Brouk '76

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Dal jsem si nacas... Muj pribeh s Kulickou zacal 26.1.2011 vyletem na Teplicko, odkud jsem ji s kamaradem pritahnul na lane. Bylo asi minus deset a byl jsem zmrzly jak drozd, ale stastny. Laska na prvni pohled. Byla presne tim, co jsem hledal. Mel jsem za sebou svoji prvni nenarocnou, zato casove pomerne zdlouhavou renovaci Nebrouka '74 (http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?f=6&t=4720), ktereho se mi zzelelo huntovat v zime v soli, tak jsem jako ortodoxni broukar nutne potreboval neco, ceho mi lito nebude (ano, tehdy jsem si vazne myslel, ze nebude). Zamer byl prosty: lehce posudlat a drandit. Po technicke strance cajk, ale jinak nic moc neresit, uzivat, uzivat a uzivat.

Je to pozdni Nemec vyrobeny v roce 1976, v relativne puvodnim a pomerne kompletnim stavu, s velmi solidni plecharinou, ktera si nerika o okamzitou body-off renovaci. Rizeni bez vule, kulisa razeni bez vule, puvodni elektrika v naprosto panenskem nezbastlenem stavu. Auto nejspis pochazi z Rakouska, podle nalepky na zadnim okne jsem usoudil, ze pochazi od dealera Autohaus Gmünd. V Cechach ji prede mnou chvili vlastnil Duffy a pak jeste jeden majitel, ktery si nakonec svuj zamer s broukem rozmyslel a postavil Kulicku na bazar. Cekala na me.
Přílohy
Interier.JPG
Predek.JPG
Zadek.JPG
Naposledy upravil(a) Hrošík dne 27 pro 2015, celkem upraveno 1 x.
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Nekolik dni mi trvalo, nez jsem Kulicku zprovoznil. Z puvodniho motoru 1200ccm byl citit potencial, ale mel dva problemky: zapalovani a karburaci. Po vymene oleje, svicek a zapalovacich kabelu a po Herbieho profesionalni repasi original karburatoru Solex 30 PICT-3 zacal motor fantasticky vykracovat. Po vymene vsech brzdovych prasatek, kontrole vsech funkcnich prvku a po ociste interieru i exterieru byla Kulicka pripravena k provozu. A aby nevypada tak smutne, pujcil jsem ji KronnPrinze z Hrosika, ktere ji slusi.
Přílohy
DSC09789.JPG
Kulicka2.JPG
Kulicka2.JPG (47.18 KiB) Zobrazeno 8876 x
Obrazek0007.JPG
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Netrvalo dlouho, a Kulicka plne prevzala roli rodinneho vozu. Fotka je z 21. kvetna 2011 ze Sazavskeho ostrova - to byl nas prvni rodinny vylet Kulickou. Cela cesta probehla bez problemu, teprve asi 400m pred domem Kulicka na krizovatce chcipla a po nastartovani se motor podivne hadal a nesel za plynem. Po blizsim ohledani jsem zjistil, ze z karburatoru vypadla original zatka :) Bohuzel se ztratila, ale vyresil to mirne zapilovany desetnik prilepeny tekutym kovem (trik mi poradil Herbie).
Přílohy
DSC00103.JPG
Naposledy upravil(a) Hrošík dne 27 pro 2015, celkem upraveno 2 x.
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Brouk '76

Příspěvek od Kauly »

rovnosvětlo s blinkrama v nárazníku a ve světlých originál barvách je hrozně hezkej brouk . Ať dělá radost !

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Soucasti posudlani bylo osetreni jinak pomerne zdrave podlahy. Za obrovskou pomoc dekuji Elvisovi, ktery se mnou dva dny obetave brousil a natiral. A jeste mi zapujcil paradni neprosezene cerne sedacky s operkami. Po tomto drobnem upgradu jsem se uvnitr Kulicky zacal citit dobre :) K pocitu bezbreheho stesti mi chybi jen cerna zadni sicna a cerne tapecaky :)
Přílohy
DSC00249.JPG
DSC00218.JPG
DSC00212.JPG
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Attack 2011: Seznameni Kulicky s Hnusikem :) Pro me docela smolna akce, zevnitr okysla nadrz si vybrala svoji dan a trysky v karburatoru se mi zacaly ucpavat jemnym bordelem. Takze to chvili jelo, chvili nejelo... az jsem kvuli tomu zmeskal kamaradovu svatbu. Kulicka vstoupila do dejin :)
Přílohy
100_1104.jpg
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Vzdycky jsem snil o dobrodruzstvi ve stylu "vytahnout auto z kopriv a podniknout s nim dlouhou vypravu". Zpocatku jsem uvazoval o navsteve kamaradu v Lucembursku, ale po projednani v rodinne rade se jako potencialne zajimavy cil a zaroven dostatecna challenge ukazal Dublin, ke kteremu mame vrelou vazbu. Danikovi je uz rok a pul a cestovani snasi skvele. Neotalime, bereme stan, par nejnutnejsich veci a nahradnich dilu, a vyrazime... Nemecko, Lucembursko, Francie, Anglie, Wales, Irsko a zpatky pres Belgii, Nizozemi, Nemecko (vzali jsme to pres brouci mekku Wolfsburg) a domu. Tri tydny na ceste (20.6. - 9.7.2011), celkem 4500km, milion zazitku, vzpominky na cely zivot. A Kulicka to zvladla znamenite, po ceste jsem menil pouze klinak a lanko plynu a dvakrat profouknul volnobeznou trysku. Ted, s odstupem casu, si rikam, jakou jsme meli kliku :) Uzasne praktickou zahradku pres zadni kapotu nam na cestu zapujcil Marty, moc dekujeme.
Verdun - Francie
Verdun - Francie
Valecne pohrebiste Verdun - 700 tisic padlych vojaku v nejvetsi bitve 1. svetove valky
Valecne pohrebiste Verdun - 700 tisic padlych vojaku v nejvetsi bitve 1. svetove valky
Prijizdime v miru, vetsi bere
Prijizdime v miru, vetsi bere
Notre-Dame de Paris
Notre-Dame de Paris
Jakasi zelezna vez
Jakasi zelezna vez
Vitezny oblouk - Pariz - Francie
Vitezny oblouk - Pariz - Francie
Versailles - Pariz - Francie
Versailles - Pariz - Francie
Katedrala v St. Albans - Anglie
Katedrala v St. Albans - Anglie
Snowdon - nejvyssi hora Walesu v mlze
Snowdon - nejvyssi hora Walesu v mlze
Trajekt Holyhead - Dublin
Trajekt Holyhead - Dublin
Navsteva irskeho pivovaru
Navsteva irskeho pivovaru
Spire of Dublin
Spire of Dublin
Wales Millennium Centre v Cardiffu
Wales Millennium Centre v Cardiffu
Vymena plynoveho lanka v Cardiffu :-)
Vymena plynoveho lanka v Cardiffu :-)
Najezd na trajekt z Ramsgate do Oostende
Najezd na trajekt z Ramsgate do Oostende
Nizozemsky kolorit
Nizozemsky kolorit
Nizozemi - Afsluitdijk, uzaviraci hraz, ma 32km
Nizozemi - Afsluitdijk, uzaviraci hraz, ma 32km
Wolfsburg - VW Mekka
Wolfsburg - VW Mekka
Profouknuti volnobezne trysky v Lipsku
Profouknuti volnobezne trysky v Lipsku
Kulicka s Hrosikem na Elvisove svatbe, konec nasi cesty
Kulicka s Hrosikem na Elvisove svatbe, konec nasi cesty
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk '76

Příspěvek od Michal »

Mirku, nádherný, jen tak dál...s Kuličkou dokážeš objet svět :wink:

Hodně šťastných kilometrů :mrgreen: :wink: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Michale, moc dekuju. Jsi pro me v tomto smeru obrovskou inspiraci.

Sezonu 2012 jsme s Kulickou zahajili v punkovem stylu. Elvis me potesil fantasticky zdravymi zadnimi blatniky s podkovami a zadni kapotu (oboje pochazi z ex Compiho Freda). Neuveritelny sikula Tom mi vyvaril zadni spicky a udelal sundavaci zadni celo, poopravil jiz dosti unavenou usatou predni napravu a navaril do ni stelovaci hrebinky od CSP. V Kuri jsem poridil kratsi predni tlumice Kofap, predek snizil o 6cm a upravil sbihavost. Pod kapotu se prestehovala dvoukanalova trinactka z Hrosika a sehnal jsem zachovaly original cerny brouci interier, kteremu dominuje triramenny volant Porsche. Samozrejme nezanedbavam beznou udrzbu: novy olej v motoru i prevodovce, nove manzety na poloosach, nove kotouce a desky na predku, serizena rucni brzda, nove topniky od CSP. Auto funguje bajecne a dela radost, ale chce to rychle nalakovat, at nejsme za nejvetsi ostudu.
Cerne tapecaky nahradily puvodni hnede
Cerne tapecaky nahradily puvodni hnede
Volant z Porsche 944 me moc potesil
Volant z Porsche 944 me moc potesil
1300 dual-port uz jezdi v Kulicce
1300 dual-port uz jezdi v Kulicce
Outlaw na Luznici
Outlaw na Luznici
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Zari 2012? Sitovy graf hlasi, ze se blizi rodinna dovolena v Chorvatsku.
Dejvid nam paradne vylepsil fazonu prdelky, dekujeme.
Vymenil jsem puvodni vysleple paraboly za tunerske Helly s krizem, sviti moc pekne.
A mistr kovotlacitel Jiri Poledne (vizte reference) mi vyrobil hlinikove poklicky na KronnPrinze dle doboveho obrazku. Sedi i vypadaji skvele.
S Kulickou mam najezdeno 21 tisic kilometru, vse funguje a jizda je prijemna. Jen by to sneslo o par poniku navic...
20120819_212558.jpg
20120713_221203.jpg
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Sezona 2012 nam skoncila a s Kulickou mame najezdeno celkem 25 tisic kilometru.
Plany na sezonu 2013 jsou velike. Odjakziva se mi libila rada prvku z kalifornskeho stylu, dlouhodobou inspiraci je pro me Dejviduv zlatak. V prosinci 2012 jsem se rozloucil s puvodnim Kuliccinym outfitem a poprosil Toma o nekolik klempirskych uprav.
20121202_141100.jpg
20121202_141117.jpg
Zimni radovanky 2012/2013 jsme stravili mirne flekati, ale po klempirske strance jiz finalne pripraveni na novy kabatek.
DSC05615.JPG
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Duben 2013: Kulicka je sverena do nejpovolanejsich rukou. Dejvid se s pripravou mazlil uplne do maxima, skoro jsem ho musel premlouvat, at uz toho necha... vzdyt EBI5 je za dvermi :)
Tesim se jak malej...
Tesim se jak malej...
Sundavaci a zastamdaci zadni celo - uzasny pomocnik pri vyndavani motoru
Sundavaci a zastamdaci zadni celo - uzasny pomocnik pri vyndavani motoru
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk '76

Příspěvek od Sam »

Hezký Hrošíku. A co že tak najednou ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Same, diky. Uz byl nejvyssi cas, Kulicce jsem to dluzil a nejak jsem se ne a ne a nemohl odhodlat zacit. Zaroven me mrzi, ze nemam vic fotek, s cim vsim jsem si vyhral - je tezke montovat a dokumentovat zaroven. V tomto ohledu mam obrovske rezervy a obdivuji vsechny, co vytvari fotonavody krok za krokem.

19.6.2013 byl muj stastny den. V zasobe jsem mel predchystane vycistene a opecovane dily, prikoupil jsem par NOSovek, abych na tu nadheru nemontoval nejaky prasivy smelc. Strojeni jsem si naramne uzival.
20130619_190242.jpg
20130619_190307.jpg
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Dostrojeni na hlavni akci sezony 2013 se povedlo, ale bylo to jen tak tak. European Bug-In 5 v Chimay jsme absolvovali v novem kabatku - original VW odstin PastelWeiss L90D, ve kterem byla Kulicka vyrobena. Vse funguje vytecne, i na dlouhe ceste se auto chova velmi kultivovane, trinactka dvoukanal odvadi spolehlivou praci, jen nejaci ti ponici navic proste chybi... obzvlast, kdyz cilime na echt californii :)
IMG_0576.JPG
IMG_0577.JPG
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk '76

Příspěvek od SO 545 »

=D> pekne
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Marosi, moc dekuju. Od fachmana, jako jsi ty, si toho velice vazim. A s nadsenim sleduju topic "Kilco za kilco"!

Po sezone 2013 jsem zadumcivy. Skoro nikam s Kulickou nejezdime, porad neco studuji, sjizdim vsechny mozne americke weby a snim. Snim o tom, ze dezertuji z aircooled sveta a neznou Kulicku prestavim na watercooled bastarda BUGARU... Dlouho jsem to rozmyslel a zvazoval pro a proti, ale nakonec jsem se rozhodl, ze se do toho pustim.

Objednal jsem adapter kit od Kennedyho pro nasroubovani motoru Subaru EJ20/EJ22/EJ25 na standardni brouci/busi prevodovku. Kdyz sada dorazila, peclive jsem ji prozkoumal a naznal, ze sesroubovani Suba motoru s brouci skrini je pohoda. Pak jsem sehnal idealniho darce motoru, kompletni Subaru Legacy EJ22 (elektronicky vstrikovany ctyrvalcovy vodou chlazeny boxer o maximalnim vykonu 100kW).
Komplet kit od Kennedyho
Komplet kit od Kennedyho
Adapter plate KEP
Adapter plate KEP
Darcovske Legacy 2.2i
Darcovske Legacy 2.2i
Vytouzeny motor EJ22
Vytouzeny motor EJ22
A z druhe strany
A z druhe strany
Ridici jednotka motoru, budiky, vaha vzduchu, lucas a sroubeni
Ridici jednotka motoru, budiky, vaha vzduchu, lucas a sroubeni
Kompletni kabelovy svazek, ktery je treba osvobodit o nepotrebne draty a ponechat pouze motor management
Kompletni kabelovy svazek, ktery je treba osvobodit o nepotrebne draty a ponechat pouze motor management
Vyfukove svody
Vyfukove svody
Chladic se saharou
Chladic se saharou
Veskery hardware jsem mel pohromade, stacilo vsechno rozebrat, vycistit, zkontrolovat, vymenit rozvody, maximalne zjednodusit kabelovy svazek a ponechat jen nezbytne minimum pro motor management, otocit sani a ... NAINSTALOVAT VODU. Tak, jako Kauly :) Jenomze se objevilo NECO, co mi reklo STOP!!! Tak jsem napsal inzerat, a behem nekolika dni putovala cela zastavbova sada na Slovensko. Kulicka zustava aircooled! No jo, jenomze... par poniku ji stale chybi :)
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk '76

Příspěvek od lišák »

Hrošík píše:... Jenomze se objevilo NECO, co mi reklo STOP!!!
Přiznej se, že jsi šel tak po ulici a najednou jsi potkal Rozum? :D
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Brouk '76

Příspěvek od john »

Udrzat to v duchu VW / ako cistu rasu :D / daj tam 2.1 Wasserboxer. velmi dobra konverzia , pritom hromada vykonu bez akych kolvek uprav motora.

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

lišák píše:Přiznej se, že jsi šel tak po ulici a najednou jsi potkal Rozum? :D
No, abych rekl pravdu, sel jsem takhle po ulici, dostal jsem peknych par facek, rozsvitilo se mi, a s jasnou mysli jsem pak celou zastavbu Subaru oznacil za slepou vyvojovou vetev :D
john píše:Udrzat to v duchu VW / ako cistu rasu :D / daj tam 2.1 Wasserboxer. velmi dobra konverzia , pritom hromada vykonu bez akych kolvek uprav motora.
S tou cistou rasou je to svata pravda, Johne, dnes to citim uplne stejne. Timto Kulicce slibuji, ze zadne dalsi obdobne pokusy o hanobeni rasy uz nebudou :) Konverze na WBX je velmi dobra zejmena pri soucasne uprave na aircooled, ale to uz je komplexnejsi pribeh a pro me zatim prilis vysoky level.
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Odpovědět