Deserter z Podbezdězí

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
APAL L
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2017
Bydliště: Brno

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od APAL L »

Pěkný rám, pěkná cena, co víc si přát. Když jsem poptaval chromování , tak odhadovaná cena byla taky cca 22t. Úplný nesmysl.....

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od yahoďák »

zopakuju co už zaznělo:
Deserter je ojedinělá a krásná buggy, černá barva je totéž a líbí s emi pečlivý přístup.

Mám nápad s těma předníma blinkrama/pozičkama... rozměrově ok, dostupné, ale neukamenujte mě, je to prznění rasy:
Lada Niva :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

yahoďák píše:
07 dub 2021
zopakuju co už zaznělo:
Deserter je ojedinělá a krásná buggy, černá barva je totéž a líbí s emi pečlivý přístup.

Mám nápad s těma předníma blinkrama/pozičkama... rozměrově ok, dostupné, ale neukamenujte mě, je to prznění rasy:
Lada Niva :)
Ono s tím laminátem je to kolikrát věc kompromisu. Lícování kapoty a sloupků čelního skla bylo něco čeho jsem se obával už při rozebírání a i když se člověk snaží sebevíc, tak jsou věci, které nejsou v jeho možnostech. Nicméně ne vše je vidět a ne každý o tom ví 🙂

Ano i Ladu Nivu už jsem měl v hledáčku. Ale i tahle legenda má lampy velké (stále doufám, že najdu nějaké, které se vlezou na plochu pro ně určenou - která, aby to nebylo tak snadné, je na každé straně jinak velká, max 130x60mm). A jestli jsem dobře koukal, tak montáž vyžaduje díry pro zadní část světla. Každopádně je fajn, že nápady máme obdobné 👍

A tuhle pár fotonů jak k tématu blinkr/pozička, tak celkový posun.

PS: očista a leštění ještě nebylo na pořadu dne...
Přílohy
20210408_094750.jpg
20210407_202431.jpg
20210407_202415.jpg

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

A chci se zeptat, není ve zdejším osazenstvu někdo, kdo by znal pána z němec, který taky vlastní/vlastnil Desertera, viz odkaz na youtube níže?

Měl sraz s někým z naší republiky v okolí Nymburka. Video čas 1:19...

https://youtu.be/CsKlD8SWtFY

Uživatelský avatar
mek 40
Příspěvky: 94
Registrován: 06 zář 2018
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od mek 40 »

snad neni moc moderni a budese hodit, https://www.bvm.cz/smerove-obrysove-sve ... ajor-prave

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

mek 40 píše:
08 dub 2021
snad neni moc moderni a budese hodit, https://www.bvm.cz/smerove-obrysove-sve ... ajor-prave
Taky o nich vím 🙂 leč každý z naší dědiny by poznal co jsou zač a jsou to hrozný hrnce. Každopádně oceňuju snahu pomoct 😉
Naposledy upravil(a) Jirka_J dne 08 dub 2021, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mek 40
Příspěvky: 94
Registrován: 06 zář 2018
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od mek 40 »


Jezevec
Příspěvky: 235
Registrován: 25 srp 2018
Bydliště: Beroun

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jezevec »

Hele ty to máš na bílých SPZ ?

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od lubos »

Jirka_J píše:
08 dub 2021
A chci se zeptat, není ve zdejším osazenstvu někdo, kdo by znal pána z němec, který taky vlastní/vlastnil Desertera, viz odkaz na youtube níže?

Měl sraz s někým z naší republiky v okolí Nymburka. Video čas 1:19...

https://youtu.be/CsKlD8SWtFY
čas 1:05, máš to tam i s adresou...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Herbie »

jojo, známé tváře jsou tam na fotkách v tom videu

nebudu jmenovat, ale stačí když se mezi broukaři řekne "žlutý Colani" :)

a další materál k vidění je zde
https://vwbuggycom.rajce.idnes.cz/VW_BU ... LIN_BRODEK
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Herbie píše:
08 dub 2021
jojo, známé tváře jsou tam na fotkách v tom videu

nebudu jmenovat, ale stačí když se mezi broukaři řekne "žlutý Colani" :)

a další materál k vidění je zde
https://vwbuggycom.rajce.idnes.cz/VW_BU ... LIN_BRODEK
V pořádku! Díky za odkaz, je tam spousta kvalitního materiálu 🙂👍

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Jezevec píše:
08 dub 2021
Hele ty to máš na bílých SPZ ?
Hele mám. Byl to ale ukrutnej boj s papírovýma úředníkama, kterým je za těžko dělat svou práci a cokoliv nestandardního nechtějí řešit, či člověka rovnou pošlou k šípku. Dokonce mě označili za podvodníka, který na ně něco zkouší. Ačkoliv jsem šel na úřad s čistým svědomím, že mám technikou, dovozové papíry a další potřebné náležitosti, tvrdě jsem narazil... Možná to bude tím, že tam měli kdysi celkem proflaklou aféru s přihlašováním ne zcela legálně nabytých aut. Ale když jsou někde dveře zavřené, jinde mohou být otevřené 🙂 a po nejakých průtazích se zadařilo.

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od eLzyx »

Jirka_J píše:
09 dub 2021
yl to ale ukrutnej boj s papírovýma úředníkama, kterým je za těžko dělat svou práci a cokoliv nestandardního nechtějí řešit, či člověka rovnou pošlou k šípku.
jak to není Oktávka, Passat, nebo i30, tak je to problém vždycky. Zrovna řeším přihlášení 5+2 místného osobáku (dvojsitz pro děcka v kufru). Ani STK s tím nemá problém, ale úředník ano.

Každopádně =D> žes to nevzdal a je to na bílých. A hlavně - parádní renovace. Ne všechny VW Buggy sem i líbí, ale u Desertera jsem začal cíleně prolézat evropskou inzerci. Ani nevím proč, když nemám místo v garážích :lol:
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
ALU
Příspěvky: 64
Registrován: 24 čer 2015
Bydliště: Praha

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od ALU »

Jirka_J píše:
08 dub 2021
A chci se zeptat, není ve zdejším osazenstvu někdo, kdo by znal pána z němec, který taky vlastní/vlastnil Desertera, viz odkaz na youtube níže?

Měl sraz s někým z naší republiky v okolí Nymburka. Video čas 1:19...

https://youtu.be/CsKlD8SWtFY
Majitel z dob videa bohužel již brázdí jiné silnice, tam nahoře...
Nicméně, auto stále vlasní jeho syn, a kdo a kde to dával dohromady, je zdejšímu osazenstvu taky asi jasné. Co konkrétně bys potřeboval?

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

ALU píše:
10 dub 2021

Majitel z dob videa bohužel již brázdí jiné silnice, tam nahoře...
Nicméně, auto stále vlasní jeho syn, a kdo a kde to dával dohromady, je zdejšímu osazenstvu taky asi jasné. Co konkrétně bys potřeboval?
To je mi líto.

Už jsem něco odpozoroval jak z videa, tak z alba na rajceti co sem hodil Herbie. Šlo mi o lištu/profil nad čelním sklem, který by mohl posloužit pro uchycení plátěné střechy a zároveň by fixoval sloupky skla i na horním okraji. Uvažuju z čeho to udělat, protože sklo je prohnuté a zároveň je z vrchu oblé. A tip či rada jak se s tím popasovat by mi pravděpodobně dovedl ušetřit spoustu času a možná i slepých uliček...

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Každopádně dnes jsem neodolal a i když mám ještě pár drobností na doladění, vyrazil jsem na první vyjížďku. Jen pár desítek kilometrů okolo komína, ale stalo to za to!
20210410_174127.jpg

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od udeeska »

Na ulici to hned vypadá jinak. Líbí se mi na tom ten "agresivní" vzhled, jako, že na Buggy nejsem,tak tahle by mi na zahradě slušela =D>
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
ALU
Příspěvky: 64
Registrován: 24 čer 2015
Bydliště: Praha

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od ALU »

Jirka_J píše:
10 dub 2021
ALU píše:
10 dub 2021

Majitel z dob videa bohužel již brázdí jiné silnice, tam nahoře...
Nicméně, auto stále vlasní jeho syn, a kdo a kde to dával dohromady, je zdejšímu osazenstvu taky asi jasné. Co konkrétně bys potřeboval?
To je mi líto.

Už jsem něco odpozoroval jak z videa, tak z alba na rajceti co sem hodil Herbie. Šlo mi o lištu/profil nad čelním sklem, který by mohl posloužit pro uchycení plátěné střechy a zároveň by fixoval sloupky skla i na horním okraji. Uvažuju z čeho to udělat, protože sklo je prohnuté a zároveň je z vrchu oblé. A tip či rada jak se s tím popasovat by mi pravděpodobně dovedl ušetřit spoustu času a možná i slepých uliček...
A já si říkal u Tvých fotek, že mi na tom skle něco chybí. Nějaká "střecha" k tomu nejspíš byla, ale nikdy jsem jí neviděl. Navíc, jezdit by se s ní asi nedalo, když jsem v tom seděl, koukal jsem z toho spíš nad sklem než skrz sklo :D
Pokud to tam už bylo, něco Ti k tomu zjistím, pokud se to "vyrábělo" až při renovaci, tak bych měl zjistit víc...

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

ALU píše:
11 dub 2021

Pokud to tam už bylo, něco Ti k tomu zjistím, pokud se to "vyrábělo" až při renovaci, tak bych měl zjistit víc...
No, relativně často je vidět v emérice, taktéž na dobových fotkách, hardtop s dveřmi vyklapěnými vzhůru.
des1min.jpeg
des1min.jpeg (115.05 KiB) Zobrazeno 2937 x
To je asi nesehnatelné, zvlášť v tu v ČR. Vývoj a výroba něčeho takového, není věc, do které bych se chtěl pouštět. Ale uvažuji právě alespoň o plachtě na letní vyjížďky.

A výška posezu souvisí se sedadly a tím jestli jsou přímo na podlaze nebo jinak. Já se svými průměrnými 178cm jsem tak akorát pod hranou skla 🙂

Pokud by se něco dalo zjistit, budu moc rád.

Jezevec
Příspěvky: 235
Registrován: 25 srp 2018
Bydliště: Beroun

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jezevec »

Liba tady s flatu dělal tuhle strechu na své buggy zkus oslovit jeho :wink:

Odpovědět