Deserter z Podbezdězí

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
mek 40
Příspěvky: 94
Registrován: 06 zář 2018
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od mek 40 »

koukam krasna cista prace . =D>

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

To, čím jsem se pak zabýval, byl karburator. V předstihu jsem pořídil jeden na náhradní díly, abych měl z čeho brát, i když repa sadou jsem byl již vybaven. Ale vzhledem ke zmínkám o kvalitách obdobných sad, jsem si jeden Solex 30 nechal od pána Sambamamba zaslat 🙂

Ačkoliv jsem předstih stěloval ručně (bez stroboskopu) a později i za běhu motoru poslechem, nevěřil jsem tomu, že bych byl s nastavením úplně mimo. Motor naskočil na otočku, běžel pravidelně, ale nechtěl do otáček. Nebo možná i chtěl, ale nešlo mu to, začal chrchlat a až po značné chvíli, sešlápnutí pedálu akceptoval. Na PICT-2 není moc co štelovat a proto byla v hledáčku akcelerační pumpa a její injektor. Bylo to něčím přicpané a posun k lepšímu byl znatelný, ale ne dostačující. A kontroloval jsem i kuličku v kanálu 😉

Jako možnost jsem rozebral a ultrazvukem nechal vyčistit záložní karbec. Vyměnil membrány, zvláštně dlouhej injektor akcelerační pumpy, nefunkční ventil volnoběhu a zkusil ho namontovat. Trysky byly v obou stejné a přesto motor běžel jinak. Jiný zvuk, menší spotřeba (v tom 5l kanďáku je to celkem viditelný) a hlavně už to šlo za plynem. Podotýkám, že vůle na hřídelce klapky byla u obou podobná.

A souběžně s mým laškováním s karburatory se už pracovalo na laku...
Přílohy
20210224_163805.jpg
20210305_161311.jpg
IMG-20210310-WA0002.jpg
IMG-20210310-WA0000.jpg

Lukes
Příspěvky: 78
Registrován: 13 říj 2020
Bydliště: Skalica/Slovensko

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Lukes »

Ja sa teším ako to bude vyzerať vo finále. Lebo už teraz je to veľmi príťažlivá vec =P~

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1028
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od liba »

Gratulace moc pěkná tady moc nevídaná buggy děláš to moc pěkně =D>

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Teď už v podstatě budu dávat příspěvky podle aktuálního dění. Kára je doma a tak se připravuji na její usazení.

Upravil jsem ještě torzní tyče na zadní nápravě. Za prvé abych auto krapet zvedl a abych dostal kola v odlehčeném stavu (bez káry, bez rámu, bez posádky) z mírného A do mírného V. Celkově to bude ku prospěchu sklonu světel, kdy původně zářily lehce k nebi.

Když jsme u těch světel, nemáte někdo tip, co bych mohl použít, nebo kde sehnat sdružený světlo (blinkr a obrys) v rozměrech cca 130x60mm?

Původní sice mám, ale jsou lehce poprasknané a oranžová už není oranžová a zatím jsem nenarazil na nic co by se mi tam vyloženě líbilo...
Přílohy
20210306_161650.jpg
20210318_080504.jpg
20210318_080551.jpg

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1606
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od BUTCH bus »

No krásná práce, klobouk dolů!
OndraS

Uživatelský avatar
pavel cz
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 326
Registrován: 20 črc 2017
Bydliště: Holomóc

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od pavel cz »

Dal jsi kulatá dozadu tak dej i dopředu
MGA
Přílohy
stažený soubor (2).jpg

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Dobrá připomínka. Taky jsem po kulatých pátral, ale nenašel jsem žádná odpovídajících rozměrů.

Další věcí je, že ve spoileru/nárazníku jsou obdélníkové plochy pro tyhle světla. Takže tohle téma zatím nemám úplně vyřešené...

Mimochodem, co jste kdo používali pro vyrovnání plochy mezi podvozkem a laminátovou karosérií?

Jezevec
Příspěvky: 235
Registrován: 25 srp 2018
Bydliště: Beroun

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jezevec »

Ja jsem u své buggy jako dilataci použil gumy co se používají v posilovnach jako podlahová krytina cca 1,5 cm silná. Kdyby jsi měl zájem ještě ji mam muzu ti ji poslat.

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Já mám roli 3mm tech. gumy a mám trosku obavy, že to není úplně poddajný materiál. Ale asi to zkusím a případně někde uberu a někde přidám, budeli třeba.

Něco o větší tloušťce by mi zvedlo káru o tolik, že už by mi nepasovali díry na přední rám. Takže 1,5 cm je moc, ale díky...

Jezevec
Příspěvky: 235
Registrován: 25 srp 2018
Bydliště: Beroun

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jezevec »

Hele tak jsem to vyfotil. Kdyby náhodou jsi to chtěl.
Přílohy
20210319_133902.jpg
20210319_133849.jpg

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od boldor »

Vendelin píše:
17 bře 2021
...
Zajímavé, že to všichni tahají ze Švédska. Já tam žádnou nepotkal. A můj brácha dokonce dotáhnul ze Švédska Minora a Velorex.
...
Myslím, že jich tam maj víc jak Brouků a za zlomek cen nastavených u nás.


Tahle bude pěkná.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Jezevec píše:
19 bře 2021
Hele tak jsem to vyfotil. Kdyby náhodou jsi to chtěl.
Znám tenhle materiál. Kdybych neřešil výšku usazení káry, tak by to použit šlo.

Já jsem nakonec sehnal dvojité duté D těsnění, 30mm široké a 10mm vysoké. Dá se stlačit až na cca 1mm. Takže mám usazeno 🙂 sedí dobře.
Přílohy
20210319_153552.jpg
20210319_175057.jpg

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

boldor píše:
19 bře 2021
Vendelin píše:
17 bře 2021
...
Zajímavé, že to všichni tahají ze Švédska. Já tam žádnou nepotkal. A můj brácha dokonce dotáhnul ze Švédska Minora a Velorex.
...
Myslím, že jich tam maj víc jak Brouků a za zlomek cen nastavených u nás.


Tahle bude pěkná.
K tomuhle dodám snad jen to, že jsem dostal tip na pána, který už dost bugyn dovezl. Tak jsem ho zkusil, jestli by dovedl sehnat i takovouhle. A co myslíte, dovedl 😀 trošku si postěžoval, že už je to ve Švédsku celkem přebraný a i když dá zálohu, tak se stane, že mu ji nepodrží z důvodu vyšší nabídky kolegů např. z DE. Ale v tomhle případě to dopadlo v můj prospěch. Takže kdo si umí dát 5 a 5 dohromady, tak ví ze kterého Ústí vítr vane...

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Teď sice není moc co ukazovat, drátování mi trvá jak psovi pastva, ale snad to spěje k finále. Taky se mi povedlo nasadit nový zadní rám a pár dalších drobností.

Pro ty co byli zvědaví na zadní světla tu mám ukázku 🙂
Přílohy
20210327_143112.jpg

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od čáryfuk »

Jezevec píše:
19 bře 2021
Hele tak jsem to vyfotil. Kdyby náhodou jsi to chtěl.
Ahoj máš jenom tento zbytek ?

Uživatelský avatar
APAL L
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2017
Bydliště: Brno

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od APAL L »

Pěkná práce ,bude to pěkná buggy. Rám jsi dělal, nebo koupený a upravený?

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

APAL L píše:
28 bře 2021
Pěkná práce ,bude to pěkná buggy. Rám jsi dělal, nebo koupený a upravený?
Rám jsem měl původní z ocelových trubek. Chtěl jsem ho nechat pochromovat, ale všude mi odpověděli, že tak velkej lavor tu v ČR není. Takže po průzkumu a dotazech na možnosti stříkaného chromu a lakování, jsem si podle původního nechal udělat nový z nerezu.

Uživatelský avatar
APAL L
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2017
Bydliště: Brno

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od APAL L »

Myslím, že to byla dobrá volba a možná ani o moc dražší než chromování. Pokud uznáš, můžeš se podělit o cenu rámu a jaký průměr trubky.

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Jak jsem už napsal, chromování mi nikdo nechtěl kvůli rozměrům udělat a odhad ceny v zahraničí byl na cca 25 tyček, kde není zahrnuta přeprava a starosti s komunikací do zahraničí.

Na výrobu z nerezu jsem oslovil několik firem z okolí, kde jsem mel i nabídku na vyleštěný rám (do zrcadla) cca za 18K, ale nakonec to jsem to nechal jen v broušeném povrchu (odhad P320 - dělali to scotchbritem) a vyšlo mě to na necelých 10K. Průměr trubek je 42,4 mm hl. rám + 38 mm zadní vzpěry, použitý materiál 17 240 nebo kdo čte ty novodobé normy, tak 1.4301.

Odpovědět