o přední nápravě jsem narazil na problém jak sundat excentry z horních čepů. Jde vůbec sundat když už mám ramena z nápravy (ložisek) venku? Dolní čep jsem sundal v pořádku, z horního nemůžu sundat ten excentr. Mým snažením je připravit ramena pro zalisování nových čepů na lisu v autoservisu bez těhlic.
Better smoke and fly then drink and drive

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od Šíša »

Lehce nahřát a kvalitní stahovák.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od Herbie »

kdyz to nejde silou, jde to vetsi silou
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od Capario »

V rámci příprav na letní dovolenou jsem ve stavu 40 000 km na tachometru utvořil následující
- Vyměněno všech pět tlumičů (brazilské COFAP)
- Vyměněny všechny 4 čepy a nahrazena celá přední náprava nápravou k provozu způsobilejší
- Vyměněny všechny 4 čepy řízení a převodka řízení (nová z Kuří)
- Instalován nový výfuk - po emailové anabázi obepisování šopovačů po jižních čechách jsem se nakonec rozhodl nastříkat výfuk dvakrát žáruvzdornou vypalovací barvou na kamna
- Instalován systém ukazatelu teploty oleje VDO. Tohle mi dělá obrovskou radost, zatím tam koukám častěji než do radia.
- Vyměněna brzdovka a k tomu příslušící bubnová bižuterie
- Motor celkově seřízen u mistra Herbieho. Za čož mu nesčetněkrát děkuji. Změřeny tlaky ve válcích - v pořadí 1432 - 7,10,9,10), nastaven předstih, vyměněny kladívka, víčko rozdělovače otočeno o 180 st do správné polohy :-)
Dnešní cesta do Prahy 280 km za 600 kč mi udělala radost.

Airsoftové zátiší
Obrázek
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od Capario »

Dne28.7. jsme se s přítelkyní vrátili z devítidenního působení v střední a severní Itálii. Dovolená byla kouzelná. Už jenom tím, že jsme nemuseli nikam spěchat, nikam se hnát, přemýšlet nad tím, kde budem spát a zkrátka užívali jsme si letní pohody, italské pohostinnosti, pizzy,toskánského vína,sýra, pršutu, moře a písku. Brouček najel rovných 2700 km a spotřeboval 206,357 litrů benzínu. To se dostáváme k spotřebě 7,64/100 km, což, když si vemu kolik stoupání v alpách a kilometrů po dálnicích dal, docela ujde.
Den první - Strakonice - Chiemské jezero. Stav km: 41363
Hned po zapojení rozdvojky do autozapalovače, jehož instalace byla jedinou úpravou na cestu pro následné dobíjení gps,ledničky a foťáku prdla 16 A pojistka ještě před vyjetím ze Strakonic. Vyměněna, jede se.
V kempu u jezera se platí prvních 17 euro. Jeli jsme Passau, Pocking, Trostberg po hranicích Německo Rakousko. Večerí příjezd, rozbalení stanu, odhánení mas komárů,spánek,ranní plánování cesty. Rozhodli jsem se jet Insbruck - Brenner ne po dálnici , dále pak od hranic s Itálií - Bolzano, Trento, Lago di Garde po dálnici. Mýtné za Italské dálnice 9,2O e. Cesta z Chiemse do Brenner byla kouzelná, přes vrcholky Alp, GPS vedla i přes málo frekventované silnice nejen podél dálnice. Naproti tomu následovala nudná cesta Brenner Trento 189 km, cestu nám zpříjemnil máváním, troubením a předhánením VW bus Camper, člen belgického vw bus klubu. V pozdějších odpoledních hodinách jsme se ubytovali v kempu kousek za Riva de Garde u Lago di Garde a pozorovali nádherný západ slunka za horami za jezerem, užívali si vůni olivovníků a rozmarýnu. Zaznamenám první netradiční stav auta - zvonící poklice zadního kola, maličkost.
Třetí den jsme jeli podél jezera na jih a obdivovali památky a kulturu v středověké pevnosti Sirmione a Peschera del Garda. Zde jsme strávili půlden a pokračovali dál do Verony. Auto jsme zaparkovali u Veronského vlak. nádraží, poblíž byla směsice pobudů všech národností.
Verona je krásné město - obrovské koloseum, hrad Castigliano,navštívili jsme i Juditin dům a balkon, odkud jí Romeo rozmlouval do duše. Bylo neskutečné horko, ale pro turisty jsou všude po městě připraveny pitítka s čerstvou pitnou studenou vodou.V podvečerních hodinách jsme se vydali dále na jih do Florencie. Přespali jsme na břehu velkého čistého jezera s průzřačnou a teplou vodou, které jsme náhodo našli cestou. GPS ani autoatlas ho neregistrovaly. Využili jsme narvané parkoviště a večerní akci v místním klubu, zašili se stranou a přespali do druhého dne. Ráno po nikom ani památky,sbalili jsme se a vyrazili do Florencie. Tam jsme vyrazili hrdině mimo dálnici. GPS nás vedla 15 km předměstími Florencie. To byl pro mě nejsilnější řidičský zážitek - na silnici o třech pruhách se řítilo až pět řad aut vedle sebe, mezitím skůtristi, chodci a kola všemožně předjíždějící, troubící a neohroženě se vrhající mezi auta. D'om Santa Maria del Fiore - úžasný, nepopsatelný, nevyfotitelný. Prolezli jsme řadu místních památek a po půldni zde stráveném jsme vyrazili dál na jih k trasimenskému jezeru. Tešili jsem se na koupání v něm, ale bahno pod kolena nás od toho odradilo. V průvodci jsme se dočetli, že Hannibal tu porazil Římany, kteří byly ve velké přesile právě léčkou a zapadáním do bahna. Vychutnávali jsme si místní atmosféru specifické krajiny střední Itálie - Umbrie.
5. den - pokračování v dalším článku příště.


Pár foteček.
Chiemsee
Obrázek
V kempu u Chiemsee
Obrázek
U Lago di Garde
Obrázek
Před Brenner
Obrázek
Obrázek
Západ u Lago
Obrázek

Na cestě, někde poblíž Trenta
Obrázek
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od Kůča »

Teda to je pořádnej kus cesty.Musela to bejt pěkná dovolená.
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od Michal »

Hele Capario, a kdy jsi tam byl? Jsme se asi těsně minuli :mrgreen:

jinak jezero je Lago di Garda, ne Garde - do by jsi napadnul v šachách dámu, no i když v Itálii jsi jí mohl napadnout taky :mrgreen: beru zpět :wink:

Pavlínka
la femme fatale...
Příspěvky: 1763
Registrován: 01 bře 2004

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od Pavlínka »

to je nádhera, rozplývám se tu závistí :-) Lago di Garda je moje srdcová záležitost, není ten kemp náhodou v Limone?

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od ovalisimus panornik »

Moc pěkné, takhle to mám rád... u jezera Chiemsee jsme končili cestu z Glokneru s Půleňákem.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od lope »

Pěkná cesta. A přiznám se, že nízkou spotřebu jenom závidím (nemáš na tom nějaký malý kola :twisted: ). Ona ta 13ti stovka asi má něco do sebe.

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od Capario »

5. den - Ráno jsme od Trasimenského jezera vyrazili směr Ancona .Odtud jsme chtěli v následujících dnech pak už jen na sever. Ancona je menší ale o to pěknější přístav.Tuším že Vaha je ted někdy také na dovče, proto jsem všude kolem koukal, jestli ho náhodou neuvidím, jak se naloduje na trajekt do Albánie. Nejjižněji jsme se dostali k poloostrovu Portonovo, kde jsme poprvé smočili kůži v moři. Po pěti dnech, konečně. Lucka se slunila a sbírala kamínky. Já jí sbíral kamínky a občas kouknul na nějakou tu Italku v bikinách. Po pěti dnech, konečně. Po celém pobřeží jsou takticky umístěny kempy u nejvhodnějších míst ke koupání. Rozdělil bych je na dvě kategorie. Ty co mají v názvu Village (vesnice), mají v areálu bazén, kurty, prvotřídní sprchy s teplou vodou a papír na záchodě. Ta druhá kategorie jsou kempy pro většinou italské karavanisty, jež zde tráví víkendy či celé léto a jsou levnější a na vybavení chudší.
6. den jsme měli v plánu celý den strávit na pláži u města Fano. Moře čisťoučké, na pláži směs kamenů a písku.
Vzhledem k tomu že jsme neměli v hledání kempů večer štěstí a naráželi právě na drahé Village kempy první kategorie, označované od 4 hvězdiček výš, rozhodli jsme se přespat víc ve vnitrozemí pod širákem.Abychom to neměli na druhý den k San marinu daleko, vybrali jsme si pohoří Carpegna, přírodní park.
7. den, San Marino. Kdo tam byl, chápe, kdo nebyl, doporučuju. Brouk zvládl tamní serpentýny na jedničku, za to si on a my zasloužil nádherný výhled snad 50 km do okolí. Myslím ,že většina lidí, kteří zapluli do Itálie právě v San marinu byli. Je to jedna z nejhlavnějších turistických destinací na pobřeží Jadranu, vlastním státem ve státě. Mají svou armádu, svou vládu a administrativu. Oba s lehce spálených ksichtem ze včerejška přijíždíme do SM, hned na začátku mě na chvilku rozhodí situace s čepováním benzínu. Pumpa plně automatizovaná, do stojanu s tankovací hadicí a zároven bankomatu jsem hodil 50 E a nabral benzín za 40 E, víc jsem tam nenarval. Marně jsem z bankomatu chtěl 10 zpět. Vyzpovídal jsem místního mopedistu, co s vyjetým lístkem.Prý se mám zítra zastavit, až tam bude pumpař. Dobrý tahák na turisty.
Den 8, probuzení do mokra. Zpráva z česka - "V novinách proběhlo - velká bouře v Itálii, dva mrtví, jak jste na to vy?"Nakupili jsme něco k jídlu a vydali se do Eraclea Mare.Koupání, lenošení, rožnění...Večer ubytování v zatím nejdražším kempu - 26 E na noc i s bazénem :-)
Den 9. Benátky , ráno zatažené, nejdřív jsme byli trochu mrzutí, že nebudou fotky ze sluníčkem, později se to však ukázalo být jako velká výhoda. Nejvíc mě v Benátkách bavilo sledovat ne ty neskutečné technické skvosty, ale bežný život benátčanů - vše dopravováno na lodích - elektronicka, kartony pití, stavební odpad, policie, gondoliéři..no parádní. Za celodenní stání v rozlehlém 4 patrovém parkovišti 21 E, doprava na konec kanálu Grande pro dva lidi místní MHD zvanou vaporetti 7 E. Asi ve tři hodiny jsme vyrazili k domovu. V podvečerních hodinách jsme skončili v městě Cortina v Italských Dolomitech. Kemp zde byl nejluxusnější ze všech dosavadních co se vybaní a vtřícnosti ke klientům týká a nejkrásnější co se okolních výhledů týká - štíty hor a západ slunka...
10. den cesta domů z Cortiny (43494 km) přes vrcholky Dolomit a později Alp bez dálnic. Brouk se podíval až do výšky 1873 mnm. Příjezd v půl 7 večer do Strakonic (44060km)

Tak to byla výprava do Itálie, jako první delší trasu s autem jsem si jí docela užíval a nepřestával mu fandit. Což ale třeba Michal určitě bere jako rutinu :-) Ten kufr nad motorem je plný náhradních dílů "co kdyby náhodou" a dalších věcí, které jsme ani nepotřebovali. Takže brouk jako cestovní vozidlo na dovolenou pro dva lidi, naprosto ideální auto velikostně.

Koloseum ve Veroně
Obrázek
Venezia (Benátky)
Obrázek
Venezia (Benátky)
Obrázek
Cortina Cortina d'Ampezzo, Dolomity
Obrázek

Dolomity
Obrázek

Místní natura :-)
Obrázek

Obrázek

Výhled ze San Marina
Obrázek

Obrázek
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modrej študent 1970

Příspěvek od Capario »

Michal píše:Hele Capario, a kdy jsi tam byl? Jsme se asi těsně minuli :mrgreen:

jinak jezero je Lago di Garda, ne Garde - do by jsi napadnul v šachách dámu, no i když v Itálii jsi jí mohl napadnout taky :mrgreen: beru zpět :wink:

Michale ,od 18.7. do 28.7. Přemýšlel jsem že ti napíšu o nějaký italský kontantky, ale pak jsem se na to vy...čoveče, tam se ani nenapadávaly, tam chodili samy :-)
Ta italština moc hezkej jazyk, jen my trochu přijde že na sebe furt křičí..
Better smoke and fly then drink and drive

Odpovědět