Brouk '76

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk '76

Příspěvek od SO 545 »

Ked si nasetril na subaru kit.

Kup wbx , sadu valcov , hlavy , karbce a bizuteriu na konverziu Oxyboxer :wink:

A to by som sa posral aj ja.
Mne to rozrobene stoji pod ponkom par rokov /je pravda ze auto nemam tak nieje co ani kde/
Ceny dielov su dnes viac menej OK /asi je to eurom co zarabam uz par rokov :lol: /ale toto je endeprojekt tak si este pocka.

A vodu uz len do ostrekovaca..

Ja som u aut promiskuita len co to ako tak dokoncim tak to pod cenu predam.
Jedine co je trvale je moje bezne pracovne auto a motorka u nej plati vynimka /mam ju az do rozbitia/ :wink:

Ale co si spravis to budes mat. A nech ti to sluzi k radosti.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk '76

Příspěvek od Sam »

Hrošík píše:... Jenomze se objevilo NECO, co mi reklo STOP!!!
Rozhodl jsi se správně. 30PS motor je to nejlepší, co tě mohlo potkat z pohledu designu a 34PS z pohledu životnosti :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk '76

Příspěvek od SO 545 »

Same niekto si namontuje pod karbec judasa a niekto vymeni motor :wink: .

Co do praktickeho pohladu OK ale niekto chce aj trochu chilli :D
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: Brouk '76

Příspěvek od Jozef »

Ak sa smiem prihovoriť tak za bezproblemovú 1.6 dvojkanálovú, to je pre konštrukciu brouka
s torznou nápravou maximum na skvelé jazdenie. Samozrejme s dlhou prevodovkou.
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

SO 545 píše: Kup wbx , sadu valcov , hlavy , karbce a bizuteriu na konverziu Oxyboxer :wink:
Souhlas, tohle by byla ultimate konverze, ale nemam na ni potrebne motorarske know-how. Jeste se musim hodne ucit.
Tricitky jsou nadherne, ale ubytek koni za tu namahu nestoji :) A stejne tak sestnactka dvoukanal - oproti trinactce dvoukanalu je to nevyznamny upgrade.

Moje volba padla na 2.0 Type 4.
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Brouk '76

Příspěvek od Herbie »

máš to pěkný, jen co je pravda

motor si tam samosebou namontuj jakej chces :)

ale dumám tady nad tímto ...
vyjde kompletní repas motoru Typ4 2.0 s těma pochybnejma karbecema levněji
než stavba silnějšího Typu 1, třebas 1835 nebo tak něco ?

P.S. měl bych kdyžtak nějaký volný věci na Typ 1 ... třebas kliku, vačku, možná i blok :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Herbie píše: vyjde kompletní repas motoru Typ4 2.0 s těma pochybnejma karbecema levněji
než stavba silnějšího Typu 1, třebas 1835 nebo tak něco ?
Kompletni repas zcela urcite levneji nevyjde, ale nemam ji v planu. Poridil jsem kompletne repasovany nadherne chodivy motor z dilny Libora Masina. Pochybne karbce byly nahrazeny dvema dual Webery ovladanymi motylkem. Samozrejme bude treba vychytat radu veci, ale ten narust vykonu i kroutaku mi za to stoji. Mela by to byt cesta ke spolehlivemu vykonu, tak uvidime...
Naposledy upravil(a) Hrošík dne 30 pro 2015, celkem upraveno 1 x.
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Brouk '76

Příspěvek od Herbie »

tak to joooo :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk '76

Příspěvek od Sam »

Píše se rok 2013, v tuhle dobu to má Hrošík jistě již odladěné a namontované v autě. Tohle je jen divadýlko, proto jsem si dovolil tuto bezcennou propagandu punpyček :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Nepredbihejme, pise se teprve rok 2013 a Kulicka vubec netusi, co se na ni chysta :) Propaganda punpyček nahodou pobavila :D
IMGP9347.jpg
IMGP9347.jpg (51.34 KiB) Zobrazeno 7685 x
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

V sezone 2014 jsem s Kulickou krom bezne udrzby nedelal vubec nic. Podarilo se mi vsak nasyslit nejake pekne veci, ktere lepe podtrhnou kalifornsky styl. Velikou radost mi udelala original radicka Hurst, ktera ma kratsi drahy nez seriova radici paka, a repliky dobovych rafku Cosmic o rozmeru 5,5Jx15 ET34 s rozteci 5x130. Opticky se Kulicka cim dal vic blizi mym predstavam, planuji doladit uz jen par detailu, ale nic zasadniho. Rozhodne chci ponechat stridmy vzhled.
Přílohy
Cosmic_wheels_edt.jpeg
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

A je tu sezona 2015. Az se na EBI 6 zeptaji, co jsem delal uplynule dva roky... odpovim uprimne, ze jsem prilis nepokrocil. Sprinty na Vitkove jsou vsak za dvermi a je treba doladit par malickosti. Jednak chybi zadni poklicky - nevesly se, protoze naboj s matkou je do zadnich rafku malo utopeny. V reseni jsou 5mm podlozky pod zadni kola. Dale se mi auto porad zdalo nejak vysoke, tak jsme s Tomem snizili zadek o jeden vnejsi zub a predek o dva zuby na hrebincich. Dodnes s usmevem vzpominam na Herbieho reakci na moje prvni snizeni Hrosika :) http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 0&start=60
IMG_1387.JPG
Znam vseobecny nazor na snizovani aut a vim, ze me budete pranyrovat. Souhlasim, ze snizeni je neprakticke a vybira si svou dan. Ale je to jednoduse vratna uprava a chci zkusit, jake to bude, protoze se mi to takhle libi.
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk '76

Příspěvek od Sam »

pěkný.... LIS. Ten bych potřeboval :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: Brouk '76

Příspěvek od máchal »

Moc pěkně jsi si s tím vyhrál, fešnej callook =D>
Rovnosvětla zůstanou nebo půjdou dopředu dědkovský blatníky?

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

Dekuji. O sikmych svetlech samozrejme premyslim, vsechno potrebne na predelani mam jiz pohromade, ale stale vaham, neb to rovnosvetlo ke cal-looku patri...

Je duben 2015 a ladim na Vitkov. Clovek by ani nerekl, jak nizko ten predek je a jak je ten spodni aretacni sroub vytrceny smerem dolu. A cim je auto niz, tim kolmeji do zeme aretacni sroub miri. To si koleduje o prusvih. No, a jak to tak byva, nenechal na sebe dlouho cekat. Minul jsem jeden opravdu osklive vyvyseny kanal, vzal jsem ho presne prostredkem auta, ozvala se kovova rana, sroub i s matkou jsem ustrihnul a rovnou jsem ztratil i aretacni protikus ke spodnimu hrebinku.
IMG_1398.JPG
Doufal jsem, ze se mi podari vytocit z napravy zasroubovany zbytek ustrizeneho sroubu. Mel jsem dvojite stesti. Sroub sel ven pomerne snadno a navic se mi u pana Jaska podaril zakoupit samotny spodni hrebinek i se sroubem a matkou - mel to skladem. Takze o chvili pozdeji uz zase frcime, pro jistotu o zoubek vys. Sroub je prilis dlouhy, je treba ho zkratit o 2cm, aby tak netrcel.
IMG_1399.JPG
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Brouk '76

Příspěvek od loufes »

Hele máš to fakt pěkný,všechna čest,ale co by jsi si ušetřil starostí,kdyby jsi to nesnižoval...jasně,ke callooku to určitě patří,jako k velbloudovi hrby...ale...jinak super kára.... =D>
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Brouk '76

Příspěvek od beetle66 »

Hrošíku, máš to pěkný, jestli je Tvůj cíl dokonalý Cal Look, pár detailů chybí, přidávám obrázek, pokud je to to look podle Tvých představ, ber tento příspěvek za bezpředmětný, máš to pěkný, klidně bych nechal tyhle lampy.

Obrázek
1966

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: Brouk '76

Příspěvek od čáryfuk »

Auto z duší originálu ....... máš to pěkný .

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Brouk '76

Příspěvek od Hrošík »

beetle66 píše:jestli je Tvůj cíl dokonalý Cal Look, pár detailů chybí, přidávám obrázek
Beetle66, dekuji za obrazek. Mam jich nakoukano tisice a zrovna tenhle slouzi jako cali bible. Kdyz jsem rozmyslel, jak chci, aby Kulicka vypadala, zjistil jsem, ze 100% californie mi nesedi. Tady vam vsem, co jste to docetli az sem, dluzim komentar. Vetsina tech cali prvku, ktere Kulicce aktualne chybi, se mi nelibi - s vyjimkou silneho motoru, a na tom se intenzivne pracuje, a sikmych svetel.
Nechci california competition zrcatka, nechci nerf bary, stand-off zadni kapoty se mi libi, ale za deste je neprakticky a dokonce i Dejv na zlatakovi kapotu nakonec zavrel, zatmavena zadni skla kvuli soukromi nepotrebuji (dnes to navic pusobi spis jako levny tuning)... zkratka a dobre, Kulicka echt californii nikdy nebude. Stavim ji podle sveho vkusu, snazim se maximum veci ponechat original a 99% uprav je vratnych. Nechal jsem se californii dost inspirovat, ale to, ze Kulicce rikam california, opravdu neni presne. Spoleham vsak na to, ze flat4.org je tolerantni forum, a tento poklesek mi, doufam, prominete :)
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Brouk '76

Příspěvek od Herbie »

Mas recht, nic se nema prehanet :)
... a vůbec !

Odpovědět