Bertík

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Bobas
Příspěvky: 23
Registrován: 27 kvě 2016

Bertík

Příspěvek od Bobas »

Zdravím všechny,
tak konečně se mi podařilo vložit i par fotek našeho nového přírůstku do rodiny. Je to brouk z 67, který v 90tém roce dostal novou barvu z původní "Bahama blue"...
Původně jsem chtěl kabriolet (to měli přivézt známí, kteří vozí auta z celého světa), samozřejmě jsem taky hledal v inzerátech v ČR a v Německu/Rakousku. Byl jsem rozhodnutý, že pokud klasiku, tak určitě se střešním oknem a silnějším motorem. Toto auto má zatím střešní okno nefunkční (při otevírání do interiéru vylézá lanko na levé straně) a motor je přestavěn na 1600. Spodek auta je vyvařen, takže to je další velké plus. V zimě chci udělat interiér- koberce a sedačky. Možná nějaká jiná kola, ale to se ještě uvidí.

Kdo z Jihu by poradil s drobnostmi jako rozebrání středního okna, nefunkční ovládání (otvírání) přívodu vzduchu do auta apod.
IMG_2432.JPG
IMG_2446.JPG
IMG_2446.JPG (74.38 KiB) Zobrazeno 8517 x
FullSizeRender.jpg

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2565
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bertík

Příspěvek od martin_100 »

Koukali jsme na něj v inzerci. Je opravdu tak hezkej jako se na fotkách tváří?
Gratuluju k pěknýmu vwozu a ať slouží =D> :wink:

Uživatelský avatar
Bobas
Příspěvky: 23
Registrován: 27 kvě 2016

Re: Bertík

Příspěvek od Bobas »

Ahoj Martine,

to je asi věc názoru, ale já jsem moc spokojen. Zatím si myslím, že po mechanické stránce je to super, motor si dělal sám přímo minulý majitel, kterého někdo z Vás určitě zná (Arnošt z Radotína). Jak jsem psal nefunguje střešní okno, u sedadla řidiče je trochu nefunkční opěradlo (zlomená utahovací páčka a opěradlo nakřivo), ovládání vzduchu do interiéru není napojeno (pod zadní sedačky- ostatní jsem ještě neměl možnost zkusit).

Lak má někde puchýřky, odřeniny, prasklinky, ale v celku ok. S lakem určitě nic nedal nechci (tedy zatím). Celý spodek je vyvařen, takže budu dělat přes zimu koberce. S VW teprve začínám, takže je pro mě všechno nové a v rámci možnostech (časových) se snažím poznávat:)

Mě nejvíce zaujalo, že auto má historii- vyrobeno 67, 73 dovozeno a prodáno v 90 (v tom roce i změna barvy na červenou).

Takže pro mě má větší hodnotu, než už nakrášlenej brouk, který by se mí líbil, ale radši vše pomalu postupně...

Uživatelský avatar
Bobas
Příspěvky: 23
Registrován: 27 kvě 2016

Re: Bertík

Příspěvek od Bobas »

Zdravím všechny. Doporucite nějakého dobrého calounika v jižních Čechách? Znám jednoho místního, ale nevím jestli u nej risknout sedadla do auta. Dělali byste Interier do původní zelenavé barvy nebo spis do odpovídající k cervenemu laku. Díky mockrát za názory všem. Bobas.

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: Bertík

Příspěvek od čáryfuk »

Nevím jestli Ruda funguje , ale myslím že by to byla dobrá volba . Bohužel bys musel až do Prahy :wink:
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... ilit=Faťol

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Bertík

Příspěvek od Herbie »

A co calounictvi Rekovi, ti jsou v Jiznich cechach jestli se nepletu. A jsou znami kvalitni praci.
... a vůbec !

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Bertík

Příspěvek od lális »

Ano ano čalounictví Rekovi ,myslím Strakonice.
Zeptej se místního uživatele capario,ma od nich střechu na cabriu,sam jsem to viděl a jako jo
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8946
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Bertík

Příspěvek od yahoďák »

Bobas píše:Dělali byste Interier do původní zelenavé barvy nebo spis do odpovídající k cervenemu laku. Díky mockrát za názory všem. Bobas.
čau Bobas, asi bych měl pro Tebe řešení: mám dobové koženkové potahy na komplet sedačky - sedací části tmavě červená/vínová, boky světle šedá. pasovalo by to k aktuálníku laku a je to korektní, rychlé a v porovnání s čalouněním i levnější řešení.
Obrázek

Uživatelský avatar
Keymaker
Příspěvky: 80
Registrován: 09 bře 2013
Bydliště: Č. Krumlov, Bechyně, Velká chuchle
Kontaktovat uživatele:

Re: Bertík

Příspěvek od Keymaker »

Key - broučí čekatel :-)

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Bertík

Příspěvek od lišák »

V momentě kdy nevím jakou barvu bude mít někdy příště karoserie bych se přiklonil k Jahodovému řešení. Splní to účel, je to vratné a dá to dostatek prostoru pro úvahy jaká má být finální podoba auta. Vrazit v prvotním nadšení 20-30 tisíc do čalounění a pak zjistit, že to nakonec není ono je poněkud ukvapené. Ale jak tady s oblibou říkáme, je to Tvoje auto, dělej si s ním co chceš.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: Bertík

Příspěvek od čáryfuk »

yahoďák píše:
Bobas píše:Dělali byste Interier do původní zelenavé barvy nebo spis do odpovídající k cervenemu laku. Díky mockrát za názory všem. Bobas.
čau Bobas, asi bych měl pro Tebe řešení: mám dobové koženkové potahy na komplet sedačky - sedací části tmavě červená/vínová, boky světle šedá. pasovalo by to k aktuálníku laku a je to korektní, rychlé a v porovnání s čalouněním i levnější řešení.
.... stav ideál

Uživatelský avatar
Bobas
Příspěvky: 23
Registrován: 27 kvě 2016

Re: Bertík

Příspěvek od Bobas »

Díky všem za náměty. Teď tam mam černý potahy (kozenka) ale chybí potah na zadní sedací část. Stojí za úvahu repasovat přední sedačky a použit potahy? Jsou uz dost prosazené. Ještě mam dotaz ohledně rodičova opěradla. Mam ulomenou packu pro aretaci a sedák je nakrivo. Dotaz jak opravit, nebo nemate někdo opěradlo??

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8946
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Bertík

Příspěvek od yahoďák »

Jestli jsou sedačky prosezený, tak bude repase potřeba...ale to se pořád může odehrát ve vlastní režii (viz. Lišák), potom tam vrátit sundané původní čalounění a potahy (= neměnit zatím barvu a ušetřit za čalouníka)
Popis závady opěradla nedává jinou možnost, než to odčalounit, bude prasklý svár na konstrukci asi. Pokud chceš nahradit jiným kusem opěradla, je nutné foto, abys poptával stejné provedení.

No a nakonec: černej koženkovej potah mám taky ..a jako z udělaní ho nemám komplet, ale jen pro zadní sedadlo+opěradlo :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Bobas
Příspěvky: 23
Registrován: 27 kvě 2016

Re: Bertík

Příspěvek od Bobas »

Tak to jsem se trochu posunul. Takže přes zimu rozebere sedačky a nechám opravit prosezena místa. Asi nutno i to opěradlo. Schválně se zeptám za kolik by naši mili sousedi z vedlejší vesnice pocalounili. Ale radši bych v budoucnu volil lidi se zkusenostmni. Mužů požádat o yahoďaka o sz s cenou za zmíněné potahy?? A nemá někdo náhodou utahovaci packu k operadlu??? Díky všem.

Uživatelský avatar
Bobas
Příspěvky: 23
Registrován: 27 kvě 2016

Re: Bertík

Příspěvek od Bobas »

Když uz jste se tak pěkné rozepsali, tak mam dotaz k rozebrání sibru. Zavřít trochu jde, ale otevřít vůbec. Do interiéru začne v levé přední části vylézat lanko. Nerad bych to poje... Ještě víc. Díky za rady.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Bertík

Příspěvek od Herbie »

No tak sibr s tim si budes muset vyhrat
Sezen si nekde na netu schema kde uvidis jednotlivy soucastky a pust se do kompletni demontaze.

Lanka behaji v kolejnicich a pokud ti nekde nejaky vylejza, je to cely spatne.

Vsecko zrevidovat, vycistit, promazat a pokud budou nejaky casti, pripadne samotny lana poskozeny tak vymenit!
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Bertík

Příspěvek od Herbie »

Vlastni rozebrani
- nejprve uvolnit calouneni, tedy vnitrni cast sibru a zasunout do strechy
- odsroubovat a uvolnit plech sibru a horem vytahnout ven
- pak uz uvidis vlatni kolejnice a plasty co v nich behaji lana.... vsecko ven.... a jak uz jsem psal vyse, vycistit, zrevidovat, zpovymenovat poskozene casti, namazat a slozit zpet
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Bertík

Příspěvek od Herbie »

Jo a nezapomen si zkontrolovat pruchodnost odtoku vody
... a vůbec !

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Bertík

Příspěvek od Šíša »

Zda-li, kdyz sedis na sedacce a opiras se o operadlo, si pripadas ze sedis nakrivo a ne kolmo ke smeru jizdy :D tak je polamana konsrukce operadla. Sundat potah jde jednoduse, odstrojit packu sklapeni, dole je ten potah sesponkovan a pak se vytahne nahoru. Kosntrukci pokud mozno nejlepe narovnat ale jak je to jednou zohybane tak uz to moc odolne nebude, takze navarit nejakou vystuhu na postizene misto. Nebo koupit zachovalou novou klidne se sajze potahem, mozna toi bude jednoduzsi to jen prehodit :D

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8946
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Bertík

Příspěvek od yahoďák »

potahy na zadek...po cca deseti letech vytaženy na světlo boží, takže jsou špinavé a zatuchlé, samozřejmě je na předání vyčistím.
Na sedáku je jedno poškození (trhlina) vlevo dole, kde to sedí na příčce, jinak OK.
Více po sz...
Přílohy
DSCN2592.JPG
Obrázek

Odpovědět