Liduška

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Smolik86
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2016

Liduška

Příspěvek od Smolik86 »

Zdravím všechny na flatu,

chtěl bych vám představit Lidušku, kterou jsem pořídil od svého známého, který ji vůbec nevyužíval. Nejedná se o žádný originál . Vozidlo bylo dost zasaženo velkým kutile a tunerem v jedné osobě. Rok výroby 1968 - 07/1970 ( VIN není původní, proto nemohu přesně určit dle TP rok 1970 bez měsíce a pouze sedmimístné číslo 2056051). Kod motoru AB 007481. Hodně věcí napovídá, že se bude jednat o Sparkafer - rovnosvětlo s exportními nárazníky (hrazdami). Přední blatníky s mřížkami. Zadní světla kapky. Zrcátko pouze na straně řidiče. Výklopná okna v barvě vozu . Tapecí pouze stropu. Dvourychlostní stěrače. Zpětné zrcátko černé plastové, volant bez půlměsíce, tachometr starý typ bez ukazatele paliva značen 07/1967. Původní barva auta nejspíše L70F Chinchilla. Pokračování příště

IMG_20150914_144603.jpg

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Liduška

Příspěvek od Herbie »

Asi trochu složenec, ale celkem vypadá dobře.

Ovšem to kabrio co stojí za nim vypadá ještě líp :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Liduška

Příspěvek od udeeska »

Že by ty přední blatníky? Šikmá světla? Motor 1500cc? Musím se více učit. Chtěl bych jednou až budu velký taky brouka :oops:
Vwase nocni sichta...

Smolik86
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2016

Re: Liduška

Příspěvek od Smolik86 »

Herbie píše:Asi trochu složenec, ale celkem vypadá dobře.

Ovšem to kabrio co stojí za nim vypadá ještě líp :)
Ahoj, mohu se zeptat na tvé postřehy ohledně této skládačky? Co dle tvého názoru není korektní? (Krom podvozku a TP :D ) Zajímá mě každý názor. :wink: Někde jsem vyčetl, že motory AB se dávaly asi až od roku 71, a že by to měla být 1.3? Auto vypadá celkem dobře nebo spíše vypadalo. Zdání občas klame a foto ješte více. Dřív jsem to neřešil a jezdil.Ale s postupem času ale i věkem se mění nároky a představy jak by to mélo vypadat a fungovat. Chtěl jsem některé detaily pouze "pošudlat" a jezdit. Dopadlo ale tak ,že pomalu odstrojuji celé auto. Golfík v pozadí je velmi pěkný kousek taky jsem chtél získat ale bohužel zatím :D

Smolik86
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2016

Re: Liduška

Příspěvek od Smolik86 »

IMG_20150914_144621.jpg

Smolik86
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2016

Re: Liduška

Příspěvek od Smolik86 »

IMG_20150914_144650.jpg

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Liduška

Příspěvek od beetle66 »

Sparkafer to nejspíše bude, ale určitě tam nepatří ty exportní nárazníky, na velkou skládačku bych to neviděl. Dal by se z toho udělat moc pěknej sociálek:)
1966

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Liduška

Příspěvek od Herbie »

Smolik86 píše: Ahoj, mohu se zeptat na tvé postřehy ohledně této skládačky? Co dle tvého názoru není korektní? (Krom podvozku a TP :D ) Zajímá mě každý názor. :wink: Někde jsem vyčetl, že motory AB se dávaly asi až od roku 71, a že by to měla být 1.3? Auto vypadá celkem dobře nebo spíše vypadalo. Zdání občas klame a foto ješte více. Dřív jsem to neřešil a jezdil.Ale s postupem času ale i věkem se mění nároky a představy jak by to mélo vypadat a fungovat. Chtěl jsem některé detaily pouze "pošudlat" a jezdit. Dopadlo ale tak ,že pomalu odstrojuji celé auto. Golfík v pozadí je velmi pěkný kousek taky jsem chtél získat ale bohužel zatím :D
1. Nárazníky s hrazdama tam nemají co dělat
2. Motor AB je z jiného auta (tady by měl být motor D maximálně F)
3. Děsná roura na vejfuku :)

Vic na fotkách není vidět, ale v podstatě jsou to jen detaily.
Zdá se mi to jako Sparekafer z roku 69, takže by tam těch předělávek nemuselo být moc.
... a vůbec !

Smolik86
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2016

Re: Liduška

Příspěvek od Smolik86 »

beetle66 píše:Sparkafer to nejspíše bude, ale určitě tam nepatří ty exportní nárazníky, na velkou skládačku bych to neviděl. Dal by se z toho udělat moc pěknej sociálek:)

Ahoj, děkuji za tvůj postřeh. Ty exportní nárazníky se mi tam taky moc nezdáli ale ty otvory na čele v předu i v zadnich blatnicich mi prisly moc dobre udelane až originalni z vyroby. Cilko i zadni blatniky po mensim odmyti barev a odstraneni gumoasfaltu se zadaji puvodni.

Smolik86
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2016

Re: Liduška

Příspěvek od Smolik86 »

Herbie píše:
Smolik86 píše: Ahoj, mohu se zeptat na tvé postřehy ohledně této skládačky? Co dle tvého názoru není korektní? (Krom podvozku a TP :D ) Zajímá mě každý názor. :wink: Někde jsem vyčetl, že motory AB se dávaly asi až od roku 71, a že by to měla být 1.3? Auto vypadá celkem dobře nebo spíše vypadalo. Zdání občas klame a foto ješte více. Dřív jsem to neřešil a jezdil.Ale s postupem času ale i věkem se mění nároky a představy jak by to mélo vypadat a fungovat. Chtěl jsem některé detaily pouze "pošudlat" a jezdit. Dopadlo ale tak ,že pomalu odstrojuji celé auto. Golfík v pozadí je velmi pěkný kousek taky jsem chtél získat ale bohužel zatím :D
1. Nárazníky s hrazdama tam nemají co dělat
2. Motor AB je z jiného auta (tady by měl být motor D maximálně F)
3. Děsná roura na vejfuku :)

Vic na fotkách není vidět, ale v podstatě jsou to jen detaily.
Zdá se mi to jako Sparekafer z roku 69, takže by tam těch předělávek nemuselo být moc.
Dekuji ti za odpoved, jo jo roura to bylo neco.Rvalo to hrozne.Kdyz jsem jezdil do prace, tak vsichni vedeli, ze uz jedu 10 minut pred tim nez jsem prijel. :D Budu postupne pridavat dalsi foto.

Smolik86
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2016

Re: Liduška

Příspěvek od Smolik86 »

Po mensim odmyti vykoukla původni barva
Po mensim odmyti vykoukla původni barva

Smolik86
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2016

Re: Liduška

Příspěvek od Smolik86 »

20171004_174445.jpg

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Liduška

Příspěvek od Sam »

:shock: sundavat barvu z kapoty. To jsem necekal.
Na sociala patri cerne listy, cerne kliky, cerne hranate narazniky a plno dalsich zajimavych detailu. V drevnich dobach jsem mel podobne auto.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Liduška

Příspěvek od prak »

měl jsem tohoto:
Obrázek
nic černého tam není a byl původní
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Liduška

Příspěvek od beetle66 »

Sam píše::shock: sundavat barvu z kapoty. To jsem necekal.
Na sociala patri cerne listy, cerne kliky, cerne hranate narazniky a plno dalsich zajimavych detailu. V drevnich dobach jsem mel podobne auto.
Na tenhle model určitě ne Same, Prak dal hezkou ukázku, jak vypadá sociálek z let 68-70. Takhle by to mělo vypadat, pokud původní barva byla opravdu L70F Chinchilla

Obrázek
1966

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Liduška

Příspěvek od Sam »

Taky muzu byt uplne mimo. To nepopiram. Me auto byl sparkaefer, snad rok 72.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Liduška

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Sam píše:Taky muzu byt uplne mimo. To nepopiram. Me auto byl sparkaefer, snad rok 72.
To už jsem kdesi psal, že jsou dva typy socek 67+. Jeden je ten na dvou obrázcích viz výše, kulatý narazníky, mřižky klaksonu, malý zadní světla apod, ten byl pro auslandrovský trh a to duhý, co popisuje Sam, to byl socmodel pro německý trh. Vyráběly se zaráz, viz dva stejný prospekty, jeden Der käfer a druhej The beetle, který se liší právě v těch sockách.

Smolik86
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2016

Re: Liduška

Příspěvek od Smolik86 »

Sam píše::shock: sundavat barvu z kapoty. To jsem necekal.
Na sociala patri cerne listy, cerne kliky, cerne hranate narazniky a plno dalsich zajimavych detailu. V drevnich dobach jsem mel podobne auto.
Vím o čem mluvíš. Viděl jsem takový to model pouze ve spojení s oranžovou barvou a sloníma tlapama viz foto.
1231072_e31902cade_low_res.jpg
.

V minulosti už auto někdo dělal (ne moc pěkně :? ) a přestříkal na tuto barvu jeví se jako royal red nebo něco podobného.Vnitřní části kapoty jak přední tak zadní atd. cákli černou matnou barvou... asi aby to tolik nebylo do očí, když se to otevíralo. Momentálně pomalinku rozebírám a přemýšlím ohledně barvy. Barva , která je na autě nyní, se mi líbí mnohem více než, která byla původně. Ale nestačí mi to, a proto sundavám barvu....třeba se mi zalíbí :lol:

Smolik86
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2016

Re: Liduška

Příspěvek od Smolik86 »

prak píše:měl jsem tohoto:
Obrázek
nic černého tam není a byl původní
Ahoj, mohu se prosím zeptat jaký jsi měl v tomto autě interier (sedajdy a tapece) platinum nebo černý?

Smolik86
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2016

Re: Liduška

Příspěvek od Smolik86 »

9.jpg
Většinu sociálních verzí jsem viděl bez okrasné lišty kapoty, s plastovým zp.zrcátkem a krytkami blinkrů v barvě vozu. Na foto verze low cost s okrasnou lištou, chromovým zpětným zrcátkem i kryty blinkrů. Myslíte, že to bylo možné objednat něco jako nadstandardní výbava??

Odpovědět