projekt X

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
radek26
Příspěvky: 9
Registrován: 04 říj 2017

Re: projekt X

Příspěvek od radek26 »

chci se vozit hezkým autem s dobrým technickým stavem a vzhledem. Vozit se v rezavým starým šrotu mě fakt nebaví. Koupil jsem si brouka za účelem renovace. Takže sháním lidi, od kterých se můžu něco dozvědět, přiučit nebo mi poradí s renovací. děkuji

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: projekt X

Příspěvek od Sam »

První auto je vždycky svízel a i když tu jsou návody na co si dát pozor, málokdo koupí auto zdravé na dřeň.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: projekt X

Příspěvek od máchal »

Mrkni sem, kdo mi s autem pomáhal. Ale je to vše kolem Brna.
viewtopic.php?f=7&t=16187&start=100#p299553
Já si toho moc sám nedokázal udělat,takže jsem to musel vše zaplatit. Kdybych ale měl auto z Jugoslavie, asi bych hodně dlouho zvažoval, kolik peněz do něj narvat. Snad bych být Tebou zkusil ještě tohle
viewtopic.php?f=20&t=20652

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: projekt X

Příspěvek od yahoďák »

radek26 píše:To je náhodička, samozřejmě je to od švagra z Jablonce. Adrija nebo jak si říká, překupník, vozí brouky z Chorvatska. Kdybych předtím věděl, že tam tyhle vraky kupuje za 1000eur tak si tam dojedu sám. Příště to tak udělám. Pošli foto, kterýho jsi koupil. Já to sleduju, od jara jich protočili několik. Vždycky text inzerátu, krásný zdravý brouk, žádná vůle na klice a kritická místa pod baterií a pod rezervou v pořádku. Ještě si hrozně hájil, že je to supr stav a že ho prodá pouze do dobrých rukou. Vše bylo jen zamaskováno tou vrstvou barvy a tunama tmelu. Byl natřený štětkou. :D :D :D
monentálně inzeruje dva kusy, u obou uvádí "vyrobeno v Německu", přičemž na zadních kapotách nápis 1200J. Už jen to by mělo potenciální zájemce varovat. :wink:

Po shlednutí fotek odstrojeného projektu x dávám radkovi26 za pravdu, jezdit s autem co má uhiilé sloupky a po projetí první louže má pod sedačkou rybník, to není nic moc. Tohle už je zralý na vyvaření, ačkoliv to na začátku vypadalo na zachovalej kousek. Bohužel.
Obrázek

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: projekt X

Příspěvek od Milosak_1 »

Slušného Brouka za 1.000€ už nepořídíš ani v Chorvatsku, pouze stav jako je tvůj a horší.
A mj. auto není made in Germany i když je na výrobním štítku v prostoru rezervy napsáno že ano. Je to auto z poslední výrobní série v Sarajevu, když vyráběli jen zelené asi 2 měsíce v kuse (nejpspíš nákupčí objednal omylem větší množství zelené, tak proto..).

Vím, že je už po všem, ale je tady spousta návodů, na co si dávat pozor při koupi brouka. Chápu tvůj zápal mít brouka a splnit si sen, to jsme tady udělali všichni. Teď nezbývá nic jiného než to co ti poradil Máchal - dej to někomu kdo tomu rozumí ať to dá nějak dohromady co nejdřív a jezdi, jezdi, jezdi... sbírej zkušenosti na foru i na srazech, rádi ti určitě pomůžeme. Mezitím si šetři na úplnou opravu.

Ať slouží
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Hansek
Příspěvky: 17
Registrován: 11 čer 2014

Re: projekt X

Příspěvek od Hansek »

Kupovali jsme ho loni na jare, jojo presne tak v inzeratu a do telefonu vsechno super uplne nejlepsi bez kousku rzi apodobne. Na miste uz jsem byl dosti skeptickej (hlavne kvuli uhnily naprave), ale jeli jsme pro to skoro pres celou republiku a uz jsme shaneli pres pul roku a bud nam to prodali nebo to bylo ve spatnym stavu uz na prvni pohled. Premysleli jsme tam dlouho jestli to vezmem. Ja se teda drzel rady kterou jsem tady na flatu vycetl takze udrzujem a jezdime kdyz to jde. Barva na diskach vzala behem 4 mesicu za svy a lak na aute jsem rozlestil sice tim vylezli na povrch stopy po brusce jak pod tim brousil tmel ale vypada to mnohem lip nez predtim. Jinou fotku u sebe nemam =D teda krom ty kdyz z nej sundavam tu uhnilou napravu =D
Přílohy
brouk.jpg

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: projekt X

Příspěvek od lális »

Co vám říká pojem "skrytá závada"
Můžete uplatnit až do půl roku po koupi auta ;-)
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: projekt X

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

lális píše:Co vám říká pojem "skrytá závada"
Můžete uplatnit až do půl roku po koupi auta ;-)
No nevím, jak to je v případě rozjebání po dvorku, skoro bych řekl, že...

Hansek
Příspěvky: 17
Registrován: 11 čer 2014

Re: projekt X

Příspěvek od Hansek »

Myslim ze skryta zavada v podobe koroze u 40 let staryho krapu by moc neuspela... Ale tot muj nazor. Na druhou stranu my treba do toho sli s tim ze to bude casem na velkou renovaci, ale dokud to bude jezdit a brzdit tak ho budem uzivat :D

Uživatelský avatar
ToSvo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 333
Registrován: 11 lis 2016

Re: projekt X

Příspěvek od ToSvo »

Jedna věc je opotřebení dle stáří vozu a jiná je uvádění (buď záměrně či nikoliv) nepravdivých údajů při prodeji, což je podvod. Napováženou je, když se to děje opakovaně.
https://auto.bazos.cz/inzerat/81679244/ ... k-1200.php
VW Brouk 1971 1.3L, pastel white/dogtooth blue
https://tosvobuba.wordpress.com

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: projekt X

Příspěvek od Milosak_1 »

[smilie=offtopic.gif]
100% Made in Yugoslavvia, Sarajevo
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

radek26
Příspěvky: 9
Registrován: 04 říj 2017

Re: projekt X

Příspěvek od radek26 »

jo toto je jeho tchán, jinak pan Andrija z Jablonce před pár dny prodával ještě bílého, ale ten už je pryč z inzerce. Za půl roku co sleduju inzeráty jich tak do 10ti otočil. Třeba se ozvou další s referencemi. Já bohužel nic o broukách nevěděl tak jsem koupil, dnes už jsem o píď zkušenější.

Uživatelský avatar
Olan47
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 721
Registrován: 16 říj 2016
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: projekt X

Příspěvek od Olan47 »

Ahoj, vítej v klubu :-)
Před rokem jsem začal dělat podobný projekt. Já tomu teda říkám "znovuzrození" brouka. Cíl byl to zprovoznit tak, abych s tím mohl na silnici a něco se o něm naučit. Dnes mohu říci, že jsem rád, že jsem se snažil většinu mechanických a elektrických věcí si udělat sám. Brouk opravdu není složité auto a pokud nehodláš dělat nestandardní úpravy, tak i jako neautomechanik a neautoelektikář jsem zvládl téměř vše. Jenže má vize, že to budu mít na jaře v cajku přišla brzo za své, protože jsem toho musel hodně nastudovat a na co jsem šáhl to jsem musel opravovat z gruntu.
Ztrávil jsem hodiny a hodiny pročítáním tohoto fóra a samo, že si ze mně místní kmeti často utahovali (stejně se na tom fóru blbě vyhledává :-)). Jenže ty jejich rady byly upřímné a je vidět, že většina z nich umí. Takže bez tohoto fóra bych to měl děsně těžké.

Až dáš dohromady toto auto a doporučuji si většinu udělat sám a nedělat z tohoto leštěnku. Tak jsem 100% jist, že budeš vědět jakého dalšího brouka chceš :-) Prostě ti to otevře oči a zjistíš co je to pravé a co stojí za to, dělat jako leštěnku ;-)

Držím palce a ať se daří.
Olan47
#brouk#beetle#1971#1302#
#bus#T2b#westfalia#1977

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: projekt X

Příspěvek od OB »

Jak říkával Honza Kukla "Brouk je lego pro dospělé kluky."
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Olan47
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 721
Registrován: 16 říj 2016
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: projekt X

Příspěvek od Olan47 »

OB píše:Jak říkával Honza Kukla "Brouk je lego pro dospělé kluky."
Ještě bych přidal přívlastek NEKONEČNÉ LEGO :-):-)
Olan47
#brouk#beetle#1971#1302#
#bus#T2b#westfalia#1977

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: projekt X

Příspěvek od Curious »

Ja jsem od toho člověka z Jablonce také kupoval brouka. Mám ho rok a půl a zatím jsem vyměnil olej, svíčky, kabely, taky odvzdušnil brzdy a nějaké ty další detaily. Auto není dokonalé, má nějaké ty šrámy z provozu ale vzhledem k tomu že to je 45 let staré je v celkem dobrém stavu. Na pár místech je kastle "načatá" podobně jako tento zelený ale není to nic závažného a s tím jsem ho i kupoval. Člověk ve věku 45 let má také vrásky na těle takže nějaká ta "patina" na autě je na místě a takovému autu to naopak patří. Kdybych chtěl brouka po renovaci tak by stál tak 200 – 300 tis. a ne 80 tis. kolik jsem za něj dával já. Kousky v dokonalém stavu a nikdy nerenovované nexistují, snad jen v muzeu. Takže na mě dobrý, za ty prachy auto jezdí, svému účelu slouží a užívam si ho. Časem nasbírám zkušenosti a kontakty a pak ho jednou třeba zrenovuji. Ale tak jak je, pokud bude stát v garáži a v suchu a budu se o něj starat vydrží ještě nejmíň dalších 5-10 let.

Odpovědět