Samovo ovál

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovo ovál

Příspěvek od lišák »

Sam píše: show car zase hyzdi cerny silikon u stupacky, :D
Já myslel, že si počkáš na Andyho až Ti to připomene. :lol:
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovo ovál

Příspěvek od Sam »

Tesim se, az budu moci na Andyho kare zkontrolovat, jestli ma vsechny srouby znacky Kamax a jestli maji fabricke rozmery hlavy. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
aircooled
aircooled kecálek
Příspěvky: 706
Registrován: 19 říj 2010

Re: Samovo ovál

Příspěvek od aircooled »

Sam píše:. Potkali jsme se v industriální ozdravovně Slnava ...
:lol: :lol: :lol: =D>
ExBruno

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Samovo ovál

Příspěvek od Petr914 »

...Same?...ty ses na to teda voháknul...jen co je pravda...tam si měl sedět v plavkách čéče...
You can't win 'em all...

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Samovo ovál

Příspěvek od Andy »

Sam píše:Tesim se, az budu moci na Andyho kare zkontrolovat, jestli ma vsechny srouby znacky Kamax a jestli maji fabricke rozmery hlavy. :D
Beru to jako vyzvu :twisted:

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovo ovál

Příspěvek od Sam »

Tak máme odzimováno a natočeno prvních 500km v letošní sezóně. Musím říct, že to je vždy nezvyk, přesedlat po dlouhé odmlce z nového do starého VW. Nebrzdí, nejede, dělá to rambajz a smrdí. :) Čeho jsem si předtím moc nevšímal, tak to jsou reakce okolí a ostatních řidičů na silnici:

* malé děti jsou unešení, clomají rukama rodičů a ukazují prstem
* puberťáci jsou ze setkání tak v šoku, že se dají do nehraného smíchu a nedokáží pochopit, co že se to objevilo na silnici
* občas se otočí nějaký ten dospělý, buď zasněný vzpomínkou na staré časy, nebo s výrazem: kdo to sem zase přismrděl
* většině ostatních jste naštěstí zcela ukradeni a ignorují vás stejně jako ostatní řidiče.

* u řidičů převažují pozitivní reakce u offroadářů a motorkářů, kde často probíhá nenucený pozdrav.
* u veteránistů je to jasné, pozdrav a vzájemné pochválení vozů rychlým gestem. Přeci jen není času nazbyt a nevěnovat se řízení se nevyplácí.
* následují řidiči limuzín, kterým jsem na silnici zcela ukradený, nevidí mne, ale podvědomně ví, že na silnici něco jede a tak si drží decentní odstup.
* o mnoho víc jsou nebezpeční řidiči vozů střední třídy. Jejich jediným cílem je vytlačit starý vůz ze silnice, tlačit ho nalepeni těsne za zadním nárazníkem, případně vjíždět na hlavní zrovna v okamžiku mého průjezdu křižovatkou. Přesně dle logiky že kamion a starý vůz jezdí jak s hnojem a s novým vozem to musí přece stihnout.
* poslední sorta jsou "metropolitní škodovkáři". Jedou svým tempem jako ostatní a když zpozorují, že staré VW jede vedle nich stejnou rychlostí, nutí je to podvědomě zrychlovat. Vznikají tak komické situace, kdy řidič v odbočujícím pruhu iracionálně přidává a řítí se čím dál větší rychlostí do pravoúhlé zatáčky nebo do stojící kolony vozidel.

Máte také podobné zkušenosti z provozu ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Samovo ovál

Příspěvek od hydraulik »

:lol: jako bych seděl vedle Tebe... =D>
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Samovo ovál

Příspěvek od udeeska »

Musím říct, že to je vždy nezvyk, přesedlat po dlouhé odmlce z nového do starého VW. Nebrzdí, nejede, dělá to rambajz a smrdí. :) Čeho jsem si předtím moc nevšímal,
......vypada na priznaky starnuti :D
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovo ovál

Příspěvek od prak »

UDS má bingo!
a to máš Same alespoň německý auto
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovo ovál

Příspěvek od Sam »

udeeska píše:Musím říct, že to je vždy nezvyk, přesedlat po dlouhé odmlce z nového do starého VW. Nebrzdí, nejede, dělá to rambajz a smrdí. :) Čeho jsem si předtím moc nevšímal,
......vypada na priznaky starnuti :D
Pak je vše naprosto v pořádku, s tím vnitřně počítám. Mládnutí by mne asi dost znervózňovalo. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Samovo ovál

Příspěvek od ovalisimus panornik »

..hmm...tak to stárnu taky...trochu na to pomáhá vynechat hlavní tahy, já miluji okresky dál od Prahy, řidiči traktorů
jsou většinou v poho a někde se dá i tankovat specoš.

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovo ovál

Příspěvek od Skid »

Přesně jak píšeš Same. A ještě se mi dějou situace, že jedu poklidnou 90 do Budějovic, dojedu nový vůz, který jede 70, tak ho začnu předjíždět a on to neunese a začne těžce zrychlovat. Když ho předjedu, tak mě musí předjet opět zpátky a pak se zase trmácí 70. Takhle si s jedincema užívám cestu 20 km. :twisted:
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
lobovsky
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 22 čer 2010
Bydliště: Malinovo

Re: Samovo ovál

Příspěvek od lobovsky »

Veľmi pekne si to napísal.
A myslím si, že keď človek zažije jeden pekný moment, prenesie sa cez tie všetky ostatné. Hlavne všetkých debilov si nepúšťať do hlavy. Myslím že každý si nesieme svojich problémov v hlave viac než dosť .....
na svete je veľa ťažkých havárii, no najťažšia je zrážka s blbcom

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Samovo ovál

Příspěvek od beetle66 »

No musím říct, že už mám jarních 500km také za sebou a krom jevů, co jste zde napsali, se mi často stává ještě jedna věc, ve zpětných zrcátkách, pokud je vítr nepřiklopil k autu, zahlédnu rychle se blížící vůz, který mě ale nepředjede a jede kratší či delší dobu za mnou tempem 50 - 70km/h, pokochá se, nadechne se výparů, usměje, vyfotí a pokračuje vesele s pozdravem dále, říkám tomu odborně, zpomalovač okolního provozu. :)
1966

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovo ovál

Příspěvek od threeseven »

Přidej si ještě:

* Nekonečně dlouho přecházející rodiny s dětmi, protože děti se zaseknou před autem a někdy - řekl bych - jakoby se s nim snažily komunikovat. Mávají, vykřikují a já na ně zevnitř taky mávám a pak blikám a když rodič konečně vláčí děcko z přechodu, ti za námi už někdy i troubí.

Miluju jaro.
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovo ovál

Příspěvek od prak »

závidím vám broukařům. Když jsem v sobotu svážel valníkem bordel po brigádě ve vsi, tak jsem si zas pěkně užil troubení spěchajícího řidiče spotřebního auta. Pěkně na mě mával s výrazem "uhni debile" :-D
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovo ovál

Příspěvek od Sam »

beetle66 píše:No musím říct, že už mám jarních 500km také za sebou a krom jevů, co jste zde napsali, se mi často stává ještě jedna věc, ve zpětných zrcátkách, pokud je vítr nepřiklopil k autu, zahlédnu rychle se blížící vůz, který mě ale nepředjede a jede kratší či delší dobu za mnou tempem 50 - 70km/h, pokochá se, nadechne se výparů, usměje, vyfotí a pokračuje vesele s pozdravem dále, říkám tomu odborně, zpomalovač okolního provozu. :)
Výborně, na tuhle sortu lidí jsem zapomněl. Jako měšťákovi se mi toto stává na čtyřproudových komunikací s tím, že se řidič jakoby zasekne v rychlém pruhu a jede vedle mne. Zákony fyziky jsou ale všude stejné a tak pokud toto řidič udělá a zamíří svůj pohled na ovála, zákonitě zamíří i jeho vůz pomalu do mého pruhu. Už jsem musel jednou i zatroubit, abychom se na silnici vůbec vešli. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovo ovál

Příspěvek od SO 545 »

mna /potesil/ vodic kamionu ktory akosi zvlastne za mnou manevroval po blizsom pozorovani sme zistili za hladal fotoaparat ...
a stastne ho nasiel len ja som minul svoj vyjazd len preto aby som mu dal sancu po tej namahe aspon na jednu fotku... :lol:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Pejsok
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 333
Registrován: 20 úno 2013
Bydliště: Teplice hudcov

Re: Samovo ovál

Příspěvek od Pejsok »

Ahoj krásný ovál také schanim takový kousek za kolik jsi ho pořídil před renovaci #-o
Už chci byt mezi vama

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovo ovál

Příspěvek od Sam »

Pejsok píše:Ahoj krásný ovál také schanim takový kousek za kolik jsi ho pořídil před renovaci #-o
Cena je závislá na době, místě a aktuálním rozpoložení prodávajícího a kupujícího. Nezlobte se na mne, ale tohle je soukromá informace.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět