1303S 1973

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: 1303S 1973

Příspěvek od Herbie »

tak s tou clonou bude předpokládám problém v tom předním okně které 1303 má ... větší a kulatější

a s tím karburátorem bych byl taky opatrný .... druhovýroba za moc nestojí


K broukovi je třeba v současnosti přistupovat jinak než k novému vozu.
Je třeba opravovat / renovovat, ne jen bezhlavě vyměnovat díly jako to předvádí servisy pro moderní vozy :)
To že díly nakoupíš v německu neznamená, že jsou stejně kvalitní jako díly originální.
... a vůbec !

Uživatelský avatar
marena1989
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 04 led 2009
Bydliště: Nový Bor - (Liberec)

Re: 1303S 1973

Příspěvek od marena1989 »

Vítej a hodně vzduchem chlazených kilometrů přeju. Každopádně jak praví Herbie druhovýroba opravdu nic moc pohrát si s origo karbecem ... ;-) Každopádně to pozadí na první fotce je mi velmi dobře známé ... O:-)
VW Brouk 1200 Mexico 1982, Edice Special Bug ... :wink:

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: 1303S 1973

Příspěvek od elvis »

K těm předním tlumičům. Jsou to v podstatě jen patrony, které se dávají do pouzdra tlumiče. Je dost možné, až to rozebereš, že tam žádná patrona nebude, neb jen olejová lázeň. Původně to tak bylo.
Rozdíly mohou být právě v těch pouzdrech. A to v jejich uchycení. Buď jsou k nim těhlice přichyceny třemi šrouby zespoda, nebo dvěma z boku. Druhá varianta je novější provedení a používala se dále na jedničkových Golfech. Já mám také 73. ročník a tam je ta třišroubová varianta. Je však možné, že změna nastala na konci léta toho roku. Nevím. A nebo to, že to někdo měnil. Což asi ne. I když. Faldach tam taky nemá asi co dělat. A jak píší kluci, nemněn nic bezhlavě za nové věci. ČASTO ( téměř vždy ) JSOU LEPŠÍ STARÉ ORIGINÁLY, NEŽ NOVÉ TAIWAN, CHINA, BRAZIL ...
... do killa !

Odpovědět