Niky´s Kever

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Suky »

Mě se to stalo před měsícem a ikdyž jsem si myslel,že mám vše venku zapadlo mi to ozubenýho kola na vačku.Nic nepomohlo.Dobrý den motor ven a půlit.Vůbec se mi nechtělo,ale jsem rád,že jsem to udělal.Kousky byli všude.
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

Díky za rady přátelé.. Dnes už nezbyl čas, ale zítra posílám snoubenku na nákup k p. Jaškovi a po práci se pustím do tý chyrurgie :) ..

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

Zdravím přátelé, asi takto dopadl můj gynekologický výkon. Co nevidíte poskládáno na svém místě, to je tam někde dole, v motoru. Jestli jsou ty kousky na prach nebo celé, to Vám nepovím.
53ACF3D5-2BBB-490C-9F15-4448005EF776.jpeg
Obracím se na Vás s radou, co teď? Půlit nebo vypustit olej, dát nový, pojezdit pár km a opět měnit??

Díky

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Milan NM »

Priklanam sa k tomu co napisal Herbie na predoslej stranke.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od udeeska »

Taky se mi stalo na busu, akorát větší kousek. Dvakrát jsem vyměnil olej,nejen vyměnil ale i sundal přírubu hrubeho filtru a našel jen pár větších kousků. Zkrehlej pertinax většinou spadne do vany, něco mezi soukolí náhonu rozdělovače,ale není to jako když spadne matka do sání vzduchu. Před startem protoč motor ručně několikrát na obě strany.
Vwase nocni sichta...

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

Ok, vypustím olej, najezdím pár km a zopakuji.

Delší věc, která mě tíží a hodlám jí vyřešit, když už jsem v tom rozebírání, je potrubí sání:
34CDAF31-4DDB-44E5-9A77-97D47E04A7CE.jpeg
Stalo se Vám někomu, že by v tomto spoji netěsnilo? Je to na něm špinavé a nepřijde mi, že by tam teklo cokoliv odněkud shora. Abych pak neladil karbec se zapalováním a on nakonec nebyl problém v tomto.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od lope »

To není špína, ale koroze :) Na svislé trubce za provozu kondenzuje voda, v zimě se i udělá led... Netěsnost se dá zjistit, když na podezřelé místo při volnoběhu stříkneš benzín, nebo snad i nějaký startovací sprej. Pokud to těsní, tak se otáčky nezmění.

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

Zdar přátelé. Práce na broukovi pomalu postupuje. Motor nabral lehce vyčištěnou podobu, nicméně to nic nezměnilo na kvalitě jeho chodu, přestože jsem kompletně přetěsnil celé sání, vyměnil palivovou pumpu i cívku. :roll:
Volného času není moc a skládám vše po chvilkách. Dnes jsem ho po měsíci natočil a běží dost bídně, jako kdyby na dva - tři válce, což usuzuji i z faktu, že po dvouminutovém chodu neudržím ruku na svíčce 1,2 a přitom svíčky 3,4 jsou pouze vlažné. Po vyndání jiskru hází.

Upozorňuji, že po prvním složení jsem přehodil kabely na rozdělovači. Sice v pořadí 1 4 3 2, nicméně o jeden kabel posunuto po směru hod. ručiček. Svíčky 3,4 jsem vyměnil. Jediné, co mi zbývá, je kondenzátor.
Co myslíte?
Před...
Před...
Po...
Po...

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

Už už to vypadalo, že jsem tomu dneska přišel na kloub. Přišel jsem na to, že mi motor přisává pod dvoukanál svodama, přestože jsem pod ně dával nový těsnění. Přisoudil jsem to tomu, že mi potrubí sání s předehřevem celkově nějak blbě sedí. Při jeho předchozí montáži jsem jako první utahoval předehřev s celým potrubím ke karteru, pak až kolena dvoukanálu a nakonec manžety.
Tentokrát jsem na těsnění přidal tmel, utáhl jako první kolena dvoukanálu, pak už mi s prostřednim potrubim nešlo hnout (asi zkřížený) tak jsem ho utáhl, nasadil manžety, nandal všechno ostatní.
Chytlo to hned, motor běžel nádherně, mobil točil vítězný video člověka nad technikou a po minutě to zdechlo. Párkrát jsem to zkusil natočit, ale padaly otáčky a motor chcípal.
Co mě překvapilo, že se mi zas hřála nová cívka. #-o #-o

Mám podezření, že jak se teplem roztáhlo to blbě pasující potrubí sání, tak mi to zas začalo přisávat.

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Příspěvek od Vojta&Niky »

Skorem 2 roky od posledního příspěvku, ale auťák žije a my taky.. :)
I přes nepříznivý nedostatek volného času nás za ten čas potkalo pár příjemných událostí. Jednou z nich byla svatba, na které nás brouček samo sebou doprovodil....
048b57f0-51ec-4990-8bbf-d0365b5f04eb.JPG
d4d17649-7428-48d9-8706-1b260a5ffca7.JPG
d4d17649-7428-48d9-8706-1b260a5ffca7.JPG (373.41 KiB) Zobrazeno 4741 x
Při přesunu to nějak divně rachtalo.. ?
Při přesunu to nějak divně rachtalo.. ?

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Příspěvek od Vojta&Niky »

IMG_0349.jpg
IMG_0349.jpg (416.61 KiB) Zobrazeno 4740 x

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Příspěvek od Vojta&Niky »

Premiéra výměny uložení torzek a retro víkend ve Střešovicích.. :D
IMG_0184.jpg
IMG_0187.jpg
IMG_0185.jpg
IMG_0185.jpg (609.79 KiB) Zobrazeno 4614 x
kachna strejdova.jpg

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Příspěvek od Vojta&Niky »

Tu a tam mě potrápí díra ve výkonu :oops: . Motor už z Belgie osazen karburátorem 34 PICT-3 značky Bocar (HECHO EN MEXICO). Vypadá sice nově, jenže fakt, že jsem při přetěsnění a výměně membrány našel pod vzdušníkem ocelovou třísku nezačištěnou po obrábění těla karburátoru, mě nutí přemýšlet nad jeho výměnou. Sice se pěkně leskne, ale zpracováním vypadá jako druhá jakost.
Ventily nastaveny, nový kabely + svíčky, rozdělovač nový, odtrh nastaven, předstih seřízen (stroboskopem), karbec "seřízen".

Dotaz do pléna, než karbec koupím:
Vloni jsem komplet přetěsnil sání, ale nikdy jsem na něj, jako zkoušku těsnosti, nezkusil nastříkat startovací sprej. Obavy ze vzplanutí byly silnější než touha po poznání. :D Nikde na fóru jsem nenašel info, zda to můžu udělat u zahřátého motoru. Je důvod k obavám?

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Samba »

nehoří péťo, nehoří.. zkus, esli předehřev maká jak má..rozhajcovanej na obě strany..

Uživatelský avatar
kubi
Příspěvky: 214
Registrován: 29 kvě 2019

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od kubi »

Pokial viem, tak v pripade ze mas netesnosti v sacom a vstreknes wdcko alebo start sprej na miesta kde mas podozrenie ze by si mohol mat air leak (resp. unik) tak sa ti znatelne zvysia otacky motora. Pokial to dobre tesni tak sa nestane nic

btw pekne faro :) a gratulujem k snatku

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

Samba píše:nehoří péťo, nehoří.. zkus, esli předehřev maká jak má..rozhajcovanej na obě strany..
Tome, díky za tip.. zkusim předehřev. Když nebude rozhajcovanej na obě strany tak ho mám vyčistit nebo vyměnit??
Jinak sání nakrmim bez obav startovacím sprejem :)..

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

kubi píše:Pokial viem, tak v pripade ze mas netesnosti v sacom a vstreknes wdcko alebo start sprej na miesta kde mas podozrenie ze by si mohol mat air leak (resp. unik) tak sa ti znatelne zvysia otacky motora. Pokial to dobre tesni tak sa nestane nic

btw pekne faro :) a gratulujem k snatku
Teorii s detekcí netěsnosti sprejem chápu, jen nebyla odvaha ho nastříkat na žhavej motor a navíc do blízkosti zapalovacích kabelů...

Jinak za pochvalu děkuju a za gratulaci taky :) jak se to řiká? Teď už musim být šťastnej :D

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od lišák »

Vojta&Niky píše:... jak se to řiká? Teď už musim být šťastnej :D
Nemusíš, ale chceš :D . A nezapomínej, že po svatbě se něžná dívčí ruka může změnit v panceřovou pěst.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od udeeska »

Takhle jsi to myslel Vláďo? :mrgreen:
Přílohy
IMG-20200512-WA0000.jpg
IMG-20200512-WA0000.jpg (52.69 KiB) Zobrazeno 4352 x
Vwase nocni sichta...

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

Ano a teď nás do smrti čeká jen toto:
9E17ACF1-F226-436D-B464-2CDD546236A9.jpeg
9E17ACF1-F226-436D-B464-2CDD546236A9.jpeg (379.99 KiB) Zobrazeno 4266 x

Odpovědět