Niky´s Kever

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

Zdravím všechny broučí příznivce a dovoluji si Vám tímto ukázat svoje/naše auto :) .

Nejdříve jak k tomu vlastně došlo:
Když jsem poznal mou přítelkyni (teď už snoubenku), hrdou majitelku VW New Beetle, nechápal jsem, jak může být vůbec někdo brouky tak lízlej. Na stolečku autíčka z celého průřezu broučí historií, povlečení s broukem, na stěně obrázky brouků, polštář s broukem, flashka s broukem a takhle bych vlastně mohl ještě dlouho pokračovat.
K tomu všemu jsem byl v šoku, když jsem poznal zbývající členy rodiny, kteří se při spatření jakéhokoliv brouka začnou hlava nehlava mlátit do ramen a křičet "sejmi brouka". No prostě hrozná nemoc (ten brouk) a já byl nakonec, přestože jsem skalním příznivcem značky Mercedes-Benz, nakažen taky.
Rok se s rokem sešel a já si začal být skoro jistý :P , že chci přítelkyni požádat o ruku :shock: . Napadlo mě, že by bylo pěkné, kdybychom se na svatbu odvezli broukem. Ta myšlenka nakonec vygradovala v plán, že nám starého brouka pořídím a bude u toho už od chvíle, kdy ji požádám o ruku. Netrvalo dlouho a brouk (kever jak by řekl rodilý nizozemec) stál na odtahovce v Belgii a mířil do ČR. Pak už netrvalo moc dlouho a brouk stál připravený jako překvapení na břehu řeky Sázavy, kde jsem svou vyvolenou žádal o ruku.. :wink:
Na cestě z Belgie..
Na cestě z Belgie..
Živá váha 820 kg...
Živá váha 820 kg...
Před vyčištěním hrůza, teď vypadá líp.. Foto přidám..
Před vyčištěním hrůza, teď vypadá líp.. Foto přidám..
Snoubenka :)
Snoubenka :)
Bude na tom spousta práce..
Bude na tom spousta práce..
Věřím, že bude dělat spoustu radosti.. Zatím jsem z něj trošku na rozpacích, protože šlape nějak nepravidelně. Vyměnil jsem svíčky, nastavil odtrh, pokusil jsem se nastavit předstih (tady trošku tápu kvůli dvěma důlkům na karteru - nevím ke kterému nastavit předstih, na řemenici je to jasné - červená značka HÚ, zářez je 7,5 ° předstih) a samozřejmě proběhla kontrola oleje :D .. Víc zatím kromě čištění interiéru, který má také své mouchy, nic.
??
??
Každá Vaše rada i kritika je vítána. S brouky zatím moc zkušeností nemám, takže hltám všechno, co je tady na fóru.. Už na první pohled je mi jasné, že se na autě sem tam někdo podepsal. Například rozdělovač je bez podtlakové regulace (váhám, zdali mám koupit nový), zakrytování válců zespod motoru chybí, atd. atd.

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

A nemohu vynechat také první vjezd do garáže:
IMG_1894.jpg
A broučího bráchu :)
IMG_1896.jpg

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od venca101 »

Zdar!

na seřízení předstihu je tady ukázkový návod. Pročti, nacvič a za nedlouho z tebe bude předstihový král! :)

viewtopic.php?f=14&t=442&hilit=jak+nast ... 5%99edstih

Jinak brouk není až tak brouk jako spíš superka, na tomto fóru často zvaný nebrouk. Ale doma to neříkej a užívej! :D

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od udeeska »

Tak vítej a bez těch krycích plechů jezdi jen na podvalníku....
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Skid »

To není brouk to je superka!!! :-D

Ne vážně, gratuluji k pořízení. A jinak jestli ti mohu poradit, tak tento rozdělovač si voz s sebou jako náhradu a sežeň adekvátní s podtlakovou regulací, nebudeš litovat, ba naopak. A plechy zespoda určitě také sežeň pro lepší odvod teplého vzduchu.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

Jak radíte, tak jsem udělal - včera proběhl nákup rozdělovače s podtlakovou regulací, plechy pod motor, nové kabely a padesátka trubka na předehřev vzduchu, která mi chyběla.. :) :)
O víkendu brouka (sorry - superku :D ) čeká nastavení ventilů a montáž všech nakoupených serepetiček.

Prosím o radu:
Googlil jsem fotky motorů 1303, abych okoukal, jak správně zapojit všechny podtlaky. Předchozí majitel to má zapojené nějak divně. Motor je osazen karburátorem BOCAR 34-PICT3 (mexico). Zapojení si představuji asi takto:
Zapojení podtlaků.PNG
Kontrola zapojení by mi bodla. Dále nevím, na co je vývod z karburátoru vpředu (označeno červeně ?). Na většině google fotek je zaslepen..

Díky!!

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

venca101 píše: na seřízení předstihu je tady ukázkový návod. Pročti, nacvič a za nedlouho z tebe bude předstihový král! :)

viewtopic.php?f=14&t=442&hilit=jak+nast ... 5%99edstih
venca101, díky, návod jsem vášnivě studoval i s připojenou diskuzí, ale stejně mi to neobjasnilo, co značí dva důlčíky na karterech. Dospěl jsem k závěru, že směrodatný je pro mě předěl bloků a na důlčíky kašlu.. Mám pravdu? :)

rišmen
Příspěvky: 165
Registrován: 13 čer 2012

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od rišmen »

důlků si nevšímej. Jsou od upínacího přípravku, když ve fabrice obráběj blok.

rišmen
Příspěvky: 165
Registrován: 13 čer 2012

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od rišmen »

červenej označená přípojka je podtlak v sání(pod klapkou). Používá se buď na otvírání klapky ve filtrboxu- jak to máš teď, nebo na dvoudózovej rozdělovač(v tom případě se filtrbox připojí na vývod pod karburátor)

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

rišmen píše:červenej označená přípojka je podtlak v sání(pod klapkou). Používá se buď na otvírání klapky ve filtrboxu- jak to máš teď, nebo na dvoudózovej rozdělovač(v tom případě se filtrbox připojí na vývod pod karburátor)
Díky!
Takže chápu správně, že moje schéma je správně a podtlak vpředu (sání pod klapkou) mohu zaslepit? :)

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Byly dva základní typy, jeden to svedl do sání a na karburátoru neměl vepředu trubičku a druhý naopak. Ty máš asi od každýho jedno, takže jeden vývod zaslep, aby to netáhlo falešný vzduch a je to.

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

Byly dva základní typy, jeden to svedl do sání a na karburátoru neměl vepředu trubičku a druhý naopak. Ty máš asi od každýho jedno, takže jeden vývod zaslep, aby to netáhlo falešný vzduch a je to.
Díky, udělal jsem jak říkáš a funguje :D ..

Válel jsem se pod tím celou neděli i včerejší odpoledne..
IMG_4023.JPG
IMG_4026.jpg
Nastavil jsem ventilové vůle, po návštěvě brouk servisu JMK jsem vyměnil rozdělovač 009 za nový s podtlakovou regulací, nastavil předstih, dal nové kabely (pochopitelně modré - vybírala přítelkyně :D ), doplnil plechy pod motor, což byl slušný voser a dneska mě čeká výměna oleje, resp. olejů..
A protože jde brouk (superka) pořád nějak nepravidelně - občas v tahu vynechá, tak mě určitě čeká přetěsnění, vyčištění a seřízení karburátoru, protože mu nějak nedůvěřuju.

No a snoubenku čeká první jízda, na kterou má slíbeno, že půjde lehčeji řazení. Nějaké rady, jak vyndat z 1303 tyč řazení? Všude jsem našel pouze návod na starší typy, u kterých tyč vytáhnete otvorem v karoserii.. Při prvním pohledu na našeho brouka je mi jasné, že to tak jednoduše nepůjde #-o ..

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od yahoďák »

Vojta&Niky píše:Nějaké rady, jak vyndat z 1303 tyč řazení? Všude jsem našel pouze návod na starší typy, u kterých tyč vytáhnete otvorem v karoserii.. Při prvním pohledu na našeho brouka je mi jasné, že to tak jednoduše nepůjde #-o ..
čau, vítej.
1302/1303 to mají stejně jako starší modely: vpředu na kladivu je na dva šrouby M6 kryt a pod ním otvor, kudy tyč vysuneš dopředu. Ale superky ještě před ním mají další plech přišroubovaný ke kladivu, ten musíš sundat.
Obrázek

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Pětišroub »

udělej pouzdro, a mozna i vymen pruzne cleny ve spojce pod zadni sedačkou za uretanove, nebo alespon cersve nevykloktane- razeni je potom takove presnejsi. pouzdro je nutne mamazat a stejne tak i misku na konci tahla, do ktere zapada radici paka.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

Ok, provedu a celý to zdokumentuju. Pouzdro už jsem koupil. Spojku pod zadní sedačkou jsem si říkal, že koupim podle aktuálního stavu.. Do jmk to máme kousek. :)
Počkejte až rozladim karburátor. To vás teprve budu otravovat hloupejma dotazama. Ale nebojte, nejdřív pečlivě pročtu topic o seřízení 34-PICT 3. :D

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Vojta&Niky »

Během posledních pár týdnů prodělala superka několik vyjížděk a úprav.
Výlet na svatbu :)....
Výlet na svatbu :)....
Tím, že jsem nikdy nejel v jiném broukovi, neuvědomil jsem si, že řazení nám chodí fakt blbě. Pomohla výměna komplet řadící páky, pouzdra a komplet redukce tyče řazení. Pochopitelně tyč jsem demontoval, vyčistil a promazal. Teď jde asi o 150% lépe. Tímto děkuji yahoďákovi za radu s vyndáním tyče a Pětišroubovi za utvrzení v tom, že je to fakt třeba :D ..

Karbec jsem poladil podle několika seriózně vypadajících návodů jen tak na ucho, ale pořád to není ono. Dalo by se říct, že co vyjížďka, to jiný průběh. To všechno mě dovedlo až k zapůjčení stroboskopu, od kterého si slibuju super přesný nastavení předstihu a díky otáčkoměru ultra přesný nastavení karburátoru :) :) .

Včera jsme si řekli, že do kina se popovezeme stylově broukem. Vzhledem k tomu, že šel po cestě tam FAKT divně, intuice (takovýto vzadu v hlavě) mi napověděla v podzemních garážích otevřít víko motoru. Moje oči spatřily netěsnost pod palivovou pumpou a nahoře na šroubku pumpy. Pojal jsem podezření, že za všechny ty trable může právě ona, protože kromě netěsnosti vykazuje jasný známky pokročilého stáří.

Dnes jsem se do ní s chutí pustil, ale potkalo mě toto:
#-o
IMG_4180.jpg
IMG_4181.jpg
IMG_4182.jpg
#-o

Nějaká rada, jak stohoven? Ani ta sklenka, co je v pozadí, mi nepomohla. Moje snahy to vyndat bych přirovnal ke rčení - čím víc se v hovně rejpeš, tím víc smrdí! Chytit kleštěma to nejde (už jsem to dolámal tak, že neni za co chytit), zahnutym drátem jsem to nevytáhnul a nacpat tam šroub a vytáhnout to přes něj, jsem nezkoušel. Další sklenka taky nepomohla!

Neřikejte mi, že budu muset kvůli takový ptákovině vyndavat motor a půlit ho #-o :D . To by mi fakt zkazilo neděli..

Uživatelský avatar
VWenca
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 488
Registrován: 19 bře 2005
Bydliště: Lounsko

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od VWenca »

Po letech v teple a oleji ta podložka nabobtná ,zapeče se a zkřehne. Pomocí šroubu by to mohlo klapnout.

Uživatelský avatar
machyss8
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 18 lis 2013
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od machyss8 »

stalo se mi to samé.

pomohl drát do ráfku na kolo. Bolelo to, něco napadalo do motoru, 2x sem ho vypláchnul čerstvým olejem a je to OK dodnes :lol:

přeju pevný nervy

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od Herbie »

Bohuzel bezny jev

Vydolovat jakkoliv. Ze neco napada dovnitr se proste stane, ale neni to extra pruser.

Proste se to pak musi trochu vyplachnout novym olejem
Aspon 2x v kratkem sledu ... Hlavne cistit pasticku na mysi a jeji okoli

Stalo se mi to kdysi taky a motoru to neublizilo
... a vůbec !

Uživatelský avatar
marena1989
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 04 led 2009
Bydliště: Nový Bor - (Liberec)

Re: Niky´s Kever

Příspěvek od marena1989 »

Vítej a mnoho krásných vzduchem chlazených kilometru přeji. A krásný to úvod i příběh. Vzduchem chlazené ženy ocividne existují ... :-) Nicméně podobný problém mám také ale u mě se ten bakelitový bazmek zlomil v puli ... Opravdu chirurgická práce ... Moznost obejit elektrickou pumpou ... Nebo nutnou dávkou štěstí a dostat i tu část v motoru ven ... Vypadá voňavě ... :-)
VW Brouk 1200 Mexico 1982, Edice Special Bug ... :wink:

Odpovědět