Deserter z Podbezdězí

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Zdar všem

Na konci loňského léta jsem se rozhoupal pro koupi trošku netradiční buggy, a to ve verzi Deserter nebo jinak BountyHunter. Bohužel mi jedna, už téměř zpečetěná koupě nevyšla, a protože tohle není ve zdejších končinách standardní prodejní artikl, zkusil jsem štěstí ve Švédsku.

A povedlo se. Buggy se dovezla, jeji stav byl celkem ucházející (v podstatě vše funkční) a k dispozici byly i dovozové papíry (o jejich využití poreferuji případně později). Nicméně díky velice intenzivnímu nasávání informací, mouder, zkušeností a všeho zde na fóru - díky vám všem, jsem si řekl, že by bylo škoda ji nechat tak jak je a že by bylo fajn ji vrátit trochu lesku...

Přidám pár fotek původního/dovozového stavu a v průběhu času sem nasypu další, včetně komentářů na co jsem narazil a jak jsem se s tím popasoval.
Přílohy
P1070408.jpeg
P1070411.jpeg
P1070417.jpeg

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Vendelin »

Hezká. Však se leskne dost :)
Zajímavé, že to všichni tahají ze Švédska. Já tam žádnou nepotkal. A můj brácha dokonce dotáhnul ze Švédska Minora a Velorex.
Asi země zaslíbená starým zgarbům.
J.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od martin_100 »

To je pěkný. =D>
Jen mio to přijde jako takovej skoro bus. Akorát že nemá postel ale leží se v tom rovnou za volantem :lol: Jak je to vysoký? Jde s tim podjet zavřená závora? :twisted:

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od wally »

Pěkný!

Mám otázku, jak z toho dostáváš motor? Tam není jic na Pantech nebo sundavaci?
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Ono to na fotkách není vidět, ale ta černá barva není jen černá. Nějaký fajnšmejkr do ní nechal cáknout takové ty disko třpytky a to jsem tam nechat nemohl :lol:

Výška je cca 1,1 m, tak to mám alespoň v protokolu.

A k tomu motoru, vyndal jsem ho až po sundání vršku. Teoreticky by s ním mělo jít povyjet tak, aby šel vyndat i s nasazenou karosérií.
Přílohy
20200928_155633.jpg

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Po odstranění všeho zbytečného jsem postavil karoserii na špalky a přesvědčil se, že motor je 1.6 jednokanál s karbecem Solex 30 PICT-2...

Stav všeho co bylo demontováno mě ujistil, že např. nová eleltroinstalace, nové brzdové vedení, prověrka motoru atp. budou spolu s novým lakem věci, které nenechám bez povšimnutí. Stejně tak jsem byl uz rozhodnutý, že zadní světla projdou taky faceliftem, aby tam netrčely ty velké hrnce.
Přílohy
20201007_174022.jpg
20201007_181433.jpg

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od IGi »

Fajne čekám u kafe na pokračování 😁
Obrázek

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Pokračování je jednoduché :D detailnější rozborka podvozku a jeho pucování. Šel jsem v podstatě na plech. Pískovat jsem to nechávat nechtěl, jelikož rozvrtat ramena přední nápravy a následné stružení pouzder a všeho okolo, by bylo mimo moje možnosti. Nehledě na kvanta písku v dutinách.

Takže nejprve špachtle a horkovzduška na sundání gumoasfaltu a pak flexa s copánkovym kotoučem, případně vrtačka s menším dráťákem.

Hrozná práce, spodek byl vlastně ta lehčí část, ale muselo to být. Tu a tam bylo třeba něco vyvařit a co bylo v dosahu velikosti hlavičky špendlíku, tam přišel tekutej kov od loctitu. Pak ošetření proti dalšímu reznutí a několik vrstev hemrajtu 😁
Přílohy
20201021_174146.jpg
20201022_162912.jpg
20201024_160000.jpg
20201029_181421.jpg
20201104_181318.jpg

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od hydraulik »

Hezky..... a ta garáž... to je pohádka.... =D>
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Herbie »

Ty desertery se mi prostě líbí moc
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

K té garáži či pro mě spíš kúlně, to jsou léta dřiny a odříkání, že ne všechno co je v domě, bude ještě někdy potřeba 😄

A abych trošku popošel, tak po drobných peripetiích s typem brzdových bubnů, brzdových válců a paken, jsem podvozek osadil převodovkou. Chvilku času jsem tomu věnoval, ale bylo třeba pohnout, ptž se blížil prosinec a musel jsem vyklidil plac na správnou českou zabijačku 😎

A v tom čase jsem se už začal trochu vrtat v motoru - zatím rozborka a revize co bude třeba udělat. Jen upozorním, že jsem opravdu nehonil tisíciny mm jako někteří mistři, šel jsem po hlavních věcech jako axialní vůle v předepsaných hodnotách, makovice na repas (Benátky n. Jizerou), sada pístních kroužku, ptž vůle mezi konci kroužků ve valci byla okolo 2,5 mm atd. ...

Ale hlavně jsem vymýšlel, jak preonačit ty zadní světla. Zalíbily se mi 2 kulaté na každé straně a dokonce se i něco našlo na bazaru, co by tam mohlo sednout. Takže přišly hrátky s laminátem, vývoj kopyta, testování rád modelářů, proklínání modelářů a finální podoba dílů, které jsem pak použil.
Přílohy
20201114_191522.jpg
20201123_201446.jpg
20201130_163109.jpg
20210104_143048.jpg
20201126_165005.jpg
20201211_170456.jpg

Jezevec
Příspěvky: 235
Registrován: 25 srp 2018
Bydliště: Beroun

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jezevec »

Hezky gratuluju a těším se na finální výsledek, ale to že půjde vyndat motor s nasazenou karoserii to bych ti záviděl, ale takhle na fotkách to nevypadá že tam je místo. Jo a vzadu nad motorem je to vyřiznute okénko na doliti oleje ? :D

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Kdyz už jsem dopatlal budníky na světla, vylil jsem pryskyřicí staré díry světel a udělal šablonu s umístěním nových děr a šel řezat. Řeknu vám, je to paráda řezat tenhle matroš a pak ho brousit/frézovat. Ale nemít přímou brusku abych budníkům vyladil usazení do kastle (skutečně nebyl z vnějšku jeden jako druhej), tak bych nad tím asi strávil mnohonásobně víc času a možná bych i krapet víc zešedivěl.

Ale myslím, že se to nakonec docela vyvedlo. Měl jsem z toho dost strach, aby to vypadalo tak jak chci a ne jak když Homer Simpson skládal "le grill"...

A ano 😄 okénko je využití umístění a tvaru SPZ pro aspoň trošku rozumnej přístup ke karbecu a nálevce oleje. Myslím, že za to budu rád - nechtěl jsem jít cestou vyjímacího nebo odklopného zadního čela.
Přílohy
20201227_165115.jpg
20201229_180419.jpg
20210105_170428.jpg

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Srdce auta - motor, jak už jsem zmínil, nepouštěl jsem se do velkých akcí 🙂 na půlení motoru jsem se ještě necítil a tak proběhlo v podstatě jen to nejnutnější plus vnější očista a nějaké to pozlátko na venek.

Válce přefoukl písek, caknul jsem je žáruvzdornou barvou a protáhnul je honovací pripravek. Axialní vůle k horní hranici, gufero u setrvačnílu, kontrola vůle mezi zuby na čerpadle oleje, nějaká ta těsnění, trubičky zdvihátek, udělané hlavy a šup s tím zpět do kopy...
Přílohy
20210109_131218.jpg
20210113_211650.jpg
20210115_073611.gif
20210115_073611.gif (4.92 MiB) Zobrazeno 3403 x

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Do teď to bylo jen takové lego, rozebrat a složit. Ale na řadu už přišlo i nějaké nastavování (vůle ventilů, poloha palce rozdělovače) a zapojování triviální eleltriky a byl jsem znovu moc rád za toto fórum, zkušenosti a fakta, které zde člověk může najít. Není nad to si něco několikrát přečíst a pak až s jistotou rovnou svému sebevědomí při něčem co nikdy nedělal se do toho s chutí pustit...
Přílohy
20210201_204908.jpg

Jezevec
Příspěvky: 235
Registrován: 25 srp 2018
Bydliště: Beroun

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jezevec »

Hele ale ty světla se mi líbí! =D> hezky vyřešený. Myslím že k tomuhle autu padnou jak prdel na hrnec

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od hydraulik »

Přidám se...ty světla tomu pomohly hodně....
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od OB »

Po dlouhé době někdo, kdo si věci nejdříve nastuduje a pak je provede do praxe. Tak to mám rád! Věřím tomu, že víš co děláš.
Bugy není můj šálek čaje, ale ta tvoje je úplně jiná, než všechny ostatní. Líbi se mi.
Držím palce ať jde všechno v pohodě.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Jirka_J
Příspěvky: 35
Registrován: 24 zář 2020

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od Jirka_J »

Díky za podporou 🙂 skočil jsem do toho trochu po hlavě, ale snad ne bezhlavě. Původně jsem chtěl pořídit hotovej auťák, ale situace mi dopřála si ten svůj do toho hotového stavu dotlačit víceméně vlastníma rukama. A musím zpětně uznat, že to je k nezaplacení a jsem za to vlastně rád. Člověk pak ví, co vlastně má...

A jak to bylo dál... Motor + převodovka s podvozkem = skoro hotová buggy, dalo by se říct. Je pravda, že byly potřeba ještě nové pneu. A když už, tak jsem pořídil i disky, které by tomu ve finále měli slušet. Doosadil jsem nejnutnější komponenty a kabeláž. Napustil provozní kapaliny. Na Xkrát odvzdušňoval brzdy až jsem nakonec vyměnil hlavní brzdový válec a když nebudu chodit okolo horké kaše, tak jsem byl připravený na první start.

Tedy až po tom, co jsem motor propláchl, nalil nový olej, start zkusil bez úspěchu, jelikož odtrh na kladívku se nekonal a předstih byl úplně mimo. Využil jsem step-by-step návod od Herbieho a následně, ačkoliv bylo něco před půlnocí, motor natočil! 👍

No a pak na sebe nenechala dlouho čekat první vyjížďka, abych zjistil, čím se budu další týden zabývat 🙂
Přílohy
20210208_155220.jpg
20210208_193623.jpg
20210220_154315.jpg

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Deserter z Podbezdězí

Příspěvek od martin_100 »

Ten zadek vypadá jak stará corvette =D>

Odpovědět