projekt X

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
radek26
Příspěvky: 9
Registrován: 04 říj 2017

projekt X

Příspěvek od radek26 »

Zdravím všechny nadšence veteránů a prosím o radu. Pořídil jsem VW brouk 1976 dovoz z Chorvatska, výroba Německo. Myslím si, že je v celku slušně zachovaném stavu a kompletní. Prosím o radu, kde a na koho se obrátit s renovací. Chtěl bych začít s podvozkem a motorem, potom lak a nakonec interiér. Tzn. na 3 etapy a rád bych to stihnul do jara 2018. Poradí mi někdo nějakého mechanika na 1.etapu na podvozek a motor a na 3.etapu Interiér, čalounění, renovace sedaček ? Jsem z Pardubic.
Přílohy
6405F75E-1F48-4436-8E68-C322AD5187B1.jpeg
9CDA75AC-FCBC-4E67-8FD7-C6C2E0D45D46.jpeg
249D8781-E70D-469B-A5DF-F1BCFCD77FB5.jpeg
AC629AEC-4C7C-452A-84FC-6CE9F904512A.jpeg
CC657CB3-B46E-4E2A-891B-86A0E737E0EA.jpeg
3A148D99-0DBF-4B72-AE20-D9EDE064C3A1.jpeg
5C7D6BA4-E3C9-4C28-BDA9-E65104AE65DD.jpeg

rišmen
Příspěvky: 165
Registrován: 13 čer 2012

Re: projekt X

Příspěvek od rišmen »

myslím, že takhle zachovalý auto žádnou renovaci nepotřebuje. Vyrobenej bude spíš v Jugošce -1200J.

Uživatelský avatar
stratilek
Příspěvky: 139
Registrován: 12 lis 2011
Bydliště: Pardubice

Re: projekt X

Příspěvek od stratilek »

Ahoj a vitej podle fotek vypada auto zachovale tak jak se tady řika pošudlat a drandit =D> jinak jsem take z Pardubic tak jsem rad že je tu dalši pacient :D

radek26
Příspěvky: 9
Registrován: 04 říj 2017

Re: projekt X

Příspěvek od radek26 »

čau hoši, na fotkách vypadá líp než ve skutečnosti. Je z Chorvatska a jezdil až do teď, takže má nalítáno, interiér je ve zbídačeném stavu a lak je bohužel neoriginální a nevypadá moc dobře, navíc je to jiný odstín než byl původní a při otevření dveří je to vidět viz.foto.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: projekt X

Příspěvek od Herbie »

no fotky mohou klamat, ale fakt se zdá celkem dobrej
já bych si to s tou rekonstrukcí ještě rozmyslel.
fakt, myslim to dobře, neukvapuj se.
aby to neskončilo rozebraný v krabicích :(

Oprav nejduležitější věci (brzdy, nápravy)
Seřiď motor
Nejdřív jezdi, nasbírej trochu zkušeností a pak se teprv rozhodni jak moc velkou rekonstrukci hodláš podniknout
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: projekt X

Příspěvek od Sam »

radek26 píše:čau hoši, na fotkách vypadá líp než ve skutečnosti. Je z Chorvatska a jezdil až do teď, takže má nalítáno, interiér je ve zbídačeném stavu a lak je bohužel neoriginální a nevypadá moc dobře, navíc je to jiný odstín než byl původní a při otevření dveří je to vidět viz.foto.
Zbídačený interiér vypadá jinak. Psali to v novinách, tak to bude asi pravda :D
http://missim.rajce.idnes.cz/Jarni_Spri ... _small.jpg
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: projekt X

Příspěvek od Herbie »

Navic pokud renovaci nebudeš dělat sám, tak radši než nějakýmu gárážistovi v okolí, zajed třeba do Brouk servisu Olomouc (http://www.beetle.cz) at to prohlídnou a řeknou ti.
... a vůbec !

radek26
Příspěvky: 9
Registrován: 04 říj 2017

Re: projekt X

Příspěvek od radek26 »

rád bych renovaci dělal sám, jenže nemám kde a čím:( nejradši bych asistoval mechanikovi, který brouky zná a umí. Nejlepší by bylo sehnat mechanika s dílnou, kde bych mohl pomáhat, ale to je dost nereálný. Jinak www.beetle.cz znám. Nemáte aspoň tušení na kolik taková repase brzd, odpružení a motoru může vyjít? Nebo co stojí nový lak?

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: projekt X

Příspěvek od Skid »

radek26 píše:rád bych renovaci dělal sám, jenže nemám kde a čím:( nejradši bych asistoval mechanikovi, který brouky zná a umí. Nejlepší by bylo sehnat mechanika s dílnou, kde bych mohl pomáhat, ale to je dost nereálný. Jinak http://www.beetle.cz znám. Nemáte aspoň tušení na kolik taková repase brzd, odpružení a motoru může vyjít? Nebo co stojí nový lak?
Hodně záleží v jakém je to stavu, zda budeš nějaké komponenty jen lehce opravovat a nebo kompletně vyměňovat. Repase brzd mám za sebou už několikrát a ta vychází kolem 10 000 Kč (nové pružinky, prasátka, hadičky, trubičky a třmeny které jsou originál nechávám přeobkládat - viz. reference). Odpružení - opět záleží jestli se spokojíš jen s tlumičema a nebo to bude chtít i pruty. No a motor je kapitola sama o sobě - tam to můžou zachránit jen nové svíčky, seštelování, ale také to může být kompletní GO i s blokem - opravdu těžko říci takhle od klávesnice.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: projekt X

Příspěvek od lope »

radek26 píše: Tzn. na 3 etapy a rád bych to stihnul do jara 2018.
To je velice naivní představa. Dílny, co se specializují na brouky, jsou menší a takovou kapacitu prostě nemají. Začni sedačkama nebo co tě nějvíc pálí a přísčtí rok si to ujasni. Nějaký etapy nemají smysl, zvlášť v tak krátkém čase. Buď se to rozebere úplně nebo se poopravují jenom konkrétní závady.

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: projekt X

Příspěvek od Luke-Jeep »

Nenech se zastrašit že něco nejde... repas za zimu samozřejmě není nic nereálného, etapy jsou také v pořádku. Sám jsem si tím prošel, dělal jsem komplet Speedstera a od začátku prosince jsem měl auto prvního srpna složený a na srazu... včetně kompletrního čalounění interiéru do bíle kožky atp... Bylo by to cca koncem května, kdybych nešetřil na lakovně. (projekty - začínáme na konci první stránky - http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?f=7&t=10845 )

Všechno je o penězích... pokud to chceš do veteránského top stavu, tak to bude baťoch, ale i to se dá do jara... Olomouc super - tam se ale taky bojím termínů, nicméně je to o jednom telefonu...

Pak je tu ještě varianta Biker :-) ten mi dělal busíka :-) http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?f=7&t=17836

EDIT: nicméně souhlasím s jednou věcí... pokud ti něco vyloženě neodpadává, tak se chvilku povoz... já jsem si taky užil cca 4 roky a až už opravdu nebylo vyhnutí, šel jsem do renovačky...
Naposledy upravil(a) Luke-Jeep dne 05 říj 2017, celkem upraveno 1 x.
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
marena1989
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 04 led 2009
Bydliště: Nový Bor - (Liberec)

Re: projekt X

Příspěvek od marena1989 »

Vítej a hodně vzduchem chlazených kilometrů přeji ... :-)

Snad to rada starších a zkušenějších kmetů nebude brát jako OT slohový plk ale tu je k tomu můj názor ... :-) Dal bych na rady kluků jak ti tu píší. Opravdu není nic hezčího, než jezdit s nezrenovovaným broukem zvlášť ve stavu, který tomu nebrání jak se jeví na fotkách výše. Vyplatí se něco málo najezdit a ujasnit si priority a plány do budoucna. A z vlastní zkušenosti vím, že u komplet renovace se o termínech nedá mluvit zvlášť když si všechno člověk nedokáže udělat sám jako třeba lak apod. a musí spoléhat na umění, dochvilnost, pečlivost jiných. U mě byla anabáze s lakem otázkou čtyř měsíců. Takže se mi termín jaro 2018 zdá jako přestřelený odhad, protože nikdy nevíš co zabere více času. Za mě pošudlat, seřídit a drandit užívat si 30 - 40 let starýho auta pak to zrenovuješ bude to jako nový a to je pak už "nuda" ... ;-)
VW Brouk 1200 Mexico 1982, Edice Special Bug ... :wink:

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: projekt X

Příspěvek od venca101 »

Vidím to úplně stejně jako místní matadoři... Takhle zachovalý auto nemá smysl hned rozjebat po dvorku. Pěkně rozhýbej mechaniku, sešteluj motor, postav na papíry a sezónu 2018 si užívej ježděním po srazech a výletech. Poté stejně zjistíš, že vlastně chceš něco staršího, tak budeš shánět dědka nebo ovála, tohohle pojezdíš, prodáš a ještě ušetříš za jeho renovaci :D
Ale pokud chceš ohromit sousedy hurá efektem jak vyjíždíš na jaře ze vrat garáže supr zrenovovaným broukem, tak věz, že spousta takových plánů končí zde: https://auto.bazos.cz/inzerat/78019295/ ... novace.php

Měj se fajn a nerenovuj, když nemusíš! :D

Uživatelský avatar
machyss8
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 18 lis 2013
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: projekt X

Příspěvek od machyss8 »

venca101 píše:Vidím to úplně stejně jako místní matadoři... Takhle zachovalý auto nemá smysl hned rozjebat po dvorku. Pěkně rozhýbej mechaniku, sešteluj motor, postav na papíry a sezónu 2018 si užívej ježděním po srazech a výletech. Poté stejně zjistíš, že vlastně chceš něco staršího, tak budeš shánět dědka nebo ovála, tohohle pojezdíš, prodáš a ještě ušetříš za jeho renovaci :D
Ale pokud chceš ohromit sousedy hurá efektem jak vyjíždíš na jaře ze vrat garáže supr zrenovovaným broukem, tak věz, že spousta takových plánů končí zde: https://auto.bazos.cz/inzerat/78019295/ ... novace.php

Měj se fajn a nerenovuj, když nemusíš! :D
Pod to bych se také podepsal:)!

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: projekt X

Příspěvek od udeeska »

machyss8 píše:
venca101 píše:Vidím to úplně stejně jako místní matadoři... Takhle zachovalý auto nemá smysl hned rozjebat po dvorku. Pěkně rozhýbej mechaniku, sešteluj motor, postav na papíry a sezónu 2018 si užívej ježděním po srazech a výletech. Poté stejně zjistíš, že vlastně chceš něco staršího, tak budeš shánět dědka nebo ovála, tohohle pojezdíš, prodáš a ještě ušetříš za jeho renovaci :D
Ale pokud chceš ohromit sousedy hurá efektem jak vyjíždíš na jaře ze vrat garáže supr zrenovovaným broukem, tak věz, že spousta takových plánů končí zde: https://auto.bazos.cz/inzerat/78019295/ ... novace.php

Měj se fajn a nerenovuj, když nemusíš! :D
Pod to bych se také podepsal:)!
...ja bych to zapalil a koupil si Busa,nebo dva :oops: :oops:
Zadny velky akce,posudlat,seznamit se,pojezdit a pak teprve rozjebat po dvorku :D
Treba ani neni tolik prace potreba,jako vweci neznaly zacatecnik to vrhnes nekam do servisu,kde Ti oloupou konto a treba I neco pokazej.
Trenuj jezdi uc se,bez na pivo (ne z prazakama nebo prahakama :roll: ),bez na VW akci,najdi v okoli matadora, a uvidis :wink:
Vwase nocni sichta...

radek26
Příspěvky: 9
Registrován: 04 říj 2017

Re: projekt X

Příspěvek od radek26 »

Ten "zdravý" brouk. A to je jen zlomek toho jaká je to prorezlá plechovka. Byl bouraný a přední pravá strana a střecha je tuna kitu a už se to sype. Doporučí mi někdo nějakého klempíře? Klempíře, který jen nemele jak má hodně práce a pustí se do toho.
Přílohy
00A3C35E-486E-4345-AE35-FE153382CFE7.jpeg
F3A15866-8DBC-462F-809F-C4E974592D40.jpeg
68699141-82BE-4202-BDA8-30CC08824141.jpeg
C55A1CBB-BDDC-4ECB-A956-5F57A938A456.jpeg
9FD96B89-FA0E-430B-9B35-B04A3359258E.jpeg
1936C6E6-9689-4083-9AC0-DB9C756ED4B4.jpeg

Uživatelský avatar
Mexiko 1983
Příspěvky: 205
Registrován: 13 říj 2016
Bydliště: Český Šterndberk

Re: projekt X

Příspěvek od Mexiko 1983 »

Bohužel vždy se něco najde. Na venek hezké a pak se ponoříš hlouběji do práce a už to vylézá #-o

Hansek
Příspěvky: 17
Registrován: 11 čer 2014

Re: projekt X

Příspěvek od Hansek »

Ahoj neni auto kupovany od pana nekde od Hodonina nebo od jeho snad svagra ci ceho ktery je snad nekde od Trutnova nebo kde?? Mlada poridila vyjma svetel na narazniku na fous stejnyho brouka zatim ho uziva a jezdime ale podle ruznych detailu se obavam ze kdyz do toho hrabnu bude to podobna katastrofa =/

radek26
Příspěvky: 9
Registrován: 04 říj 2017

Re: projekt X

Příspěvek od radek26 »

To je náhodička, samozřejmě je to od švagra z Jablonce. Adrija nebo jak si říká, překupník, vozí brouky z Chorvatska. Kdybych předtím věděl, že tam tyhle vraky kupuje za 1000eur tak si tam dojedu sám. Příště to tak udělám. Pošli foto, kterýho jsi koupil. Já to sleduju, od jara jich protočili několik. Vždycky text inzerátu, krásný zdravý brouk, žádná vůle na klice a kritická místa pod baterií a pod rezervou v pořádku. Ještě si hrozně hájil, že je to supr stav a že ho prodá pouze do dobrých rukou. Vše bylo jen zamaskováno tou vrstvou barvy a tunama tmelu. Byl natřený štětkou. :D :D :D

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: projekt X

Příspěvek od máchal »

Nooo, tak to teda ted nevim. Jakože furt je to brouk. Sice jogurt, ale je to pořad kulatý. A tak, jak jsi to rozjebal po dvorku...být Tebou, seženu někoho, kdo TO dá do provozu schopnýho stavu, klidně tomu opatřím nějakej štětkolak, a budu drandit a užívat si života. NAPLNO VOLE, CO TO DÁ!!! A až budu chtít narvat love, který nemám, do něčeho smysluplnějšího od VW, pořídil bych sobě TO, nad čím slintám, sním o tom a chci to. Každej už dnes víme, že není brouk jako brouk. Polaď tohle zelený VW, zprovozni TO a užívej. Tento brouk Ti jisto jistě bude sloužit plno let, užiješ si s ním plno krásných zážitků, ale časem Ti nebude stačit a budeš chtít být dál. Tak nedivoč a věř zdejším,zkušeným...

Odpovědět