Chrobák a sova

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Sova_sk
Příspěvky: 3
Registrován: 09 lis 2018

Chrobák a sova

Příspěvek od Sova_sk »

Zdravím Vás všetkých a som nesmierne rád, že na tomto fóre po rokoch sledovania a obdivu, môžem prispieť a predstaviť sa aj ja. Môj pôvodný účet sa bohužiaľ zablokoval, tak som som si pred časom vytvoril nový účet.

Jedno leto, keď som mal asi 10 rokov, som v časopise našiel obrázok troch chrobákov pri nejakej súťaži na kávu. Túto reklamu som si vystrihol a odvtedy som bol rozhodnutý, že raz budem mať svojho chrobáka aj ja. Veľa rokov ubehlo, kedy som zbieral všetky modely a suveníry s Käferom, až minulý rok nastal ten čas – rozhodol som sa splniť si môj detský sen.

Ako skutočný germanista (doslova) som stále chcel jeden z posledných modelov vyrobených v Nemecku, to bolo to, čo mi najviac vždy imponovalo, no ako veľký detailista, mal som viacero podmienok, ktoré som chcel mať splnené. Po dlhom hľadaní som sa nakoniec rozhodol ústupiť z jednej z mojich podmienok, keďže nakombinovať tieto vecí v prijateľnej cene pre mňa, bolo veľmi náročné.
20190731_112846.jpg
Tak a tu sme. VW 1300, r.v. 1970, posledný majiteľ predo mnou bol Maďar, takže som ho aj odtiaľ priviezol. Momentálne ešte čakám na Geburtszertifikat od VW, keďže sa bohužiaľ pôvodné dokumenty nezachovali, čo ma veľmi mrzí, no radosť, ktorú tento malý kus plechu priniesol do môjho života, je neopísateľná.

Zopár foto:
20190825_121426.jpg
20191030_140812.jpg
20200501_172734.jpg
20200530_175207.jpg
Samozrejme, máme nejaké tie muchy, ktoré sa snažím riešiť, no ako úplný amatér robím zatiaľ základné veci, ktoré sú v mojich schopnostiach a ostráňujem elektroniku a iné doplnky, ktoré som zdelil po poslednom majiteľovi, takže fotky interiéru sú už trochu neaktuálne. No v najbližšej dobe sa pozrieme aj na momentálne dôležitejšie neduhy, ktoré teraz máme:
-nedobíja nám dostatočne batériu – po merianach som zistil, že dynamo dobíja baterku, ale nie dostatočne, reglér už tiež zažil lepšie časy, pohrávam sa tiež s myšlienkou výmeny za alternátor kvôli spoľahlivosti??
-druhý prevodový stupeň – už som si zvykol radiť to s citom a ide to v pohode, ale niekedy sa mi stalo, že to išlo cez zuby, tak treba sa nato tiež určite pozrieť
-dusenie motora – motor bežal určitý čas super, no nejako sa v jeseni začal dusiť, na voľnobehu beží bez problémov, no pri slabom plyne, hlavne pri rozbehu alebo pri začiatku každého stupňa je treba dať mu plyn na niekoľko šľapnutí, inak sa začne dusiť na nízkych otáčkach, potom beží dobre
-vzduchové hadice – servisák prechádzajúceho majiteľa, ktorý robil na motore, tam dal z estetických dôvodov tie hliníkové trubice, s ktorými nie veľmi súhlasím, v jednom sa mi spravila diera, tak buď vymením ten jeden kus, ak ho zoženiem, alebo rozmýšľam nad výmenou všetkých z pôvodného materiálu
-nadvihnutie zadnej nápravy – videl som aj postupy nato, ako si to spraviť doma, avšak aj keď je to jednoduché pre skúseného, pre mňa ako laika by to mohlo dopadnúť veľmi zle, preto som sa do toho nepustil. Chcel by som dať zadnú nápravu na jej pôvodnú výšku ako z fabriky, pretože teraz je veľmi nízko a mám obavy, že by som niekedy pri parkovaní mohol ohnúť výfuky niekde o obrubník
A mnoho ďalších maličkostí :)

Ako nový člen tejto komunity, budem rád za každú radu, tip, komentár a bol by som veľmi rád, ak by som spoznal niekoľkých z Vás, prípadne aj stretol, pozhováral sa (samozrejme nateraz kvôli vzdialenosti buď z východu Slovenska alebo aj z Bratislavy) a dúfam, že sa mi podarí starať sa dostatočne dobre o tohto chrobáka tak, ako si to každý vzduchomchladenáč zaslúži :wink:

Liebe Grüße!

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: Chrobák a sova

Příspěvek od Jozef »

Gratulujem
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

Uživatelský avatar
lobovsky
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 22 čer 2010
Bydliště: Malinovo

Re: Chrobák a sova

Příspěvek od lobovsky »

Gratulujem k fešákovi. Hlavne jazdi a užívaj. Postupne poriešiš čo Ti bude najviac vadiť a možno upustíš z niečoho do čoho by si sa bezhlavo pustil.
A ak chceš stretnúť zopár "postihnutých" pokope, pozývam Ťa na náš zraz - Gazárka 19.-21.6.2020. Určite sa budeš mať s kým poradiť.

Veľa happy kilometrov.
na svete je veľa ťažkých havárii, no najťažšia je zrážka s blbcom

Odpovědět