Buba VW1300/71

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6126
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Můj "suprový" brouk - hledání

Příspěvek od Samba »

a co takhle reddevil?? vykopeš blatníky, nacpeš tam sobě líbivý a krom velkýho okna nikdo nepozná, že to není vysněná kára do 1972..
https://auto.bazos.cz/inzerat/67646491/ ... riovka.php
s motorem 1300 a pomalejší špajskou za půl sta..

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1280
Registrován: 08 zář 2009

Re: Můj "suprový" brouk - hledání

Příspěvek od lope »

Jestliže je málo peněz, tak podle mě musí být auto především kompletní. Jinak to máte světla, blatníky, nárazníky, sedačky, kastlíky, papundekly... A při každý položce zvlášť naskočej další tisícovky a hned je na dvojnásobku...

Uživatelský avatar
ToSvo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 333
Registrován: 11 lis 2016

Re: Můj "suprový" brouk - hledání

Příspěvek od ToSvo »

...a ideálně, aby to ještě pár let jezdilo a nemuselo se do toho moc peněz strkat, než se člověk vzpamatuje z nákupu :wink: :)
VW Brouk 1971 1.3L, pastel white/dogtooth blue
https://tosvobuba.wordpress.com

bandouch
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 20
Registrován: 09 srp 2016

Re: Můj "suprový" brouk - hledání

Příspěvek od bandouch »

A ještě ideálněji,abych do toho nemusel kupovat benzín a jezdilo to zadarmo co? Když na to nemám,tak se na to radši vyseru a nic nekupuju!

Uživatelský avatar
ToSvo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 333
Registrován: 11 lis 2016

Re: Můj "suprový" brouk - hledání

Příspěvek od ToSvo »

Neni to o penězích, ale o přístupu. Není třeba rozhazovat peníze za předražený vraky rozložený v krabicích. A nekupuju si voňavku jen proto, abych mohl dokazovat sousedům, že na to mám. To mi přijde moc jednoduchý. Kdepak, tak snadno mě neodradíš. :)
VW Brouk 1971 1.3L, pastel white/dogtooth blue
https://tosvobuba.wordpress.com

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj "suprový" brouk - hledání

Příspěvek od Skid »

https://www.davocar.cz/nabidka-aut/volk ... aceno-8946

Mrkni na tohle. Stoji tam uz dlouho. Minimalne pulroku venku. Zkusit dojet obhlidnout a nabidnout nizsi cenu. ;-)
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
ToSvo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 333
Registrován: 11 lis 2016

Re: Můj "suprový" brouk - nákup

Příspěvek od ToSvo »

Po prohledávání inzerátů tady i v zahraničí jsem už pomalu propadal beznaději. Zvlášť u některých prodejců (bohužel často i u nás) jsem hodně ztrácel náladu. Většinou to je hroznej vrak, někdy je to dokonce něco úplně jiného, než se nabízí v inzerátu, jedno je však společné - je to za hrozný peníze. Nakonec jsem znovu napsal jednomu majiteli brouka v Chorvatsku i když požadoval víc, než jsem za to chtěl dát. Po troše mailování a zasílání různých fotek, jsem mu navrhl mou cenu. A i když za to chtěl výrazně víc, nakonec přijal s tím, že si to ale musím ještě tenhle týden odvézt. To by asi šlo. Sehnal jsem plaťák (velmi dobře), zblbnul kamaráda, směnil peníze a ve čtvrtek večer jsem vyrazil. V pátek ráno jsem stál před barákem v Záhřebu a zdravil se s pánem. On pak otevřel garáž, nastartoval a vyjel. Až teď si uvědomuju, že tam asi bylo už rozhodnuto. "Ono to normálně jede, motor vrčí a vypadá to fakt, tak jako na fotkách." Dál už to uteklo nějak moc rychle. Prohlídnout auto, zkontrolovat papíry, dojet potvrdit smlouvu k notáři, zaplatit, naložit a najednou jsem stál na benzínce za Záhřebem a měl jsem brouka.

Brouk byl vyroben ve čtvrtek 13.května 1971 v bílé barvě, motor 1300, 33Kw, modrý originální interiér, dokonce i s rádiem. Naprosto žádná úprava. Proč taky, vždyť ho od roku 1971 až do odhlášení roku 2009 vlastnil pan Binc ze Záhřebu. Ano, celou dobu ho měl jeden vlastník, až do svého skonání. To je pro mne neuvěřitelný. A musel o něj hrozně pečovat, protože to neni vůbec zrezlý. Tedy něco se tam přeci najde, jako obvyklé místo pod rezervou, zadní podlahy a mírně stupačky, ale jinak je to v pořádku. Ano, taky jsem tomu nevěřil u 45 let starého auta a po tom, co jsem viděl jinde. Dokonce i chromy jsou v pořádku. Ale nechci to zakřiknout, mám ho ještě krátce a nestihl jsem to celý prolézt.

Vzali jsme ho v sobotu na malou projíždku, aby jsme viděli, co všechno umí. Jo jasný, bude se muset vyměnit olej, promazat řízení a zrevidovat brzdy, koupit nové výměníky, ale jinak je to opravdu "superbouk". A jelikož jezdil celý život v Chorvatsku a je na to asi zvyklý, tak mu budeme prý řikat Buba. Tak v pátek začala nová kapitola našeho života s Bubou.
Přílohy
bude mu u nás dobře
bude mu u nás dobře
je to auto i do terénu
je to auto i do terénu
DSC_4010.jpg
Blaupunkt
Blaupunkt
DSC_4104.jpg
DSC_4066.jpg
VW Brouk 1971 1.3L, pastel white/dogtooth blue
https://tosvobuba.wordpress.com

Pavel779
Příspěvky: 9
Registrován: 07 říj 2010

Re: Můj "suprový" brouk - hledání

Příspěvek od Pavel779 »

velká gratulace a smekám. už to vypadalo že z toho nic nebude :D

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Můj "suprový" brouk - hledání

Příspěvek od elvis »

Konec hledání dobrý, všechno dobré.
Gratuluji. [smilie=elvis.gif]
... do killa !

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Můj "suprový" brouk - hledání

Příspěvek od udeeska »

Konec dobrej vsechno dobry =D> , jsem si popravde myslel, ze to tu bude jen takove tlachani a nic z toho nebude, ale jsem mile prekvapen a dokonce auto v peknem stavu...tak at si to uzijete :D
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj "suprový" brouk - hledání

Příspěvek od Skid »

Supr, takze nakonec brouk a ne nebrouk. ;-) gratulace. A jak je na tom s brzdama atd? Po ose se ti nechtelo jet? Nebo byl problem s papirama? Tak koukam ze je tu druhej Buba. :-D
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
ToSvo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 333
Registrován: 11 lis 2016

Re: Můj "suprový" brouk - závady

Příspěvek od ToSvo »

Brzdy brzdí, jen to při brždění táhne hodně doleva, minimálně to bude chtít otevřít, zkontrolovat prasátka a vyměnit kapalinu.
Další zatím zjištěné závady jsou:
1. zdá se mi, že se kola točí trochu ztuha, asi jak to dýl stálo. třeba se to rozjezdí
2. výfukové plyny jdou na levé straně dovnitř vozu. díky tomu ale šlo snadno zjistit, že jsou topné kanály v pořádku, foukalo to krásně až na přední okno. provizorně vyřešeno odpojením hadice od výměníku
3. při plném zatáčení drhne přední kolo o kastli. to nevim, čim to může bejt?
4. rádio nehraje :-(

Nejvíc asi čas zapracoval na plastových dílech, konkrétně na zadních krytech ventilace, ty budu muset sehnat jiný. Jen nevim, jak je to tam přichycený?
Přílohy
ale jinak jsem se do toho už pustil :)
ale jinak jsem se do toho už pustil :)
DSC_4031.jpg
DSC_4030.jpg
VW Brouk 1971 1.3L, pastel white/dogtooth blue
https://tosvobuba.wordpress.com

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj "suprový" brouk - hledání

Příspěvek od SO 545 »

Prdacka kara. Mal som podobnu.

S lihovinou opatrne pri praci :wink:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15196
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj "suprový" brouk - hledání

Příspěvek od Sam »

Z dálky vypadá pěkně. Lepší zanedbaný netknutý stav než domordovaný šperk.
Mám radost z lidí kteří mají tah na branku a těším se na fotoreportáž z rozpohybování
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
ToSvo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 333
Registrován: 11 lis 2016

Re: Můj "suprový" brouk

Příspěvek od ToSvo »

Díky. Dost k tomu přispělo i tohle fórum. Je dobré vědět, že když bude člověk v koncích, může se na někoho obrátit. Rád vás budu informovat o postupných pracech na brouku, i když to určitě nebude tak profesionální, jako některé projekty zde. Nikdy jsem auta moc neopravoval a veterána už vůbec ne. Proto to zatím budu řešit stylem "Když to funguje, tak se v tom nevrtej!" a budu rád, za vaši pomoc. Broukům třikrát zdar! :)

PS. Můžu požádat admina o změnu názvu topicu na Buba VW1300/71, aby to líp vypadalo. díky. :wink:
VW Brouk 1971 1.3L, pastel white/dogtooth blue
https://tosvobuba.wordpress.com

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Buba VW1300/71

Příspěvek od Herbie »

hotovson
... a vůbec !

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8946
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Buba VW1300/71

Příspěvek od yahoďák »

gratuluju, paráda, auto po jednom majiteli v dnešní době je malej zázrak.

Ty plastový krytky u zadního okna umítaj na všech autech z té doby, ani nevím, jestli se dájí koupit nové. Pro výměnu musíš vyndat zadní okno, drží to pod jeho těsněním.
Obrázek

Uživatelský avatar
ToSvo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 333
Registrován: 11 lis 2016

Re: Buba VW1300/71

Příspěvek od ToSvo »

jelikož se rozpadly plastové držáčky stínítek, bylo to první, co jsem z auta odmontoval, odnesl domů a jal se je zkoumat. zvláštní věc tyhle stínítka. jednak je každé jinak velké, což je ale asi dáno tím, aby nebouchaly do zpětného zrcátka, ale hlavně má každé jiný držák. jeden je hezký pevný kovový a druhý je jen plast. proč to asi tak je? vždyť když by někdo v budoucnu měnil stínítko za jiné, ten držáček se přeci dá snadno přehodit. a kov je kov. no záhada.
další věc, kterou jsem si vzal domů byly poklice a vyleštil je. kvalita toho chromu mě nepřestává udivovat. paráda. posuďte sami.
Přílohy
vyleštěno
vyleštěno
ach
ach
leštění
leštění
před čištěním
před čištěním
pravé už je vyčištěné
pravé už je vyčištěné
DSC_4262.jpg
rozdílné držáky
rozdílné držáky
rozdílná velikost
rozdílná velikost
blbej plast
blbej plast
VW Brouk 1971 1.3L, pastel white/dogtooth blue
https://tosvobuba.wordpress.com

Uživatelský avatar
machyss8
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 18 lis 2013
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Buba VW1300/71

Příspěvek od machyss8 »

Moc peknej brouk :] a libi se mi heslo ve stylu: cim min se v tom vrtat, tim lip :D hlavne si auto uzit =D>

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Buba VW1300/71

Příspěvek od lišák »

ToSvo píše:... ale hlavně má každé jiný držák. jeden je hezký pevný kovový a druhý je jen plast. proč to asi tak je? vždyť když by někdo v budoucnu měnil stínítko za jiné, ten držáček se přeci dá snadno přehodit. a kov je kov. no záhada...
Každý kus je z jiného auta. Čím novější ročník, tím víc se šetří náklady.
Každý celek se skládá z detailů.

Odpovědět