August 1958 California

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2303
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: August 1958 California

Příspěvek od wally »

Kolik to váží? To bude mít pomalu metrák #-o
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: August 1958 California

Příspěvek od venca101 »

HANZO TN píše:...material je 25mm latovka a v zadnej casti som zvolil ocelovu vzperu kt to cele zpevnila, lezi na nej operak a spravil do nej přípravu na pasy...cize ziade diery do karoserie zatial a cele to stoji na povodnych otvoroch od sedacky.
Osobně bych zvolil tenší materiál než 25mm (u mě by vyhrála truhlářská překližka 18mm). Jinak ta zadní ocel. rozpěra s přípravou na pásy je zajímavá myšlenka. To mě zajímá, jak tam ty pásy nakonec uspořádáš. To bych osobně taky zkusil až budu přes zimu vyrábět lavici. Akorát mě u toho hlodá obava, že při případném nárazu se ta lavice utrhne celá i s připoutanejma pasažérama. Jo a ještě bych udělal širší přední desku postele, aby šla od stěny ke stěně, takhle ti tam do těch mezer budou děcka strkat papírky od bonbónů a čokoládiček...
HANZO TN píše:
27 bře 2022
Mám tie panty zle osadené? Alebo je to na p… typ pántov
Myslím, že panty máš správně. mají být směrem z venku lavice. V mojí T3 mám rozkládací lavici z multivanu a ta má plechové bočnice s panty z vnější strany viz fotky.

lavice.jpg
lavice.jpg (131.75 KiB) Zobrazeno 3542 x
lavice2.jpg
lavice2.jpg (180.51 KiB) Zobrazeno 3542 x

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5895
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: August 1958 California

Příspěvek od pulenejksicht »

mam v ponorce origos westfalie postel z US knirace , panty jsou z venku

máš to krásný .. radilama co by vždy vše udělali jinak a lépe se nenech rozhodit .to si časem zvykneš :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: August 1958 California

Příspěvek od venca101 »

Miloši a když otevřeš postel, máš bočnice na kterejch jsou přišroubovaný panty plechový nebo dřevěný/ překližkový?

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5895
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: August 1958 California

Příspěvek od pulenejksicht »

venca101 píše:
28 bře 2022
Miloši a když otevřeš postel, máš bočnice na kterejch jsou přišroubovaný panty plechový nebo dřevěný/ překližkový?
postel je origo od Westfalie z US kňoura kdysi vykostěná .. na fotce je blbě vidět mechanika zvenku v patince a "dřevěný " bočnice

není tam žádný plech , to byla ještě doba překližková ..doba plechová přišla až po vymření t2 dinosaurů asi :wink:
Přílohy
postel.jpeg
jdeme frflat na flat ...

HANZO TN
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2018

Re: August 1958 California

Příspěvek od HANZO TN »

Dakujem Vam za tipy, sluboval som si ze uz ju prerabat nebudem, oddychol som od toho pol dna a nedalo mi to. Ja som isiel rozmerovo podla jednoho návodu na Sambe a tam to malo to hovado rovnako ako som spravil aj ja. Cize sedák po rozlozeni nesiel hore ale stale sedel na prednom cele. Tym padom musela byt lavica vo vyske zadneho plechu nad motorom. Uz asi viem kde je chyba, dnes som spravil upravy a uvidím zajtra ked poskladam...vyska cela by mala byt uz cca 33 cm ako ma westfalia a nie 45 ako som mal ja...

- Venca cela postel je uchytena na 4xM10 skrutkach o podlahu - na povodnych dierach kde sa osadza sedacka...stabilita je vyborna, ale pri velkom naraze s T1 ti asi nepomůže nic :/, je pravda ze ak ju chytis este o zadnych plech, tak je vacsia istota, ale vyzera to stabilne dost.

- Wali praveze latovka je lahky material, mozno to hodim ked nezabudnem len tak na vahu:),,, sablonu som mal z drevotriesky a to bol masaker rozdiel co sa tyka vahy a to bola len 18mm

HANZO TN
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2018

Re: August 1958 California

Příspěvek od HANZO TN »

Tentokrat sa radsej budem pytat po predu :) ....ak mate nejake tipy na matrace, alebo aky použit material na postel, prosím napiste....niekto dava len molitan, ale myslim ze vhodnejsie by bolo origos matrac na mieru ...mam info ze Liberec niekde...?

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6128
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: August 1958 California

Příspěvek od Samba »

https://www.molitany.com/?utm_source=go ... gLQfvD_BwE
esli mas doma princeznu na hrasku, bude to boj..

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 796
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Re: August 1958 California

Příspěvek od hugo »

HANZO TN píše:
28 bře 2022
Tentokrat sa radsej budem pytat po predu :) ....ak mate nejake tipy na matrace, alebo aky použit material na postel, prosím napiste....niekto dava len molitan, ale myslim ze vhodnejsie by bolo origos matrac na mieru ...mam info ze Liberec niekde...?
Hledas - li kvalitní matraci, udělá ti člověk na míru - najdeš na Facebooku - jmeno: Karel Podracký. Šikovný, umí a udělá co si řekneš :)

HANZO TN
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2018

Re: August 1958 California

Příspěvek od HANZO TN »

Ahojte, lavica je ako ma byt a pri sedeni nesedis ako valibuk s celom na streche...inak ked pozeram foto, tak vacsina USA navodou to tak maju spravene...takze musim podakovat za usmernenie od bratov z CR :)

Chcel by som este skusenych panornikov poprosit o radu ', resp vysvetlenie z certifikatu, pise sa tam:

80 / Grey leatherette - pochopil som ze siva kozenka, ale ak by mal niekto foto v akom odtieni a Hlavné ako mohli vyzerat,,,kvoli presivaniu som zvedavy..nieco som nasiel aj nete, ale vacsinou su to samba a deluxe modely..
M175 ram protection - ?? vobec netusim
M090 laminated windscreen glass ? pochopil som laminatove predne skla,,,ale preco????
M024 side mounted flashing lights sealed - beam heallamps, reversing lamps...tu som pochopil ze zapecatene predne svetlomety bez možnosti výměny ziarovky....ale ???


Dakujem

par foto este z rozrobeneho stadia lavica
Přílohy
IMG_1205.jpg
IMG_1203.jpg
IMG_1204.jpg
IMG_1202.jpg

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5895
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: August 1958 California

Příspěvek od pulenejksicht »

hele k tomuhle to tady nikdo z hlavy nevi
treba M175 by meli byt pridavny US ramy -my tomu rikame susakyu na rucninky
nad narazniky ale to se davalo az pozdeji .teda ty tam mas prolis narazniky

je to divny protoze M175 by proste melo znamenat buper overrides coz je ale az od 59 se zmenou narazniku z prolisu na

ty masivnejsi
M175.jpg
M175.jpg (63.78 KiB) Zobrazeno 2600 x
M090 - ano nektery US vozy meli na prednich sklech folii asi kvuli bezpecnosti aby se proste sklo nerozsypalo pri narazu ridici do klina
v US obecne cpalo VW dost kokotinek navic driv nez v evrope kvuli bepecnosti nebo nikdy

spis nez google pouzij search na Sambe v sekci split bus
https://www.thesamba.com/vw/forum/viewforum.php?f=4


80 / Grey leatherette - pochopil som ze siva kozenka, ale ak by mal niekto foto v akom odtieni a Hlavné ako mohli vyzerat,,,kvoli presivaniu som zvedavy..nieco som nasiel aj nete, ale vacsinou su to samba a deluxe modely..
M175 ram protection - ?? vobec netusim
M090 laminated windscreen glass ? pochopil som laminatove predne skla,,,ale preco????
M024 side mounted flashing lights sealed - beam heallamps, reversing lamps...tu som pochopil ze zapecatene predne svetlomety bez možnosti výměny ziarovky....ale ???
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19868
Registrován: 02 led 2003

Re: August 1958 California

Příspěvek od Pětišroub »

laminated windscreen neznamená nic jiného než klasicky lepené sklo.
sealed beam jsou americké vložky reflektorů kde je žárovka součástí paraboly, velká móda v US již od 40. let
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: August 1958 California

Příspěvek od udeeska »

.... M175 povinnost lepší protekce nárazníků nařízení od DOT (Department Of Transportation), takže vrchní výztuhy předních a zadních nárazníků pro US a Kanadu.
....M090 přední skla lepené na laminátovou fólii ze dvou stran pro případ nehody, že by se sklo neroztristilo a střepy nezasáhly posádku. Bohužel moje po letech začali být mléčné od rohů, sháněl jsem nové a našel v Kanadě kus za $200,tak jsi nechal vyříznout bezpečnostní kalené co se rozsypou na kuličky za $40 kus.
M024 sealed beam ,asi utěsněná parabola v jednom kuse bych řekl,je opět DOT bezpečnostní prvek a nikoliv módní doplněk. Dnes se dělají v H4, cena kolem $9 v každé Mototechně. Velikostně jsou shodné i na brouka,T2 Mustang a pod.
Přílohy
IMG_20220405_192627.jpg
IMG_20220405_192634.jpg
IMG_20220405_192528.jpg
IMG_20220405_193002.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: August 1958 California

Příspěvek od Vendelin »

venca101 píše:
28 bře 2022
HANZO TN píše:...material je 25mm latovka a v zadnej casti som zvolil ocelovu vzperu kt to cele zpevnila, lezi na nej operak a spravil do nej přípravu na pasy...cize ziade diery do karoserie zatial a cele to stoji na povodnych otvoroch od sedacky.
Osobně bych zvolil tenší materiál než 25mm (u mě by vyhrála truhlářská překližka 18mm). Jinak ta zadní ocel. rozpěra s přípravou na pásy je zajímavá myšlenka. To mě zajímá, jak tam ty pásy nakonec uspořádáš. To bych osobně taky zkusil až budu přes zimu vyrábět lavici. Akorát mě u toho hlodá obava, že při případném nárazu se ta lavice utrhne celá i s připoutanejma pasažérama. Jo a ještě bych udělal širší přední desku postele, aby šla od stěny ke stěně, takhle ti tam do těch mezer budou děcka strkat papírky od bonbónů a čokoládiček...
HANZO TN píše:
27 bře 2022
Mám tie panty zle osadené? Alebo je to na p… typ pántov
Myslím, že panty máš správně. mají být směrem z venku lavice. V mojí T3 mám rozkládací lavici z multivanu a ta má plechové bočnice s panty z vnější strany viz fotky.

My jsme u Vendelína zvolili kvůli hmotnosti kostru z latí a výplň 10 mm překližka. Jezdím, spím (a kdysi jsem šukával) na tom 20 let a žádný defekt. Ocelovou pásovinu na úchyty bederních pásů (sedačky a děti) jsem našrouboval a dovařil přímo do podběhů kol uvnitř lavice. Na lavici je nejcenější ten prostor, který se dá zajebat spoustou předmětů, takže jednou za čas je třeba vše vyházet a přetřídit :)

lavice.jpg


lavice2.jpg

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15201
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: August 1958 California

Příspěvek od Sam »

Posílám slíbené foto klíče. Klíč matra je na typ3, na 30ps je moc velký, vyložení by mělo být odhadem tak poloviční. Na staré motory 25 a 30ps se mi osvědčily std fajfkové klíče, každý je má doma.
Akčni rádius cca 30 stupňů bez zakrácení, když bude kratší, tak i více.
E6FF6B17-4AB5-4DB1-96CC-17AF0269C0CB.jpeg
nanoře matra na typ3, dole fajfkový klíč
1C73A30A-BE8B-42CA-95A4-146FC0EE589D.jpeg
932D5CD2-A5AB-4F99-A94F-1A462BDB6AA5.jpeg
IMG_2480.JPG
Na industrie co mám v kuchyni je místa o něco méně, krom betlému tam vadí hlavně magneto. Zde by se vyplatilo klíč o 10cm zkrátit.
VW158.jpg
A zde dobový prospekt na klíč na 25 a 30PS motory. 14 očko je pro šrouby co drží kabrurátor na sání, 10 očko pak na šrouby víčka plovákové komory. Až se budu jednou nudit, tak říznu a svařím dvě fajfky a udělám si repliku. Snad jsem vyčerpal téma a ne čtenáře.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: August 1958 California

Příspěvek od gandy »

Slintám a smekám =D> . Moc pěkný!

Koukám, že přibývá nábytek, asi se bude cestovat...s tím časem přijde snižování váhy (ta překližka je opravdu hodně naddimenzovaná) nebo přidání pár desítek koní navíc.. Jo někteří harcovníci tu tlachají, ale ve finále zjistíš, že mají vlastně pravdu. Taky jsem se chvíli ploužil s westkou šestnáctkou a pak to vzdal :lol: .
Já mám ale poskládanou, obyč tédvojku. Tady je to úplně jiný příběh. Přidáváš lavici, dobová krorektnost asi není prim projektu? Jsem zvědavý a moc se těším, kam se to bude ubírat =D>

Držím palce a vítr v zádech! - ten se bude hodit :)
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

HANZO TN
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2018

Re: August 1958 California

Příspěvek od HANZO TN »

Ďakujem Sam za info a že si nezabudol. keďže korzovanim na burze v HO22 sme nenašli origos, tak vyrobím aby dobre bolo:)

Odkaz pre Gandyho s posteľou som max spokojný - rovnako ani váha nie je problém a veľký rozdiel medzi preklizkou a preglejkou vlastne ani nie je. posielam finálne foto pre tých čo nevideli na živo.
Dobová korektnosť je priorita, ale užiť si spanie v ponorke s deťmi je najviac- myslím so svojimi:),,,,pri osadzani postele som nikde nevŕtal, nezvaral žiadne úchyty, všetko je povodne ako ma byt. Motor 30ka bez úprav a 15ky diagonalky. Rezervu som nechal pôvodnú z roku 58, aby som chytil stranu aj Samovi pri druznych debatách :)). Na ponorkách môžeš okukat:) do vtedy dorobím aj predné čelo postele ako mám ostatné panely.
Žiadny iný nábytok nerobím, pretože tu ani nebol.
Přílohy
D67BE2E6-A842-4E40-9766-34841AD23655.jpeg
69A6C677-9DA0-4ABF-A596-6CEB4D296601.jpeg
59B3BEFB-BFA4-437B-AAF4-ACF0C64D28A2.jpeg
8BB22667-EFA9-4F50-8A8A-BF6BA55C0575.jpeg
95AFD0E3-2B64-4BA9-9DEA-E5A8D11F6A21.jpeg
4007FC08-F711-47B4-9A23-6DF70399BD1E.jpeg
2CB60E12-DBBB-4F4D-AE4C-D8B1B2ED1965.jpeg

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: August 1958 California

Příspěvek od lišák »

Sam píše:
02 črc 2022
Na staré motory 25 a 30ps se mi osvědčily std fajfkové klíče, každý je má doma.
Akčni rádius cca 30 stupňů bez zakrácení, když bude kratší, tak i více.
Snad jsem vyčerpal téma a ne čtenáře.
Víc než fajfka mě na karbec vyhovuje klíč zárohák.
P6217625.JPG
P6217625.JPG (196.12 KiB) Zobrazeno 1882 x
P6217623.JPG
P6217623.JPG (179.8 KiB) Zobrazeno 1882 x
Každý celek se skládá z detailů.

HANZO TN
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2018

Re: August 1958 California

Příspěvek od HANZO TN »

Chlapi potreboval by som poradiť či ma niekto skúsenosť a rozoberal predné svetlo na jednicke. Prestali svietiť stretávacie, ale len na jednom kuse. Parkovacka svieti.

Mám info že svetlo vo verzii USA (môj prípad) nejde rozobrať a menilo sa kus za kus. Druha vec ak by som sa do toho aj dostal, tak rátam že žiarovka bude mať inú päticu.

Ďakujem za info

Lisak kluc zahorak na karbec je paráda. Ďakujem za tip:)

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5895
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: August 1958 California

Příspěvek od pulenejksicht »

sundej a to aukaž nám to ..kdo tady má ponorku z USa s origo celo lampama a kdo ví co tam máš ?
jdeme frflat na flat ...

Odpovědět