Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Curious »

Ano, dobré rady si vážím a děkuji za ni. Nicméně opravu provedu podle svých možností. Další věc je že toto auto má najeto necelých 50 tis. km a otvor je vykloktaný..? Znamená to že výrobce to moc dobře nenavrhl. Zkusim to celé trochu vylepšit. Pokud se to nepovede tak koupím jiný OK díl. Dyt o nic nejde. Tomáš Samba to jistí (a určitě se těší až to rozbiju) :)

Myslím že není třeba se kvůli takové maličkosti zlobit a dávat se na blacklisty.
Ale pokud se někdo i přesto chce zlobit tak s tím nic nenadělám.

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Curious »

20220125_182051.jpg

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Curious »

20220125_181807.jpg

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Curious »

Dnes dorazil certifikat z VW. Vše sedí, číslo motoru, barva a VIN.

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Curious »

20220125_190220.jpg

Vladik23
Příspěvky: 195
Registrován: 14 říj 2010
Bydliště: Borek
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Vladik23 »

Curious píše:
25 led 2022
Ano, dobré rady si vážím a děkuji za ni. Nicméně opravu provedu podle svých možností. Další věc je že toto auto má najeto necelých 50 tis. km a otvor je vykloktaný..? Znamená to že výrobce to moc dobře nenavrhl. Zkusim to celé trochu vylepšit. Pokud se to nepovede tak koupím jiný OK díl. Dyt o nic nejde. Tomáš Samba to jistí (a určitě se těší až to rozbiju) :)

Myslím že není třeba se kvůli takové maličkosti zlobit a dávat se na blacklisty.
Ale pokud se někdo i přesto chce zlobit tak s tím nic nenadělám.
Při vší uctě,podle toho, jak se ptáš, tak ty nemáš znalosti na to, aby jsi mohl díl "vylepšit". Pokud by jsi si vážil dobré rady, tak to uděláš (necháš udělat) podle toho co ti poradil Sam. To je totiž jediný správný postup který ten díl opraví. Ale ty ne, ty máš svůj rozum, z toho usuzuji že vlastně ani o radu nestojíš.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od udeeska »

.... nějak se nám tu vytrácí respekt, nerozumíš asi moc legraci a ztrácíš nervy.
Možná by jsi měl nejdříve trochu pročíst některé příspěvky, že by jsi pochopil jak se třeba co opravuje a v druhé řadě že by jsi pochopil jak zdejší komunita funguje.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Suky »

udeeska píše:
26 led 2022
.... nějak se nám tu vytrácí respekt, nerozumíš asi moc legraci a ztrácíš nervy.
Možná by jsi měl nejdříve trochu pročíst některé příspěvky, že by jsi pochopil jak se třeba co opravuje a v druhé řadě že by jsi pochopil jak zdejší komunita funguje.
Uz včera jsem k tomu chtěl něco napsat,ale říkám si on to udělá někdo jinej neplet se do toho.....
Navíc Sama takhle ,,odstavit,, kterej všem poradí a je to opravdu fachman..........
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Curious »

Vladíku...uvidíme..uvidíme.

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Curious »

udeeska, suky: Pokud někdo má pitomou poznámku tak si ji líbit nenechám a je mi úplně jedno kdo to je. Myslím že respektu vyjadřují dost a chovám se slušně. Pokud má admin jiný názor ať mě klidně smaže i celým vláknem.

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 297
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od mhepp »

Curious píše:
26 led 2022
udeeska, suky: Pokud někdo má pitomou poznámku tak si ji líbit nenechám a je mi úplně jedno kdo to je. Myslím že respektu vyjadřují dost a chovám se slušně. Pokud má admin jiný názor ať mě klidně smaže i celým vláknem.
No, upřímně řečeno, respektu moc neprokazuješ a každá výtka Tě jen uráží. Jak je vidět i z této reakce.

Pokud máš potřebu se pohádat či ventilovat své frustrace, dělej to, prosím, někde jinde. Toto fórum je tvořeno lidmi, kteří auta mají jako koníček a chtějí sdílet radost ze svých aut, své práce na nich atd. A nemají potřebu se hádat kvůli slušnému chování. Nezapomeň, že odpovědi zde dostáváš, protože Ti někdo CHCE odpovědět, ne protože musí, nebo snad protože na to máš přece Právo. Jsi zde host, tak respektuj pravidla zde nastavená a chovej se slušně.
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Curious »

mhepp:
Za každou použitelnou radu vždy dotyčnému poděkuji, pročti si celé vlákno nebo všechny moje příspěvky a uvidíš.. Já se ke každému chovám jako k sobě rovnému a to samé očekávám od ostatních, i kdyby to byl třeba prezident republiky.
A pokud na tomto fóru platí pravidlo, že starší členové mají právo na oplátku za to že poradí buzerovat nebo se posmívat novějším členům, tak to je pro mě nepřijatelné. Pokud někdo má s uvedeným problém ať semnou nekomunikuje.
Myslím si se že jsem se vyjádřil dostatečně jasně a pokud někdo další má potřebu ještě diskutovat o mém chování napište mi do SZ, nechci to řešit na tomto vláknu. Jestli jsem nějakým způsobem překročil pravidla, psaná nebo nepsaná, tak ať mě admin vymaže.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Herbie »

Az budu mit cas a chut, tak to tady promazu
Drzte se techniky
Dekuji
... a vůbec !

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Curious »

Tak mám konečně hotovo. Trvalo to déle, měl jsem dost jiné práce a čekal jsem na soustruh. Opravil jsem to tak jak jsem zamýšlel, uložení jsem vylepšil protože řešení které vymysleli v VW se mi nezdá dost robustní.
Takže, osu rotoru jsem na soustruhu "stenčil" tak aby se vešla do klužného lošiska s vnitřním teflonovým povrchem (nemusí se mazat). Osa rotoru je tenčí než lžisko o 0,05mm (trocha vůle).

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Curious »

1.jpg

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Curious »

3.jpg

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Curious »

Při té příležitosti jsem srovnal i komutátor.

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Curious »

4.jpg

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Curious »

Otvor pro osu jsem zvětšil. Celková vůle i s ložiskem je cca 0,5mm. Vše jsem složil, promazal a namontoval do auta. Funguje naprosto bezvadně.

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Zvědavý (Curious) bus Kanada 8/75

Příspěvek od Curious »

5.jpg

Odpovědět